Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-07-07, 17:03   #61
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590
Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Po kilku dniach pla穎pwania oto sa moje ci瞛ko wypracowane "patenty" na filtry do w這s闚. potwierdzone dzisiaj przez moj guru-fryzjerk.

1. Mieszam od篡wk p馧 na p馧 z filtrem o wysokim faktorze, ja akurat z antkiem FE bo na twarz nie nada Trzemam minutke a potem sp逝kuje.

2. Wysmarowawszy cia這 - resztki filtra wcieram we w這sy, a zwlaszcza w koncowki. Dzisiaj ropzmawialam z fryzjerka na tem temat i powiedziala ze to najlepszy soposob, ona sama tak robi. Ponoc zadne komsetyki typowo do wlosow i tak nie zapewnia takiej ocghrony jak wysmarowanie wlosow oliwka czy kremem do opalania. tyle ze, niestey, glowa do mycia od razu.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-07, 17:10   #62
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

o tym Antku ju czyta豉m w Twoich postach- ale trudno, nie b璠 specjalnie otwiera nowego filtra na takie zabawy na ca這嗆 w這s闚 wykorzystam w tym celu sakupione spraye ochroonne, a na ko鎍闚ki b璠 wciera - dobry pomys

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-07, 22:24   #63
MagJa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 210

Cytat:
Napisane przez Ash
U mnie poki co nic takiego sie nie dzieje. Moza za krotko uzywam
Mo瞠... Ale ja jednak odda豉m ten spray, bo stwierdzi豉m, 瞠 za ka盥ym razem, gdy go u篡wam mam szorstkie w dotyku w這sy 疾 nie chcia豉m dopu軼i do ca趾owitego przesuszenia tym alcohol denat., to odda豉m zawczasu. Teraz zam闚i豉m t mgie趾 Exotic Beaches z Avonu, zobaczymy jak ta si sprawdzi. Ale to nie pr璠ko, bo pewnie za jaki tydzie j b璠 mie.
MagJa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-07, 23:17   #64
myShaczeQ
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 767
GG do myShaczeQ

no ja wlasnie tez sie przymierzam do tej mgielki z oriflame. Myslicie ze nie warto ? mialam w tamtym koku spray z nivea taki niebieski z pomaranczowa nakretka i byl calkiem fajny milo go wspominam, bo ladnie pachnial i nie mialam spustoszenia na glowie po lecie

myShaczeQ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-08, 11:44   #65
Erato
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 343

Cytat:
Napisane przez L_V
Po kilku dniach pla穎pwania oto sa moje ci瞛ko wypracowane "patenty" na filtry do w這s闚. potwierdzone dzisiaj przez moj guru-fryzjerk.

1. Mieszam od篡wk p馧 na p馧 z filtrem o wysokim faktorze, ja akurat z antkiem FE bo na twarz nie nada Trzemam minutke a potem sp逝kuje.

2. Wysmarowawszy cia這 - resztki filtra wcieram we w這sy, a zwlaszcza w koncowki. Dzisiaj ropzmawialam z fryzjerka na tem temat i powiedziala ze to najlepszy soposob, ona sama tak robi. Ponoc zadne komsetyki typowo do wlosow i tak nie zapewnia takiej ocghrony jak wysmarowanie wlosow oliwka czy kremem do opalania. tyle ze, niestey, glowa do mycia od razu.
to ja szczerze m闚iac wol ju schowac w這sy pod kapelusz albo czapk z daszkiem - zwijam i wsadzam wszystko pod sp鏚, tak 瞠 nic nie wy豉zi. Wol tak ni zaolejowane i zafiltrowane str帷zki No ale to nie jest metoda dla wszystkich, jak kto ma d逝gie i g瘰te w這sy, to mu si wszystko pod czapk nie zmie軼i I tu jest wy窺zo嗆 cienkich mysich ogonk闚

Erato jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-09, 19:34   #66
Kasia_L
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 053
Wink Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Cytat:
Napisane przez Erato
to ja szczerze m闚iac wol ju schowac w這sy pod kapelusz albo czapk z daszkiem - zwijam i wsadzam wszystko pod sp鏚, tak 瞠 nic nie wy豉zi. Wol tak ni zaolejowane i zafiltrowane str帷zki No ale to nie jest metoda dla wszystkich, jak kto ma d逝gie i g瘰te w這sy, to mu si wszystko pod czapk nie zmie軼i I tu jest wy窺zo嗆 cienkich mysich ogonk闚
Maj帷 te dwie alternatywy: t逝sty filtr na przet逝szczaj帷ych si w這sach (w moim przypadku) i zwini璚ie mysiego ogonka pod czapk, jakkolwiek obie opcje maj swe wady - raczej te wybieram to drugie, bo wtedy chocia inni nie widz przylizanych w這s闚 . Nie nawidz mie klej帷ych w這s闚 .
Stary 2006-07-09, 19:37   #67
agnieska
Zakorzenienie

ale na pla篡 to raczej oboj皻ne?
mrrr, taki hel-cha逝py, gdzie ludzi dzieli 100m, nikt nikomu nie przeszkadza

Stary 2006-07-09, 19:50   #68
Kasia_L
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Jasne, tak to bez kr瘼acji - odludzie, woko這 rozstawiony parawan, nad parasol , to zupe軟ie inna historia...
Stary 2006-07-09, 21:31   #69
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Maj帷 te dwie alternatywy: t逝sty filtr na przet逝szczaj帷ych si w這sach (w moim przypadku) i zwini璚ie mysiego ogonka pod czapk, jakkolwiek obie opcje maj swe wady - raczej te wybieram to drugie, bo wtedy chocia inni nie widz przylizanych w這s闚 . Nie nawidz mie klej帷ych w這s闚 .
Hehe, rozumiem Wasz wstret do mojej metody. Z tymze ja mam wlosy a la sztywny drut i one nigdy jeszcze nie byly obciazone po odzywce czy masce, a i filtr ich za bardzo nie przetluszcza. jedyne co naprawde natluszcza mi wlosy to olejek rycynowy.
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-09, 22:25   #70
Sandija
Go嗆

Wiadomo軼i: n/a

Jutro ju b璠 si sma篡 w Hiszpanii, wi璚 moje w這ski potrzebuj megazabezpieczenia - pad這 na mask L'Oreala z serii profesjonalnej (Solar)

Jeszcze a propos filtr闚 w kosmetykach do w這s闚 - to ostatno wyczyta豉m, 瞠 powinny to by substancje takie jak benzophenone albo pochodne kwasu cynamonowego.
Taki Pantene do w這s闚 farbowanych gdzie tam w srodku sk豉du, hen hen za silikonami ma ethylhexyl methoxycinnamate. I w sumie tyle, a na opakowaniu dumnie pr篹y si napis "zawiera filtry UV"
  Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-10, 11:50   #71
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
mnie to przeszkadza. Nie znosz wygl康a byle jak nawet w domu, gdy mnie nikt nie widzi, i nie znosz czu, 瞠 co mi si klei, co mam t逝ste i przylizane, fuj

Cytat:
Napisane przez L_V
Hehe, rozumiem Wasz wstret do mojej metody. Z tymze ja mam wlosy a la sztywny drut i one nigdy jeszcze nie byly obciazone po odzywce czy masce, a i filtr ich za bardzo nie przetluszcza. jedyne co naprawde natluszcza mi wlosy to olejek rycynowy
No to wyobra sobie w這sy b璠帷e ca趾owitym przeciwie雟twem Twoich - cienkie, mi瘯kie i "lej帷e", sklejaj帷e si w str彗i pod wp造wem najmniejszej nawet ilo軼i t逝szczu. Na這zenie na takie co filtra prowadzi do jednego - mase趾o na g這wie

Stary 2006-07-10, 11:58   #72
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
mnie to przeszkadza. Nie znosz wygl康a byle jak nawet w domu, gdy mnie nikt nie widzi, i nie znosz czu, 瞠 co mi si klei, co mam t逝ste i przylizane, fuj
Erato, rozumiem, wtedy od razu leci mi samopoczucie ale ja niemal non stop le輳 w wodzie i tych w這s闚 ani nie czuj ani nie widz - dlatego wypr鏏uj ten spos鏏

Stary 2006-07-10, 12:28   #73
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 907

tez musze sobie cos na wlosy kupic, bo u ciotki bede siue wylegiwac na jej wielkim ogrodzie, to na szczescie troche za warszawa Pruszk闚, chyba wi璚 mo瞠 spr鏏uj z tym filtrem na wlosach, taki p[ush-up to chyba na przetluszczone nie beda wygladac w lato robia mi sie okropne wlosy, takie niepoukladane, dziwan ejakies siano....
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-10, 15:12   #74
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
Erato, rozumiem, wtedy od razu leci mi samopoczucie ale ja niemal non stop le輳 w wodzie i tych w這s闚 ani nie czuj ani nie widz - dlatego wypr鏏uj ten spos鏏
ha, ja w te wakacje chyba b璠 nurkowa, a pod wod to ju naprawd wszystko jedno Te kilka metr闚 pod powierzchni to ju nawet UV si nie przebija

Stary 2006-07-10, 15:18   #75
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Erato
ha, ja w te wakacje chyba b璠 nurkowa, a pod wod to ju naprawd wszystko jedno Te kilka metr闚 pod powierzchni to ju nawet UV si nie przebija
tylko buzi pozr康nie nie nasmarujesz, bo Ci maska b璠zie przecieka -licz si z opalenizn jednak
m鎩 facet robi kt鏎y z kolei kurs pod koniec maja i w豉snie by opalony... a reszta z jego grupy to ju wog鏊e buraczki. Nurkuj znacznie g喚biej ni "tury軼i"

Stary 2006-07-10, 15:27   #76
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agnieska
tylko buzi pozr康nie nie nasmarujesz, bo Ci maska b璠zie przecieka
o cholera, na to nie wpad豉m C騜, to chyba filtr b璠zie czeka na 這dzi

Stary 2006-07-10, 20:57   #77
Kasia_L
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato
No to wyobra sobie w這sy b璠帷e ca趾owitym przeciwie雟twem Twoich - cienkie, mi瘯kie i "lej帷e", sklejaj帷e si w str彗i pod wp造wem najmniejszej nawet ilo軼i t逝szczu. Na這zenie na takie co filtra prowadzi do jednego - mase趾o na g這wie
Niestety doskonale znam ten stan, kt鏎y opisujesz . St康 ewentualnie jaka "mgie趾a" o nie wiadomo jakiej chyba tak naprawd skuteczno軼i .
Stary 2006-07-11, 15:53   #78
sylwiani
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 140

Cytat:
Napisane przez Erato
przebijaj
a do tego w這sy po nurkowaniu, brrr
sylwiani jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-21, 17:31   #79
MagJa
Zakorzenienie

Powiedzcie mi czy to ja niedowidz czy w tym roku mamy jaki nieurodzaj na s這neczne szampony i od篡wki do w這s闚? Bo na sklepowych p馧kach praktycznie nic nie ma Widzia豉m tylko Ziaj i Subrin, czyta豉m o Joannie, ale jej namierzy nie mog i nic wi璚ej A chc co kupi przed wyjazdem, tylko jako i Ziaja i Subrina mnie nie przekonuj...
Stary 2006-07-21, 17:41   #80
Paula07
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 053
Post Dot.: Ochrona w這s闚 latem

Cytat:
Napisane przez MagJa
Powiedzcie mi czy to ja niedowidz czy w tym roku mamy jaki nieurodzaj na s這neczne szampony i od篡wki do w這s闚? Bo na sklepowych p馧kach praktycznie nic nie ma Widzia豉m tylko Ziaj i Subrin, czyta豉m o Joannie, ale jej namierzy nie mog i nic wi璚ej A chc co kupi przed wyjazdem, tylko jako i Ziaja i Subrina mnie nie przekonuj...
MagJa nie wydaje ci si , pod ty wzgl璠em jest beznadziejnie. Ja zakupi豉m Gliss Kur tak瞠 z braku wyboru spray do w這s闚 farbowanych , w kt鏎ym jest jeden filtr.
Na allegro widzia豉m jest ca豉 seria s這neczna z Welli, ale droga. Spray do w這s闚 kosztuje ok. 35 z.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-21, 18:26   #81
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paula07
MagJa nie wydaje ci si , pod ty wzgl璠em jest beznadziejnie. Ja zakupi豉m Gliss Kur tak瞠 z braku wyboru spray do w這s闚 farbowanych , w kt鏎ym jest jeden filtr.
Na allegro widzia豉m jest ca豉 seria s這neczna z Welli, ale droga. Spray do w這s闚 kosztuje ok. 35 z.
No w豉郾ie, s tylko profesjonalne serie, ale dla takich szaraczk闚 jak my nie ma Jak jutro nic nie znajd, to chyba po prostu kupi sobie szampon i balsam Gliss Kura do d逝gich w這s闚, a jak si po urlopie przesusz, to b璠 je ratowa maskami do suchych i ju. No i jeszcze jako wspomagacz b璠 mia豉 mgie趾 Exotic Beaches z Avonu, z filtrem podobno.
Stary 2006-07-21, 18:52   #82
katiia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 359

Mam pytanko odno郾ie analizy sk豉d闚 od篡wek/ masek do w這s闚. Co do krem闚 troch si ju dokszta販i豉m.Wiem, 瞠 potencjalne zapychacze to caprylic/capric trigliceride, isopropyl myristate, parafina itd. A jak rozszyfrowa sk豉d od篡wek? Kt鏎e sk豉dniki naprawd regeneruj w這sy?
katiia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-21, 19:03   #83
Contax
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 347

Cytat:
Napisane przez MagJa
czyta豉m o Joannie, ale jej namierzy nie mog i nic wi璚ej A chc co kupi przed wyjazdem, tylko jako i Ziaja i Subrina mnie nie przekonuj...
Widzia豉m szampon i od篡wk Joanny w Superpharmie.
Contax jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-21, 19:26   #84
Weronisia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 713

Kto tu pyta po co chronic w這sy filtrami.

Tu s zdj璚ia w這s闚 u g鏎y nie chronionych a na dole chronionych przed s這鎍em.
Weronisia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-22, 13:04   #85
Kateczka_05
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 425
GG do Kateczka_05

Cz窷 dziewczynki jak tak to wsztystko czyta豉m to postanowiu豉m te poszuka czego do ochrony moich w這sk闚 o kt鏎e ostatnio bardzo dbam wyruszy豉m na zakupy i jedyne co znalaz豉m i oczywi嗆 kupi豉m to Sprey balsam Schaumy bez sp逝kiwania po造sk koloru z filtrem uv oczywi軼ie i formu陰 chroni帷 kolor o tyle fajne, 瞠 to spray i spryskuje si nim wilgotne w這sy a potem nie sp逝kuje czyli idealnie po wyj軼iu z k徙ieli w morzu jutro wyjazd na dwa tygodnie wie mam nadzieje, ze w這ski cho troch zabezpieczone
Stary 2006-07-22, 14:25   #86
_Karolka_
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 924

ja kupilam olejek w sprayu solar l'oreala o boskim cytrusowym zapachu lata jak efekty bedzie widac po powrocie z Grecji
_Karolka_ jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-24, 13:09   #87
justa79
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 062
GG do justa79

mam od篡wk w sprayu Oriflame - nie obci捫a w這s闚 zupe軟ie, nie jest t逝sta, ale jakby skleja - efekt jak po lakierze do w這s闚. jest te co takiego, jak od篡wka w piance Wella Sun Care - jak to pianka, bez sp逝kiwania, a filtr jaki zawiera. nie obci捫a, nie skleja.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-24, 21:10   #88
Contax
Zakorzenienie

Ja sobie kupi豉m olejek i mask do w這s闚 serii Solar L'oreala. I tak po kilku zastosowaniach oba preparaty wyg豉dzaj w這sy, ale to zas逝ga silikon闚 w sk豉dzie. Olejek niestety jest ma這 wydajny przy d逝gich w這sach.
Stary 2006-07-24, 21:36   #89
kuleczka24
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 232

moja fryzjerka kaza豉 mi u篡wa do w這s闚 filtr闚 do cia豉 juz sobie wyobrazi豉m siebie z t逝stym srayem dzieciaczkiem na w這sach. Dla mnie Schwarzkopf jest ok, chroni przed s這鎍em i s這n wod
kuleczka24 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-07-24, 21:39   #90
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuleczka24
moja fryzjerka kaza豉 mi u篡wa do w這s闚 filtr闚 do cia豉 juz sobie wyobrazi豉m siebie z t逝stym srayem dzieciaczkiem na w這sach.
Fryzjerka bardzo dobrze Ci radzi豉. Jak smarujesz cia這 czy twarz to resztki z d這ni mo積a wsmarowa w ko鎍闚ki w這s闚.
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.