Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2006-10-14, 23:42   #151
klaudynka4
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 090
Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: rola alkoholu w kosmetykach do w這s闚

Wiem, 瞠 alkohol dodaje si do kosmetyk闚 po to, 瞠by lepiej si wch豉nia造, tzn. 瞠by sk豉dniki g喚biej wnikn窸y w sk鏎 i lepiej dzia豉造.
Mo瞠 tak samo jest z szamponami i od篡wkami?
Podobny w徠ek : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124587
Stary 2006-10-15, 09:00   #152
iziaczek
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 252

Wydaje mi sie ze w kosmetykach do w這s闚 nie chodzi o alkohol denat.,tylko g堯wnie o np.cetearyl alkohol.Ceteatryl alkohol nie ma takich w豉sciwosci jak denat tj. nie wysusza ich.
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=126
iziaczek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-10-16, 01:27   #153
Paula07
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 053
Post Dot.: rola alkoholu w kosmetykach do w這s闚

Cytat:
Napisane przez rozmarynek Poka wiadomo嗆
Alkohol przesusza, czy nie tak? Tylko sk鏎?
Zauwa篡豉m w sk豉dzie wielu od篡wek, balsam闚, w豉填ie ALCOHOL (np. w 鈍ietnym waxie tu na pocz徠ku za wod). Z do鈍iadczeniaa wiem, 瞠 je瞠li zastosuje tonik z alkoholem, zwieksza sie 這jotok, a jednocze郾ie skk鏎a si 逝szczy. Czy mo瞠 dzia豉 tez destrukcyjnie na w這sy?

(Aha, i jeszcze jedno pytanko przy okazji: czy sk豉dniki sa pouk豉dane wg ilo軼i, tzn. od "najwi瘯szego" do "najmniejszego"?)

Z g鏎y thx
Rozmarynek tak瞠 zauwa篡豉m,瞠 w du瞠j cz窷ci odzywek, spray闚 do w這s闚 na pocz徠ku sk豉du znajduje si alkohol denat. Dlaczego go wk豉daja, to nie mam poj璚ia. Fakt, alkohol polepsza wch豉nianie sie roznych substancji, ekstrakt闚 itd., ale w takim przypadku powinien znajdowa si na ko鎍u sk豉du, a nie na pocz徠ku.
Je郵i alkohol znajduje si tak wsysoko w sk豉dzie to mo瞠 podsuszac w這sy, ale mo瞠 producentom o to w豉snie chodzi, poniewa je郵i lekko podsuszymy w這sy to sa bardziej puszyste i nie przyklepane. Jak dla mnie to pomys poroniony .

Tak sk豉dniki sa pouk豉dane wg kolejno軼i, od najwi瘯szego do najmnijeszego.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2006-10-16, 09:38   #154
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590

Rozmarynku, podaj pe軟 nazw tego s豉dnika. Alcohol denat to faktycznie "alkohol", ale ju cetyl alcohol i kika inych ma這 ma z "denatem" wsp鏊nego...
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-16, 14:53   #155
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593
Exclamation Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Jest podobny watek dotycz帷y twarzy,wi璚 mo瞠 teraz kolej na w這sy?

Jakie sa wasze sposoby na pi瘯ne w這sy?
Jakie odzywki ,szampony,sera, inne cuda....

Z drogerii,z apteki,z salonu a mo瞠 samodzielnie cos kr璚icie?

A mo瞠 "do豉dowujecie" si suplementami? Skutecznie? czy nie bardzo?

Napiszcie koniecznie tez jaki rodzaj w這s闚 macie.

Zaczynam:

Mam w這sy niefarbowane, mniej wi璚ej przed ramiona (zapuszczam!)i bardzo przet逝szczaj帷e sie (musz myc codziennie).Nie susz ich,podprostowuj bardzo rzadko i generalnie nie maltretuj ich w 瘸den spos鏏 i s mi chyba za to wdzi璚zne...

*szampon-najcz瘰ciej z linii prof.albo z apteki do t逝scoich闚
np.l'oreal prof.sebum albo seboradin.Czasem dla odmiany co dla "normalnych"-np.r騜owy elseve

*od篡wka-mn鏀two-tu mam troch fio豉 jak niekt鏎e wiza瘸nki na pudry . G堯wnie prof.(matrix,bonacure,alf aparf)ale niedmiennie zachwyca mnie te r騜owy elseve

*serum-ostatnio nab造szczaj帷e do w這s闚 ciemnych z avonu,
zero frizz,albo biosilk. Pr鏏owa豉m mazid這wego z jedwabiem,ale nie zachwycilo mnie

*maseczka-alfaparf semi di lino na zmian z waxem i czasem od篡wka regeneruj帷a glisskura

*witaminki-silica (i capivit hydro control-ale to raczej na cere)zacz窸am drugie opakowanie (100 tab),ale nie wiem czy dzia豉j,bo nie mam teraz wiekszych problem闚 z w這skami,chyba wi璚 troch tak,ale te og鏊nie o nie dbam,wi璚 to pewnie te dlatego.
Zastanawiam sie nad polecanym przez was MSM i wieksza dawk biotyny,ale tyle jest sprzecznych opinii...

鈔odk闚 do stylizacji nie u篡wam 瘸dnych,ale za to na punkcie piel璕nacji mam fio豉 (nie wydaj na farby,to wydaj na piel璕nacje,a co)

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-16, 15:18   #156
arba
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 161
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

O w ko鎍u moj ulubiony temat - w這sy
Mam w這sy g瘰te,cienkie, farbowane, sk這nne do puszenia. Niestety prostuj je po ka盥ym myciu gdy skr璚aj mi si w taki nie豉dny spos鏏 i tam gdzie s pocieniowane wygl康aj jakby by造 spalone (a wcale takie nie s ).Do niedawna co miesi帷 wypr鏏owywa豉m jak捷 now mask (stosuj po ka盥ym umyciu). Wszystkie z profesjonalnych fryzjerskich linii (Tigi, Matrix, Wella, Loreale wszystkiej ma軼i i wiele innych). Od jakiego miesi帷a eksperymentuj z mazid這wymi produktami i efekt jest taki jakiego nie da造 mi wcze郾iej stosowane kosmetyki.
A wi璚 do szampon闚 bez SLS i maseczek bez silikon闚 dodaj np kwas mlekowy, proteinki ro郵inne, olejowy wyci庵 z rozmarynu, aloes,hydromanil, kwas HA,panthenol.Oczywi軼ie nie wszystkie na raz, jestem w fazie eksperymentowania. Zrobi豉m sobie serum z ekstensyny i jedwabiu - fajne ale ju wi璚ej nie zrobi. Znacznie lepiej na moich w這sach zachowuj si ,,wk豉dki z mazide,, oraz od篡wka z oleju kokosowego z mas貫m karite i olejowym wyci庵iem z rozmarynu (wszystkie przepisy z mazide). Jeszcze raz zaznaczam 瞠 mam w這sy sk這nne do puszenia i taki nadmiar i ew obci捫enie na w這sach jest mi na r瘯 . Lubi efekt, ci篹kich, mi瘰istych w這s闚 a mazid這we produkty to mi w豉郾ie zapewniaj. Polecam
arba jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-16, 19:06   #157
Smok
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 324
GG do Smok

W這sy: ciemne, kr鏒kie, mi瘯kie, bardzo delikatne, proste, trudne do u這瞠nia, obecnie ju nie przet逝szczaj si.
Piel璕nacja moich w這s闚:
1. dobry fryzjer co 3-4 tygodnie;
2. szapon bez silikonu, mo瞠 by Hipp, mo瞠 by Babydream, mo瞠 by Regenium Loreala, mo瞠 by Nivea z lotosem;
3. od篡wka - uzywam od niedawna, jedyna, kt鏎a mi s逝篡 to Regenium Loreala, jest bez silikonu, najcze軼iej nak豉dam wieczorem na minut, bo rano nie mam na to czasu, poza tym po ka盥ej od篡wce moje w這sy 幢e wygl康aj.

I tyle. W這sy mam 豉dne, mi瘯kie, b造szcz帷e, zdrowe i zadbane. Nie jem 瘸dnych specjalnych witamin na w這sy i paznokcie, wierz bardziej w diet.
Od篡wki i to profesjonalne - nie dla mnie, szkoda mi na nie pieni璠zy, bo jak dla mnie to tylko wyg豉dzaj帷a "politura do w這s闚" (tekst Noor).
Nie farbuj, bo mi si nie chce bawi w to wszystko, a przez 8 lat nami皻nie farbow掖am si na rudo - ostatnio spotka豉m kole瘸nk z pierwszysch studi闚 - kt鏎a pami皻a豉 mnie w d逝gich, rudych w這sach.

Uk豉dam w這sy codziennie, wysuszone suszark zawsze wygl康aj u mnie lepiej.
Stylizacja: bywa這, 瞠 k豉d豉m paink, na to 瞠l, na to lakier, obecnie u篡wam gelu z woskiem kupionego w salonie Jean Louis David, o dziwo, nie skleja w這s闚 i nie daje efektu, jakby co lun掖 deszcz, czyli zmok貫j kury, jest elastyczny i 豉two poprawi fryzur, podkre郵a pazurki i takie tam.
Smok jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-16, 19:15   #158
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306

Przyznaj, 瞠 od miesi帷a czasu nosi豉m si z zamiarem za這瞠nia takiego w徠ku i ci庵le wypada這 mi to z g這wy..
Podobnie jak arba, przerzuci豉m si ostatnio na inn form piel璕nacji w豉s闚. Mam w這sy do嗆 d逝gie, cienkie, szybko przet逝szczaj帷e si, suche na ko鎍ach.
U篡wam szamponu hipp (bo bez SLES闚) Pl帷ze, ale ko鎍z opakowanie i albo w這sy si do niego przyzwyczai造, albo ja taka delikatna si zrobi豉m, bo pl徠anie jest mniejsze. W og鏊e myj bardzo delikatnie, skupiam si na sk鏎ze g這wy, reszta myje si w豉軼iwie sam pian przy nielicznym pocieraniu r瘯oma.
Od篡wki bez silikon闚, kupi豉m Redermic serum, u豉twia mi rozczesywanie i o to przede wszystkim chodzi. Co tydzie k豉d maseczk z 鄴速ek i miodu na w這sy oraz olej rycynowy z kapk polysorbate 80 na sk鏎 g這wy. Zam闚ilam te olej kokosowy. U篡wam te maseczki nawil瘸j帷ej INTERcOSMO raz w tygodniu, ale to raczej do wyko鎍zenia tubki. (http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164900)
Ukr璚i豉m serum z pantenolem i jedwabiem, zamierzam zakupi ekstensyn i owies.
Ca造 czas waham si nad kupnem MSM..

Nie wiem czy to pomaga, bo dopiero zacz窸am, ale jestem dobrej my郵i. Zapuszczam w這sy i najbardziej przeszkadzaj mi rozdwojone ko鎍闚ki (ci庵貫 podcinanie). Poza tym w這sy wygl康aj do嗆 zdrowo.
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-16, 19:39   #159
poonia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 61
GG do poonia

Mia豉m d逝gie (do po這wy plec闚 prawie), od lat tlenione na blond i baleyagowane w這sy. Mimo stosowania profesjonalnych kosmetyk闚,niestosowania 鈔odk闚 do stylizacji, nieu篡wania suszarki, prostownicy ani niczego co szkodzi, mimo za篡wania suplement闚, no mimo wszystkiego po prostu, nie uda這 mi si ich uratowa. 3 miesi帷e temu dosz豉m do wniosku 瞠 do嗆 tej m璚zarni (no i wywalania po這wy pensji na kolejne preparaty kt鏎e nie dzia豉j), posz豉m do fryzjera i 軼i窸am na kr鏒ko, wracam te do bardziej naturalnego koloru. Zacz窸am bra Inneov G瘰to嗆 W這s闚 (w豉郾ie ko鎍z 3 opakowanie), nadal u篡wam profesjonalnego szamponu i od篡wki (Farouk Bio Silk pogrubiaj帷y) i jestem przeszcz窷liwa Mycie i rozczesywanie przesta這 by problemem, schn szybciutko (chocia i tak zacz窸am u篡wa suszarki z jonizatorem). Przesta豉m tyle o nich my郵e, przesta豉m wynajdowa kolejne preparaty cud, jedyne co robi sumiennie to 造kam te tabletki. I wiecie co? Jestem absolutnie zaszokowana efektami ich dzia豉nia! W這sy rosn mi jak szalone, jest ich wi璚ej, du穎 wi璚ej, s tez grubsze, 豉dniejsze i zdrowsze Nie wierzy豉m, 瞠 to mo磧iwe, bra豉m wcze郾iej i Merz Special i Sillic i zw豉szcza po tych ostatnich nie zauwa篡豉m 瘸dnych efekt闚. Inneov to cud, przed逝瘸m kuracj do p馧 roku, potem robi p馧 roku przerwy i dalej. I tak ju zawsze !!
poonia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-16, 20:57   #160
evitka21
Zakorzenienie

arba, kochana, napisz cos wi璚ej o tym czego w jakich ilo軼iach dodajesz z mazide (nied逝go sk豉dam zam闚ienie wi璚 mo瞠 cos do listy dopisz)
i jak to dzia豉.

Ja pr鏏owa豉m raz doda hydromanil do szamponu,ale kiepski efekt mi to da這.
Mo瞠 powinnam do od篡wek dawa....

Cytat:
kwas mlekowy, proteinki ro郵inne, olejowy wyci庵 z rozmarynu, aloes,hydromanil, kwas HA,panthenol.
co z tych rzeczy uwa瘸sz za najbardziej przyjazne w這som?co daje jaki efekt ?
ja sie zawsze obawiam obci捫enia ,bo mi sie szybko t逝szcz...

ale cos na pewno wypr鏏uj....

Cytat:
Od篡wki i to profesjonalne - nie dla mnie, szkoda mi na nie pieni璠zy, bo jak dla mnie to tylko wyg豉dzaj帷a "politura do w這s闚" (tekst Noor).
smoczku, mo瞠 i cos w tym jest....to chyba dzia豉 bardziej na psychike niz na same w這sy...w stylu "podaruj soebie odrobine luksusu"

Stary 2007-01-16, 22:58   #161
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

tutaj troch by這:
http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=2221681

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-17, 08:38   #162
evitka21
Zakorzenienie

aga,cos chyba nie tak z tym linkiem-spr鏏uje wkleic jeszcze raz

Stary 2007-01-17, 08:47   #163
agnieska
Zakorzenienie

Patenty na bycie naj/ przeszukaj w徠ek - has這 "w這sy"

Stary 2007-01-17, 09:31   #164
foxina
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 908

Ja mam w這sy d逝gie (do po這wy plec闚), blond, ale z ka盥ym rokiem z jasnego blondu robi si ciemny blond, dlatego przez ostatnie 3 lata delikatnie rozja郾ia豉m pasemka, ale tylko na wierzchu (od sierpnia zawzie豉m si i nie farbuje ju tych pasemek ) , raczej proste, ale z tendencj do puszenia si i niestetycznego skr璚ania zw豉szcza z przodu, cienkie, delikatne, ale dosyc g瘰te, po wieloletnich eksperymentach wiem, 瞠 najlepiej jest mi w r闚no 軼i皻ych w這sach, ka盥e cieniowanie powoduje to samo co u arby- efekt spalonych w這s闚 .

Szampony tylko Babydream i Hipp! Nareszcie trafi豉m na m鎩 nr 1 .

Od篡wka tylko regenium Loreala! Sporadycznie te przed umyciem na這輳 od篡wk wax do jasnych w這s闚 na p馧 godziny.

Odk康 stosuj ten duet (tj. szampon Babydream, ewentualnie Hipp + od篡wka regenium) nie mam problemu z rozczesaniem w這s闚, nie pusz si tak jak kiedy, w這sy nie s tak obci捫one, ale te s bardziej proste ni dziwacznie poskr璚ane

Stosuj te serum jedwab+ekstensyna lub jedwab+panthenol - w efekcie w這sy s bardziej b造szcz帷e i nie elektryzuj si praktycznie wcale!

Do stylizacji bardzo rzadko, ale czasem si璕am po pianke do w這s闚 Keune. W這sy s bardziej sztywne w闚czas i nie widac tych pourywanych w這s闚, zw豉szcza jak si robi bardziej wilgotno Nigdy 瞠li i nigdy lakier闚 nie u篡wa豉m.

Po ka盥ym myciu p逝cz w這sy przez 2-3 minuty w zimnej wodzie.

Susz praktycznie zawsze suszark, najzimniejszym i najmocniejszym strumieniem, g這w w d馧 Du瞠j okr庵貫j szczotki do modelowania u篡wam tylko wtedy kiedy suszenie zaczynam za p騧no i przody s juz lekko podeschni皻e i skr璚one, 瞠by je troche naprostowa.

Tylko tyle! Przez ostatnie lata przetestowa豉m chyba prawie wszystkie szampony i od篡wki z g鏎nej i dolnej p馧ki, z salon闚, drogerii i aptek, ale dopiero obecny minimalizm daje porz康any efekt b造szcz帷ych zdrowych w這s闚

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆
Ja pr鏏owa豉m raz doda hydromanil do szamponu,ale kiepski efekt mi to da這.
Mo瞠 powinnam do od篡wek dawa....
Ja narazie tylko "dopali豉m" szampon kwasem hialuronowym, w efekcie kt鏎ym w這sy mia造 by sztywiejsze. I by造, ale jednocze郾ie by造 bardziej szorstkie i elektryzowa造 si
foxina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-17, 13:10   #165
arba
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 161

[quote=evitka21;3471813]arba, kochana, napisz cos wi璚ej o tym czego w jakich ilo軼iach dodajesz z mazide (nied逝go sk豉dam zam闚ienie wi璚 mo瞠 cos do listy dopisz)
i jak to dzia豉.

Jeszcze raz chc zaznaczy, 瞠 ja d捫e do tego aby w這sy by造 郵iskie, ci篹kie, b造szcz帷e. Te efekty s dla mnie najwa積iejsze. Moje w這sy s z natury bardzo puszyste i te wszystkie dobra dodawane do szampon闚 i od篡wek nie szkodz im robi帷 przyliza鎍a .Nie wiem jak to mo瞠 zadzia豉 na inne w這sy, np t逝ste czy z natury oklap貫 .
A teraz do rzeczy. Tak jak napisa豉m dodaj hyromanil - ok 1 du瘸 kropla , kwas HA - 1 ma豉 kropla, jedwab - 1,2 kropelki z zakraplacza wymiennie z ekstensyn, panthenol rozrobi豉m sobie w buteleczce 5% roztw鏎 i dolewam na oko - te wszystkie sk豉dniki zazwyczaj dodaj do jednej porcji maski, przed aplikacj (do sp逝kiwania po ok 3 minutach).W這sy po tym super nawil穎ne, b造szcz帷e, 鈍ietnie si rozczesuj. Ostatnio kupi豉m w mazid豉ch aloes i owies hydrolizowany ale tych produkt闚 jeszcze nie u篡wa豉m. Do szamponu te przed myciem bezposrednio dodaj kwas mlekowy. Nie wiem czy kwas mlekowy nie desta bilizuje innych sk豉dnik闚 a wi璚 wlewam tam tylko kropl hydromanilu ew kwasu ha (wtedy mniejszy ko速un podczas mycia).
Najlepiej jak do tej pory sprawuje si maska z oleju kokosowego z rozmarynem i mas貫m karite(mazid豉). Smaruj sobie tym w這sy (tak 2/3 d逝go軼i) na noc. Rano myj i efekt bardzo zadowalaj帷y: w這sy super b造szcz帷e, lej帷e si, spr篹yste, 郵iskie ale w moim przypadku nie klapni皻e nawet na drugi dzie (chocia jednak mniej puszyste ni dnia pierwszego).
Na razie dodaj te wszystkie wk豉dki tu przed myciem w這s闚 do porcji szamponu czy te od篡wki, nie wiem bowiem czy dodane do wi瘯szej ilo軼i szamponu zachowaj swoje w豉軼iwo軼i przez d逝窺zy czas.

Musz potestowa te wszystkie rzeczy oddzielnie i wtedy b璠 mog豉 dok豉dniej powiedzie jak kt鏎y sk豉dnik dzia豉, ale jak na razie dodaj co mi do g這wy przyjdzie i co akurat z lod闚ki wyci庵n a wi璚 tylko zbiorczo si o nich mog wypowiada.
arba jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-17, 15:25   #166
misia_bella
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 241

No w豉snie robie przymiarki do zakupienia sobie komponent闚 nezb璠nych do zrobienia mazid這wych od篡wek do w這s闚.
Czy kto jeszcze stosowa te od篡wki czy tylko arba?
妃ianie si z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-18, 11:38   #167
ann.mich
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 61

Cytat:
Napisane przez misia_bella Poka wiadomo嗆
No w豉snie robie przymiarki do zakupienia sobie komponent闚 nezb璠nych do zrobienia mazid這wych od篡wek do w這s闚.
cze嗆,
mam w這sy suche, cienkie, rozja郾iane do ramion.Domiesz豉m wczoraj do od篡wki -(nie do ca貫j,tylko przed u篡ciem, na r璚e) maski - krople kwasu HA, 2 ekstensyny, potrzyma豉m oko 3min.W efekcie- du穎 lepiej nawil穎ne w這ski.Jednak by to jednorazowy incydent, b璠 stosowa cz窷ciej.W這sy myj szamponem Hipp,cho pl帷ze w這sy.
ann.mich jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-18, 13:58   #168
evitka21
Zakorzenienie

arba dzieki za cenne informacje

Koniecznie musz popr鏏owa tych mazid這wych sk豉dnik闚 w kompilacji z od篡wkami

Stary 2007-01-18, 15:54   #169
marianna
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 933

Cytat:
Napisane przez misia_bella Poka wiadomo嗆
ja stosowa豉m olejowe - te z mazide i w豉snego pomys逝 - sa OK - tylko ja po olejowych od篡wkach mam lekki przyklap na g這wie - jak kto lubi to b璠zie zadowolony - ja wole jak w這sy s puszyste

od kiedy przesta豉m stosowac "kupne" szampony (i tez zwyk貫 i te prof) - moje w這sy wygl康ajadwa razy lepiej - przesta造 si szybko przet逝szcza i przesta造 si elektryzowa - sa puszyste i l郾i帷e

szampony robi sama na podstawie przepis闚 z mazide albo jako bazy u篡wam niebieskiego babydreama - ale tego p造nu do k徙ieli a nie tego z pompk plus serum (r闚nie z mazide) z d-panthenolem i jedwabiem albo ekstensyn

podsumowuj帷- odci璚ie w這s闚 od SLS-a i silikon闚 wysz這 im tylko na zdrowie- oczywi軼ie nie od razu - ale nie mam zamiaru wraca do "kupnych" 鈔odk闚 piel璕nacyjnych z wyj徠kiem farb do w這s闚 - ale te tylko prof.

w這sy mam takie za ramiona, puszyste i tzw. "podatne" - farbowane
Stary 2007-01-18, 16:23   #170
olka_222
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 651

Cytat:
Napisane przez Smok Poka wiadomo嗆
W這sy: ciemne, kr鏒kie, mi瘯kie, bardzo delikatne, proste, trudne do u這瞠nia, obecnie ju nie przet逝szczaj si.
Piel璕nacja moich w這s闚:
1. dobry fryzjer co 3-4 tygodnie;
2. szapon bez silikonu, mo瞠 by Hipp, mo瞠 by Babydream, mo瞠 by Regenium Loreala, mo瞠 by Nivea z lotosem;
3. od篡wka - uzywam od niedawna, jedyna, kt鏎a mi s逝篡 to Regenium Loreala, jest bez silikonu, najcze軼iej nak豉dam wieczorem na minut, bo rano nie mam na to czasu, poza tym po ka盥ej od篡wce moje w這sy 幢e wygl康aj.

I tyle. W這sy mam 豉dne, mi瘯kie, b造szcz帷e, zdrowe i zadbane. Nie jem 瘸dnych specjalnych witamin na w這sy i paznokcie, wierz bardziej w diet.
Nie farbuj, bo mi si nie chce bawi w to wszystko, a przez 8 lat nami皻nie farbow掖am si na rudo - ostatnio spotka豉m kole瘸nk z pierwszysch studi闚 - kt鏎a pami皻a豉 mnie w d逝gich, rudych w這sach.

Uk豉dam w這sy codziennie, wysuszone suszark zawsze wygl康aj u mnie lepiej.
Stylizacja: bywa這, 瞠 k豉d豉m paink, na to 瞠l, na to lakier, obecnie u篡wam gelu z woskiem kupionego w salonie Jean Louis David, o dziwo, nie skleja w這s闚 i nie daje efektu, jakby co lun掖 deszcz, czyli zmok貫j kury, jest elastyczny i 豉two poprawi fryzur, podkre郵a pazurki i takie tam.
a powiedz mi szybciutko i w skr鏂ie czemu u篡wasz kosmetyk闚 do w這s bez silikonu???
Stary 2007-01-19, 15:59   #171
marianna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez olka_222 Poka wiadomo嗆
a powiedz mi szybciutko i w skr鏂ie czemu u篡wasz kosmetyk闚 do w這s bez silikonu???
bo silikony niszcz w這sy - 99% silikon闚 nie zmywa si podczas kapieli, obklejaj w這sy i je "dusz", jak normalny szampon ma zmyc silikony skoro sam je zawiera?
owszem nie mo積a generalizowa - s w這sy na kt鏎ych silikony s pomocne w豉軼icielce skalpu zeby jako tako wygl康a豉 - ale nie jest to leczenie przyczyny tylko skutku (w wi瘯szo軼i przypadk闚)

ostatnio sporo si m闚i o amodimethicone - silikonie nalez帷ym do grupy silikon闚 zmywalnych wod - ale nie jest jeszcze bardzo rozpowszechniony - niestety chyba przyjdzie na niego jeszcze troch poczeka

w moim osobistym pzypadku - dzia豉這 to troch na zasadzie b喚dnego ko豉 - uzywa豉m ci篹kich od篡wek bo mia豉m fruwaj帷e i elektryzuj帷e si w這sy - im wi璚ej 豉dowa豉m od篡wek tym bardziej si elektryzowa造 i "szmaci造" - w ko鎍u odstawi豉m wszystko, przebrn窸am prze etap - zaraz zetn si na "zero" - i jestem od niepamietnych czas闚 zadowolona ze skalpu - jest taki jaki lubi

Edytowane przez marianna
Czas edycji: 2007-01-19 o 16:27
marianna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-19, 16:07   #172
zuzaankaaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 244

witam
czy farouk w swoich odzywkach biosilk uzywa silikonow??
np ten produkt, mi bardzo sluzy ale chcialabym sie dowiedziec czy cos takiego w nim jest

podaje sklad:

Rosewater (Rosa centifolia), Dicetyldimonium Chloride, Trimethylsilylamodimethic one, Ceteareth 20, Olive Oil, Hydrolized Silk, Sodium PCA, Dimethicone, Acetamide MEA, Panthenol, Hydrolized Glycosaminoglycans, Sorbitol, Tocopherol Acetate, Chamomile (Anthemis nobilis), Rosemary (Romarinus officinalis), Nettle (Urtica dioica), Passion Flower (Passiflora incarnatai), Lemon (Citrus medica limonum), Grape and Pineapple Extract (Vitis vinifera, Ananas sativus), Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, D C Red No 33, Parfum

pozdrowionka
zuzaankaaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-19, 16:19   #173
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez olka_222 Poka wiadomo嗆
Silikony w od篡wkach i produktach do stylizacji niemi這siernie oblepia造 mi w這sy, do tego przykleja si brud i kurz itd. Okropie雟two, nawet po umyciu moje w這sy sie wci捫 lepi造, jakby by造 brudne, a my豉m je codziennie. Potrzebny mi by szampon g貫boko oczyszczaj帷y, by kiedy taki Pantene albo Clairol, albo Pollena Eva, ale znikn窸y z rynku, sa tylko te profesjonalne, a mnie jak zwykle szkoda kasy.

Na szcz窷cie - nie u篡wam ju silikon闚 i nie musz martwi si tym b喚dnym ko貫m, o kt鏎ym pisa豉 te Marianna.
Stary 2007-01-19, 16:24   #174
Smok
Wtajemniczenie

GG do Smok

Cytat:
Napisane przez zuzaankaaa Poka wiadomo嗆
witam
czy farouk w swoich odzywkach biosilk uzywa silikonow??
np ten produkt, mi bardzo sluzy ale chcialabym sie dowiedziec czy cos takiego w nim jest

podaje sklad:

Rosewater (Rosa centifolia), Dicetyldimonium Chloride, Trimethylsilylamodimethic one, Ceteareth 20, Olive Oil, Hydrolized Silk, Sodium PCA, Dimethicone, Acetamide MEA, Panthenol, Hydrolized Glycosaminoglycans, Sorbitol, Tocopherol Acetate, Chamomile (Anthemis nobilis), Rosemary (Romarinus officinalis), Nettle (Urtica dioica), Passion Flower (Passiflora incarnatai), Lemon (Citrus medica limonum), Grape and Pineapple Extract (Vitis vinifera, Ananas sativus), Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Methylchlorisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone, D C Red No 33, Parfum

pozdrowionka
Owszem, s silikony: wszelkie dimethicone na pocz徠ku sk豉du, ale skoro Tobie s逝篡, to sobie go u篡waj. Z regu造 wszelkie serie do "w這s闚 z jedwabiem", np. ma je w swojej ofercie Loreal - s pe軟e silikon闚.
Stary 2007-01-19, 16:32   #175
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Smok Poka wiadomo嗆
Potrzebny mi by szampon g貫boko oczyszczaj帷y, by kiedy taki Pantene albo Clairol, albo Pollena Eva, ale znikn窸y z rynku, sa tylko te profesjonalne, a mnie jak zwykle szkoda kasy.
Wydaje mi si, 瞠 Oceanic wypu軼il jaki czas temu szampon(y) g喚boko oczyszczaj帷e - mia豉m jaki czas temu pr鏏k jedn lub dwie

Stary 2007-01-19, 16:33   #176
marianna
Rozeznanie

do konkretnego oczyszczenia w這s najpro軼iej uzyc os豉wion maseczk aspirynow - kwas salicylowy to podstawowy sk豉dnik szampon闚 oczyszczaj帷ych, jak i "tajemnica" stylist闚
Stary 2007-01-19, 16:36   #177
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marianna Poka wiadomo嗆
do konkretnego oczyszczenia w這s najpro軼iej uzyc os豉wion maseczk aspirynow - kwas salicylowy to podstawowy sk豉dnik szampon闚 oczyszczaj帷ych, jak i "tajemnica" stylist闚
dobrze wiedzie w przeciw逝pie穎wym dercosie jest BHA, w kerium (czy jak to si zwie - LRP) jest LHA

Stary 2007-01-19, 16:49   #178
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
ja stosowa豉m olejowe - te z mazide i w豉snego pomys逝 - sa OK - tylko ja po olejowych od篡wkach mam lekki przyklap na g這wie - jak kto lubi to b璠zie zadowolony - ja wole jak w這sy s puszyste

od kiedy przesta豉m stosowac "kupne" szampony (i tez zwyk貫 i te prof) - moje w這sy wygl康ajadwa razy lepiej - przesta造 si szybko przet逝szcza i przesta造 si elektryzowa - sa puszyste i l郾i帷e

szampony robi sama na podstawie przepis闚 z mazide albo jako bazy u篡wam niebieskiego babydreama - ale tego p造nu do k徙ieli a nie tego z pompk plus serum (r闚nie z mazide) z d-panthenolem i jedwabiem albo ekstensyn

podsumowuj帷- odci璚ie w這s闚 od SLS-a i silikon闚 wysz這 im tylko na zdrowie- oczywi軼ie nie od razu - ale nie mam zamiaru wraca do "kupnych" 鈔odk闚 piel璕nacyjnych z wyj徠kiem farb do w這s闚 - ale te tylko prof.

w這sy mam takie za ramiona, puszyste i tzw. "podatne" - farbowane

Marianno,

a kt鏎e szampony z mazide by poleci豉?
I czego mo積a doda do babydreama (mam ten du篡 z pompk)?

Mo瞠 powinnam wzi帷 z ciebie przyk豉d, bo do tej pory nie znalaz豉m szamponu idealnego...najgorsze to przet逝szczanie...raz pr鏏owa豉m umyc w這sy tym babydreamem z pompk w這sy i nnie da這 rady-tak sie pl徠a造 瞠 musia豉m czyms innym poprawi-mo瞠 wi璚 jak sie czegos doda...
tylko martwi sie czy mi to to w這sy domyje,szczeg鏊nie jak co dodam...

Raz doda豉m do szamponu rumiankowego hydromailu i po myciu w這sy by造 okropne-jakby niedomyte....

Stary 2007-01-19, 18:14   #179
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 907

A ja mam w這sy g瘰te, czarne zapuszczam je teraz i si璕aja kiedy nie s skr璚one do ko鎍a 這patek. S to tzw. podatne na uk豉danie i bez silikon闚 wygl康aj niekorszystnie. Musze czyms obci捫ac w這sy bo inaczej mia豉bym po prostu szopk. Dlatego ja akurat od nich nie stronie, pr鏏owa豉m przejsc na te delikatniejsze szampony np. Nivea dla dzieci, johnsonny i w這sy by造 nijakie, nieb造szcz帷e sianowate brrr.
Teraz uzywam baaardzo fajnego szamponu Timotei z bambusa 郵icznie pachnie, w這sy s mi瘯kie b造szcz帷e i spr篹yste i do tego ta sama od篡wka nareszcie udaje mi si bezproblemowo rozczesa w這sy do tego dwa razy w tyg. Wax. I to w zasadzie wszystko. Chcia豉bym przej軼 na t delikatneijsz piel璕nacj ale niestety nie jest dla mnie.
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-19, 21:56   #180
Revelyn
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 307

A jaki szampon bez silikonow polecilybyscie do wlosow cienkich, bardzo latwo przetluszczajacych sie, placzacych sie po umyciu? Jesli stosuje szampony wygladzajace, to wlosy wygladaja dosc ladnie, ale powiedzmy sobie szczerze - przez pol dnia. Potem zaczynaja oklapywac, mam wrazenie, ze przywiera do nich wszystko - kurz, brud, osiadaja na nich wszelkie te bardziej czy mniej zacne zapachy.. Dlatego czasem pierwsza rzecza jaka robie po przyjsciu do domu jest umycie wlosow, niewazne o jakiej porze dnia! Z lupiezem moze i nie mam problemu, ale ze swedzeniem skory glowy - jak najbardziej.
Nie jestem obeznana w samodzielnym kreceniu kosmetykow, ale moze sa jakies "gotowce" na rynku, ktore poradzilyby sobie z momimi wlosami.
Ostatnio uzywalam duzo kosmetykow do wlosow farbowanych, poniewaz moj br您 szybko polowieje Ale zdaje sie, ze w takich szamponach czy odzywkach jest wyjatkowo duzo 'zapychaczy'
Help!
Revelyn jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:05.