Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-01-28, 21:33   #211
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

Cytat:
Napisane przez Rayne Poka wiadomo嗆
Na mnie ta od篡wka nie zrobi豉 jako wra瞠nia - na dodatek do moich w這s闚 koszmarnie niewydajna (mia豉m chyba 1/3 opakowania z wymiany). Zadowolona z niej jeste?

Aga, a nie wrzuci豉by w wolnej chwili sk豉du?
W ko鎍u masz ferie.
Z tej serii bardzo podoba豉 mi si od篡wka wyg豉dzaj帷a - i ma tylko Amodimethicone w sk豉dzie, je郵i o silikony chodzi.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10416

Jaka dok豉dnie maska? I co to jest z-one, bo nie znam...
Wiedzia豉m, 瞠 si odezwiesz
Odzywki na razie uzy豉m dwa razy, te mam wra瞠nie 瞠 jest niewydajna, ale c騜 - widzia豉 na jakich resztkach pielegnacyjno-w這sowych jecha豉m o efektach dam zna za jaki czas. Fajnie, 瞠 ma ma這 silikon闚 (na to narzeka豉 siostra gdy jej dzi uzy豉 - brak jej tej 郵isko軼i ).
Z tym serum jest problem - sk豉d by na pudelku, kt鏎e wywalilam zaraz po zakupie, Sandija miala p騧niej podpyta swoj fryzjerk, ale nie napisa豉. Mia豉m chyba z tej serii od篡wk - s豉bo ju pami皻am, najbardziej wbi mi si w g這we og鏎kowy zapach
Wydaje mi si, 瞠 to jest ta maska L'oreala http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=516, sklad przeci皻ny, ale by豉 kupowana na szybko jutro przeklepi do sk豉dowego na technicznym.
BTW: odpu軼ilam Kallosa, mimo 瞠 przyjemny - czasem zostawia suche w這sy
Z.one: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=1149
(ich strona jest mocno wkurzaj帷a...), na forum: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3097701
s na Allegro do kupienia - ale narazie nie patrz, bo przy kilku zawstydzaj帷o widnieje m鎩 nick

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-28, 22:01   #212
confused
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 229

pink69, jak u篡wasz tego kremu Sunsilka? Kupi豉m go i zastanawiam si jak uzyska najelpszy efekt, jak susz, nak豉da, ile? Pozdrawiam!
confused jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-28, 23:01   #213
rzyrafka
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 14 598

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
Z.one: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=1149
(ich strona jest mocno wkurzaj帷a...), na forum: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=3097701
s na Allegro do kupienia - ale narazie nie patrz, bo przy kilku zawstydzaj帷o widnieje m鎩 nick
a mo積a go kupi jeszcze w jakim sklepie w necie?
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-28, 23:10   #214
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Poka wiadomo嗆
a mo積a go kupi jeszcze w jakim sklepie w necie?
google posz這 w ruch, ale niczego nie wyszpera這 je郵i mi si spodobaj, to napisz do Allegrowiczki z pytaniem o inne produkty

Stary 2007-01-28, 23:30   #215
Rayne
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 927

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka wiadomo嗆
google posz這 w ruch, ale niczego nie wyszpera這 je郵i mi si spodobaj, to napisz do Allegrowiczki z pytaniem o inne produkty
Aga, a co dok豉dnie kupi豉?
Stary 2007-01-28, 23:40   #216
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Aga, a co dok豉dnie kupi豉?
ale pami皻aj, 瞠 gdy robi zakupy w這sowe to robi na 3-4 mies!
2 od篡wki: do kr璚onych (mam proste, ale z ciekawo軼i ) oraz regeneruj帷
i nawil瘸j帷, spray do prostowania, fluid prostuj帷o-ochronny, g喚boko oczyszczaj帷y szampon i fluid do lok闚 i fal

Stary 2007-01-30, 16:00   #217
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306

Czy kt鏎a z m康rych g堯w mo瞠 mi odpowiedzie na post 54? Marianno,mo瞠 ty?
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-30, 18:28   #218
dezire
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 542

Patent na piekne wlosy ? Brak stresu ...

2004 - Boisz si, 瞠 ludzie z internetu odnajd ci w prawdziwym 篡ciu.

2014 - Boisz si, 瞠 ludzie z prawdziwego 篡cia odnajd ci w internecie.

dezire jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-30, 18:45   #219
rudzitsu
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 306

Cytat:
Napisane przez dezire Poka wiadomo嗆
Patent na piekne wlosy ? Brak stresu ...
to odpadam w przedbiegach..
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-30, 21:28   #220
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

ja te...ba,ja juz dawno 造sa powinnam by

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-31, 10:11   #221
dezire
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 542

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆
ja te...ba,ja juz dawno 造sa powinnam by

Co minimalnym kosztem:

* po umyciu w這s闚 zwi您uje je w grubsze, luzne warkoczyki. Woda tak jakby zatrzymuje sie w srodku. Sa bardziej blyszczace i miekkie. Rozwiazuje je rano, sa w lekkie fale (wiem, ze to era prostowania, ja wole pofalowane)

*to moze nie patent na zdrowe wlosy ale na ciekawy wyglad. Wode z sola mieszamy w niewielkim stezeniu wlewamy do pojemnika do sprayowania i spryskujemy wlosy, po czym zawijamy w koczki lub warkoczyki. Swietny spososb na wlosy jak "znad morza". Tez robia sie lekkie fale. Ale ten sposob wysusza nieco wlosy.

2004 - Boisz si, 瞠 ludzie z internetu odnajd ci w prawdziwym 篡ciu.

2014 - Boisz si, 瞠 ludzie z prawdziwego 篡cia odnajd ci w internecie.

dezire jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-31, 12:55   #222
kochanie
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 282

Mi zaplatanie mokrych w這s闚 oraz w og鏊e chodzenie spa z mokrymi w這sami powoduje pi瘯ne fale (czasem te wersj "czemu si nie uczesa豉?!"). Ale po takich pomys豉ch mia豉m okropnie po豉mane w這sy, normalnie niekt鏎e by造 na stale "pozginane"...(o ile nie wypad造)
(m鎩 w徠ek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-31, 22:02   #223
pink69
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 490

Cytat:
Napisane przez confused Poka wiadomo嗆
pink69, jak u篡wasz tego kremu Sunsilka? Kupi豉m go i zastanawiam si jak uzyska najelpszy efekt, jak susz, nak豉da, ile? Pozdrawiam!
Myj w這sy wieczorem codziennie.potem wcieram krem.Zanim p鎩d spa w這sy sa ju prawie suche.Jak wstaj rano to s pro軼iutkie.Zaznaczam,瞠 w這s闚 nie mam problemowych.Tylko "fala" na grzywce i powywijane ko鎍闚ki.Na mnie dzia豉

pink69 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-01-31, 22:42   #224
tilmitt
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 321

ostatnio opr鏂z dopieszczania twarzy kwasami i mazid豉mi, wypracowa豉m spos鏏 na moje w這sy [jako 瞠 drogeryjne specyfiki, 陰cznie z rossmanowskim babydreamem i hippem mieszanym z olejami i innymi mazid豉mi si niestety nie sprawdzi設:
mycie w這s闚 szamponem Seboradin Niger z dodatkiem oleju kokosowego plus 3-4 krople oleju rycynowego - sam szampon dzia豉 dobrze [zmniejsza przet逝szczanie, sk鏎a g這wy nie sw璠zi, w這sy s 豉dnie uniesione tu przy sk鏎ze], ale wysusza i spl徠uje w這sy, st康 dodatek olej闚. olej kokosowy z tego co zauwa篡豉m obci捫a i pogrubia w這sy, ale dodawany w niewielkiej ilo軼i przyjemnie je usztywnia i wyg豉dza. o taki efekt mi chodzi這

dalej poszukuj patentu na mega-l郾i帷e w這sy, bo polecane szeroko na fryzjerskim p逝kanie kilka minut w lodowatej wodzie odpada [zmarzluch jestem ]
tilmitt jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-01, 05:25   #225
CzarnyElf
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 737

Ja uzywam serii Sunsilk-szamponu i kremu prostujacego-z natury mam wlosy falowane-puszace sie-ta seria fajnie na mnie dziala-wlosy sa prawie tak proste jak po prostowaniu prostownica.Nakladam krem na mokre albo suche wlosy po umyciu szamponem.
Lubie tez Crystal Wax Loreal do stylizacjii
Oprocz tego olejek prostujacy Proclaim-zawiera oleiki i wlosy sa po nim gladkie,oraz jablkowy spray dla dzieci Suave pomocny przy rozczesywaniu wlosow.
Nawet lubie tez szampon Smooth as silk-zawiera tylko naturalne skladniki.
Testuje tez ostatnio ten szampon Shikai i odzywke Burt's bees ale srednio mi przypadly do gustu.
aha-najwazniejsze-staram sie splukiwac wlosy zimna woda a myje tez niezbyt goraca.

Wszystkie kosmetyki na zdjeciu.
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg DSC02031 copy.jpg (77,8 KB, 110 za豉dowa)
Stary 2007-02-01, 06:49   #226
czarownicagosia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 7 828
GG do czarownicagosia

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Poka wiadomo嗆
Ja uzywam serii Sunsilk-szamponu i kremu prostujacego-z natury mam wlosy falowane-puszace sie-ta seria fajnie na mnie dziala-wlosy sa prawie tak proste jak po prostowaniu prostownica.Nakladam krem na mokre albo suche wlosy po umyciu szamponem.
Lubie tez Crystal Wax Loreal do stylizacjii
Oprocz tego olejek prostujacy Proclaim-zawiera oleiki i wlosy sa po nim gladkie,oraz jablkowy spray dla dzieci Suave pomocny przy rozczesywaniu wlosow.
Nawet lubie tez szampon Smooth as silk-zawiera tylko naturalne skladniki.
Testuje tez ostatnio ten szampon Shikai i odzywke Burt's bees ale srednio mi przypadly do gustu.
aha-najwazniejsze-staram sie splukiwac wlosy zimna woda a myje tez niezbyt goraca.

Wszystkie kosmetyki na zdjeciu.
Fajnie wszystko opisane i jakim cudem udalo Ci sie zaladowac zdjecie, ja nie moge
Myje wlosy taka sama jak Ty (ciepla (letnia) woda i zimniejsza do splukania).
Nie trafilam jeszcze na szmpon, z ktorego bylabym naprawde zadowolona Czas przyjrzec sie skladom.

czarownicagosia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-01, 07:08   #227
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czarownicagosia Poka wiadomo嗆
Fajnie wszystko opisane i jakim cudem udalo Ci sie zaladowac zdjecie, ja nie moge
Myje wlosy taka sama jak Ty (ciepla (letnia) woda i zimniejsza do splukania).
Nie trafilam jeszcze na szmpon, z ktorego bylabym naprawde zadowolona Czas przyjrzec sie skladom.

Jakos mi sie udalo-ale ostatnio tez mam problemy z zaladowaniem zdjec i z Wizazu mnie wylogowuje

Co do szamponow to ja kupuje swoje w sklepach ze zdrowa zywnoscia-zwracam uwage zeby nie zawieraly sls i zeby byly nawilzajace-wczesniej uzywalam takich sklepowych i strasznie wlosy mi sie wysuszyly.

Ostatnio bylam u fryzjerki i myla mi glowe szamponem nawilzajacym matrix a potem nakladala odzywke z tej samej serii-napalilam sie zeby kupic sobie ta serie bo wlosy mialam ladne blyszczace i nawilzone-ta seria cudnie tez pachnie.
Stary 2007-02-01, 09:10   #228
Contax
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 11 348

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Poka wiadomo嗆

Ostatnio bylam u fryzjerki i myla mi glowe szamponem nawilzajacym matrix a potem nakladala odzywke z tej samej serii-napalilam sie zeby kupic sobie ta serie bo wlosy mialam ladne blyszczace i nawilzone-ta seria cudnie tez pachnie.
Elfie taki efekt uzyska豉 dzi瘯i silikonom. Po d逝窺zym i regularnym stosowaniu mo瞠sz uzyska efekt odwrotny do zamierzonego. Silikony wnikaj we w豉sy, trudno je zmy, i po pewnym czasie w這sy s matowe i przesuszone.
Contax jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-01, 09:13   #229
evitka21
Zakorzenienie

a ja zapomnia豉m jeszcze doda 瞠 moim (i nie tylko ) patentem na po造sk jest sp逝kiwanie na koniec w這s闚 lodowata wod (oczywi軼ie same w這sy,g這wy nie)

I doa豉m ostatnio troch kwasu mlekowego do babydreama (za rada Marianny)i nawet sie pienic zacz掖...musze jeszcze potestowa z innymi szamponami.
Mam juz tez kilka innych mazid這wych sk豉dnik闚 z kt鏎ymi b璠 eksperymentowa.

I jestem te na etapie testowania serum do w這s闚 z alg (w 瞠lu) i owsa hydrolizowanego i na razie ca趾iem ,ca趾iem....

Stary 2007-02-01, 18:06   #230
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Contax Poka wiadomo嗆
Elfie taki efekt uzyska豉 dzi瘯i silikonom. Po d逝窺zym i regularnym stosowaniu mo瞠sz uzyska efekt odwrotny do zamierzonego. Silikony wnikaj we w豉sy, trudno je zmy, i po pewnym czasie w這sy s matowe i przesuszone.
oooo o tym nie wiedzialam- to juz napewno nie kupie tego szamponu-dzieki za porade

Sprawdzilam sklady-ten Sunsilk chyba tez zawiera sylikonyWklejam sklad:wydaje mi sie ze te zaznaczone na czarno to silikony-jak myslicie?

Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Fragrance (Parfum), Mineral Oil, Petrolatum, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, TEA-Dodecylbenenesulfonate, Tocopheryl Acetate (Vitamin E Acetate), Iodopropynyl Butylcarbamate, Hydrolyzed Elastin, Red 33 (CI 17200), Blue 1 (CI 42090)
Stary 2007-02-01, 20:08   #231
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Contax Poka wiadomo嗆
Trzeba by sprawdzi sk豉d tego szamponu; nawil瘸j帷ego Biolage nie mia豉m, ale mia豉m wzmacniaj帷y i akurat silikon闚 w nim nie by這 wcale Za to szczypa w oczy.
Stary 2007-02-01, 23:44   #232
confused
Zadomowienie

Czarny Elfie ten krem ma ca趾iem inny sk豉d ni w Polsce (Wiem, 瞠 to nie na temat i moze Ciebie nie obchodzi, ale jako tak mnie nasz這 )
Stary 2007-02-02, 18:03   #233
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Czarny Elfie ten krem ma ca趾iem inny sk豉d ni w Polsce (Wiem, 瞠 to nie na temat i moze Ciebie nie obchodzi, ale jako tak mnie nasz這 )
A mozesz wkleic sklad?ciekawa jestem czy lepszy czy gorszyAlbo ide sama sprawdzic na KWC
Edit-bylam i nie ma skladu tam podanego.
Stary 2007-02-02, 18:33   #234
olkie
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 186
GG do olkie

a a uwielbiam sylikony i nie wyobrazam sobie mojej lazienki bez jakiegos serum na wannie.mam wlosy sztywne i o bardzo nierwgularnej strukturze.gdyby przejechac palcem po wlosie to wyczowa sie na nim zgrybienia to skrecenia to zniw robi sie on plaski.sylikony wiec u mnie fantastycznie ten wlos w miare mozliwosci wygladzaja.poza tym mam dlugie wlaosy i oblepiajac koncowki tak mi sie nie rozdwajaja.mialam tez kiedys rozjasniane pasemka.wg mnie fantastycznie wbudowyja sie w strukture wlosa tam gdzie jest uszkodzona. wiadomo po dluzszym czasnie uzywania serum wlosy robia cie ciezkie i przyklapniete myje jakims oczyszczajacym szamponem do wlosow tlustych lub ziolowym(seboradiin lub radical) myje zawsze 2 razy i po takim umysiu kiedy wlosy zaczynaja "piszczec" pod palcami to znaczy ze sa naprawde oczyszczone i znow moge bawic sie z serum

nie mozna generalizowac z sylikonami bo jednym sluzy a innym nie. ja sobie nie wyobrazam zycia bez niega.mam geste wlosy i w miare grube .cienkie wlosy wiadomo-nawet mala dawka moze obciazyc

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=163554

post numer 16 i 19 jest o sylikonach
Stary 2007-02-02, 19:30   #235
evitka21
Zakorzenienie

ja coraz cz窷ciej dochodze do podobnych wniosk闚-moje w這sy chyba lubia silikony

I te podobnie jak Olkie,najpierw myj w這sy szamponem do t逝軼ioch闚,po kt鏎ych w這sy "piszcz" (teraz l'oreal sebo-co-tam ,w kolejce czeka rzepowy seboravit)
a potem jakas odzyweczka i ewentualnie serum.

Jak testuj te r霩niste delikatne,czy naturalne od篡wki to mi tam czegos brakuje...po silikonowych odzywkach mam fajne ,g豉dkie i niepl帷z帷e si w這ski...dochodz do tych wniosk闚 powoli,metod pr鏏 i b喚d闚,czyli test闚 wszelakich.
I bed jeszcze testowac dodawanie mazid這wych ulepszaczy do od篡wek,w kolejce czeka:pantenol,owies,jedw ab...

Dobrze 瞠 jest wszystkiego taki wyb鏎 瞠 ka盥y mo瞠 znale潭 cosik dla siebie

Stary 2007-02-02, 20:17   #236
Rayne
Wtajemniczenie

Ja tam silikon闚 nie lubi g堯wnie w szamponach - bo maj oczyszcza, a nie oblepia; wol te, jak maski typowo regeneracyjne (czyli te, kt鏎e sobie robi raz na dwa tygodnie gdzie - jak mi si chce) te ich nie maj, bo w ko鎍u nie dla wyg豉dzania ich u篡wam. Moje od篡wki na co dzie z regu造 maj jakie silikony, cho niewiele (jedna z ulubionych, wyg豉dzaj帷a Matrix Sleek Look, ma tylko Amodimethicone, o ile dobrze pami皻am), ale te od篡wki s逝膨 mi g堯wnie do wyg豉dzania i 豉twiejszego rozczesywania w這s闚, wi璚 czemu nie maj ich mie?
No i czasami u篡wam preparat闚 typowo wyg豉dzaj帷ych, a te to ju obowi您kowo z silikonami - i na w這sy nie narzekam wcale.
Obecnie: szampon Farouk Chi Infra - dosta豉m go w prezencie, ca趾iem fajny, cho daje m瘰kimi perfumami; od篡wka Kallos mleczna - dobijam do ko鎍a, jest bezsilikonowa, dobra, ale nie rewelacyjna, no i w這sy ju chyba troch przywyk造 (powinnam j na jaki czas odstawi, ale mi si znudzi豉) / od篡wka regeneracyjna Seboradin z 瞠雟zeniem - b. fajna.
Na dzie czasem pryskam czym w sprayu, co pomaga mi w這sy rozczesa (mam b. d逝gie, wi璚 czasem musz im pom鏂).
Bardzo lubi szampony oczyszczaj帷e, uwielbiam Ocerin Bio-Active (cho niewydajny jest); czaj si na Agi Dercosa.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆
Dobrze 瞠 jest wszystkiego taki wyb鏎 瞠 ka盥y mo瞠 znale潭 cosik dla siebie
Zgadzam si.
Stary 2007-02-02, 23:46   #237
confused
Zadomowienie

Dziewczyny, a macie jaki spos鏏 na 逝pie? Jak na razie to Head&sholuders radzi sobie z moim, ale tylko ten... Gdy stosuje szampony bez SLS i SLES jest lepiej, ale jednak 逝pie jeszcze jest. Troch boj si, 瞠 ten Head&Shoulders ma za du穎 detergent闚, wi璚 szukam czego lepszego

Czarny Elfie oto sk豉d:

Aqua, Propylene Glycol, Dimethiconol, Isopropyl Palimitate, PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Dimethiconol/Silsesqioxne Copolymer, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Trideceth-12, Sodium Acrylates Copolymer, Parrafinum Liquidum, PPG-1 Trideceth-6, Acrylates Copolymer, Sorbitam Oleate, Isoproyl Myristate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Butylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene.

Jak na sk豉dach kosmetyk闚 troch si znam, tak w tym kremie umiem tlyko znale潭 silikony... Ale sk豉d jest jednk ca趾owicie inny Przepisywanie sk豉d闚 to nie jest to co lubi najbardziej...

A co mnie zaciekawi這: na tubce z kremem mam przyklejon w miejsce sk豉du naklejke ze sk豉dem, przepisa豉m to co jest na niej. Nie wiem nawet co jest pod ni, bo nie chcia這 mi si odkleja, ale jako mnie to zaciekawi這... Po co kto takie co mia豚y robi?
Stary 2007-02-03, 08:01   #238
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
czaj si na Agi Dercosa.
Znaczy pr鏏encj? dobrze, na walnientynki powinna doj嗆 (bo wyje盥瘸m) - wczoraj dosz豉 do mnie druga flaszka od razu z.one p鎩dzie
no i perfumy, tylko choroba jestem le smierdz帷y i do PW zebrac si nie mog

Stary 2007-02-03, 19:20   #239
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, a macie jaki spos鏏 na 逝pie? Jak na razie to Head&sholuders radzi sobie z moim, ale tylko ten... Gdy stosuje szampony bez SLS i SLES jest lepiej, ale jednak 逝pie jeszcze jest. Troch boj si, 瞠 ten Head&Shoulders ma za du穎 detergent闚, wi璚 szukam czego lepszego

Czarny Elfie oto sk豉d:

Aqua, Propylene Glycol, Dimethiconol, Isopropyl Palimitate, PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, Dimethiconol/Silsesqioxne Copolymer, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Trideceth-12, Sodium Acrylates Copolymer, Parrafinum Liquidum, PPG-1 Trideceth-6, Acrylates Copolymer, Sorbitam Oleate, Isoproyl Myristate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Butylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Limonene.

Jak na sk豉dach kosmetyk闚 troch si znam, tak w tym kremie umiem tlyko znale潭 silikony... Ale sk豉d jest jednk ca趾owicie inny Przepisywanie sk豉d闚 to nie jest to co lubi najbardziej...

A co mnie zaciekawi這: na tubce z kremem mam przyklejon w miejsce sk豉du naklejke ze sk豉dem, przepisa豉m to co jest na niej. Nie wiem nawet co jest pod ni, bo nie chcia這 mi si odkleja, ale jako mnie to zaciekawi這... Po co kto takie co mia豚y robi?
Dzieki
Kurcze jednak chyba bede uzywac tego Sunsilka bo po innych mam szope na glowie-sprobuje z tymi szamponami oczyszczajacymi.
Stary 2007-02-06, 14:12   #240
kotbalamot
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 79

Mam d逝gie w這sy do 這patek, farbowane, suszone suszark i traktowane prostownic. Przet逝szczaj si wi璚 musz my co 2 dni. Ko鎍闚ki niestety strasznie suche , postrz瘼ione, pusz帷e. Rozdwajaj sie ju 2 tygodnie po podci璚iu.
- Bra豉m Silic przez oko這 rok, nie zauwa篡豉m poprawy stanu w這s闚 ani paznokci ani zmniejszenia przet逝szczania. Przerzuci豉m si na Vitapil.POdobno najlepszy sk豉d na rynku ma H-Pantoten ale jest drogi,
- od 5 miesi璚y bior 2 kapsu趾i MSM dziennie. Nie zauwa篡豉m widocznej poprawy , mo瞠 za wyj徠kiem tego ze w這sy szybciej rosn.
- Aby ograniczy przet逝szczanie w這s闚 uzywam ampu貫k z rzep Joanny- 1-2 razy w tygodniu co najmniej 2 godziny przed myciem.
- M鎩 ulubiony ostatnio szampon to Thicker Fuller Hair - nawilzaj帷y, do kupienia w Sephorze- 29 z. Zwi瘯sza puszysto嗆 i po造sk w這s闚. Swego czasu dola豉m do szamponu kwasu l-mlekowego, ale poza ograniczeniem pienienia nic nie da. Musz wypr鏏owa Baby dream i Hipp. Mojej c鏎eczce myj w這ski p造nem do k徙ieli Baqby dream z pompk i pi瘯nie sie b造szcz.
- na wysuszone ko鎍闚ki od 4 miesi璚y wcieram podgrzany olejek kokosowy nierafinowany , palmowy z zimnego t這czenia; mask z oleju rycynowego z z馧tkiem i cytryn ( pi瘯nie po tym b造szcz w這sy) lub mieszank oleju rycynowego z kupn odzywk. Nale篡 trzymac na w這sach co njamniej 2 godziny przed myciem a najlepiej przespa z tym noc i umy w這sy rano. Widz lekka popraw s tanu w這s闚.
- nauczy豉m sie miesza farby r騜nych producent闚 - np profesjonaln z marketow. Profesjonalne maj trwalsze pigmenty ale s drogie. Jak si zmiesza z marketow trwa這嗆 koloru jest znacznie wyd逝zona , mo積a sobie wyczarowa niespotykany odcie no i koszty malej , co nie jest bez znaczenia przy d逝gich w這sach.
- mieszam te maski i od篡wki r鏮ych producent闚. Fajny efekt bez nadmiernego obci您enia w這s闚 daje mieszanka maski Dove granatowej z odzywk Fructis. Do od篡wek i masek wkrapiam po kilka kropel olejk闚 cytrynowego i grejfrutowego- zwi瘯szaj po造sk w這s闚.
- Moim ostatnim odkryciem sa odzywki Kallos z placent i mleczna. Taniutkie i pieknie od篡wiaj i nab造szczaj w這sy. Mleczna niestety za bardzo obci您a je jak dla mnie.
- Na ko鎍闚ki w這s闚 sk這nnych do puszenia jedwab Farouk ( bezkonkurencyjny) albo serum lub nab造szczacz Zero Frizz.
- Przy wypadajacych w這sach polecam super szybki i skuteczny spos鏏( niestety dla ciemnych w這s闚). Zrobi bardzo intensywny odwar z ziela skrzypu i pokrzywy , np parz帷 przez 30 minut w duzym garnku pod przykrywk. Mo積a doda 這pianu i tataraku. Nala wywar do umywalki lub miski , uzupe軟i wod aby ca雀 by豉 ciep豉 po czym wsadzi umyt g這w, moczy i polewa przez 10-15 minut. Przyklejone do w這s闚 resztki zi馧 sp逝ka g這w w d鏊 uwa瘸j帷 aby przy okazji nie sp逝ka sk鏎y g這wy. Rewelacyjnie wzmacnia cebulki, efekt zmniejszonego wypadania natychmiastowy.
kotbalamot jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.