Jak dbacie o w這sy biochemiczki? Nasze patenty na pi瘯ne w這sy - ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza dzia豉nia sk豉dnik闚 kosmetyk闚, ich skuteczno軼i i wp造wu na zdrowie. R闚nie informacje na temat filtr闚 przeciws這necznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2007-02-07, 17:56   #241
Agaaa-a
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 700
Dot.: Jak dbacie o w這sy biochemiczki-czyli nasze patenty na pi瘯ne w這sy

W豉snie odkry豉m szampon hipp i uwa瘸m , 瞠 jest boski . Takich mi璚iutkich sypkich i b造szcz帷ych w這s闚 to ja nigdy nie mia豉m .
A przed myciem wcieram jeszcze oliwke hipp we wlosy(by豉 zakupiona w innym celu). Ten duet sprawdza si u mnie 鈍ietnie. Polecam
I ten cudowny zapach
Agaaa-a jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-08, 10:13   #242
kotbalamot
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 79

Faktycznie. Po entuzjastycznych recenzjach na wiza簑 zakupi豉m szampon HIPP i dzi umy豉m nim w這sy. Potem bardzo obci捫ajaca maska bananowa Inebrya . W這sy s puszyste , bardzo b造szcz帷e, podatne na uk豉danie i co najwa積iejsze , nie sw璠zi mnie sk鏎a g這wy. Poczekam do utra aby oceni jak wp造wa na przet逝szczanie w這s闚.
Musz jeszcze wypr鏏owa Babydream z Rossmana ale nie szampon tylko 瞠l do k徙ieli z pompk. Myj nim c鏎eczce cia趾o i w這ski . B造szcz jej sie po nim zab鎩czo i sa puszyste.
kotbalamot jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-08, 10:30   #243
L_V
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 590

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Poka wiadomo嗆
Potem bardzo obci捫ajaca maska bananowa Inebrya .
A co to jest ta maska bananowa??
L_V jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-08, 10:39   #244
evitka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 593

Cytat:
Napisane przez L_V
A co to jest ta maska bananowa??
http://www.allegro.pl/item161274787_...l_1000_ml.html

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14167

ja mia豉m kiedy odlewk papajowej-dla mnie przeci皻na

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-09, 09:55   #245
kotbalamot
Raczkowanie

Zam闚i豉m przez internet tu : http://www.kosmetyki-sklep.com/
W tym sklepie maj od篡wki Kallos w bardzo atrakcyjnych cenach. Od篡wka litrowa z placent i mleczna maja rewelacyjne opinie na wiza簑. Rzeczywi軼ie s bardzo dobre i tanie chocia za troche obci捫aj mi w這sy. Zakupi豉m w tym sklepie te mask bananow 1 litr za 55 z. jak za t cen ca趾iem dobra.

Zapomnia豉m dopisa , ze swego czasu bardzo pomog造 moim w這som odzywki w spreyu Gliss Kur-a bez sp逝kiwania ( z jedwabiem oraz do farbowanych). Mia豉m popalone , pokruszone w這sy tuz przy twarzy , ryska豉m po myciu regularnie i teraz mam w dobrej kondycji.
Stary 2007-02-09, 10:09   #246
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evitka21 Poka wiadomo嗆
Dzi瘯uj 郵icznie
Stary 2007-02-09, 14:38   #247
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V
Dzi瘯uj 郵icznie
bardzo prosz

ja od siebie mog poleci wam mask alfaparf semi di lino-moja ocena jest w KWC

Stary 2007-02-10, 00:11   #248
tofik9tt
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2
Question a co z farbowaniem w這s闚?

Od jakiego czasu powoli realizuje zasady filtromaniaczek i jestem bardzo zadowolona, ale ci庵le nie wiem co zrobi z w這sami. Nie mog oby si bez farbowania, a chcia豉bym ich za bardzo nie zniszczy,no i jestem w kropce. Czy kto wie co na temat farb i szampon闚 koloryzuj帷ych. Co polecacie i co najmniej zniszczy w這sy. BARDZO B犵 WDZI犴ZNA ZA POMOC.
tofik9tt jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-10, 08:43   #249
L_V
Zakorzenienie

ㄠcz w徠ki.
Stary 2007-02-10, 08:45   #250
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
bardzo prosz

ja od siebie mog poleci wam mask alfaparf semi di lino-moja ocena jest w KWC
ANo ja si na te alfa-parfy czaj ju od d逝窺zego czasu. Z tym蕊e ja prostuj w這sy i potrzebuje czego super-odzywczego, maska moze moze by wr璚z ci篹ka, regeneruj帷a. Zastanawiam si nad seri prof.L'oreala, nad now seria do w這sow prostowanych Farouka i wlasnie nad Alfaparf.... Kto tu prostuje w這sy?
Stary 2007-02-11, 19:58   #251
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez L_V
Kto tu prostuje w這sy?
ja czasem prostuj
ale ostatnio nie za cz瘰to.
Ta moja maska alfaprf ma napisane 瞠 jest mocno regeneruj帷a, do zniszczonych w這s闚.
Zerk窸am zn闚 na KWC na opinie o niej i s one conajmniej skrajne...
Dla mnie jedyna "wada" to zapach m鏬豚y by 豉dniejszy (ten mi troch m瘰kie perfumy przypomina)
Mog ci pr鏏eczk zrobi

s造sza豉m dobre inie o serii l'oreala absolut repair,ale na faktyczne znizczone w這sy,je郵i s ok.,to pono mo瞠 za bardzo obci捫a.

a czy u篡wa kto keastase? (od篡wek,masek)
ja tylko oleo relax i taka sobie by豉 (jak na tak cen)

Stary 2007-02-12, 21:30   #252
green.eyed
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 546

Hej dziewczyny, w豉郾ie kompletuj swoje pierwsze zam闚ienie na mazid豉ch (ju do嗆 przyd逝gawe, ale co tam!) i zastanawiam si nad jedwabiem. My郵icie ze mo積aby go by這 u篡wa bez dodatk闚 od razu na w這sy, tak jak ten jedwab z farouka, czy jednak lepiej zrobi kt鏎e serumZainteresowa豉 mnie tez jedna z w豉軼iwo軼i kwasu hialuronowego, a dok豉dnie ta:
„*jest niedra積i帷ym 鈔odkiem przyspieszaj帷ym wzrost w這s闚”. Pzyznam ze jako osoba notorycznie (ale ma這 skutecznie) zapuszczaj帷a w這sy jestem bardzo zainteresowana t捫e w豉軼iwo軼i. Tylko jak tego u篡wa, 瞠by osi庵n望 najlepszy efekt?
green.eyed jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-13, 08:41   #253
evitka21
Zakorzenienie

podpytwa豉m kiedys lidie o stosowanie jedwabiu bez dodoatk闚,ale stanowczo mi odradzi豉-za t逝sty i za ci篹ki.Ale jakby rozrobi豉 troche z woda destylowan to pewnie by這 by ok (w mazid豉ch jest przepis na serum z jedwabiem i pantenolem na przyklad)

ja kw HA do szamponu nie dodawa豉m, dziewczyny tu pisa造 瞠 troche usztywnia wlosy,wi璚 nie pr鏏owa豉m ( i tak mama sztywne)
O d逝gofalowych efekatch nic mi nie wiadomo.
Ale jak zamierzasz kupi, to pooeksperymentujesz, moze akurat ci pdpasuje

Stary 2007-02-13, 10:36   #254
nom_de...
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 157

Ja od jaiegos czasu uzywam serum z jedwabiem i d-pantenolem i powiem, ze jest niczego sobie Jednorazowo "rozpsikuje" na wlosach ok. 4 ml tego cuda. Wlosy po tym sa przede wszystkim gladsze
nom_de... jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-13, 11:47   #255
green.eyed
Rozeznanie

Dzi瘯i za odp evitka21, widzia豉m to serum z pantenolem, ale na razie zrezygnuje z jego zakupu (staram sie usilnie jako okroic moj liste zakup闚 mazidlowych ), poza tym musze jeszcze zu篡 gotowe produkty, ktore mi zalegaja na p馧ce A z kw HA to sobie pokombinuj, a nu cos z tego b璠zie
Stary 2007-02-13, 12:25   #256
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi St康

Wiadomo軼i: 6 222

Cytat:
Napisane przez green.eyed Poka wiadomo嗆
zastanawiam si nad jedwabiem. My郵icie ze mo積aby go by這 u篡wa bez dodatk闚 od razu na w這sy, tak jak ten jedwab z farouka, czy jednak lepiej zrobi kt鏎e serum
Odrawdzam w st篹eniu wi瘯szym, ni 2-3%
Cytat:
Napisane przez green.eyed Poka wiadomo嗆
jest niedra積i帷ym 鈔odkiem przyspieszaj帷ym wzrost w這s闚”. Pzyznam ze jako osoba notorycznie (ale ma這 skutecznie) zapuszczaj帷a w這sy jestem bardzo zainteresowana t捫e w豉軼iwo軼i. Tylko jak tego u篡wa, 瞠by osi庵n望 najlepszy efekt?
Na pewno nie na same w這sy Je郵i ju, to na sk鏎 g這wy.

Cytat:
Napisane przez evamoni Poka wiadomo嗆
ciekawa jestem czy istnieje jakis skladnik w szamponach, ktory jest odpowiedzialny za elektryzowanie sie wlosow? od czego to wlasciwie zalezy, ze po jednych szamponach wlosy daja sie latwo uczesac i ulozyc a po innych fruna za szczotka ( ciagle ta sama ). Przejechalam sie tak na tfu Loreal Professionel szamponie i piance dodajacym objetosci.
Elektryzowaniu si w這s闚 zapobiega np. polyacrylamide.
Noor jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-13, 12:57   #257
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Noor Poka wiadomo嗆
Odrawdzam w st篹eniu wi瘯szym, ni 2-3%
Na pewno nie na same w這sy Je郵i ju, to na sk鏎 g這wy
No tak, jasne ze na sk鏎e glowy, tylko pytaj帷 jak tego uzywa mia豉m na mysli raczej st篹enie lub przyk豉dow mieszanin, tak aby nie zrobic sobie krzywdy tj przyspierszyc ich wzrost na nie np wszytskie utraci
Stary 2007-02-13, 13:00   #258
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez green.eyed
staram sie usilnie jako okroic moj liste zakup闚 mazidlowych ), poza tym musze jeszcze zu篡 gotowe produkty, ktore mi zalegaja na p馧ce
mam permanentnie ten sam problem.
I staram sie powoli wychodzic z chomikarstwa

Stary 2007-02-13, 13:42   #259
KENZO
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 856

dziewczyny prosze wpisujcie szampony bez sls i odzywki bez silikonow- ja bardzo chcialabym przejsc na naturalna pielegnacje- dotychczas uzywalam tylko profesjonalnych kosmetykow , ale chcialabym wyprobowac teraz jak wloski beda zachowywac sie przy naturalnej pielegnacji a naprawde trudno jest znalesc dobry szampon lub odzywke bez tych skladnikow
KENZO jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-13, 14:05   #260
justa79
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 062
GG do justa79

Cytat:
Napisane przez KENZO Poka wiadomo嗆
dziewczyny prosze wpisujcie szampony bez sls
zach璚am do zapoznania si z w徠kami redakcyjnymi.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-13, 14:25   #261
KENZO
Rozeznanie

dziekuje Justa, juz wczesniej czytalam ten watek ale nie ma tam zbyt duzego wyboru, poza tym bardzo zalezy mi rowniez na tym by moc dobrac z tej samej serii odzywke bez silokonow, alkoholu itd- czyli o takie typowo naturalne kosmetyki
Stary 2007-02-13, 14:40   #262
agnieska
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 827

Cytat:
dziewczyny prosze wpisujcie szampony bez sls i odzywki bez silikonow- ja bardzo chcialabym przejsc na naturalna pielegnacje- dotychczas uzywalam tylko profesjonalnych kosmetykow , ale chcialabym wyprobowac teraz jak wloski beda zachowywac sie przy naturalnej pielegnacji a naprawde trudno jest znalesc dobry szampon lub odzywke bez tych skladnikow
Cytat:
dziekuje Justa, juz wczesniej czytalam ten watek ale nie ma tam zbyt duzego wyboru, poza tym bardzo zalezy mi rowniez na tym by moc dobrac z tej samej serii odzywke bez silokonow, alkoholu itd- czyli o takie typowo naturalne kosmetyki
Szampon dobierz do potrzeb sk鏎y g這wy, a od篡wk do potrzeb w這s闚 - szampon jest za kr鏒ko na w這sach by m鏬 je regenerowa, wa積iejsze jest to 瞠by nie pl徠a w這s闚. Naturalne kosmetyki maj cz瘰to alkohol jako konserwant, nie wiem czy tak samo jest w kwestii kosmetyk闚 do w這s闚. Ja ze swojej strony proponuj, 瞠by spojrza豉 wla郾ie osobno na potrzeby sk鏎y g這wy i w這s闚, druga kwestia - nie wiem z czego wynika Twoja obecna ch耩 zaznajomienia si z kosmetykami naturalnymi (czy zmiana sposobu piel璕nacji og鏊nie na naturaln czy po prostu odrzucenie tych d逝gich sk豉d闚 z wi瘯szo軼i silikon闚 i perfum), ale popatrz na od篡wki z.one czy te na od篡wk Biosilka z kwasami owocowymi - du穎 "ro郵inek", ma這 silikon闚, nie obci捫aj (szczeg鏊nie ten z.one - bardzo p造nna od篡wka, przez to pewnie b璠zie niewydajny, Biosilk te mnie troch dra積i t niewydajno軼i)

agnieska jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2007-02-13, 15:35   #263
KENZO
Rozeznanie

Agniesko dziekuje rozejrze sie w internecie za tymi kosmetykami z-one kosmetyki biosilka mialam - kilka szamponow i odzywek i oczywiscie jedwab, ale tej z kwasami owocowymi jeszcze nie Chcialam troche zminimalizowac moja kolekcje i zaczac uzywac jednego ale dobrego, naturalnego zestawu - szampon i odzywka, wloski mam zdrowe, nie farbowane ale ostatnio swedzi mnie skora g這wy i dodatkowo z racji tego ze mam bardzo delikatne wlosy to wiekszosc masek i odzywek profesjonalnych niepotrzebnie obciaza mi wlosy. Postanowilam przerzucic sie na kosmetyki naturalne rowniez z innych powodow bo ostatnio gdzies obilo mi sie o uszy ze kosmetyki marketowe i profesjonalne - wiadomo naszpikowane sa chemia i ponoc stosowane przez dluzszy czas i w nadmiarze moga powodowac 豉manie sie wlosow , ich matowosc i ogolny zly stan Swoja droga to kiedys jako dziecko stosowalam tylko delikatny szampon i wlosy malam jak z reklamy a teraz musze o nie solidnie dbac zeby byly zdrowe, chyba rowniez przyzwyczailam je do nadmiaru kosmetykow - bo uwielbiam testowac ciagle to nowe produkty - maski, szampony, odzywki, sera , mleczka wygladzajace , nablyszczacze i takie tam - ale mam zamiar z tym skonczyc i zobacze jak sie wloski beda sprawowac
Stary 2007-02-13, 15:42   #264
agnieska
Zakorzenienie

Je郵i sw璠zi Ci g這wa - spr鏏uj czego z kwasem BHA (Dercos) lub LHA (Kerium) - ja wybra豉m Dercosa, bo LHA jako mnie w Effaclarze nie przekona這 a ostatnio mia豉m straszne problemy w豉snie ze sk鏎 g這wy i pomog這

Stary 2007-02-13, 15:57   #265
KENZO
Rozeznanie

O to musze sprobowac tego Dercosa , choc dzis przejrzalam KWC i wyprobuje tez wychwalany przez wizazanki szampon Hipp, oliwke Hippa bardzo lubie wiec moze i ten szampon mi przypadnie do gustu. Wydaje mi sie ze wlasnie SLS moze mnie podrazniac i stad to swedzenie, ale zauwazylam ze wiele osob skarzy sie na swedzenie skory glowy - ja jeszcze jakis czas temu nigdy nie mialam takiego problemu, teraz rowniez nie mam 逝pie簑 tylko wlasnie w niektorych miejscach odczuwam swedzenie Wiec mam zamiar wyprobowac delikatnego Hippa i jeszcze musze wybrac jakas delikatna bezsilikonowa i koniecznie u豉twiajaca rozczesywanie ( mam dlugie wlosy ) od篡wke , wlasciwie to zalezy mi tylko na tym aby wlosy sie dobrze rozczesywaly , ale chyba to zapewniaja tylko silikony prawda?
Stary 2007-02-13, 16:10   #266
agnieska
Zakorzenienie

Od mniej wi璚ej roku unika豉m SLS闚 w szamponach, ale nie uchroni這 mnie to od sw璠zenia, teraz zrzucilabym to na por roku (mimo 瞠 czapek nie nosz) je郵i szampon w這s闚 nie spl帷ze, to nie b璠 potrzebne silikony - ja np. bezproblemowo rozczesuj po Farouku

Stary 2007-02-13, 16:24   #267
KENZO
Rozeznanie

Hmmm skoro mowisz ze unikalas SLS a swedzenie i tak sie pojawilo to moze faktycznie jest to spowodowane pora roku ... ale podejrzewam tez to ze po nalozeniu maseczki lub odzywki lubie wlosy spiac na czubku glowy i tak sobie chodze po domu, wiec moze maska dotyka skory glowy i stad to swedzenie ... musze poprobowac nakladac od polowy dlugosci i ich nie spinac w tym czasie
Stary 2007-02-13, 19:40   #268
green.eyed
Rozeznanie

Cytat:
mam permanentnie ten sam problem.
I staram sie powoli wychodzic z chomikarstwa
Taaa, sk康 jak to znam? 5 r霩nich 瞠li pod prysznic, tyle samo balsam闚 i nie mam kiedy tego zuzy. Za to mam mlodsza siostre kt鏎a chetnie by sie tym zaopiekowa豉 (zreszta robi to pod moja nieobecno軼 ) Ale jest tez dobra strona tego chomikowania - od d逝zszego czasu zachowywalam roznej wielkosci buteleczki i sloiczki - dzieki temu nie musze kupowac pojemniczkow na nowe mazidelka

P.S. Sorki za offtopa
Stary 2007-02-14, 17:48   #269
kotbalamot
Raczkowanie

Dziewczyny , na w豉snym przyk豉dzie przekona豉m si ,瞠 sw璠zenie lub 逝piez mog by wynikiem stosowania do mycia takiej a nie innej wody. Swego czasu mieszka豉m w g鏎ach ( ponad rok) i w kranach mieli鄉y wod czerpan z odwiertu wprost z g鏎skiego 穋鏚豉 , bez zadnych chlor闚, zmi瘯czaczy, odkamieniaczy czy 鈔odk闚 dezynfekcyjnych - taka czysta g鏎ska , mi瘯ka 廝鏚lana woda. Po dw鏂h tygodniach mycia si w tej wodzie znikn掖 mi problem sw璠zenia i 逝pie簑 mimo, 瞠 u篡wa豉m w闚czas kiepskich szampon闚. Mia豉m pi瘯ne , j璠rne , mi瘰iste nawil穎ne w這sy ( mimo farbowania , pasemek i taniutkich od篡wek) bez rozdwojonych ko鎍闚ek . Nie musialam te wklepywac takiej ilo軼i kosmetyk闚 nawil瘸jacych do ciala i do twarzy jak poprzednio. Po powrocie do Wroc豉wia problem z notorycznym swi康em , notorycznym rozdwajaniem i wysuszaniem ko鎍闚ek w這s闚 powr鏂i.

Dlatego moja rada - je瞠li kto ma problem ze swi康em lub 逝pie瞠m i mimo stosowania odpowiednich kosmetyk闚 problem nie mija, dobrze by這by spr鏏owa my g這w w przefiltrowanej wodzie ( w porz康nym filtrze) albo wzorem gwiazd Hollywood op逝kac w這sy w mineralce. Slysza豉m te o metodzie p逝kania wlos闚 d逝go gotowan wod tj, do ogromnego gara nalewa sie wody , pozostawia w stanie wrzenia przez oko這 5 min. i po ostygnieciu stosuje si do ostatniego p逝kania. Zabieg gotowania zmi瘯cza wod i ulatnia sie z niej wi瘯szo嗆 swi雟tw typu chlor.
Stary 2007-02-14, 18:43   #270
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez green.eyed
od d逝zszego czasu zachowywalam roznej wielkosci buteleczki i sloiczki - dzieki temu nie musze kupowac pojemniczkow na nowe mazidelka
buteleczek, pojemniczk闚,pude貫czek (r騜nej wielko軼i) te mam za du穎 i ...jakos nie mog sie z nimi rozsta,bo ci庵le mi sie wydaje ze mi sie przydadz...

ach baby o maja problemy...nie ?

Odpowiedz

Tagi
silikony, sls, szampon babydream

Nowe w徠ki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:14.