Nieskuteczna Depilacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-18, 18:29   #1
Olka_86
Przyczajenie

Nieskuteczna Depilacja

Mam pytanko. Miesiąc temu kupiłam sobie depilator Braun Silk-epil EverSoft. zastanawia mnie czy to co sie u mnie dzieje jest normalne.

Kiedy goliłam nogi zwykłą maszynką, włoski odrastały już po 5-6 godzinach. Przez to, że musiałam je golić praktycznie codziennie, stały się silne i ciemne. Kupiłam więc depilator z nadzieją, że będę miała spokój na 2-3 tygodnie.

Depilator wyrywa mi bardzo dużą ilość włosków c cebulkami, co zresztą czuć, widać po skórze i na głowicy. Część włosków się jednak chyba urywa. Nogi nawet po dokładnej i długotrwałej depilacji nie są w 100% gładkie, szorują, a po 1-2 dniach włoski znów widocznie odrastają (zapewne te urwane). Po tym miesiącu który minął odrastają mi też włoski jaśniejsze, słabsze zapewne te, które usunęły mi się z cebulką za pierwszym razem.
Zdarza się też tak, że zaraz po usunięciu włoska z cebulką w jego miejscu pojawia sie inny, bardzo jasny i słaby włosek juz bez cebulki, który odpada przy lekkiem pociągnięciu.
Zastanawia mnie czy jeśli będę depilować nogi często to problem się zmniejszy ze względu na znaczne osłabienie włosków/cebulek. Może przez to bardzo częste golenie tak sobie wzmocniłam włoski, że teraz potrzebują czasu aby się osłabić i poddać depilatorowi.
Depilowałam nogi już 5 razy i za każdym razem usuwało mi dużą ilość włosków z cebulką więc już chyba każdy włosek powinien zostać usunięty za którymś z tych 5 podejść. Jednak nogi nadal nie są gładkie nawet przez 5 minut i pod dotykiem czuć szorstkość.
Czy to z moimi nogami coś jest nie tak i potrzebują jakiegoś kremu, balsamu, ogólnie mówiąć pomocy czy mam nieskuteczny depilator? Jednak znam osoby, które też używają tego modelu i są zadowolone.
Chyba, że po prostu mam taki rodzaj włosków, którym nawet najlepszy depilator nie da rady.
Dodam tylko, że depilacja za pierwszym razem nie bolała mnie zbytnio, a zaczerwienia znikają szybko i nie mam problemu z bolesnym wrastaniem włosków.
Rozmawiałam z innymi użytkowniczkami depilatorów i większość z nich stwierdziła, że już po pierwszej depilacji miały spokój na ok 2 tygodnie. Kilka stwierdziło, że ma ten sam problem co ja.

Jest to dla mnie denerwujący problem, bo wydałam 90zł i efekty są marne, Po goleniu miałam nogi gładkie chociaż na kilka godzin
Olka_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 22:27   #2
Ptysio5
Zakorzenienie

Dot.: Nieskuteczna Depilacja

po depilatorze nigdy nie będą tak gładkie jak po maszynce
Ptysio5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 10:58   #3
Planet Spa
Raczkowanie

Dot.: Nieskuteczna Depilacja

Ja mam to samo, też kupiłam depilator, kosztował prawie 200 zł i jestem bardzo niezadowolona...
Planet Spa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości