"Każda kobieta może być blondynką, szatynką lub rudą..." - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-19, 20:29   #1
nanah
Rozeznanie

"Każda kobieta może być blondynką, szatynką lub rudą..."

"...jeśli tylko dobierze odpowiedni odcień. - Do ciepłych tęczówek: piwnych, brązowych, orzechowych i śniadej karnacji pasują zimne brązy, platynowe blondy. A błękitne czy zielone oczy i bladą cerę warto ocieplić złocistym blondem, ognistym rudym czy też odcieniem mlecznej czekolady" - radzi Ola Zielińska z atelier fryzjerskiego Macieja Wróblewskiego w Warszawie w najnowszym Twoim Stylu.

Co Wy na to? Mnie, błękitno-szarookiemu bladziochowi jest kiepsko, gdy zimna czekolada spłukuje się na rudo.
nanah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 21:51   #2
pink69
Zakorzenienie

Dot.: "Każda kobieta może być blondynką, szatynką lub rudą..."

Ja mam dość jasną cerę,a włosy kasztanowe lub palona kawa (oba kolory farbowane) i uważam,że jest ok.

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 10:20   #3
Shiloh_
Raczkowanie

jakies bzdurki moim zdaniem....
Stary 2007-01-20, 10:42   #4
blueone
Rozeznanie

hmmm raczej jest na odwrót...
blueone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 12:18   #5
Niuniaczek
BAN stały

jestem bardzo bladą ciemną blondynką o piwnych oczachi to właśnie jasny blond dodaje mi uroku Ale mój odwieczny dylemat odnosi siędo odcienia- ciepły blond a może chłodny platynowy? wg powyżeszej odp to chyba ten drugi
Niuniaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 12:22   #6
dagirll
Wtajemniczenie

a tam jak dla mnie-guzik prawda

dagirll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 12:39   #7
Zielonooka Dorka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
jestem bardzo bladą ciemną blondynką o piwnych oczachi to właśnie jasny blond dodaje mi uroku Ale mój odwieczny dylemat odnosi siędo odcienia- ciepły blond a może chłodny platynowy? wg powyżeszej odp to chyba ten drugi
Do piwnych oczu ładnie wyglądaja zimne odcienie. Poczynając od popielatych do platynowych i srebrnych. Problem jest jedynie taki, iż trudno uzyskac ładny czysty zimny kolor. Zobacz np. Gwen Stefanie ma zimne platynowo- biale włosy przy prawie czarnych oczach i wyglada świetnie. Moze jej blon jest az za jasny ale pomysl o czyms bardziej naturaknym. Lepiej idz do dobrego fryzjera, bo tak jak mowilam czasem nawet fryzjerowi nie wyjdzie zimny kolor to trudne jest. Zostaja tez jeszcze pasemka i to najlepije rozjasniaczem l'oreala platinum do zimnych pasemek- w salonach l'oreala sosuja go.
Zielonooka Dorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 13:03   #8
Agatin-K
Zadomowienie

Mnie się Gwen Stefani nie podoba w ogóle, i platynowe blondy też nie... ta cała reguła też się nie sprawdza, bo nie dobiera się koloru włosów do oczu tylko do typu urody. Ja mam oczy ciemnnozielone w ciepłym, żółtawym odcieniu, więc zasada kontrastu jest taka, że ładnie wyglądałabym w rudym. Miałam już raz rudawe włosy po nieudanym farbowaniu i nie wyobrażam sobie koloru, w którym wyglądałabym gorzej. Zimne i tylko zimne!
Agatin-K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 13:17   #9
Sathi
Zakorzenienie

Wydaje mi sie że jest podział - ciepłe blondy i chłodne
to samo z brązami
ale już rudości są dla mnie tylko ciepłe i nie każdemu to pasuje
to samo z czarnymi włosami, czerń jest zimna więc kobieta o ciepłym typie urody w czerni nie bedzie korzystkie wyglądała.

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 13:37   #10
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Gwen Stefani.... tak ale jeszcze trzeba dodac ze ma odpowiednio dobrany makijaz .. na codzien napewno tak nie wyglada
ciemno zielone oczy oczy sa typowane do chlodnego typu urody -lato . wiec normanym jest to zepasuja chlodne kolory
rudosc moze byc chlodna- np mahoń, to rudy lamany fioletem niejako... rudu z czewono brynatnym tez moze byc chodnym kolorem
"Do ciepłych tęczówek: piwnych, brązowych, orzechowych i śniadej karnacji pasują zimne brązy, platynowe blondy."-- nie wyobrazam sobie np wiosny w platynowym blandzie!!albo jesieni w chlodnym czekoladowym brazie -brrrr...
ja mam sniada karnacje i ciemno piwne oczy ... platynowy bland?? okropnosc!!!!
no tak... ale sa tacy co to na sile chca zmieniac swiat
pisalam juz , ale powtorze sie...zakladajac ciuch , w kolorze nie pasujacym do naszego typu kolorstycznego, mozemy go poprostu zdjac czy zmyc makijaz , jezeli nie bedziemy sie w nim dobrze czuli, zwlosami jest roszke gozrej
jasne, mozemy sie przefarbowac- ale nie mamy pewnosci
1.czy wyjdzie kolor
2. czy nie zniszczymy wlosow
ja tam zostaje przy tym co wymyslili profesjonalisci i co w sumie jest od dawna trafione i stosowane przez wielu stylistow profesjonalistow
Stary 2011-07-15, 22:53   #11
cybercat11
Rozeznanie

A moim zdanie to może być prawda. Różni fryzjerzy, wizażyści wypowiadają się odmiennnie na ten temat. Zależy czy podążamy drogą barw pór roku- czyli jeśli jesteśmy np.zimnym latem chcemy tylko podkreślić tę kolorystykę. Z drugiej strony możemy zagrać na zasadzie kontrastów- czyli jeśli ktoś ma ciepłą karnacje może sobie pozwolić na chłodny odcień włosów. Ta druga zasada sprawdza się jeśli chodzi np. o cienie do powiek- przynajmniej u mnie
Chłodna blondynka lub szatynka

Jasna cera, niebieskie lub zielone tęczówki (rzadziej ciemnobrązowe)
Wybieraj odcienie chłodne bądź neutralne: platynę, słomkowy blond, orzech laskowy, jasną mleczną czekoladę, beże, dębowy brąz.
Jeśli chcesz wyglądać „cieplej”, możesz zdecydować się na żółte blond pasemka, jasny słoneczny blond, cynamon lub złotawy brąz.
Unikaj: rudości, miodowych blondów, czerni.
http://blog.lokikoki.pl/2010/07/jaki...wlosow-wybrac/
Podstawowa zasada to nie dopasowywanie, a uzupełnianie. Oznacza to, że jeśli na przykład twoja cera ma czerwonawy odcień, nie powinnaś farbować włosów na rudo. Najlepszy pigment to taki, który złagodzi zaczerwienienia na Twojej twarzy. W przypadku ziemistej cery, powinnaś unikać żółtych i złotych odcieni, a wybierać bardziej intensywne.
Podczas wybierania koloru włosów, istotne znaczenie ma odcień cery: ciepły lub zimny. Ze względu na różnorodność odcieni skóry, ich określenie nie zawsze jest proste.
Ogólnie stwierdza się, że osoby z jasną lub bardzo jasną cerą, o zaróżowionych policzkach oraz o bladej, czasem niemal przezroczystej karnacji, mają chłodny odcień skóry. Do grupy tej należą również często osoby o ciemnej, oliwkowej cerze.
Ciepłe odcienie to te brzoskwiniowe, brązowe, złote i żółte. Cechą charakterystyczną grupy ciepłej mogą być również piegi.
Jeśli pomimo powyższej definicji wciąż jest Ci trudno ocenić odcień swojej skóry, proponujemy szybki i łatwy test: spójrz na naczynia krwionośne na swoich rękach. Jakiego są koloru? Jeśli Twoje żyły są zielone – najprawdopodobniej Twój typ to ciepły, jeśli są niebieskie – chłodny. Również kolor włosów i oczu może zdradzać “temperaturę” skóry. Czerwone lub brązowo-złote refleksy włosów wskazują na ciepły ton. Jeśli natomiast Twoje oczy są zielone, brązowo-złote lub orzechowe, masz ciepłą cerę. Oczy szare, niebieskie, a także ciemnobrązowe i czarne są oznaką chłodnej cery.
Idealne odcienie włosów dla ciepłych cer to złoto, intensywny, głęboki brąz i czerwienie. Już same pasemka w tych barwach ożywią twarz . Jeśli osoba o takim typie urody
zafarbuje włosy na czarno lub jasny blond, może nie być zadowolona z rezultatu.
Chłodniejszym typom polecamy pigmenty, które ocieplą zimny koloryt cery: popielate brązy zamiast tych czerwonych i ceglastych. W wielu przypadkach sprawdzą się również czerń i najjaśniejsze odcienie blond.

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

jest wiele stron o tej tematyce. Można znaleźć ciekawe strony anglojęzyczne- niestety myślę że trzeba spróbować na własnej skórze w czym nam będzie do twarzy:/
cybercat11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 08:56   #12
201607040946
Konto usunięte

dziwactwa...
ja jestem mieszańcem i za nic nie umiem okreslić, czy jestem "zimna" czy "ciepła" , bo ogólna kolorystyka jest ciepła - włosy ze złocistym odcieniem - jasny blond, piegi strrrrasznie rude, skóra jasna blada ale czerwienie się na czerwono nie różowo. ALE oczy mam bardzo zimne ciemnoniebiesko-szare i opalam się bardzo słabiutko, ale opalam.
uważam,że świetnie wyglądam w ciemnej malinowej czerwieni - bez makijażu - i ciepłych brązach, tych jaśniejszych. ciemne chłodne blondy do mnie nie pasują
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 19:24   #13
Cola_Ola
Zakorzenienie

Jestem bledziochem i mam jasne, zielone oczy. Mam ciemne włosy i brwi. Włosy farbowałam od zawsze na czarno. Myślicie, że ładnie by było mi w takich jasno brązowych włosach? Jaki kolor jest najlepszy dla mnie? Już mam dosyć tej czerni...

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:41   #14
agateq
goniąca własny ogon..

Jedni mówią, że blade karnacje nie powinny farbować się na ciemno. Tymczasem ja, ze swoją porcelanową karnacją, ale - dodam - czarnymi brwiami i rzęsami (od urodzenia), farbuję włosy na kruka i wyglądam dobrze zdaniem swoim, fryzjerki, rodziców i znajomych.

Te wszystkie podziały z pewnością są słuszne, ale... sztuczne.

Instagram
agateq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 21:48   #15
Cola_Ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Jedni mówią, że blade karnacje nie powinny farbować się na ciemno. Tymczasem ja, ze swoją porcelanową karnacją, ale - dodam - czarnymi brwiami i rzęsami (od urodzenia), farbuję włosy na kruka i wyglądam dobrze zdaniem swoim, fryzjerki, rodziców i znajomych.

Te wszystkie podziały z pewnością są słuszne, ale... sztuczne.

No ja właśnie mam tak samo, ale znudziła mi się już ta czerń... Pomocy.

"Maskarada"
Terry Pratchett
Cola_Ola jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości