Metamorfoza mamusi :) pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-20, 21:25   #1
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Metamorfoza mamusi :) pomóżcie!

No więc oto moja mama, która ma problem z doborem makijażu do swojego typu urody. Nosi okulary (ich kształt pasuje do twarzy?) i ma głęboko osadzone oczy, opadające powieki. Jak powinna się malować, żeby wyglądać ładnie i świeżo?

Oprócz tego ma bardzo jasne brwi i zastanawia się nad henną. Dobry pomysł?

Jeśli chodzi o fryzure to od dawna farbuje na średni brąz, bo naturalnie są już siwe Jaki kolor by jej pasował? No i jaka fryzura? Pasemka? Jaki kolor?
Zwykle coś jej doradzam, ale nie znam się na tym zbytnio, więc liczę na was

Acha, pomóżcie mi też ocenić typ kolorystyczny. Dane:

1. Jak się opalasz - raczej łatwo, skóra przyjmuje ładny, złoty odcień

2. Kolor oczu - jasne, szare
Jaka jest oprawa oczu -jasna

3. Piegi - brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? ciepły, jasny

5. Naturalny kolor włosów - w tym momencie siwe dawniej jasny brąz

6. Kolor ust jest dość jasny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze się czuje w ciepłych kolorach (brązy, ciepłe zielenie, pomarańcz, ceglaty), nie lubi czarnych ubrań, mocnych fioletów itp.

Zdjęcia w okularach i bez.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mama1.jpg (41,6 KB, 299 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mama2.jpg (52,5 KB, 303 załadowań)

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

gabka9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 00:03   #2
miss_seepy
Wtajemniczenie

Dot.: Metamorfoza mamusi :) pomóżcie!

jesli mama zmieni fryzure (wycieniuje wlosy, nada im ksztalt, odswiezy kolor, moze doda jakies pasemka) i zalatwi sobie jakies twarzowe oprawki (te ktore ma sa fatalne moim zdaniem... :/ dodaja twojej mamie lat i robia z niej taka nobliwa kobitke,a nie kobiete elegancka. na tym drugim zdjeciu na luzno sprawia duzo lepsze wrazenie) juz samo to wiele zmieni w wizerunku twojej mamy, makijaz przy tym bedzie "wisienka" na torcie Twoja mama nie jest tragicznym przypadkiem,wrecz az sie prosi aby dodac troche koloru, zmiany ma symetryczna szczupla twarz, mysle ze delikatne podkreslenie oczu, dobry podklad i jakis blyszczyk dodadza wizerunkowi twojej mamy swiezosci. porady wizazanek na pewno sie przydadza, ja w tej materii zdaje sie na wlasna intuicjie. ale zawsze mozna skorzystac z pomocy jakiejs kosmetyczki poza tym nie wiem czy twoja mama korzysta, ale moim zdaniem swietnie odswieza i wygladzaja twarz maseczki, ( soraye) na pewno to odzywi skore i poprawi jej wyglad np. po ciezkim dniu moim zdaniem naprawde dziala .

miss_seepy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 00:07   #3
Paula Szyszka
Zadomowienie

ja bym tutaj dala nieduzo zmian! przed wszytkim zajelabym sie brawiami chodzi mi o wyregulowanie tak zeby podkreslic oko tym bardziej ze twoja mama nosi okulary wiec jeszcze bardziej zwraca uwage na brwi wydaje mi sie ze z henna to bardzo dobry pomysl ale kupic ciemny braz bo czarna moglaby za mocno i sztucznie wyjsc jesli chodzi o wloski to wydaje mi sie ze krotkie wloski jak najbardziej ale dalabym takie bardziej chlodny odcien brazu ala takie nie za pomocno przypalone ziarno kawy zaraz poszukam jakis fryzurek i zdjec!
Paula Szyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 00:15   #4
Paula Szyszka
Zadomowienie

wklejam fryzurke wydaje mi sie ze wygladalaby fajnie a to drugie to chodzi mi o kolorek wlosow ewentualnie dalabym jakies refleksy zeby ozywic kolorek staram sie cos poradzic ale moge sie mylic bo ekspertem w tym to niestety nie jestem pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg fryzurka.jpeg (5,5 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg fryzurka 2.jpeg (22,3 KB, 28 załadowań)
Stary 2007-01-21, 00:17   #5
miss_seepy
Wtajemniczenie

serio myslisz, ze mama gabki bedzie dobrze wygladala w chlodnym odcieniu brazu? ja bym raczej stawiala na cos glebokiego, ale cieplego.

Stary 2007-01-21, 00:21   #6
Paula Szyszka
Zadomowienie

w sumei sama nie wiem ale wydaje mi sie ze jak by miala taki chlodniejszy odcien i na tym ewentualnie pasemka odrobinke cieplejsze byloby ciekawiej wydaje mi sie ze ciepy kolor wlosow u osob starszych podkresla niedoskonalosci buzi tz zmarszczki, zaczerwienienia ale glowy nie dam
Stary 2007-01-21, 00:28   #7
Paula Szyszka
Zadomowienie

a co do maseczki to w 100% zgadzam sie z toba widac ze cera jest przesuszona i taka malo elastyczna a wystarczy sprobowac co jakis czas i zrobic maseczke np taka jak napisalas soraya dobre kosmetyki i nie sa drogie
Stary 2007-01-21, 00:32   #8
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Dziękuję za wskazówki
Mama już śpi, rano dam jej przeczytać

No i czekam na kolejne

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Stary 2007-01-21, 01:13   #9
miss_seepy
Wtajemniczenie

znalazlam takie zdjecie (chodzi mi o propozycje zywego ciecia fryzure, latwej do ulozenia. warto zauwazyc ze dziewczyna na zdjeciu ma bardzo podobne rysy twarzy do twojej mamy (kosci policzkowe, podbrodek, wielkosc nosa, oczy-brwi) moze to jakas sugestia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg met2 1_4534a91ebd894.jpg (30,1 KB, 195 załadowań)

Stary 2007-01-21, 01:16   #10
Paula Szyszka
Zadomowienie

moim zdanie trafilas w 10 i od razu kolorek bardzo fajny ! pozostlabym chyba przy tym
Stary 2007-01-21, 16:17   #11
lipiec7
Raczkowanie

A mnie sie maminek podoba,rzesy podkreslic radzilabym szarym tuszem brwi bardzo subtelnie moze byc cieniem o ton-dwa jasniejszy niz wlosy.Usta powinny byc podkreslone konturowka i szminka matowa i ja wybralabym kolor rozowy dla maminka bo zaraz widac ,ze ma serce na dloni i ze lubi marzyc I akcenty blyszczka na pomalowane usta kropla zaledwie na srodek dolnej wargi i gorne zalotne akcenty warg Wlosy koniecznie nawilzac,maseczki chociazby z zoltek i oliwy ...I choc moze to byc uciazliwe bo domyslam sie ,ze moze tu i tam byc siwy wlos,ale czuje ze najladniej wyglada jak wlosy na zaczesane elegancko do tylu ....I widzialabym maminka aby podkreslic jej artyzm bardzo wyszukana artystyczna bizuteria,to byc wisorek ,korale ale nie zadna klasyka tylko awangarda,pozdro dla Ciebie i maminka
lipiec7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 18:21   #12
n@talia19
Rozeznanie

hej,ja bym ozywila troszke twarz Twojej mamuski jasniejszymi refleksami na glowie.Fryzurke lekko wycieniowac http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1169337859 ta zalaczona przez miss seepy by byla dobra . Co do makijazu,najlepiej gdyby wybrala krem koloryzujacy,lub jakis lekki podklad(w kazdym badz razie nie puder w kamieniu!!)-podklad powinien byc idealnie dobrany do koloru skory.Troche rozu na policzki,usta sa male,wiec powinna stosowac jasne szminki oraz blyszczyki najlepiej w kolorach brudnych albo normalnych prostych rozy.Oczka z opadajaca powieka do tego gleboko osadzone,po pierwsze trzeba je "wydobyc" czyli moze je malowac opalizujacymi cieniami,zewnetrzne kaciki zaznaczyc zas o ton ciemniejszym cieniem.Moze robic kreski ALE nie powinny byc one ciemne,lecz jasne.Rzesy tuszowac nie zbyt mocno najlepiej dosc jasna maskara np szara,niebieska czy jasnobrazowa.Przy nakladaniu cienia pamietajac zawsze aby przy koncach wewnetrznych kacikow oka rozetrzec go troche ku gorze ku brwiom aby podniesc troche powieke ktora opada. POZDRAWIAM

-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -

::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 18:23   #13
n@talia19
Rozeznanie

o jezu ale gafe popelnilam :P hehe przy koncach zewnetrznych kacikow musi rozetrzec cien ku gorze ku brwiom aby podniesc powieke troche do gory (a tam sie rospedzilam i napisalam ze w wewnetrznych kacikach;P) jeszcze raz pozdrawiam

Stary 2007-01-21, 19:54   #14
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9
dziewczyny bardzo dziękuję

Napiszcie proszę jeszcze jakie oprawki okularów(może ma ktoś program do doboru oprawek?) no i jaki to typ kolorystyczny.

Zrobiłam taką symulację na szybko. Myślicie że te włosy będą się tak układać? Bo nie ma prostych tylko falujące.

Kurcze fajna laska
Wysyłam ją do fryzjera i do kosmetyczki.
A jak znajdę czas to zrobię jej makijaż, wkleje zdjęcie i powiecie mi czy jest ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mamafryz2.jpg (32,8 KB, 258 załadowań)

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2007-04-09 o 10:42
Stary 2007-01-22, 08:02   #15
n@talia19
Rozeznanie

ho ho pasuja jej t ewloski

Stary 2007-01-22, 15:28   #16
aska115lu
Przyczajenie

GG do aska115lu Wyślij wiadomość przez MSN do aska115lu

dobrze to wygląda :P
aska115lu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 11:24   #17
miss_seepy
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gabka9 Pokaż wiadomość
Zrobiłam taką symulację na szybko. Myślicie że te włosy będą się tak układać? Bo nie ma prostych tylko falujące.

Kurcze fajna laska
Wysyłam ją do fryzjera i do kosmetyczki.
A jak znajdę czas to zrobię jej makijaż, wkleje zdjęcie i powiecie mi czy jest ok

no genialnie po prostu bardzo dobrze twojej mamie bedzie w takiej dlugosci. ladnie wysmuklila twarz.
czasami falujace sa lepsze do ukladania niz proste, kwestia dobrego ciecia (potem co jakis czas mozna fryzure "odswiezac", to jest koszt 20-25 zl, moze nawet taniej) po umyciu potraktowac je pianka i calosc utrwalic lakierem i bedzie super
oprawki to mysle, ze juz po zrobieniu fryzury dobrac w salonie optycznym. podobno inne oprawki dobrze wygladaja przy wlosach dlugich, inne przy krotkich wazne jest zeby mialy dobry ksztalt, kolor i desen to juz drugorzedna sprawa...

Stary 2007-01-27, 16:10   #18
olik04
Zakorzenienie

no jestem ciekawa jak bedzie po metamorfozie wygladac
racja, ta fryzurka do niej pasuje
olik04 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 00:33   #19
washoe
Przyczajenie

Ja również uważam, że fryzurka dobrana super. CO do kolorku radziłabym zrobić jakieś jaśniejsze refleksy (może złote, miedziane?), żeby trochę "rozweselić" twarz. Jestem za ciepłym kolorem włosów, tym bardziej, że kiedyś mama miała jasny brąz (nie ma co na siłę zmieniać natury)No i oczywiście odpowiednie odżywianie włosków.

Co do makijażu to nie ryzykowałabym z perłowymi cieniami, bo one niestety podkreślają zmarszczki (przetestowane na mojej mamie). Jeśli mama na co dzień nosi okulary to radziłabym jakiś jaśniejszy, naturalny kolorek. Pomysł z lekkim podkreśleniem brwi - super (można przed henną wypróbować przyciemniając brązowym cieniem czy mamie będzie odpowiadało).

I zgadzam się w 100% z lipiec7, jeśli chodzi o stylizację Widziałabym mamę w naturalnej biżuterii (bursztyn, koral, drewno, skóra), na co dzień w swetrach, do pracy w garniturach z naturalnych tkanin - wełna, bawełna.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i mamę i czekam na efekty metamorfozy

Co do oprawek to te rzeczywiście nie wyglądają korzystnie. Przede wszystkim są za szerokie w stosunku do twarzy Twojej mamy przez co wysuwają się na pierwszy plan i nadają taki babciny wygląd. Proponowałabym np takie jak w załączniku. Moim zdaniem część którą zaznaczyłam na zdjęciu powinna być szersza niż w obecnych okularach Twojej mamy.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2007-04-09 o 10:42
washoe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 12:47   #20
Blue sky
Zakorzenienie

GG do Blue sky

gabka9 czekamy na fotki
Blue sky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 10:53   #21
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

witam po długim czasie
Ostatnio przypomniało mi się, że kiedyś założyłam taki wątek, obiecałam zdjęcia po metamorfozie i zapomniałam o tym

Mama zmieniła okulary, kilka razy już cięła włosy od tamtego czasu, natomiast teraz je zapuściła, więc są dosyć długie. W najbliższym czasie planuje wizytę u fryzjera żeby je skrócić i nadać im elegancki kształt

Ja również od tamtego czasu się sporo nauczyłam, więc czasem robię mamie makijaż, uczę ją rożnych rzeczy i doradzam.

Wklejam zdjęcie z wczoraj, niedługo będzie też z nową fryzurą. Co powiecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5358aa.jpg (30,5 KB, 237 załadowań)

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Stary 2009-04-14, 12:09   #22
Goshia
Rozeznanie

na tym zdjęciu twoja mama wygląda o wiele młodziej niż na poprzednim i okulary są o wiele lepiej dobrane myślę ze jednak wypadałoby skrócic włosy, wydają się trochę zbyt ciężkie, a któtkie włosy odmładzają
Goshia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:22   #23
serduszkoiz
Zadomowienie

ja sie pobawilam
inny kolor ktory troche ozywil przynajmniej mnie sie tak wydaje
troszke wyrownalam buzke i tu by byl potrzebny jakas baza pod makijaz wygladzajaca, jest cos takiego z soraji i dobry podklad
potem dodalam rozu na policzki i szary cien
a i grzywka , bo w pewnym wieku tez odmladza
mam nadzieje ze mamie sie spodoba

subskrybuje wiec napisz co postanowila
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGzmaina.jpg (20,3 KB, 40 załadowań)

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 17:41   #24
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Cytat:
Napisane przez serduszkoiz Pokaż wiadomość
ja sie pobawilam
inny kolor ktory troche ozywil przynajmniej mnie sie tak wydaje
troszke wyrownalam buzke i tu by byl potrzebny jakas baza pod makijaz wygladzajaca, jest cos takiego z soraji i dobry podklad
potem dodalam rozu na policzki i szary cien
a i grzywka , bo w pewnym wieku tez odmladza
mam nadzieje ze mamie sie spodoba
Hmmmm, na takie rudości to jej raczej nie namówię Ale ogólnie rude farby źle chwytają na siwe włosy, kiedyś już tak zafarbowała, i odrosty stały się pomarańczowe Teraz farbuje odrosty trochę jaśniejszą farbą, więc za jakiś czas się rozjaśnią.
Poszukamy tej bazy wygładzającej

No i była już u fryzjera, wklejam wam zdjęcie z tego samego dna, z tym że włosy są wystylizowane przez fryzjerkę i pewnie gdy umyje to będą wyglądały zupełnie inaczej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaaqqqq.jpg (26,7 KB, 169 załadowań)

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Stary 2009-04-16, 18:03   #25
aktaga13
Zakorzenienie

jeju, jaka piękna metamorfoza
Stary 2009-09-24, 23:16   #26
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9
Czarodziejki, pomóżcie wybrać fryzurę uroczemu młodzieńcowi! :)

Jak w tytule- ten oto uroczy mężczyzna twierdzi, że jego włosy są do niczego i nie ma pomysłu na fryzurę. Poprosił mnie o radę, ja natomiast zaproponowałam fachową pomoc Wizażanek
Macie może jakieś pomysły? Ściąć? Zapuszczać i tworzyć coś u fryzjera? Oglądając teledysk "How deep is your love" stwierdziliśmy, że może coś takiego jak na załączonym screenie? (wiem, cudowna jakość)
Mi natomiast podoba się ta druga propozycja- mniej "chłopięca"
Pomożecie?

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Stary 2009-09-25, 20:42   #27
Lola20
Rozeznanie

Dot.: Czarodziejki, pomóżcie wybrać fryzurę uroczemu młodzieńcowi! :)

Druga propozycja jest rewelacyjna Na jego miejscu zapuszczałabym włoski i zrezygnowała z grzywki Z tym, że nie jestem pewna czy włosy tego Pana będą się układać tak jak włosy w propozycji 2 :P Młodzieniec jest blondynem i wygląda mi na to, że ma dosyć cienkie i delikatne włosy. Fryzura z propozycji pierwszej na pewno byłaby odpowiednia dla tego typu włosów, natomiast radziłabym spróbować jednak wyczarować tą drugą Zawsze można poeksperymentowac z kosmetykami do stylizacji, pomagającymi ułożyć, dodać objętości i unieść włosy u nasady - przecież takie rzeczy nie są zarezerwowane tylko dla dziewczyn . Jesli okaże się, że to nie dla niego, to wtedy można kombinować z pierwszą, bo też jest bardzo ładna
Stary 2009-09-26, 15:22   #28
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

dziękuje
wydaje mi się, że pan nr 2 ma raczej falujące włosy, a bohater wątku proste, delikatne i raczej leżące, wiec nie wiem czy będzie tak łatwo

Może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? jakieś inne fryzury?

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Stary 2009-09-26, 19:40   #29
beatam25
Przyczajenie

a coś takiego??? a tak w ogóle to ten pan świetnie wygląda w okularach dodają mu charakteru
beatam25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 21:44   #30
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Cytat:
Napisane przez beatam25 Pokaż wiadomość
a tak w ogóle to ten pan świetnie wygląda w okularach dodają mu charakteru
Poważnie? Właśnie miałam pytać czy okulary są dobrze dobrane, bo ja mam wrażenie ze lepiej wyglądałby w szerszych (znaczy wyższych ) oprawkach.

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Odpowiedz

Tagi
fruzura, meżczyzna, rudy, włosy

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości