"Emo" fryzurka? Jak ją zrobić? Jak ułożyć? Pomóżcie! - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-08-24, 16:02   #2191
Sweet :)
Zakorzenienie

Dot.: "Emo" fryzurka? Jak ją zrobić? Jak ułożyć? Pomóżcie!

dziewczynyy...
specjalnie dla Was znalazłam :
http://forums.livingwithstyle.com/sh...d.php?t=282269
maaaaasa fryzureek emooo
Sweet :) jest offline  
Stary 2007-08-24, 16:21   #2192
XczarnaX
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez xGirlsx Pokaż wiadomość
Mi niestety nie rosną tak szybko,dlatego zastanawiam się nad jakimś środkiem przyspieszający porost włosów,albo ostatecznie przedłużanie włosów

a ja słyszałam o szamponie ze skrzypem polnym Moja kuzynka ma i szybciutko włoski jej rosną... 5 centymetrowe odrosty po 2 tygodniach
Stary 2007-08-24, 17:35   #2193
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
Napisane przez XczarnaX Pokaż wiadomość
a ja słyszałam o szamponie ze skrzypem polnym Moja kuzynka ma i szybciutko włoski jej rosną... 5 centymetrowe odrosty po 2 tygodniach

Eee.. Czy dobrze ja rozumiem?
5 cm włosa rośnie jej na 2 tyg?
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 17:48   #2194
domika91
Rozeznanie

GG do domika91

Cytat:
Napisane przez Sweet :) Pokaż wiadomość
dziewczynyy...
specjalnie dla Was znalazłam :
http://forums.livingwithstyle.com/sh...d.php?t=282269
maaaaasa fryzureek emooo
ten link już chyba kiedyś podany na wizażu, ale prawda, fruzyr tam pełno
Cytat:
Eee.. Czy dobrze ja rozumiem?
5 cm włosa rośnie jej na 2 tyg?
e... też tak zrozumiałam...przydałby mi sie ten szampon...
"Świat był taki sam- pełen miłości i nienawiści. Zarazem dobra i zła, kłamstwa i prawdy. To, że nas przypadkiem zło dotyka, nie znaczy wcale, że jesteśmy szczególnie pokrzywdzeni. Trzeba to przyjąć, jak jeszcze jedną próbę, którą nam los zadał i spokojnie robić swoje."
domika91 jest offline  
Stary 2007-08-24, 17:58   #2195
zoska22
Raczkowanie

Znacie jakies dobre odzywki do wlosow?A moze stosujecie jakies domowe sposoby?Wlasnie wrocilam od fryzjera.Fajnie mnie scial,ale ulozyl fryzurke niezbyt dobrzeJak tylko umyje wloski sama pokombinuje zeby uzyskac TEN efekt.
zoska22 jest offline  
Stary 2007-08-24, 18:06   #2196
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
Napisane przez zoska22 Pokaż wiadomość
Znacie jakies dobre odzywki do wlosow?A moze stosujecie jakies domowe sposoby?Wlasnie wrocilam od fryzjera.Fajnie mnie scial,ale ulozyl fryzurke niezbyt dobrzeJak tylko umyje wloski sama pokombinuje zeby uzyskac TEN efekt.
Już ścięta?
Zazdroszcze zazdroszcze
A wziełaś ze sobą jakieś przyadatne zdjęcia?
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 19:10   #2197
XczarnaX
Przyczajenie

xGirlsx, domika91: dobrze zrozumiałyście
Stary 2007-08-24, 19:13   #2198
Sweet :)
Zakorzenienie

Cytat:
no to niezły ten szapmon
Sweet :) jest offline  
Stary 2007-08-24, 19:52   #2199
Celestia
Zakorzenienie

Cytat:
To to w ogole jest mozliwe?
Celestia jest offline  
Stary 2007-08-24, 20:18   #2200
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
A znasz może marke tego szamponu,albo jakieś namiary na niego? ;>
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 20:46   #2201
Jamajka007
Zakorzenienie

Cytat:

Nie no to szybciutko o firmę i nazwę poproszę!!

a co do ścięcia... prawdopodobnie to już jutro... tylko lepiej z grzywką czy bez
Jamajka007 jest offline  
Stary 2007-08-24, 20:51   #2202
domika91
Rozeznanie

GG do domika91

Cytat:
jak mogą tak szybko włosy urosnąć? co to jest za szampon?
"Świat był taki sam- pełen miłości i nienawiści. Zarazem dobra i zła, kłamstwa i prawdy. To, że nas przypadkiem zło dotyka, nie znaczy wcale, że jesteśmy szczególnie pokrzywdzeni. Trzeba to przyjąć, jak jeszcze jedną próbę, którą nam los zadał i spokojnie robić swoje."
domika91 jest offline  
Stary 2007-08-24, 21:30   #2203
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xX_kill_me_later_xX Pokaż wiadomość
Jamajka do holery odpowiedzialam Ci !!:

Ja sądzę iż nie ma przeciwwskazań. Może być Ci nawet i lepiej. takie moje zdanie

A Ty xKarolinaX Idź się utop jeśli wierzysz temu wsyztskiemu co pisze w nonsensopedi.

jestes niemila niegrzeczna i niewychowana nie powiem gdzie mam wyglad innych ludzi bo mnie to zwyczajnie nie obchodzi ale chyba jestes za glupia zeby wyczuc ironie i poczucie humoru

wiesz aktulanie doskonale znam ta subkulture jesli tak mozna ja nazwac, a najsmieszniejsze jest to ze te "stereotypy" sa wedlug mnie jedynie lekko przesadzone... kiedy nadchodzi moment ze nie odroznilam plci emowca (dodam ze nie mam problemow ze wzrokiem) sugerujac sie tuszem do rzes, krotkimi emowloskami, rurkami i czarna kredka do oczu oraz lakierem to chyba cos jest nie tak... potem o przepraszam myslalam ze jestes dziewczyna a on odpowiada spoko juz mi sie to zdazylo pare razy ;] wiec uwiez mi z mojego doswiadczenia nie przesadzam nic a nic

jedynym co mnie dziwi to fakt ze wiekszosc emowcow mysli ze jest jedyna i niepowtarzalna szpanujac ubiorem. przyznam sa jedyni i niepowtarzalni ale to zasluga charakteru a nie kopiowanych ubiorow

Edytowane przez xkarolinax
Czas edycji: 2007-08-24 o 22:03
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 21:42   #2204
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
Napisane przez xkarolinax Pokaż wiadomość
jedynym co mnie dziwi to fakt ze wiekszosc emowcow mysli ze jest jedyna i niepowtarzalna
Bo o to chodzi żeby każdy był na swój sposób niepowtarzalny,jedyny w swoim rodzaju i postrzegany inaczej ^^ |a ubiór to rzecz zupełnie poboczna.

Cytat:
jak mogą tak szybko włosy urosnąć? co to jest za szampon?
Szybciutko szybciutko prosimy o firme szamponiku
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 21:49   #2205
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
<lol2>
Ehem,wierz sobie w takie rzeczy a potem besztaj emo people x))
Ale lepiej dowiedzieć się samemu co nieco o jakiejś kulturze,a nie czytać to z jakiś fałszywych źródeł i wprowadzać siebie samą w błąd ^^.

nie przytaczalabym zrodel co do ktorych nie mam pewnosci.... znam takich ludzi i mocno sie od nich separuje.. no moze tylko od tych przesyconych nadmiarem bycia ql.. niewazne.. w kazdym razie nie neguj tego co pisze poniewaz to jest moje zdanie, w krakwoie az roi sie od super ql nastolatkow ... dziewczyny ok moga byc emo nie ema i co z tego.. ale chlopak wymalwoany? no sorry ale metro nie jest ql ... no przepraszam bardzo ale jak widzie znajomego ktory keidys byl naprawde wporzadku a teraz ma wiecej tapety na twarzy uwazam to za pelna pewersje...
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 21:54   #2206
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

[quote=xkarolinax;5090012]
Cytat:
<lol2>
Ehem,wierz sobie w takie rzeczy a potem besztaj emo people x))
Ale lepiej dowiedzieć się samemu co nieco o jakiejś kulturze,a nie czytać to z jakiś fałszywych źródeł i wprowadzać siebie samą w błąd ^^.
quote]

nie przytaczalabym zrodel co do ktorych nie mam pewnosci.... znam takich ludzi i mocno sie od nich separuje.. no moze tylko od tych przesyconych nadmiarem bycia ql.. niewazne.. w kazdym razie nie neguj tego co pisze poniewaz to jest moje zdanie, w krakwoie az roi sie od super ql nastolatkow ... dziewczyny ok moga byc emo nie ema i co z tego.. ale chlopak wymalwoany? no sorry ale metro nie jest ql ... no przepraszam bardzo ale jak widzie znajomego ktory keidys byl naprawde wporzadku a teraz ma wiecej tapety na twarzy uwazam to za pelna pewersje...
Wybacz,ale to już jest kwestia tolerancji.
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 21:57   #2207
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
Bo o to chodzi żeby każdy był na swój sposób niepowtarzalny,jedyny w swoim rodzaju i postrzegany inaczej ^^ |a ubiór to rzecz zupełnie poboczna.

kazdy z nas jest jedyny niepowtarzalny i tak tez napisalam ale jestesmy niepowtarzalni dzieki swojemu charakterowi etc a zazwyczaj emo subkultura stara sie wyroznic poprzez ubanie, makijaz... sluchaj po krakwoskim rynku non stop chodza emo panny kazda ma czarne natapirowane wlosy, emogrzywke, czarny lakier na paznokciach badz rozowy w gre wchodzi takze czerowny ;] kazda uwielbia cwieki czarna kredke do oczu i wogole mrok i zlo czarne rurki (chociaz czarne rurki rzadza) gwiazdki czaszki kropki to wzory ich ubran, wiec nie wmawiaj mi ze staracie byc inni poprzez ubior... wlasny styl? super.. tylko ze to jest styl subkultury i nie jestescie w nim jedyni

nie ma sensu sie bardziej rozpisywac skoro nie zrozumialas mojego poprzedniego postu ;] po raz kolejny cytyje sama siebie: jedynym co mnie dziwi to fakt ze wiekszosc emowcow mysli ze jest jedyna i niepowtarzalna szpanujac ubiorem. przyznam sa jedyni i niepowtarzalni ale to zasluga charakteru a nie kopiowanych ubiorow
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:00   #2208
xkarolinax
Raczkowanie

[quote=xGirlsx;5090071]
Cytat:
Wybacz,ale to już jest kwestia tolerancji.

nie znasz mnie wiec nie masz pojecia o tolerancji... jesli mi cos nie pasuje to moja sprawa, wiesz przytocze ci tekst z wikipedii - " Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają."

nie wiesz co oznacza slowo tolerancja wiec nie wypowiadaj sie w kwestiach zwiazanych ze slowami o ktorych nie masz pojecia
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:01   #2209
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
kazdy z nas jest jedyny niepowtarzalny i tak tez napisalam ale jestesmy niepowtarzalni dzieki swojemu charakterowi etc a zazwyczaj emo subkultura stara sie wyroznic poprzez ubanie, makijaz... sluchaj po krakwoskim rynku non stop chodza emo panny kazda ma czarne natapirowane wlosy, emogrzywke, czarny lakier na paznokciach badz ozowy w gre wchodzi takze czerowny ;] kazda uwielbia cwieki czarna kredke do oczu i wogole mrok i zlo czarne rurki (chociaz czarne rurki rzadza) gwiazdki czaszki kropki to wzory ich ubran, wiec nie wmawiaj mi ze staracie byc inni poprzez ubior... wlasny styl? super.. tylko ze to jest styl subkultury i nie ejstescie w nim jedyni

nie ma sensu sie bardziej rozpisywac skoro nie zrozumialas mojego poprzedniego postu ;]
Ah.. tak więc 'wdzierasz' się w nasz świat bo nie pasuje Ci to,że dziewczyny wyrózniają się bo ubierają się niż szary tłum?

Każdy ma prawo chodzić jak chce,czy chłopak wymalowany na różowo,czy dziewczyna ubrana całkiem po męsku ^^
Ale to nie o to chodzi żeby się wykłucać,tylko zrozumieć że styl danej subkultury nie zależy od ubiaru tylko od różnych poglądów etc.
Bo jak już wspomniałam,ubiór to rzecz poboczna.
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:04   #2210
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

[quote=xkarolinax;5090166]
Cytat:

nie znasz mnie wiec nie masz pojecia o tolerancji... jesli mi cos nie pasuje to moja sprawa, wiesz przytocze ci tekst z wikipedii - " Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają."

nie wiesz co oznacza slowo tolerancja wiec nie wypowiadaj sie w kwestiach zwiazanych ze slowami o ktorych nie masz pojecia
Więc bądz tak miła i zaakceptuj emo subkulture,tak jak i zaakceptuj chłopaków którzy się maluja.
Tylko nie wyjeżdzaj mi cytatami z wikipedi z myślą że tym pokażesz swoją wyższość.. ;]
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:04   #2211
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:

ej bejbe cytuj cala moja wypowiedz, bo to zdanie wyrwane z kontekstu nabiera calkiem innego sensu. otoz napisalam :
"jedynym co mnie dziwi to fakt ze wiekszosc emowcow mysli ze jest jedyna i niepowtarzalna szpanujac ubiorem. przyznam sa jedyni i niepowtarzalni ale to zasluga charakteru a nie kopiowanych ubiorow "
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:11   #2212
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
ej bejbe cytuj cala moja wypowiedz, bo to zdanie wyrwane z kontekstu nabiera calkiem innego sensu. otoz napisalam :
"jedynym co mnie dziwi to fakt ze wiekszosc emowcow mysli ze jest jedyna i niepowtarzalna szpanujac ubiorem. przyznam sa jedyni i niepowtarzalni ale to zasluga charakteru a nie kopiowanych ubiorow "
Uważam że rozmowa po mału staje się męcząca,i do niczego nie prowadzi.Więc zamkne ten temat słowami:

Bądzmy sobą,nie kopiujmy cudzej osobowości
The end.
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:13   #2213
xkarolinax
Raczkowanie

[quote=xGirlsx;5090201]
Cytat:
Więc bądz tak miła i zaakceptuj emo subkulture,tak jak i zaakceptuj chłopaków którzy się maluja.
Tylko nie wyjeżdzaj mi cytatami z wikipedi z myślą że tym pokażesz swoją wyższość.. ;]

oo przyznalas sie do bledu o nie znajomosci slowa 'tolerancja' dziekuje.. ( jzu nie mowisz tolerancja a akceptacja co oznacza ze zrozumialas wreszcie slowo tolerancja) jeah
skoro nie znasz znaczenia takiego slowa to ktos musi cie uswiadomic wybacz...

nie musze akceptowac, musze tolerowac a toleruje moje zdanie moge je wyrazac chyba ze pojedziesz mi cenzura?

uczylas sie keidys 'czytania tekstu ze zrozumieniem'? ja uczylam sie tego w 2 klasie LO na felietonach... tlumaczylam ci jedynie ze ten ubior nie jest niepowtarzalny... to jak chca wygladac to ich sprawa pisalam juz ze mnie to nie obchodzi ale oczywiscie tego nie zauwazylas... powtazam nie obchodzi mnie jak kto wyglada.. a zwlaszcza ubior ludzi ktorych nie znam... uswiadomilam cie jedynie ze ubior nie ejst wyjatkowy.. to charakter, osobowosc etc jest wyjatkowe

czytaj co pisze uwaznie albo zastanow sie dwa razy dziekuje
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:18   #2214
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
oo przyznalas sie do bledu o nie znajomosci slowa 'tolerancja' dziekuje..
skoro nie znasz znaczenia takiego slowa to ktos musi cie uswiadomic wybacz...
nie musze akceptowac, musze tolerowac a toleruje moje zdanie moge je wyrazac chyba ze pojedziesz mi cenzura?

uczylas sie keidys 'czytania tekstu ze zrozumieniem'?

Niestety musze Cię zdziwić.Słowo tolerancja znam jak własną kieszeń bo nieraz miałam zaszczyt spotkac się ze znaczeniem tego słowa.
Nie pojade Ci cenzurą bo każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania i poglądów.
"Wolnosc Tomku w swoim domku" ;]
Btw:
Czytania ze zrozumiem uczyłam się w 2 klasie podst.
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:21   #2215
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
Uważam że rozmowa po mału staje się męcząca,i do niczego nie prowadzi.Więc zamkne ten temat słowami:

Bądzmy sobą,nie kopiujmy cudzej osobowości
The end.

dodam jedynie ze caly sek rozmowy mail na celu ukazanie kopiowania ubioru a nie osobowosci, bo kazdy ma inna osobowosc, co do tego chyba nikt nie ma watpliwosci
ps: rozmowy staja sie meczace gdy brak nam argumentow

pozdrawiam cie panno klotliwa xGirlsx ;]
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:26   #2216
xkarolinax
Raczkowanie

xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:27   #2217
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
Niestety musze Cię zdziwić.Słowo tolerancja znam jak własną kieszeń bo nieraz miałam zaszczyt spotkac się ze znaczeniem tego słowa.
Nie pojade Ci cenzurą bo każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania i poglądów.
"Wolnosc Tomku w swoim domku" ;]
Btw:
Czytania ze zrozumiem uczyłam się w 2 klasie podst.
oj kochana nie nie, w podstawowce uczymy sie czytania szeroko pojetego... matura z jezyka polskiego to glownie czytanie ze zrozumieniem wiec chyba nie powiesz mi ze napisalabys ja po 2 klasie podstawowki?

ps: miałaś zaszczyt spotkac się ze znaczeniem tego słowa? chyba chcialas powiedziec ze spotkalas ze z brakiem tolerancji badz z tolerancja ale znaczeniem tego slowa? wiem wiem dzieki mnie wreszcie je poznalas
xkarolinax jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:28   #2218
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
dodam jedynie ze caly sek rozmowy mail na celu ukazanie kopiowania ubioru a nie osobowosci, bo kazdy ma inna osobowosc
ps: rozmowy staja sie meczace gdy brak nam argumentow

pozdrawiam cie panno klotliwa xGirlsx ;]
Rozmowy stają się męczące gdy uważasz że rozmowa i tak nie dojdzie do niczego,a nie koniecznie z braku argumentów.Bo zapewne ja,jak i Ty mamy ich pod dostatkiem.
Skoro temat miał na celu kopiowanie ubioru,to ja się pytam.. Kto kogo kopiuje w ubiorze?

Albo nie zrozumiałam przesłania tej rozmowy,albo ten argument nie był w pełni wyjaśniony.
A jeżeli narażam Cię na powtarzanie się,to z góry bardzo Cię przepraszam
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:30   #2219
xGirlsx
Raczkowanie

GG do xGirlsx

Cytat:
oj kochana nie nie, w podstawowce uczymy sie czytania szeroko pojetego... matura z jezyka polskiego to glownie czytanie ze zrozumieniem wiec chyba nie powiesz mi ze napisalabys ja po 2 klasie podstawowki?
No cóż,nie dorosłam na tyle żeby pisać mature więc na ten temat nic nie wiem.
A powiedziałam że uczyłam się w 2 bo Pani Polonistka zawsze otwierała ksiażki i mówiła "No to dzieci,dziś uczymy się czytania ze zrozumieniem"
Tym się sugeruje.
xGirlsx jest offline  
Stary 2007-08-24, 22:45   #2220
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
No cóż,nie dorosłam na tyle żeby pisać mature więc na ten temat nic nie wiem.
A powiedziałam że uczyłam się w 2 bo Pani Polonistka zawsze otwierała ksiażki i mówiła "No to dzieci,dziś uczymy się czytania ze zrozumieniem"
Tym się sugeruje.
Cytat:
Rozmowy stają się męczące gdy uważasz że rozmowa i tak nie dojdzie do niczego,a nie koniecznie z braku argumentów.Bo zapewne ja,jak i Ty mamy ich pod dostatkiem.
Skoro temat miał na celu kopiowanie ubioru,to ja się pytam.. Kto kogo kopiuje w ubiorze?

Albo nie zrozumiałam przesłania tej rozmowy,albo ten argument nie był w pełni wyjaśniony.
A jeżeli narażam Cię na powtarzanie się,to z góry bardzo Cię przepraszam

wierze w przekazywanie wlasnej opini bez wzgledu czy sa one o polityce czy jedzeniu saltki a wiec uwazam ze kazda rozmowa majaca na celu wymiane pogladow ma sens, a wiec uwazam ze jedynym powodem dla ktorego rozmowa mogla by byc meczaca jest nasza roznica wieku, dorosniesz to porozmawiamy

kochanie, nie trzeba byc wybitnie inteligetnym by spostrzec ze wiekszosc emo ubran maja wzor gwiazdek czaszek albo kropek ...

jestescie jak wlasne ksera, powielacie powielacie powielacie...

pytasz kogo kto kopiuje? watpie zebys nagle zaczela sie tak ubierac i sama wymylila te czaszki i inne bajery, nastala emo moda, poprostu nie ejstescie oryginalne w ubiorze ale wlasnie tego oczekuje emo subkultura.. ciezko tu byc oryginalnym keidy czaszki sa na topie... mimo iz bedziesz miaal inny fason bluzki a wzorem beda czaszki to i tak nie bedziesz oryginalna bedziesz "powielaczem" ze sie tak nieladnie sie wyraze

przepraszam za pisownie ale najzwyczajniej na swiecie nie chce mi sie, zadbam o to nastepnym razem )

ps1: znasz jakis 'perwersyjnych emowcow' np 25letnich? za starzy sa na te zabawy

ps2: no widzisz ja wlasnie bede zdawac mature w tym roku szkolnym wiec uwiez mi ANALIZOWANIA TEKSTU czyli czytania ze zrozumieniem jeszcze bedziesz sie "uczyc"/cwiczyc
xkarolinax jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości