trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-21, 20:47   #1
marika22
Rozeznanie

trądzik

Wiem, że ten temat non stop się pojawia na stronach Wizaż. Przyznam szczerze, że to trudne szukać odpowiedzi na różne pytania, gdy tak wiele stron się pojawia po wpisaniu do wyszukiwarki hasła "trądzik".
Mój problem polega na tym, że od wielu lat leczę trądzik - różnymi, nie zawsze tanimi środkami. Pół roku temu (po kuracji hormonalnej, którą już przerwałam) robiłam sobie zabiegi laserowe na usuwanie przebarwień. Jestem bardzo zadowolona z tych zabiegów. Ale wzięło mnie na usuwanie blizn i zdecydowałam się na dwa zabiegi TCA. Po pierwszym byłam bardzo zadowolona, choć moja skóra zareagowała lekkim wysypem pryszczy. Za drugim razem trądzik powrócił w dość silnej postaci. Postanowiłam więc zadziałać ponownie hormonami, tym razem jednak innymi - nie Dianą 35. Ale tabletki Cilest po prostu doprowadziły do nawrotu trądziku i jestem bardzo zła ponieważ moje wysiłki z walką z trądzikiem poszły na marne!! Wszystko wraca i pewnie ponownie powstaną mi blizny i przebarwienia... Jestem załamana. W dodatku - nie wiem czemu tak jest, ale moja skóra obecnie jakoś dziwnie pracuje, nie wiem czy to efekt osłabienia po tych wszystkich środkach chemicznych. Wygląda to w ten sposób, że pryszcze bardzo, ale to bardzo długo się goją, a niektóre na twarzy mam od 3 tygodni i nie mogę ich zlikwidować w żaden sposób. Proszę o pomoc i radę - co mam zrobić, ewentualnie jakich środków użyć.
Pozdrawiam - marika
marika22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 21:06   #2
Sweet_21
Zakorzenienie

Dot.: trądzik

Hm..Napewno jest tu ktoś kto Ci pomoże Bo ja sama przyznam sie szczerze nie mam pojęcia.

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 22:12   #3
kochanie
Wtajemniczenie

Nie umiem doradzić co do trądziku (moja jedyna rada to dermatolog, ale czuję, że byłaś u nie jednego). Ale jeśli boisz się przebarwień (kwasy i środki hormonalne uwrażliwiają skórę na słońce), to polecam fotostabilne filtry 50+ i poczytanie biochemii
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 12:48   #4
milenna
Raczkowanie

Ja też zaczełam leczenie Cilestem i powiem Ci,że na poczatku to normalne,że dostalaś wysypu. na trądzik nie ma lekarstwa cud które od razu działa musisz wykazać sie cierpliwością chodź wiem po sobie,że to jest trudne.
milenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 15:46   #5
marika22
Rozeznanie

Ja wszystko rozumiem, ale ja leczę trądzik od 7 klasy podstawówki - obecnie mam 23 lata. Dermatolog.... byłam u różnych, ale na prawdę to jakaś walka z wiatrakami, bo każdy dermatolog przepisuje co innego - jeden uważa, że to jest dobre, inny, że tamto - i tak w kółko. Ale po Cilest mnie baaardzo wysypało i to mnie zaniepokoiło, tym bardziej, że byłam po kwasach i moja cera wyglądała dość dobrze, nie mogłam sobie pozwolić, żeby po tak kosztownych zabiegach znowu wylazły mi te świństwa.
Powiem jednak szczerze, że chyba hormony z Cilest wychodzą ze mnie, bo cera zaczyna się poprawiać.
Tak na marginesie - odstawiłam Ciles z dnia na dzień-nie zużyłam całej paczki- czy to nie zaszkodzi??
marika22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości