Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-22, 18:17   #31
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 11
Dot.: nadchodza WALENTYNKI

A ja tam walentynki lubie - niech sobie beda komercyjne, amerykanskie i sztucznie przeniesione na polski grunt. Dosc juz mam ponurych swiat w kalendarzu

Nat

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 18:19   #32
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Tak jakoś ostatnio zachciało mi się Vanilia Fields (w ramach wspominek) i to zażyczyłam sobie na walentynki.
Watpie czy dostaniesz - ostatnio (2 miechy temu) na allegro widzialam JEDNA strasznie stara i prawdopodobnie skisnieta byla ciemno pomaranczowa... Moze na ebayu?
Vanilla Musk Coty jest bardzo podobne do VF (nastepca?) i chyba bardziej dostepne.

Nat

Legite aut Perite!
Stary 2007-01-22, 18:22   #33
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evee Pokaż wiadomość
To zle zauwazylas.
Moze mnie inaczej wychowano- ale cenie szacunek i milosc na codzien a nie od swieta w otoczeniu wszechobecnego konsumpcjonizmu..
Hej, no chyba jedno nie wyklucza drugiego...

Nat

Legite aut Perite!
Stary 2007-01-22, 18:28   #34
nebraska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poziomkaaa Pokaż wiadomość
No przykro mi, ale zauważyłam, że do walentynek uczepiają się jedynie samotne zazdrośnice, obrażone w tym dniu na cały świat.
Jeśli takowymi nie jesteście, po prostu dzień spędziłybyście jak każdy inny.
Przynajmniej ja tak robię...
No i właśnie spędzam ten dzień jak każdy inny dzień - czyli w pracy, chociaż samotną zazdrośnicą nie jestem.
A jak dyskutujemy na temat walentynek, czy każdy inny temat to wyrażam moje zdanie, bo czemuż by nie?
To chyba nie powód do wstydu nie lubić tego "święta"?

Fragrantica

nebraska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 18:35   #35
SOLANGE002
Raczkowanie

Cytat:
Fala kiczu, rzeczywiście atakuje w tym dniu z porażającą siłą, ale to nie o to w tym chodzi.
Miłość to najpiękniejsze uczucie jakie istnieje i uważam, że zakochani zasługują na swoje święto.
I to w tym dniu jest najważniejsze.
Serduszka i króliczki, różowy kolor i kwiaty i misie to tylko dodatek.
Gadacie jak stare zgorzkniałe panny...
A fe! solange002 agaa13 evee
Rozbawilas mnie do lez..mojego meza rowniez
SOLANGE002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 19:41   #36
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Mam w nosie Walentynki (nie to, żeby mi jakoś pachniały ).
Stary 2007-01-22, 19:47   #37
rachela
Zakorzenienie

Cytat:
No przykro mi, ale zauważyłam, że do walentynek uczepiają się jedynie samotne zazdrośnice, obrażone w tym dniu na cały świat.
Ach, stereotypów czar...
Jak to moja kochana Monika zwykła mówić "bujda na resorach". To mówię ja, zadowolona z trzyletniego związku Rachela, nigdy nie przepadająca za Walentynkami. Moje podejście do tego święta nie zmieniało się w zależności od tego czy kogoś miałam, czy nie. Po prostu przestałam na to zwracać uwagę. Więcej luzu. Da się Polecam.

A jeszcze walnę P.S.
Cytat:
Miłość to najpiękniejsze uczucie jakie istnieje i uważam, że zakochani zasługują na swoje święto.
Samotność to najczęstsze uczucie jakie istnieje i uważam, że samotni też zasługują na swoje święto. Tą metodą możemy dojechać do większej ilości świąt niż dni w roku

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 08:44   #38
poissonivy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Watpie czy dostaniesz - ostatnio (2 miechy temu) na allegro widzialam JEDNA strasznie stara i prawdopodobnie skisnieta byla ciemno pomaranczowa... Moze na ebayu?
Vanilla Musk Coty jest bardzo podobne do VF (nastepca?) i chyba bardziej dostepne.

Nat
Dostanę, bo już do mnie fruną... Jest sporo na allegro, zwykle jako część zestawu 50ml + 15ml.
http://www.allegro.pl/search.php?str...9&category=135
poissonivy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 09:14   #39
Jeanette
Raczkowanie

Ja też nie przepadam za walentynkami, gdybym miała już koniecznie obchodzić jakieś święto miłości, wybrałabym Noc Kupały. Rodzime i ciekawsze
Walentynki, oprócz tego że wydają mi się kapkę tandetne, to jeszcze kojarzą mi się z szantażem emocjonalnym dokonywanym na nas przez sprzedawców "jak nie kupisz serduszka/misia/kwiatka to znaczy, że nie kochasz" Orioni to dobrze podsumowała, nie lubię być manipulowana...
The other one just mirrors it
Jeanette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 10:50   #40
Toccata
Zadomowienie

Cytat:
Jeśli takowymi nie jesteście, po prostu dzień spędziłybyście jak każdy inny.
Przynajmniej ja tak robię...
Uwielbiam takie generalizacje
To prawie tak, jakby ktoś powiedział, że walentynki uwielbiają tylko minoderyjne misie-pysie o IQ poniżej Forresta Gumpa .

IMHO, Walentynki nie są świętem zakochanych. Są świętem nachalnej komercji, wyzutym z romantyzmu. Przeszczepem kulturowo obcym mi jak Halloween i hamburgery. Ale to moja indywidualna opinią 9którą jak widzę dzielę z kilkoma osobami na Forum).
Lecz jeśli komuś sprawia przyjemność i traktuje to z postmodernistycznym przymrużeniem oka - czemu nie. Albo nawet i nie - jeśli czuje się z powodu ustanowienia takiego dnai szczęśliwszy - proszę bardzo. W końcu w skali życia tak dużo przyjemności nie mamy.

Natomiast nie usprawiedliwia to publicznego uprawiania psudo-freudyzmu dla ubogich i nalepiania etykietek osobom, których nie znamy.

A swoich dni nie zwykłam spędzać jak "każdy inny".
A właściwie kto konkretnie? Jest jakiś wzór? Oryginał do którego dostosowują się kolejne kserokopie?
Stary 2007-01-23, 11:32   #41
Kota
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Toccata Pokaż wiadomość
Uwielbiam takie generalizacje
To prawie tak, jakby ktoś powiedział, że walentynki uwielbiają tylko minoderyjne misie-pysie o IQ poniżej Forresta Gumpa .

IMHO, Walentynki nie są świętem zakochanych. Są świętem nachalnej komercji, wyzutym z romantyzmu. Przeszczepem kulturowo obcym mi jak Halloween i hamburgery. Ale to moja indywidualna opinią 9którą jak widzę dzielę z kilkoma osobami na Forum).
Lecz jeśli komuś sprawia przyjemność i traktuje to z postmodernistycznym przymrużeniem oka - czemu nie. Albo nawet i nie - jeśli czuje się z powodu ustanowienia takiego dnai szczęśliwszy - proszę bardzo. W końcu w skali życia tak dużo przyjemności nie mamy.

Natomiast nie usprawiedliwia to publicznego uprawiania psudo-freudyzmu dla ubogich i nalepiania etykietek osobom, których nie znamy.

A właściwie kto konkretnie? Jest jakiś wzór? Oryginał do którego dostosowują się kolejne kserokopie?
Zgadzam się z Toccatą. Zawsze staję bezradna wobec haseł uogólniających- mają się nijak do jakiejkolwiek rzeczywistości.
I w sumie co- te cytowane samotne stare panny -to tylko na śmietnik historii wyrzucić, są takie ble i fuj?
Kota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 13:12   #42
nebraska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Toccata Pokaż wiadomość

I tu wyszły na jaw moje problemy z czytaniem ze rozumieniem, bo w tym miescu stanęłam przed dylematem, czy autorka radzi aby spędzać ten dzień jak każdy inny (człowiek), czy jak każdy inny (dzień). Wybrałam drugą interpretację, a widzę, że Ty, Toccato pierwszą

Fragrantica

nebraska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 13:43   #43
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Poissonivy... myslalam ze padne. Wieki tego nie widzialam :O
Pieeeknie Vanillkami obrodzilo

Nat

Legite aut Perite!
Stary 2007-01-23, 13:50   #44
lipiec7
Raczkowanie

a ja dzisiaj dowiedzialam sie,ze tworcy Flowerbomb serwuja kolejny zapach -bergamotka,skora i wanillia i to jest dla mnie walentyka w wielkim stylu pozdro

walentynka rzecz jasna co by to nie oburzyc nikogo

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2007-01-23 o 13:58 Powód: post pod postem, proszę korzystać z opcji "edytuj"
lipiec7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 14:11   #45
poissonivy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Poissonivy... myslalam ze padne. Wieki tego nie widzialam :O
Pieeeknie Vanillkami obrodzilo

Nat
Jezu, Nat nie padaj . Chyba to już jedna z ostatnich szans zrobić zapas wspominkowy, później będzie trudniej zdobyć.
poissonivy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 15:20   #46
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość
a ja dzisiaj dowiedzialam sie,ze tworcy Flowerbomb serwuja kolejny zapach -bergamotka,skora i wanillia i to jest dla mnie walentyka w wielkim stylu pozdro

walentynka rzecz jasna co by to nie oburzyc nikogo
jaki?
evee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 15:34   #47
lipiec7
Raczkowanie

Antidote i niestety tylko zetknelam sie poki co z informacja...a juz ta skora mnie kusi...pamietam moja nauczycielke,ktora pachniala tak zmyslowo ze pomimo,ze przedmiotu nie lubilam frekwencja byla oczywiscie z mojej strony imponujaca i nawet poziom wiedzy sie zawyzyl
lipiec7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 19:03   #48
Dallale
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość
Antidote i niestety tylko zetknelam sie poki co z informacja...a juz ta skora mnie kusi...pamietam moja nauczycielke,ktora pachniala tak zmyslowo ze pomimo,ze przedmiotu nie lubilam frekwencja byla oczywiscie z mojej strony imponujaca i nawet poziom wiedzy sie zawyzyl
Antidote jest, zdaje się, zapachem męskim?
A zreszta, jeżeli będzie sensowny, nie będzie mi to przeszkadzało

Dallale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 19:10   #49
B_a_b_y
Zakorzenienie

dziewczyny nie chce zakładac nowego wątku... ale oprocz perfum... co mozna kupic na walentynki :| nie mam pomysłu... tz mam ale jest taki.... taki... mało orginalny ja chce kupic coś naprawde fajnego......

i odrazu mozecie mi doradzic co kupic na 18-stke chłopakowi byłabym bardzoo wdzięczna... nigdy nie byłam dobra w kupowaniu prezentów...
żebyś nie mógł oglądać tych, które są dla nas zagrożeniem
B_a_b_y jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 20:26   #50
kasiahan
Rozeznanie

Jeśli nie chcesz kupować zapachów, to może poszukaj inspiracji na plotkowym. Napewno byly juz takie tematy.
Tutaj rozmawiamy raczej o perfumach

A wracając do tematu wątku, to nie jest to dla nas żadne święto (jeżeli tak ten sztuczny amerykański wynalazek można nazwać) i nie dajemy się z TŻetem omamić wszechobecnym w tym dniu napadom serduszek i tandetnym gadżetom. Osobiście nie lubię, kiedy coś mi mówi, kiedy mam kupić kwiatka, bombonierkę lub serduszko.
I starą panną nie jestem

kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 17:11   #51
lady-dark
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez B_a_b_y Pokaż wiadomość
dziewczyny nie chce zakładac nowego wątku... ale oprocz perfum... co mozna kupic na walentynki :| nie mam pomysłu... tz mam ale jest taki.... taki... mało orginalny ja chce kupic coś naprawde fajnego......

i odrazu mozecie mi doradzic co kupic na 18-stke chłopakowi byłabym bardzoo wdzięczna... nigdy nie byłam dobra w kupowaniu prezentów...
Ja z czystym sumieniem polecam jednak perfumy. Jesli nie perfumy - to chociaż tańszy dezodorant z wybranej linii zapachowej czy żel pod prysznic Jeśli dobrze dobierzesz zapach do osoby, to sprawisz obdarowanemu wielką radość
lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 20:02   #52
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz kupować zapachów, to może poszukaj inspiracji na plotkowym. Napewno byly juz takie tematy.
Tutaj rozmawiamy raczej o perfumach

A wracając do tematu wątku, to nie jest to dla nas żadne święto (jeżeli tak ten sztuczny amerykański wynalazek można nazwać) i nie dajemy się z TŻetem omamić wszechobecnym w tym dniu napadom serduszek i tandetnym gadżetom. Osobiście nie lubię, I starą panną nie jestem
A co ma stara panna do walentynek i , kto to jest generalnie stara panna?

Walentynki, doszły do nas bo to dzień okazywania sobie sympatii w taki czy inny sposób, jest dniem zabawnym i ....sympatycznym , o ile nie traktuje się go zbyt powaznie. Nie wszystko , co obce jest zle.

Ale jak rozumiem , skoro nie lubisz kiedy coś ci mówi, kiedy masz kupić kwiatka, bombonierkę lub serduszko nie obchodzisz też urodzin , imienin i rocznic .

Dodaję

Jak widzę niektórzy traktują ten dzień jednak zbyt powaznie wyluzujcie !
Poza tym , czy z powodu nachalnej komercji, wyzutej z czegokolwiek przestaniemy świętowac w Boże Narodzenie ?

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2007-01-27 o 20:20 Powód: po doczytaniu innych postów.
ROZ-ter-KA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-27, 23:16   #53
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA Pokaż wiadomość
A co ma stara panna do walentynek i , kto to jest generalnie stara panna?

Walentynki, doszły do nas bo to dzień okazywania sobie sympatii w taki czy inny sposób, jest dniem zabawnym i ....sympatycznym , o ile nie traktuje się go zbyt powaznie. Nie wszystko , co obce jest zle.

Ale jak rozumiem , skoro nie lubisz kiedy coś ci mówi, kiedy masz kupić kwiatka, bombonierkę lub serduszko nie obchodzisz też urodzin , imienin i rocznic .

Dodaję

Jak widzę niektórzy traktują ten dzień jednak zbyt powaznie wyluzujcie !
Poza tym , czy z powodu nachalnej komercji, wyzutej z czegokolwiek przestaniemy świętowac w Boże Narodzenie ?
Jakbys przeczytala caly watek od poczatku, to bys wiedziala do czego sie odnioslam. A definicja starej panny jest chyba oczywista. Przynajmniej dla mnie.

Nie traktuje Walentynek zbyt powaznie, raczej przeciwnie.
Wyrazilam tylko swoj stosunek do tego dnia, z ktorym nie musisz sie zgadzac. Jest to dla mnie sztuczne swieto, a milosc okazuje bliskim na codzien i nie potrzebuje do tego calej otoczki, ktora ma miejsce 14 lutego. Dla mnie jest to czysto komercyjne swieto, nic pozatym.
A urodziny i gwiazdka sa dla mnie naturalnymi swietami i je obchodze. A gdybym nie obchodzila, to za przeproszeniem, jest to tylko moja sprawa.

Wyrazajac swoje poglady, nikogo nie zmuszam, zeby zmienial swoje i myslal tak, jak ja, wiec prosze o to samo.

I nie wiem czemu zacytowalas akurat moja wypowiedz. Kilka dziewczyn, ktore wypowiedzialy sie w tym watku, wyrazilo sie na ten temat podobnie.

A powaznie to raczej Ty potraktowalas moja wypowiedz, troche za powaznie

Edytowane przez kasiahan
Czas edycji: 2007-01-28 o 00:01
kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości