Jak myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-23, 19:02   #1
monikax
Raczkowanie

Jak myślicie?

No więc tak... mam tłustą twarz, rozszerzone pory i zaskórniki... wypryski pojawiają się sporadycznie, raz na jakiś czas, jednak dość długo się goją

Moją przygodę z pielęgnacją twarzy zaczęłam jakieś 2 tyg. Narazie polega ona na używaniu żelu do mycia twarzy i kremu antybakteryjnego z serii Young firmy Oceanic. Do tej pory zauważyłam, dość znaczne zwężenie porów i rozjaśnienie wągrów. W przypadku wyprysków nic się nie zmieniło i wydaje mi się, że moja twarz jest bardziej tłusta, niż wcześniej.

Wymyśliłam sobie, że zacznę jeszcze używać kremu Effaclar K i filtru Iwostin Solecrin SPF 50+. I tu moje pytanie, czy może tak być? Na kwasach i filtrach nie znam się wogóle. Moja wiedza na ten temat to mniej więcej tyle, że dla cery tłustej lepsze są kwasy BHA i, że konieczne jest używanie filtrów.

Przeczytałam gdzieś, że przy tym Iwostinie nie można używać pudru? Jak więc jest z używaniem tych dwóch kremów i kosmetyków?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
monikax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 19:48   #2
allmode
Wtajemniczenie

Dot.: Jak myślicie?

Możesz używać pudru - ale musi to być puder bez talku i miki. Chyba że będziesz używała filtrów Avene - wtedy możesz używać dowolnej kolorówki. Spis kosmetyków bez talku i miki : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134.
Kwas stosuj na noc. I pamiętaj o nawilżaniu buzi.
Co do filtru - mam Iwostin, jestem nawet zadowolona, ale jak dla mnie jest za tłusty. Również mam tłustą cerę. Więc może przed zakupem znajdź aptekę, którą ma próbki i przetestuj różne filtry? Znalezienie kremu z filtrem, który jest odpowiedni, dobrze sie wchłania, nie lepi się, nie świeci itd. to trochę jak gra w totolotka Każdej z nas odpowiada co innego.
No i polecam lekturę forum - tu o kwasach i filtrach znajdziesz wszystko
allmode jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-23, 20:11   #3
monikax
Raczkowanie

Moja cera jest tłusta, ale po nałożeniu podkładu zawsze pojawiają się suche skórki - zwłaszcza, na nosie i jego okolicach.

Czyli powinnam kupić też jakiś dodatkowy kremik do nawilżanja?

Niestety mieszkam w małym mieście i wątpię, żebym znalazła gdzieś próbki. Zapewne nie znajdę nawet, żadnego filtra, tylko będę musiała zamówić przez internet.

Obecnie mam podkład Maybelline Dream Matte Mousse - i on zdaje się może być. Puder sypki natomiast - Pierre Rene Super Silky Loose Powder - i tu na opakowaniu wyczytałam, że zawiera talc i mice, więc chyba muszę się z nim rozstać?

Aha! I na twarzy mam sporadyczne wypryski, natomiast mam spory problem z krostkami na dekoldzie i pośladkach. Czy Effaclar K pomoże mi na te części ciała? I czy mogę go w tych miejscach używać? Co prawda czytałam, że kwasy BHA można stosować w różnych częściach ciała, ale wolę się upewnić

A może zaproponujecje mi coś innego, niż wymienione przeze mnie

Wiem wiem, że na forum jest mnustwo informacji na ten temat, pomału je czytam, ale jest ich tak dużo, że przeczytanie wszystkiego zajmie mi jakiś miesiąc conajmniej.
Stary 2007-01-23, 21:51   #4
allmode
Wtajemniczenie

DDM podkreśla suche skórki. Po kwasie może ich być sporo, dlatego konieczny jest dobry krem nawilżający, o przyjaznym składzie. Ja używam oliwki Hip-a - ma bardzo prosty, fajny skład.
Pudru sypkiego nie wyrzucaj - możesz go wykorzystać na wyjścia po zachodzie słońca Jeśli chodzi o sypki puder na filtry, to polecam Ci puder jedwabny Hauschki. Nie bieli, super matuje - u mnie skrobia nie sprawdziła się, niestety, a ten puder - mimo, że nie przeznaczony do makijażu - sprawuje się super.
Co do filtrów - nie chciałam Cię zrazić. Ja kupiłam Iwostin zachęcona jego ceną. Chyba żaden z filtrów nie wchłonie się do matu - a przypudrowany wygląda w porządku. Spróbować można - cena nie zwala z nóg. Ale jeśli będziesz mogła zdobyć próbki to warto poeksperymentować i poszukać ideału
Stary 2007-01-24, 08:51   #5
monikax
Raczkowanie

Mnie pomimo tego, że mam tłustą cerę, każdy podkład podkreśla suche skórki.

A tak wogóle to wiem, że przy kwasach trzeba stosować filtry, żeby skóra się nie przebarwiła. A co z kosmetykami? Są jakieś "zalecenia" jakich używać/nie używać? Dlaczego nie każdy podkład i puder się nadaje?
Stary 2007-01-24, 09:26   #6
allmode
Wtajemniczenie

Nie każdy puder się nadaje, bo talk i mika destabilizują filtry. Wyjątkiem są Avenki - przy nich skład kolorówki może być dowolny.
Filtry warto stosować ciągle - nie tylko przy kuracjach kwasami.
Co do innych kosmetyków - warto stosować te, które nie zawierają SLS.
Stary 2007-01-24, 10:09   #7
monikax
Raczkowanie

Znalazłam coś takiego AVENE SUN Krem SPF50+, ale on jest do cery suchej, więc raczej nie będzie odpowiedni. Nic innego nie znalazła

P.S. Czy tylko na filtry z tej firmy mogę stosowa wszystkie kosmetyki? Skąd wiadomo czy można czy nie?
Stary 2007-01-24, 10:35   #8
Nikita-v
Zadomowienie

Avene ma wiele kremów z filtrem.. zajrzyj do KWC wszytskie są tam opisane

Jesli chce sję używać całej kolorówki bez ograniczen to tylko na Avene
Nikita-v jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 12:36   #9
monikax
Raczkowanie

Tym razem chciałabym zapytać , czy stosowałyście może coś takiego "ERIS LIRENE DERMOPROGRAM Cera Tłusta i Mieszana - odmładzanie trójfazowy intensywny zabieg z mikrodermbrazją"? Bo zastanawiam się czy jest skuteczne. I czy nadaje się dla mnie? Wogóle to czy potrzebne jest mi takie coś? Czy poprawi wygląd mojej cery?

http://www.apteka-kosmetyki.pl/produ...ad11ab59bc346a
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (117,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (114,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (77,3 KB, 20 załadowań)
Stary 2007-02-18, 21:34   #10
monikax
Raczkowanie

Piszcie prosze co myślicie Na KWC ten zestaw ma dobre opinie. Zastanawiam się tylko co będzie lepsze dla mojej cery: ten zestaw czy effaclar k?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości