To znowu ja...mam pytanie w sprawie skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-01-25, 22:20   #1
Anais
Raczkowanie

To znowu ja...mam pytanie w sprawie skóry

Właśnie..... odkąd pamiętam (a mam latek 22), mam na skórze rąk dziwne krostki (?). Dermatolog nazwała to hiperkeratynozą (nadmierne rogowacenie sie skóry...chyba [img]icons/icon7.gif[/img] ), czy coś takiego. Stosowałam peeling, wit.A i krem serii Xerial, ale z marnym skutkiem [img]icons/icon9.gif[/img] Czy ktoś może mi w tej kwestii pomóc? A może tu gdzieś znajde informacje?
Dziękuje [img]icons/icon7.gif[/img] i ostrzegam... że jeszcze mi zostało kilanaście pytań [img]icons/icon7.gif[/img]
Anais jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-25, 22:43   #2
golabek
Wtajemniczenie

Re: To znowu ja...mam pytanie w sprawie skóry

Witam Moniko! Po raz pierwszy spotykam się z "moją" chorobą skóry u kogoś innego. Wydawało mi się że tylko ja na to cierpię!Też mam nieustające problemy z nadmiernym rogowaceniem skóry. Używałam też Xerialu ale pomagał mi niedługo a potem uczulił.Najlepiej pomagają mi zabiegi piligowe kwasami o dość dużym stężeniu % i przeprowadzane tylko przez dermatologa.Właśnie jestem po takiej seryjce i efekty widać od razu.Taką kurację powtarzam co dwa lata i wtedy mam spokój z cerą na dłużej.Teraz używam nowego żelu wygładzającego o nazwie Zyrac.Bardzo ładnie po nim wygładza mi się czółko,które jest najbardziej "zainfekowane". Pozdrawiam!
golabek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-25, 23:04   #3
cobrakl
Przyczajenie

GG do cobrakl
Re: To znowu ja...mam pytanie w sprawie skóry

Hello! ja niestety tez mam problem z rogowaceniem przymieszkowym. do 15 roku zycia staralam sie cos z tym zrobic, najpierw mama myslala, ze to jakas alergia< bo jestem strasznym alergikiem>, a po wizycie u dermatologa [img]icons/icon9.gif[/img]zwatpilam...lekarka powiedziala mi, ze wlasciwie na to nie ma lekarstwa i nigdy sie z tego nie wyciagne, dala jakas masc i kazala czekac az...URODZE pierwsze dziecko. zalamalam sie i dalam spokoj, stwierdziwszy, ze bede czekac. puder i podklad za dobrze nie ukryja, ale zawsze troche. ostatnio odwiedzilam forum i nadzieja mi wrocila))))). chyba wybiore sie do jakiegos normalnego dobrego<!> dermatologa(btw. jesli znacie takowego w wawie, ktory przy okazji nie zada bajonskich sum, dajcie znac, prosze, aha i ile mniej wiecej takie pilingi z kwasami kosztuja? ). a propos Xerialu- na twarz on sie nadaje, nie? w ogole to koszmar, bo jeszcze na dodatek tego wrastaja mi wloski i mam cere typowo naczynkowa... nie wiem, z ktorej strony sie do tego wszytskiego zabrac,ale mimo to cieplutko pozdrawiam [img]icons/icon12.gif[/img]
cobrakl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-25, 23:20   #4
golabek
Wtajemniczenie

Re: To znowu ja...mam pytanie w sprawie skóry- do Cobrakl

Witam! Małe to pocieszenie że nie tylko ja cierpię na to paskudztwo!Stasznie to uciążliwe nie? Ja za jeden zabieg płaciłam 100zł a miałam serię 5-ciu co tydzień a na koniec czyszczenie skóry u kosmetyczki.Ja też mam cerę mieszaną potfornie się błyszczy strefa T, oraz naczynkową na policzkach. Czasami też mam już dość!!!!Dobrze że jest ktoś z kim mogę podzielić się moim "utrapieniem".
Napisz mi proszę czy znasz jakiś skuteczny krem natujący, dobry podkład? Będę wdzięczna, bo ztego co wywnioskowałam mamy bardzo podobne cery!
Mimo wszystko gorąco pozdrawiam! Pa Pa Czekam na jakiekolwiek porady i refleksje!
golabek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-25, 23:32   #5
cobrakl
Przyczajenie

GG do cobrakl
Re: To znowu ja...mam pytanie w sprawie skóry- do Cobrakl

golabku, to chyba nie do konca mamy taka sama cere, bo ja mam ze wszech miar cere sucha...w ogole starsznie to wszystko zagmatwane, ale z tego co wiem i slyszalam, dobry jest matujacy podklad oriflamu, szkoda ze tylko cztery odcienie...moze byc klopot z dobraniem.[img]icons/icon12.gif[/img]a z uskarazniem sie to jest tak, ze faktycznie pomoga jak ktos wie, o co ci chodzi)))
cobrakl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości