Nadmierna potliwość stóp - pomocy :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-14, 08:40   #31
imported_Malenka
Przyczajenie

GG do imported_Malenka
Dot.: antyperspirant do stóp

Dzięki Zasypka nie wchodzi w grę. Lotion, dezodorant bez talku, który nie pozostawia śladów tak!
imported_Malenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 08:46   #32
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nube
ja od niedawna używam lotionu do stop Etiaxil, co prawda cena ok. 45 zł ale chyba warto. Pisze warto ponieważ używam go od 2 tygodni, nie zlikiwdował jeszcze całkiem problemu pocenia stóp, ale jest znaczna, zauważalna poprawa. Jeśli więc możesz wydać takie pieniądze to chyba warto spórbować, używam jeszcze etiaxilu pod pachy i działa bez zarzutu więc mam nadzieję że ten do stóp też mi pomoże.

To są dwie wersje Etiaxilu? Do pach i do stóp?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 14:03   #33
nube
Raczkowanie

tak ,są dwie wersje. Do pach jest dla skóry wrażliwiej i normalnej i jest w buteleczce z rolką takiej jak zwykłe dezodoranty, do stóp natomiat jest lotion w zwykłej buteleczce i z tego co wyczytałam to skład się troszę różni.
nube jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:42   #34
imported_Malenka
Przyczajenie

GG do imported_Malenka

Cytat:
Napisane przez nube
tak ,są dwie wersje. Do pach jest dla skóry wrażliwiej i normalnej i jest w buteleczce z rolką takiej jak zwykłe dezodoranty, do stóp natomiat jest lotion w zwykłej buteleczce i z tego co wyczytałam to skład się troszę różni.
Być może ten do stóp ma silniejsze stężenie i mógłby podrażnić wrażliwe pachy.
imported_Malenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 09:46   #35
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest
Unhappy Potliwość stóp. Pomocy !!!

Pomocy! Strasznie pocą mi się stopy! Najbardziej dokucza mi ten problem, gdy założę klapki na bose stopy. Mam wręcz mokre stopy, a noga się ślizga i nie idzie normalnie chodzić Wszystkie buty mnie przez to obcierają, nawet skromne japonki! A np. w skarpetkach nie mam tego problemu.... Dziwne jest to, że ta potliwość nie wiąże się z brzydkim zapachem, a jedynie ze strasznie mokrymi i ZIMNYMI stopami. Są lodowate (i mokre) nawet w 30 stopniowym upale Dodam, że w pomieszczeniach (np. siedząc 8 godzin w biurze) też mam ten problem. Czytałam w archiwum o preparacie do stóp etiaxil, ale nie wiele o nim znalazłam, a w KW niestety ten do stóp nie został zgłoszony.
Pomóżcie bo ja już nie umiem wytrzymać, a nie chcę całe lato chodzić w skarpetkach i adidasach.
magrest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:10   #36
shachownica
Zakorzenienie

Dot.: Potliwość stóp. Pomocy !!!

spróbuj 'regulatora pocenia do stop' z farmony w kremie kosztuję ok.7 pln i jest niezły
shachownica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:15   #37
czereśnia
Raczkowanie

Na rynku jest dostępnych wiele różnego rodzaju dezodorantów, które nie tylko łagodza brzydki zapach, ale także zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. Występują w maściach, sprey'ach, widziałam nawet takie chusteczki...
Polecam Ci szczególnie zapach mięty, czujesz wtedy prawdziwe odświeżenie
Buziaczki
czereśnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:18   #38
natasza2
Raczkowanie

Też mam ten sam problem i równiez zastanawiam sie nad zakupem etiaxilu do stóp, ponoć pomaga, ale pewna nie jestem, bo dopiero mam zamiar wypróbować. Póki co stosuję antyperspirant Scholla Freshstep. Zakupiłam bo ma dobre recenzje na wizazu ,ale w moim przypadku jak narazie spisuje sie srednio, zobaczymy jak będzie dalej. Może w Twoim przypadku sprawdziłby sie lepiej (w rossmanie kosztuje ok. 18 zł, w naturze prawie 20).

Wydaje mi sie, że najlepszym rozwiazaniem w tej sytuacji byłaby wizyta u dermatologa, pomógłby na pewno, aczkolwiek mi samej jakoś ciężko się wybrać .

pzdr
natasza2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 10:49   #39
noana
Raczkowanie

polecam etiaxil. ja stosuje pod pachy. calkowicie moze nie usunie problemu ale gwarantuje,ze zmniejszy potliwosc.

dezodorant sholla jest calkiem calkiem. kupilam go kilka dni temu i w koncu buty mnie nie obcieraja ;-), bo nic sie nie slizga.

p.s. etiaxil jest drogi, ale warto
noana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 11:03   #40
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest
Question Dot.: Potliwość stóp. Pomocy !!!

Chyba skuszę się na ten etiaxil o ile rodzice dadzą mi kasę bo się trochę spłukałam
Ale mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, że etiaxil to mocny środek i zastanawiam sie czy można go używać razem z innymi specyfiakmi do stóp np. z polecanym przez Shachownice regulatorem z Farmony?
Stary 2005-06-24, 12:05   #41
E
Zakorzenienie

Raczej nie mieszaj. Zresztą - z tego, co wiem - Etiaxil jest na tyle skuteczny, że nie będziesz potrzebowała Tylko koniecznie stosuj sie do zaleceń na ulotce, bo to dosyć mocny środek - lepiej nie wywoływać podraznień!
E jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 12:28   #42
dorly
Raczkowanie

Tak samo jak Etaxil, który kosztuje ok.50zl działa polski Antidral, lek na potliwość w kulce ok.15 zł (bez recepty). Obowiazkowo na noc! Posmarować umyte stopy i do łóżeczka. Rano umyć dokładnie, można posmarować kremem.W pierwszych 2 tygodniach robiłam to co 2-gi dzień. Obecnie raz w tygodniu i mam nareszcie suchutkie stopy. Nawilżam je codziennie kremem do stóp Eris, zielona tubka, do stóp przesuszonych - po nim podeszwy są mięciutkie i różowe. Pomogło w 100%
dorly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:21   #43
Joey
Zakorzenienie

Ja jeszcze niedawno miałam zimne stopy - szczególnie kiedy kładłam się spać. Wtedy miałam je po prostu lodowate, nawet kiedy zakładałam grube skarpetki nie do konca to pomagało, były zimne.
Teraz to na szczęscie minęło - sama nie wiem czemu, może dlatego, że jest już lato i ciepło na dworze a ja spie przy otwartym oknie. Zauważyłam też, że gorąca kąpiel wieczorem bardzo mi pomaga na ogrzanie stópek

Co do potliwości - mam to samo tyko że z rekami ! Nie wiem co gorsze. Ale fakt faktem,ze witając się z kimś nie podajesz mu nogi, tylko rękę
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:56   #44
chocolate_brown
Rozeznanie

Polecam Antidral- kosztuje ok 13-15zł i rzeczywiscie dziala. Wystarczy jak co 3-4 dni posmarujesz nim stopy na noc i powinno dzialac. Pozdrawiam
Stary 2005-06-24, 16:00   #45
bro
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Joey

Co do potliwości - mam to samo tyko że z rekami !
o ile wiem to dłonie też możesz smarować antidralem
Stary 2005-06-28, 14:05   #46
_Kasia23_
Wtajemniczenie

Ja też mam niesamowity problem z potliwości stóp i dłoni. I tylko stóp i dłoni, ogólnie pocę sie jedynie przy dużym wysiłku itp. Totalny koszmar. Dłonie i stopy sa całkowiecie mokre. Próbowałam już chyba wszystkiego. Kupiłam etiaxil, który mi niestety nie pomógł. Tym bardziej jestem rozczarowana, bo wersję pod pachy uważam za cudowny wynalazek. Trzy dni temu zaczęłam używać antidral, ale narazie z efektu też nici
Dziewczyny wiecie jaki to koszmar w pracy? Ja często muszę komuś podawać dłoń..... a tu takie coś. Wstyd mi niesamowicie.
_Kasia23_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 15:52   #47
nov@
Raczkowanie

podciagam temat.. ja mam bardzo podobny problem,tylko ze moje stopy nie sa zimne a wrecz gorace i niestety maja okropny zapach
nov@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 21:33   #48
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Cytat:
Napisane przez _Kasia23_
Dziewczyny wiecie jaki to koszmar w pracy? Ja często muszę komuś podawać dłoń..... a tu takie coś. Wstyd mi niesamowicie.
Tak z dłońmi też mam ten problem (na dodatek puchną i mam wrażenie jakby mi miała zaraz skóra pęknąć - taka jest napięta), ale nie przeszkadza mi to tak bardzo jak stopy bo dłonie zawsze mogę umyć i przynajmniej na chwilę jest ok. A stóp przecież nie umyję w pracy No i te obtarcia od butów echhhh szkoda słów
Poprosiłam rodziców o kaskę na etiaxil. Dali mi więc jutro idę do apteki i zaczynam mój eksperyment. Mam nadzieję, że pomoże...
Stary 2005-06-28, 21:42   #49
dżesika
Przyczajenie

Question Dot.: Potliwość stóp. Pomocy !!!

Witam! Mam pytanko - właśnie zakupiłam Etiaxil i zastanwiam się czy codzinne ką

piele nie osłabią jego działania, czy on po prostu się nie wymywa spod pachy? I jeszcze - jak to jest z tą depilacją lepiej przed czy po nałożeniu Etiaxilu?

A poza tym czytałam opinie, że część osób dostaje poważnego uczulenia na ten środek i mają problem, żeb spokojnie przespać noc!! Chcę go dzisiaj pierwszy raz zastosować ale trochę się boję, że czeka mnie koszmarna noc.
Co mi radzicie?!
dżesika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 13:58   #50
chocolate_brown
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez dżesika
Witam! Mam pytanko - właśnie zakupiłam Etiaxil i zastanwiam się czy codzinne ką

piele nie osłabią jego działania, czy on po prostu się nie wymywa spod pachy? I jeszcze - jak to jest z tą depilacją lepiej przed czy po nałożeniu Etiaxilu?

A poza tym czytałam opinie, że część osób dostaje poważnego uczulenia na ten środek i mają problem, żeb spokojnie przespać noc!! Chcę go dzisiaj pierwszy raz zastosować ale trochę się boję, że czeka mnie koszmarna noc.
Co mi radzicie?!
Watpie czy kapiele oslabia jego dzialanie Moim zdaniem lepiej zastosowac depilacje po, dlatego ze dzien ogolona dzien wczesaniej skora moze byc jeszcze podrazniona. Tez balam sie zastosowac, z tymze ja Antidral, ale mozna wytrzymac, a jesli nie to wystarczy go zmyc mydelkiem i po sprawie.
Stary 2005-06-29, 15:31   #51
Masza_20
Raczkowanie

Mam ten sam problem, dłonie i spoty to poprostu koszmar, latem uwielbialabym chodzic w sandalkach albo klapeczkach jak moje kolezanki, ale poprostu jest ni strasznie niewygodnie, bo noga plywa po bucie, koszmar!!! Nie mowiac juz o dloniach, bo to chyba jeszcze gorsze. Trzeba komus czesto podawac dlon, a ona jest sliska i mokra. Najgorzej to jest z moim facetem. Co prawda to akceptuje, ale ja sie wtedy wstydze, bo wiem ze to nieprzyjemne dotykac kogos takimi raczkami. Jestem zrozpaczona, bylam nawet juz u lekarza, ale skwitowal to stwierdzeniem ze nic sie na to nie poradzi bo "taka juz moja uroda" i musze sie z tym pogodzic. Nawet nie wiecie jakie to jest klopotliwe w codziennym zyciu!!! Myslicie ze warto kupic ten Antidral??
Masza_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 15:37   #52
Masza_20
Raczkowanie

Unhappy Dot.: Potliwość stóp. Pomocy !!!

Dodam jeszcze ze przez ten problem w mojej szafie lezy juz chyba z 10 par letnich butów ktorych nie mopge nosic, bo albo zjezdzaja z nogi albo obcieraja! W dodatku wstydze sie niesamowicie zalozyc sandalki do spodnicy, bo wtedy wszystko widac, a tak to przynajmniej spodnie troche zaslaniaja, ale ile tak mozna. Zazdroszcze tym dziewczynom na ulicy w sandalkach z cieniutkimi paseczkami i na obcasiku!!!
Masza_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 21:12   #53
kleo31
Przyczajenie

GG do kleo31
Dot.: Re: dezodorant do stóp DO AMELIANKI I MIMKI

Cytat:
Napisane przez guest
Sprawdziłam wiele kosmetyków do stóp i jedynie niezawodny okazał się.... Lady Speed Stick w żelu [img]icons/icon7.gif[/img] he he, kupuję po prostu dwa opakowania, jedno używam wyłącznie do stóp a drugie tylko i wyłącznie do pachwinek, by się nie mylić kupuję dwa różne zapachy (Floral i Aloe). Trochę długo się wchłania, więc trochę stopki podsuszam a nadmiar wycieram chusteczką higieniczną. Może i pomysł lekko nowatorski, ale przynajmniej nie muszę się martwić wilgotnymi stópkami [img]icons/icon7.gif[/img] i działa za każdym razem.
Bardzo prosze o radę. Mam problem z potliwością stóp ale jest przy tym nieprzyjemny zapach. Pracuję cały dzien i zawsze nawet zimą stopy mam przepocone i nieładnie "pachną". Prosze o mocny i skuteczny środek bo żadne talki ani antyperspiranty mi nie pomagaja.mam to od kilku lat i srtacilam nadzieję na to że coś mi to zmieni
kleo31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 14:21   #54
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: dezodorant do stóp

dezodoranty, które skuteczne zapobiegają brzydkiemu zapachowi to dezodorant do stóp 3w1 Polleny-Malwy i Nivelazione Farmony oraz dezodorant do stóp z olejkiem z drzewa herbacianego (można kupić w aptece). można też spróbować zasypek, które stosuje się na noc, np. Pedipur czy Stoppot.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 11:41   #55
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Cytat:
Napisane przez magrest
ale nie przeszkadza mi to tak bardzo jak stopy bo dłonie zawsze mogę umyć i przynajmniej na chwilę jest ok. A stóp przecież nie umyję w pracy
mój problem jest taki sam, zwłaszcza w lato, a dodatkowo zawsze musze nosić obuwie z zakrytymi pacami, a jak wiadomo przewiewne to one nie sa, do tej pory radziłam sobie wycierając stopy dokładnie chusteczkami odświeżającymi, a później suchą chusteczką, ale może wypróbuję Antidral na stopy, tylko czy on nie wysuszy i nie podrażni za bardzo skóry, planuje tez zakup w najbliższych dniach jakiegoś sprayu, trzeba zadbać o stopy do lato nadchodzi

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 18:23   #56
eyesWideOpen
Raczkowanie

no cóż jak większość z was mam niestety ten sam problem ze stopami, ale ani etiaxilu, ani antidralu nie używałam, bo dopiero po przeczytaniu tego wątki się o nich dowiedziałam! ;P jak na razie to stosuje moczenie stóp w wodzie z solą kuchenną i codziennie rano i wieczorem korzystam z zasypki `antypot` ;] ale nie zauwaażyłam wielkiej różnicy chociaż stosujeę ją już od 3 tygodni. ;/ A co do formaliny.. moja babcia ;d twierdzi że to jest właśnie bardzo dobry i sprawdzony przez nią sposób na potliwość stóp i miała mi załatwić recepte na nią ale jak dotychczas jeszcze nie udało jej się :P .. a ile dokładnie kosztuje ten etiaxil ? pzdr dla wszystkich życzę mniej kłopotów ze stopami i rękami
eyesWideOpen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:51   #57
aprzybyla
Wtajemniczenie

GG do aprzybyla
Dot.: Metoda na potliwość stóp

poza tradycyjnymi zasypkami, talkiem, i sprejami do stóp POLECAM moczenie nóg w naparze z szałwi!!!
naturalnie można zaczamować pocenie!
w aptece spotkałam sie tez ze sprejem do stóp z talkiem wiec pytajcie o cos takiego!
z poceniem sie trzeba walczyć bo może sie rozwinąć grzybyca!!!!
aprzybyla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 10:14   #58
Maripossa
Zakorzenienie

Czy któraś z was to stosowała? - potliwość stóp

http://www.aptecus.com/product_info....75346261671425
Znalazłam cos takiego w internetowej aptece...mnie sie strasznie szybko pocą nogi i powstaje przykry zapach...nie wiem, moze to przez moje japonki, moze ten materiał mi nie odpowiada Kupiłam niedawno talk do stóp zapobiegający powstawaniu potu, ale dzialal chyba tylko godzine...
Jak myślicie, ten produkt będzie dobry???
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:19   #59
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie

Dot.: Czy któraś z was to stosowała? - potliwość stóp

Ja smaruję Antidralem na noc i są suchutkie
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-15, 13:20   #60
Malinka_Malwinka
Zakorzenienie

Dot.: Czy któraś z was to stosowała? - potliwość stóp

Antidral Cię taniej wyniesie, może najpierw jego spróbuj Kosztuje jakieś 12 zł. Zawsze zet w kieszeni
Wystarczy pozostawić na lodówce serek, a po miesiącu nie dość, że ożyje, odzyska barwy, zapach i sprężystość, to na dodatek sam do nas przyjdzie. Gdy zaś poczekamy cierpliwie znów miesiąc, serek ten zacznie do nas przemawiać w ludzkim języku, a przy odrobinie ćwiczeń nad głosem na pewno zaśpiewa
Malinka_Malwinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości