Afrykańczyk u Kosmetyczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-01-30, 00:47   #1
Piotr
Rozeznanie

Afrykańczyk u Kosmetyczki

Pani Beato witam serdecznie. No, nareszcie zwracam się bezposrednio z pytaniem które mniemam stanie się tematem dłuzszego wątku na Pani Forum. Moze temat wyda sie dziwny, ale zaręczam, iz jest jaknajbardziej poważny a w niedalekiej przyszłosci napewno stanie sie faktem.
Otóż. Poprosiła mnie znajoma kosmetyczka - która nie potrafi sie jakoś zaprzyjaźniić z komputerem- o zadanie pytania.

- Jakie są doswiadczenia z klientkami, klientami kolorowymi przede wszystkim pod katem trudność chociazby w diagnostyce niektórych zmian w skórze.

Pytanie może wydawać sie dziwne a nawet zakrawać na zart, ale zapewniam, iz jest to temat bardzo poważny, który w Polsce powoduje wiele zakłopotania, a nikt o tym nie mówi. Nie chodzi takze o doszukiwanie sie róznic antropometrycznych, różnic w pigmencie, czy wytrzymałosci skóry u ludności kolorowej.
Jestem także osobiscie ciekaw samych reakcji kiedy do gabinetu wchodzi afrykańczyk, ciemniejszej karnacji Hindus czy po prostu latynos. Powiedzmy otwarcie, zapewne większość z was była pierwszy raz trochę zmieszana.
Dlaczego o to ludzie pytają? Po pierwsze; diagnostyka, no bo jak ocenieć np, zmiany skórne,przebarwienia, różnice w odcieniu, suchość, itd. Nalezy zwrócic także uwagę na kwestię różnicy w depilacji, (azjaci).
Za parę lat, temat ten stanie sie faktem, moze juz teraz rozpoczniemy dyskusje. Unia Europejska spowoduje wiele zmian, min. częściej odwiedzać będą nasze gabinety obywatele nie tylko innych krajów ale także innego koloru skóry (pisze innego koloru skóry, po nie lubie terminu - innej rasy)/.
Czy sa publikacje, artykuły podejmujace różnice w pielęgnacji skóry np. u Afrykańczyków? Azjatów?

Ufam, iz temat ten potraktujemy poważnie.
Z mojej strony na początek kilka uwag dotyczących doswiadczeń podczas masażu, no bo takie są moje doswiadczenia zawodowe, związane min. z pobytem zagranicą.

Wydaje mi się, iż osoby o ciemniejszej skórze -w mojej palpacyjnej ocenie- maja skórę jakby zdrowszą, bardziej elastyczną. Dotyczy to także samego sposobu poruszania sie i wyrównanego napiecia mięśni. Ludnośc Azjatycka często ma skórę bardziej gładką. Natomiast symetria ciała pozwala doszukiwać się mniejszych problemów z narzadem ruchu.
Może to jest uogólnienie i bardzo na plus, ale takie sa poprostu moje doswiadczenia.

Chciałbym sie jednak dowiedzieć jakie są doswiadczenia koleżanek pod względem kosmetyki, pielegnacji. Ufam, iz sprostamy nowym doswiadczenią.
Pozdrawiam Piotr
Piotr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 01:00   #2
kb
Raczkowanie

Re: Afrykańczyk u Kosmetyczki

Panie Piotrze, co prawda nie jestem kosmetyczką, ale ze swej strony mogę Pana zapewnić, że istnieje wiele prac na temat różnic w pielęgnacji skóry ludzi różnej rasy.
Ma Pan rację, że w Polsce jest to temat tabu, ale w innych krajach, gdzie Afrykańczycy , Azjaci stanowią liczną grupę w społeczności temat ten jest bardzo aktualny, a już zwłaszcza jeśli chodzi np. o walkę z przebarwieniami skóry. Widać to także wyrażnie na podstawie oferty rynku kosmetycznego. W krajach azjatyckich znane także w Polsce firmy oferują zupełnie inne produkty dostosowane do potrzeb skóry azjatek.
Podam Panu dwa przykładowe opracowania, oczywiście jak się można spodziewać wszystkie tego typu prace można spotkać tylko w obcych językach, te dwa teksty są w języku angielskim:
Treating Asian Skin
http://www.beautymagonline.com/pages/oriental_skin.htm

Neostrata’s ethnicity study
http://www.neostrata.com/a_cse/cse_cs_03.asp
kb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 01:19   #3
Piotr
Rozeznanie

Re: Afrykańczyk u Kosmetyczki

Pani Barbaro, cieszę się z faktu, iz moje doświadczenia zawodowe pokrywają się z tym, co jest napisane w podanych przez Panią artykułach. Tym bardziej ufam, iż uda się rozwinąć powyższy wątek. Nie raz spotykałem sie ze zdziwieniem przede wszystkim u Azjatów, iż my Europejczycy tak wiele wysiłków wkładamy w celu walki i zapobieganiu zmarszczek.
Piotr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 04:09   #4
DominikaS
Zadomowienie

Re: Afrykanka u wizazystki:-)

A ja przy okazji dodalabym pytanie do wizazystki - gdzie studiowac makijaze dla innych ras? Obawaiam sie że pewnego dnia stane przed zadaniem wykonania makijazu murzynce czy azjatce i co wtedy? Pomijam nieobecnośc odpowiednich kosmetyków na naszym rynku ale oni przeciez oprocz koloru skóry maja zupelnie inne rysy twarzy. Jak sobie poradzic w takiej sytuacji - skąd czerpać informacje?
DominikaS jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości