pu-erh,czy to działa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-30, 16:21   #1
zielona_mila
Raczkowanie
 
Avatar zielona_mila
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 35
GG do zielona_mila

pu-erh,czy to działa?


Witam!Znalazłam herbatkę która rzekomo spala tłuszcz,bez diety można schudnąć od 2 do 10 kg tygodniowo..czy to możliwe?nazywa sie pu erh....proszę o opinie...z góry dziękuję
zielona_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 17:05   #2
Hepi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 133
Re: pu-erh,czy to działa?

Pamiętam, że koleżanka stosowała kiedyś jeden z pu erh'ów przez bodajże 2 miesiące. Niczego sobie nie odmawiając i pijąc 3,4 herbatki dziennie schudła w sumie 3 kg.
Pozdrawiam
Hepi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 17:14   #3
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: pu-erh,czy to działa?

Chodzi chyba o czerwoną herbatę [img]icons/icon7.gif[/img]

Bo tej firmy jest dużo herbat - na różne "dolegliwości" typu stres, włosy, no i odchudzanie właśnie. Podobno działa [img]icons/icon7.gif[/img] Ale czy na wszyskich? Oto jest pytanie.

Ale spróbować nie zaszkodzi- nie jest to jakiś horrendalny wydatek

pozdrawiam [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 18:35   #4
Anais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 89
Re: pu-erh,czy to działa?

Mam ją w domu..... z dodatkiem cytryny i nie polecam !!!! Wypiłam może 1 lub 2, ponieważ smakuje jak wędzona ryba...czy coś w tym rodzaju i pisze (akurta na moojej), że nie można pić innych rzeczy... tylko tą herbatkę. Natomiast moja koleżanka też ma czerwoną herbatke i może pić inne napoje. Więc nie wiem, a czy jest skuteczna też nie wiem.... bo już jej nie pije....nie lubie pić "wędzonej ryby" , ale może to tylko zta z cytryną...spróbować zawsze można.. i powiedzieć czy działa.
pozdrawiam.
Anais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 19:11   #5
Carolina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 15
Re: pu-erh,czy to działa?

Piję tą herbatkę mniej więcej regularnie od kilku miesięcy.W mojej diecie raczej niewiele się zmieniło
(tylko odrobinkę mniej słodyczy [img]icons/icon7.gif[/img] i przy mojej wadze, która w ogóle nie chciała spadać (w sumie się jej nie dziwię, bo przy wzroście ponad 170cm ważyłam 55kg ) to straciłam 2 kilo. Mnie smak herbatki zupełnie nie przeszkadza - nawet mi smakuje [img]icons/icon7.gif[/img]. Dodam, że kupowałam ją na wagę w różnych smakach: karmelowym, cytrusowym, truskawkowym i klasycznym.

Warto spróbować, na pewno nie zaszkodzi. Buziaczki.
Carolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 19:37   #6
zielona_mila
Raczkowanie
 
Avatar zielona_mila
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 35
GG do zielona_mila
???

A czy ma znaczenie to z jakiej firmy jest ta herbatka ,to jak ona działa..intensywnie czy tak sobie?bo rózne firmy ją sprzedają...a nie wiem czy w srodku jest to samo?dziekuję za juz wpisane posty.....i prosze o jeszcze..
zielona_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 20:02   #7
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: to był byk;)

WitankoMoja rodzicielka sei tym katowała, kolezanki, etc..[img]icons/icon12.gif[/img]Sczerze powiem: mamie się poprawiła cera, troche metabolizmspadek wagi jakies 2 kgw ciagu miesiaca kumpelki tak samo A ja nadal wierzę, że jedynym i najlepszym sposobem jest zmiana złych nawyków zywieniowych( oj te grzeszki i ruch, ruch i jeszcze raz ruch

stare jak swiat, ale jakie prawdziwepozdrówka
__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-30, 20:03   #8
Hana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 111
GG do Hana
Re: pu-erh,czy to działa?

Piję tę herbatkę od ponad roku, z przerwami - bywają tygodnie, kiedy czuję, że muszę od niej "odpocząć". Nie nastawiałam się na spektakularny efekt odchudzenia i chyba słusznie. W moim przypadku poprawia przmianę materii, przez co czuję się zdecydowanie lepiej. Mimo, iż nazywana jest "mordercą tłuszczu" - chyba nie należy oczekiwać cudów, ale warto ją pić ze względów "ogólnozdrowotnych" lub dla ewentualnego samoudręczenia się (smak oryginalny, dość paskudny). Kupuję ją w herbaciarni, ponieważ ta która kupiłam w markecie była zbyt mało "paskudna" i budziła podejrzenie co do rzeczywistej zawartości.
Zachęcam do prób i pozdrawiam,
Hana

A propos herbat: polecam zieloną (japońską) ryżową - jest świetna !!!
Hana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 10:07   #9
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: pu-erh,czy to działa?

Mam pytanko... Może trochę głupie... Czy mozna do niej dodać choć trochę czegoś słodkiego? Jest tak paskudna w smaku, że nie mogę jej pić.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 10:32   #10
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Re: pu-erh,czy to działa?

Kupiłam sobie niedawno tą herbię w odmianie Earl Gray (jest aromatyzowana bergamotką) i całkiem przyjemnie mi się ją pije. HE, he bez słodzenia u mnie się nie obejdzie ...ale staram sie słodzić tylko 1 łyżeczkę... A dla poprawienia smaku wrzucam do kubeczka kawałek suszonej skórki pomarańczowej i wtedy jest pycha [img]icons/icon7.gif[/img]
izzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 12:07   #11
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: pu-erh,czy to działa?

Przede wszystkim dużo ruchu a na pewno schudniesz. Śmieszą mnie te wszystkie cudowne śpecyfiki na odchudzanie. U mnie w pracy był szał na pu-erh (czyli czerwoną herbatę chińską) i nikt jakoś nie schudł choć pili regularnie i tylko ją. ja słyszałam taką opinię, zaznaczam, że nie wiem czy prawdziwą, że ta herbata bardzo odwadnia organizm i należy równocześnie pić bardzo dużo wody i jeszcze ćwiczyć by usunąć toksyny. Powiem Wam szczerze, że swego czasu też miałam problem z wagą (leczyłam się na tarczycę) i potem wypróbowałam wiele środków i żaden nie pomógł póki nie wzięłam się za siebie czyli dieta (niezbyt restrykcyjna) i dużo ruchu. Efekty są do dziś. Co do herbaty powiem tak - można ją pić wspomagająco równocześnie ćwicząc i efekty na pewno będą. Pozdrowionka.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-01-31, 12:19   #12
MagdaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 16
Re: pu-erh,czy to działa?

Ja np jestem wielką fanka wszystkich herbat i tej szczególnie! Piję ja regularnie po posiłkach, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy działa ponieważ chodze na siłownie i pilnuje diety,a pije bo lubie i dobrze się po niej czuję, ale UWAGA HERBATY CZERWONE JAK TA i ROIBOS POWINNO PIĆ O POSIŁKACH ponieważ zawarte w nich duże ilości garbników moga podrażniać żołądek. Przed jedzonkiem najlepiej pić zieloną- TEŻ SAMO ZDROWIE!
MagdaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 18:24   #13
Fumico
Raczkowanie
 
Avatar Fumico
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 144
Re: pu-erh,czy to działa?

Niektórym naprawdę pomaga... ale trzeba wybrać tę lepszą. Są prasowane, ekspresowe (podobno gorsze) a najlepsze są liściaste. Trzeba pić 3-5 razy dziennie po posiłku. Jeżeli zależy nam na szybkim zauważalnym efekcie to pijemy tylko tą herbatke i wodę. A... i bez przesady przy dłuższym stosowaniu należy zrobić 10-14 dni przerwy.
__________________
minerałkowe wymianki KLIK
Fumico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 20:24   #14
gośkas
Raczkowanie
 
Avatar gośkas
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 63
Re: pu-erh,czy to działa?

Dziewczyny kochane!!! Tego nie można słodzić, ponieważ wtedy traci swoje "magiczne" właściwości [img]icons/icon12.gif[/img].
Katujcie się gorzką.
Pozdrawiam
Dosyć dobra jest ta z dodatkiem Earl grey - ekspresowa - nie smakuje i nie pachnie przynajmniej rybami. pa
gośkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 20:27   #15
gośkas
Raczkowanie
 
Avatar gośkas
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 63
Pytanie do Hany

Napisz proszę jakiej firmy jest ta zielona <jap> ryżowa herbatka.
Pozdrawiam
GośkaS
gośkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 23:24   #16
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Re: Pytanie do Hany

herbatka czerwona pu erth to chyba nie dla mnie. Piłam ją kilka razy, ale jest w smaku gorsza niż inne odchudzające ziółka, i tak nie wierzę za bardzo w herbetki, więc zrezygnowałam. Odrzuca mnie jej zapach (z kumplami doszliśmy do wniosku, że rybny) no i ani ja ani jeden z kolegów nie mogliśmy po niej zasnąć. A kawa na mnie wcale nie działa, wiec ta herbata ma naprawde silne działanie pobudzające (bez skojarzeń [img]icons/icon7.gif[/img]. Można schudnąc może na zasadzie, że gdy się ją wypije to już człowiek nie ma ochoty na jedzenie ani w ogóle na nic [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/icon40.gif[/img]
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-01, 21:36   #17
Hana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 111
GG do Hana
Re: Pytanie do Hany

Cześć Gośkas,
Herbatkę z ryżem kupuję (czasami na zamówienie, bo ten typ jest mniej popularny)) w specjalistycznych sklepach z herbatą, np. w Poznaniu. Ostatnio w Galerii Auchan w Częstochowie. Powinna być w dostępne w sklepach typu "Świat Herbaty" lub "Herbaty Świata". Zdarzyło mi się również kupić ją w Warszawie, niestety nie pamietam ulicy, byc może była to ulica Majdańska, ale nie jestem pewna. Na pewno znajdziesz, życze miłej degustacji !

Pozdr. Hana
Hana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-02, 06:26   #18
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Pytanie do Hany/oczerwonej i zielonej ryżowej

Ja tak w ogóle też jestem wielką fanką herbaty i... kawy. Ale o ile tej drugiej staram się nie wypijać więcej niż 1 kubek dziennie - no, w wyjątkowych sytuacjach 2, ale też nie po godz. 12 - to herbaty piję mnóstwo!!!
Najpierw o czerwonej. Rzeczywiście nie można jej słodzić!!! Nie stosowałam jej dla efektów, ale dlatego, że lubię nowości i muszę je koniecznie wypróbować, dlatego nie potrafię powiedzieć czy działa - nie zwracałam na to uwagi. Miałam z firmy "Bio-active Tea" cytrynową i earl grey. Cytrynowa jest rzeczywiście, hm, nienajlepsza... Za to earl grey tak mi smakowała, że piłam ją dla samego smaku. Bez słodzenia.
A co do zielonej ryżowej - piłam, pyyyszna, 50 g zużyłam w tydzień niecały. Nazywa się genmaisha. Kupowałam ją w sklepie Demmers Teahouse, 10,20 zł za 50 g. W Warszawie sklep ten jest w Galeri Mokotów i Wola Parku. Zresztą wpisz nazwę w wyszukiwarkę i wejdź na ich stronę.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-02, 11:09   #19
gośkas
Raczkowanie
 
Avatar gośkas
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 63
Re: Pytanie do Hany

Dzięki Hana.
Zaraz w poniedziałek pędzę do DOMU HERBATY.
Pozdrawiam
gośkas
gośkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-02-02, 11:13   #20
gośkas
Raczkowanie
 
Avatar gośkas
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 63
Re: Pytanie do Hany

Oczywiście podziękowania również dla Lejki
gośkas
gośkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-02, 14:38   #21
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pytanie do Hany

sklepu na Majdańskiej już nie ma...
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 14:25   #22
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pu-erh

chciałam jeszcze podpytać o tę herbatkę. niekoniecznie o jej właściwości odchudzające a o poprawę samopoczucia po kuracji taką harbatką [img]icons/icon7.gif[/img], poprawę cery itp. itd....
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 14:33   #23
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Pu-erh?Sarenka

Jeżeli Ci chodzi o czerwoną to takich jak opisałaś efektów bym się nie spodziewała - kiedyś piłam ją tylko (na okrągło) bo się nikomu nie chciało kupić czegoś normalnego [img]icons/icon10.gif[/img] I nie zauważyłam wpływu np. na cerę [img]icons/icon7.gif[/img]

Chociaż moze być dobre jako placebo [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 14:39   #24
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pu-erh?Sarenka

chi chi. po tym co opisałaś to już nie będzie dobre placebo [img]icons/icon7.gif[/img] trzeba było napisać, że działa rewelacyjnie na cerę i skórę i oświecić mnie po kuracji [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 14:48   #25
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Re: Pytanie do Hany

A ja nawet dość dobrze znosze jej "zapach ziemi" [img]icons/icon28.gif[/img] jak to napisali w reklamowce, ale po jej wypiciu tak obłędnie chce mi sie jesc, ze to przechodzi ludzkie pojęcie!! [img]icons/1wsciekly.gif[/img] Na moja siostre działała tak samo. Aż mi sie rece trzesły z głodu. Uznałam, że nic mi nie pomoże herbatka jak bede jeść trzy razy tyle i dałam sobie spokój. Miałam prasowaną w kosteczki.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 14:53   #26
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: herbatka

kiedyś próbowałam jej i jak dla mnie smakowała gałęziami [img]icons/icon7.gif[/img] ale jak piła ją moja koleżanka i mówiła, że dla niej pachnie rybą to i mi narzuciła swoje skojarzenie [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 14:58   #27
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Pu-erh?Sarenka

sarenka napisał(a):
&gt; chi chi. po tym co opisałaś to już nie będzie dobre placebo [img]icons/icon7.gif[/img] trzeba było napisać, że działa rewelacyjnie na cerę i skórę i oświecić mnie po kuracji [img]icons/icon7.gif[/img]

Spytaj jeszcze raz - tym razem się poprawię i tak właśnie odpowiem [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 15:08   #28
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Re: herbatka

Jestem zagożałą fanka zielonej herbaty.Wypijam codziennie jedną.Najbardziej lubie tą aromatyzowaną opuncją figową albo mietową.Kiedyś natrafilam na posta właśnie o czerwonej herbacie i postanowiłam spróbować.Chodzi mi zwłaszcza o rozrusznie mojej powolnej przemiany materii.Kupiłam sobie czerwona herbatkę z aromatem cytrynowym i jestem mile zaskoczona jej smakiem.Jest o wiele smaczniejsza od zielonej herbaty!Piję już trzeci tydzień i jakby troche mniej jem.Ale czy będzie działała czy nie i tak będę jej wierna bo po prostu ją polubiłam!!
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-25, 15:15   #29
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pu-erh?/palomino

Pal? [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon7.gif[/img] co sądzisz o herbacie pu-erh? chi chi. dobra nie musisz odpowiadać [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 15:06   #30
mario05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4
herbatka pu-erh

oj,pije czesto, czasami przesadzam, ale 2 herbatki dziennie musza byc.Ona zmniejsza apetyt i wspomaga spalanie tłuszczu, proponuje wypic ja zawsze od razu po przebudzeniu. słyszałam,ze powinno sie ja pic po posiłku, ale ja tego nie przestrzegam. pije przed, czasami po i bywa, ze w trakcie.Czesto jak mam ochote na jakas popołudniowa przekaske czerwona herbatka pu-erh hamuje łaknienie. Goraco polecam, jest ona pomocnikeiem diety!!!
mario05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 16:02:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.