Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-23, 17:23   #1051
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY

Też się zastanawiam z czym mogłabym połączyć, jakaś dzika róża albo właśnie malinka. Trzeba zrobić zapasy

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 23:36   #1052
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Niby tak, ale olej malinowy też ma właściwości rozjaśniające, więc łudzę się, że takie połączenie dałoby lepszy efekt No nic, przemyślę to jeszcze, mam do wyboru kilka olei, nie chce mi się robić zamówienia dla jednej rzeczy.
Mi olej malinowy nic a nic nie rozjaśnił, ale w sumie każda cera inaczej reaguje na ten sam produkt.
Za to odpowiada mi serum Flavo C z BU i widzę, że po nim skóra powolutku staje się bardziej jednolita i promienna
Na pewno wyglądałaby o niebo lepiej, gdybym w niej nie grzebała, ale nie mogę się powstrzymać
Stary 2012-06-30, 13:07   #1053
anka1892
Zadomowienie

Dot.: Przebarwienia po rankach na nogach

Ja mam ten sam problem - przebarwienia po zadrapaniach na nogach. Niestety drapię się odkąd pamiętam, głównie po depilacji maszynką, albo po prostu jakimś przesuszeniu skóry. Łydki całe w plamach, myślałam, że jak opalę będzie mniej widać, a tu stały się jakoś ciemniejsze i wygląda to jakbym była brudna. Nie wiem co począć, moje nogi to porażka. Kupiłam ostatnio SVR Xerialine, ale to raczej nie usunie przebarwień, chciałabym, żeby chociaż zapobiegło powstawaniu kolejnych zadrapań. Ponadto oczywiście wrastające włoski, mimo używania często peelingu... Eh. Kolejne lato kiedy mogę zapomnieć o krótkich spodenkach czy spódniczkach;/
anka1892 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:18   #1054
Kamyla_83
Przyczajenie

Czy ktoś używał może kremu Unitone 4, ale tego nowego nie zawierającego w składzie hydrochinonu i kwasu kojowego? Czytałam dużo dobrych opinii na jego temat, ale większość z nich dotyczyła tego kremu z w/w składnikami w składzie. W nowej wersji ich nie ma i zastanawiam się, czy aby nie stracił na skuteczności.
Kamyla_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:26   #1055
simone2010
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam z czym mogłabym połączyć, jakaś dzika róża albo właśnie malinka. Trzeba zrobić zapasy
Zmieszałam dipalmitynian z olejem z nasion maliny Jak coś się zacznie "dziać" na mojej buzi, dam znać

Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 19:51   #1056
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

niestety odkryłam na swojej twarzy spore przebarwienia od słońca.... masakra. czytam watek....
czy mikrodermabrazja da pożądany efekt?
Gwiazda Wieczorna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 09:27   #1057
cattt
Mrs Mrau

Mikrodermabrazja w okresie takiego nasłonecznienia to spore ryzyko powstania nowych przebarwień.Skóra jest naprawdę uwrażliwiona.Chyba,że się stosuje wysokie filtry i unika słońca.

Nie chcę zapeszać,ale chyba widzę efekty mikstury-macerat i dyplamitynian.Po dwóch tygodniach od stosowania plamka zaczęła się przejaśniać w niektórych miejscach
cattt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 18:17   #1058
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

wsztrzymam sie z mikrodermabrazją do września.
Za to teraz kupilam filtr 50 Galenic. No i potrzebuję serum wybielające. Zastanawiam sie co wybrać Bioderma White Objective serum na noc, Ducray melascreen serum, czy Neostrate żel bez tego HQ rakotwórczego.
Pomocy!
Stary 2012-07-07, 20:08   #1059
agnieszka1970
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
wsztrzymam sie z mikrodermabrazją do września.
Za to teraz kupilam filtr 50 Galenic. No i potrzebuję serum wybielające. Zastanawiam sie co wybrać Bioderma White Objective serum na noc, Ducray melascreen serum, czy Neostrate żel bez tego HQ rakotwórczego.
Pomocy!
Bioderma wg mnie nic nie warta Stosowałam prawie całą serię bez żadnego efektu, więc nie polecam.
Neostrata jest na KWC chwalona, mnie natomiast podrażniła - przebarwienia robiły się czerwone i swędzące...
Ducray'a nie znam - zaciekawił mnie więc też czekam na wypowiedzi...
agnieszka1970 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 19:32   #1060
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Bioderma wg mnie nic nie warta Stosowałam prawie całą serię bez żadnego efektu, więc nie polecam.
Neostrata jest na KWC chwalona, mnie natomiast podrażniła - przebarwienia robiły się czerwone i swędzące...
Ducray'a nie znam - zaciekawił mnie więc też czekam na wypowiedzi...
zakupiłam neostrate żel bez HQ. i krem rozjaśniający Synchroline Thiospot. no i filtr 50 galenic
chce jeszcze kupić żel do mycia twarzy z neostraty i serum z wit c synchroline synchrovit c.
Stary 2012-07-12, 09:25   #1061
maleeva
Raczkowanie

Używał ktoś tego kremu? http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Innow...aluronowym/180

można też ten składnik wybielający kupić osobno
http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Wybie...pinosa-Eco/179

póki co używam od 3 tyg. serum rozjaśniającego z BU, wydaje mi się,że trochę przebarwienia się rozjaśniają,ale serum już mi się kończy i nie wiem czy kupić następną sztukę czy wypróbować tego kremu z e-naturalne, bo w opisie napisane jest,że działa również na piegi, a ja swoje chciałabym też trochę rozjaśnić
maleeva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:37   #1062
201608151053
Konto usunięte

Maleewa, które serum z BU?
To nowe, extra?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html
201608151053 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:39   #1063
maleeva
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Maleewa, które serum z BU?
To nowe, extra?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html

Stary 2012-07-12, 13:43   #1064
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
Cena tego zestawu jest nieporozumieniem przy tak ubogim składzie. Nie ma w nim żadnych drogich substancji depigmentacyjnych. Koszt składników i opakowania to niewiele ponad 20 zł (bez słoika kilkanaście zł), uwzględniając ceny detaliczne sklepu, w hurcie oczywiście znacznie niższy.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 13:56   #1065
maleeva
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Cena tego zestawu jest nieporozumieniem przy tak ubogim składzie. Nie ma w nim żadnych drogich substancji depigmentacyjnych. Koszt składników i opakowania to niewiele ponad 20 zł (bez słoika kilkanaście zł), uwzględniając ceny detaliczne sklepu, w hurcie oczywiście znacznie niższy.
No właśnie też tak sobie pomyślałam i dlatego zamówiłam sam ekstrakt, żeby go dodawać do cetaphilu.
Stary 2012-07-12, 13:57   #1066
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
No właśnie też tak sobie pomyślałam i dlatego zamówiłam sam ekstrakt, żeby go dodawać do cetaphilu.
Daj znać o efektach za jakiś czas.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2012-07-12, 14:03   #1067
maleeva
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Daj znać o efektach za jakiś czas.
Jasne, zdam relację po paru tygodniach.
Stary 2012-07-13, 19:06   #1068
201608151053
Konto usunięte

No, dobra, dziewczyny, zaczynam ma przygodę z kwasem kojowym, bo plamy dobijają mnie coraz bardziej
Dzisiaj wysłali mi też serum extra z BU, pewnie dojdzie w poniedziałek, to sobie wymieszam i od razu zacznę stosować. Relacja za jakiś czas.
Tonik mnie trochę niepokoi, bo nie mam doświadczenia w takich samodzielnie robionych kosmetykach i ten proszek sypnęłam na oko , w dodatku do toniku, bo zapomniałam kupić tę wodę destylowaną, a jestem niecierpliwa i musiałam mieć ten tonik NA WCZORAJAle przeczytałam w necie, że do toniku tez można. W każdym razie się rozpuścił
Stary 2012-07-13, 19:23   #1069
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Tonik mnie trochę niepokoi, bo nie mam doświadczenia w takich samodzielnie robionych kosmetykach i ten proszek sypnęłam na oko , w dodatku do toniku, bo zapomniałam kupić tę wodę destylowaną, a jestem niecierpliwa i musiałam mieć ten tonik NA WCZORAJAle przeczytałam w necie, że do toniku tez można. W każdym razie się rozpuścił
Sypnęłaś na oko kwas kojowy do toniku?
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-13, 19:43   #1070
201608151053
Konto usunięte

Przeczytałam, że ta porcja kwasu na 3 razy starcza (na 150 ml wody), wiec tak mniej więcej 1/3 sypnęłam. Mam nadzieję Jak się coś niedobrego zadzieje, wywalę i zrobię nową porcję....

Edytowane przez 201608151053
Czas edycji: 2012-07-13 o 20:10
Stary 2012-07-14, 00:41   #1071
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Ja na oko sypać zaczęłam migdała... (znaczy broń Boże w lecie)
Tak, wiem... niemądrze.
Wcześniej używałam miarek, rękawiczek, zestawu małego chemika, linijek A później z czystego lenistwa zaprzestałam.
Ale krzywdy sobie nigdy nie wyrządziłam, już mam tak upatrzone ile.
Na oko

Stary 2012-07-14, 11:24   #1072
Lorri
Moderator

Przestrzegam przed dodawaniem do gotowców składników obniżających lub podwyższających pH. PH jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o stabilności kosmetyku. Dodatek kwasu lub zasady bez kontroli odczynu może skutkować dezaktywacją układu konserwującego i niestabilnością innych składników. Dodawanie kwasów "na oko" wiąże się oczywiście również z narażeniem skóry na zbyt niskie pH.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-15, 16:06   #1073
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Na ZSK pojawił się czysty kwas kojowy.
Dipalmitynian jest rozpuszczalny w tłuszczach. Czysty nie.
Stąd pytanie - czy kwas-kwas można rozpuszczać w wodzie dest. i bez pardonu walnąć na twarz? Solo ? Czy są do tego jakieś zastrzeżenia?
Czy lepiej kupić dipalmitynian i stosować z olejem?

Stary 2012-07-27, 13:25   #1074
lilianaX
Rozeznanie

Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
ja miałam identycznie, tyle że nie solarium a południowe słońce mnie tak załatwiło plus tabsy
Miałam IPL - szkoda kasy, tego "wąsa" prawie nie ruszyło, testowałam wszystkie możliwe kremy wybielające najlepiej sie sprawdziły (ale bardzo krótkotrwale i mega drażniąco) noestrata i pigmanorm - plamy wróciły, krwawa demabrazja - wąs zniknął na miesiąc.
Pomógł cosmelan sam bez maski - nie było aż tak strasznie. Z tym że używam go cały czas i duże ilości filtra (nawet w domu - odruch bezwarunkowy) , bo ja zrobie dłuższą przerwę to wyłażą cienie - nie plamy ale pare dni pod rząd cosmelan i znikają.
Czyli trzeba cosmelan uzywac raz, dwa razy w tygodniu..... ale ja go lubie wiec nie narzekam
i ja daję cosmelan na całą twarz nawet tam gdzie nie mam plam to juz w celach anty-age relwelacyjnie mi robi
A czy moglabys Ty, ewentualnie inne wizazanki poradzic mi gdzie konkretnie mozna krem do cosmelanu nabyc? Jesli w internecie, to czy moglybyscie zasugerowac wiarygodnego sprzedawce? Z gory dziekuje.
Stary 2012-07-27, 13:59   #1075
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Na ZSK pojawił się czysty kwas kojowy.
Dipalmitynian jest rozpuszczalny w tłuszczach. Czysty nie.
Stąd pytanie - czy kwas-kwas można rozpuszczać w wodzie dest. i bez pardonu walnąć na twarz? Solo ? Czy są do tego jakieś zastrzeżenia?
Czy lepiej kupić dipalmitynian i stosować z olejem?
Kwas kojowy jest mało stabilny w roztworach wodnych, jego aktywność spada drastycznie po ok. miesiącu (w tym badaniu wykazano spadek jego aktywności o 87% po 5 tygodniach). Aby działał efektywnie przez dłuższy czas, powinno się go łączyć z substancjami antyoksydacyjnymi i chelatującymi jony metali (np. glukonolaktonem, kwasem laktobionowym, cytrynowym, alfa-liponowym, fitowym), unikać podgrzewania, chronić przed światłem.

Dipalmitynian kojowy jest formą stabilną. Przy wyższym stężeniu trzeba podgrzewać olej, żeby się dobrze rozpuścił.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-26 o 04:47
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb

Stary 2012-07-27, 19:19   #1076
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Dziękuję Lorri, wrzuciłam do koszyka kwas, ale jeszcze nie zrealizowałam zamówienia. Co prawda kręcę kwas tylko 'na raz'. Nie trzymam go w lodówce itd. Ale przemyślę jeszcze raz wybór

Stary 2012-08-07, 11:48   #1077
shedub
Raczkowanie

Witajcie dziewczyny i chłopaki, potrzebuję coś na przebarwienia (pozostałości po drapaniu strupków) przeważnie na brodzie. Nie mam zielonego pojęcia jaki krem z jakim kwasem mogłabym sobie kupić (chodzi mi konkretnie o nazwe firmy). Mam cere wrażliwą i chciałabym abyście mi coś doradziły
shedub jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:06   #1078
201608151053
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
A czy moglabys Ty, ewentualnie inne wizazanki poradzic mi gdzie konkretnie mozna krem do cosmelanu nabyc? Jesli w internecie, to czy moglybyscie zasugerowac wiarygodnego sprzedawce? Z gory dziekuje.
Spytaj na wątku cosmelanowymAlbo wejdź na stronę dystrybutora, tam są namiary na sprzedających...

Jakieś nowe cuda na plamy?
Ja od ponad trze tygodni stosuje tonik z kwasu kojowego+serum BU extra. Dwa razy dziennie. Efekty zerowe Serum mam jeszcze dużo, wykorzystam do końca oczywiście, tonik, z tego, co czytam, przestaje działać po jakimś czasie, ale powtórki nie bedzie..Drogie nie jest, ale nie warto A, jedyny efekt to zniknięcie śladu po strupku, ktory kiedyś za zdrapałam sobie z czoła..Była plamka czerwona, doprowadzała mnie do szału, a teraz PRAWIe zniknęła.
Wczoraj dodałam do "zestawu" odplamiającego krem depigmentujący postquam. O efektach - mam nadzieję - doniosę.
Stary 2012-08-09, 20:20   #1079
gwiazda666
Raczkowanie

Ja przeszlam przez wszystkie kremy wybielajace po neostrata itp,po wszelkie mazidla z BU,nic zero nic nie dalo.
zrobilam dermamelan ,ale tylko na plamy mialam na calym czole i skroniach.
I gdybym robilam wersja polska nic by nie dalo ,bo plamy byly glebokie ,pozorakowe.ale zrobilam wersja amerykanska czyli mniej wiecej tak:
3 razy na dobe przez 3 tygodnie wcieralam krem,pozniej ,az do dzis czyli ok.2 miesiecy 2 razy na dobe ,po wakacjach bede juz tylko raz.
po plamach ani sladu.Takze naprawde warto sie troche pomeczyc.
Buska dla piamiastych.
gwiazda666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 20:50   #1080
201608151053
Konto usunięte

Gwiazda,
robiłam cosmelan dwa razy, z mizernym, a w każdym razie mocno nietrwałym, skutkiem...Waham się, czy nie zrobić trzeci raz, ale boje się , że zmasakruje mi naczynka, a ja muszę na nie uważać...Więc dermamelan też sobie daruję....
Ale miło czytać, że komuś pomaga
Odpowiedz

Tagi
blizny, blizny potradzikowe, cytryna, kwasy aha, łokcie, nogi, piegi, przebarwienia, przebarwienia skóry, rozjaśnianie, trądzik, ujednolicanie, usunięcie, wybielanie, zabiegi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości