Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-08-10, 11:21   #1081
geraldine2030
Raczkowanie

Dot.: Przebarwienia nad górną wargą

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
Ja przeszlam przez wszystkie kremy wybielajace po neostrata itp,po wszelkie mazidla z BU,nic zero nic nie dalo.
zrobilam dermamelan ,ale tylko na plamy mialam na calym czole i skroniach.
I gdybym robilam wersja polska nic by nie dalo ,bo plamy byly glebokie ,pozorakowe.ale zrobilam wersja amerykanska czyli mniej wiecej tak:
3 razy na dobe przez 3 tygodnie wcieralam krem,pozniej ,az do dzis czyli ok.2 miesiecy 2 razy na dobe ,po wakacjach bede juz tylko raz.
po plamach ani sladu.Takze naprawde warto sie troche pomeczyc.
Buska dla piamiastych.
Jakiego kremu z filtrem używasz? Podasz nazwę?

Stosowałam już niejedną kurację na przebarwienia, niektóre dawały nawet całkiem dobry efekt, ale pierwsze promienie słońca powodowały "wychodzenie" plam. Niestety wszystkie filtry które stosowałam do tej pory, nie chronią dostatecznie (nawet przy ilości przy przepisowych ilościach) i od wiosny do późnej jesieni jestem "łaciata" , zimą plamy praktycznie znikają - oczywiście nie same tylko dzięki różnym mazidłom. Dlatego wywnioskowałam, że nie wystarczy skuteczna kuracja na przebarwienia, równie ważna jest skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, tylko czy taka istniej
geraldine2030 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 18:48   #1082
gwiazda666
Raczkowanie

Obecnie stosuje eucerin lotion i 2 razy dziennie krem dermamelan-ale tylko na miejsca gdzie byly plamy.
dermamelan robilam w kwietniu.
pozdrawiam
gwiazda666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 19:37   #1083
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Obecnie stosuje eucerin lotion i 2 razy dziennie krem dermamelan-ale tylko na miejsca gdzie byly plamy.
dermamelan robilam w kwietniu.
pozdrawiam
Ale to chyba nie jest krem z filtrem? Nie używasz żadnych filtrów i przebarwienia nie pojawiają się?
Stary 2012-08-11, 01:00   #1084
gosia123s
Przyczajenie

Rozjaśnienie/ujednolicenie skóry

Dość nietypowa sprawa. Pomimo stosowania filtrów z wysokim stopniem protekcji SPF 50+ podczas wakacji nie da się uniknąć opalenizny całkowicie. Czy to ręce stają się bardziej brązowe od nóg i reszty ciała, czy też pomimo ogólnej bladości strefa bikini wyraźnie bieleje na tle reszty.. Niby nic, ale zawsze coś Od dłuższego czasu szukam rozwiązania, które pozwoliłoby na uzyskanie skóry o jednolitym kolorycie. Kilka lat `nocnego życia` i unikania słońca kiedy się da, dały tyle, że nigdy nie opalane piersi czy też pośladki nadal dość wyraźnie się odróżniają.
Rozmaite peelingi mechaniczne przynoszą nieduży efekt, kremy czy też olejki wybielające przeznaczone są do twarzy, a ich stosowanie na ciało pewnie połowę z nas puściło by z torbami. I co teraz?
Nadrobiłam trochę lektury, poszerzyłam wiedzę o zbawiennych właściwościach arbutyny, witaminy c, kwasu kojowego czy azelainowego. W sklepach z półproduktami większość tych składników jest oczywiście dostępna, tylko nadal nie mam pojęcia jak to wszystko w najbardziej korzystny sposób połączyć i jak zaplanować pielęgnacje.

Bawić się w kręcenie wieloskładnikowych mazideł, czy po prostu np kwas kojowy rozpuścić w jakimś oleju i w ten sposób nakładać go na skórę?
Czy w podobny sposób (jako dodatek do gotowych kosmetyków) da się wykorzystać arbutyne czy też witaminę c?

Jeżeli chodzi o kwasy, jakiś czas temu trafiłam na jednym z forów w tematach o peelingach kwasowych na posty dotyczące peelingowania w ten sposób całego ciała. Padałby również pomysły dolewania kwasów do kąpieli. Brzmi to bardzo kusząco, jeżeli chodzi cel, o którym marze.
Jak takie peelingi wykonywać? Którymi kwasami?

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat.
gosia123s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 09:41   #1085
gwiazda666
Raczkowanie

Eucerin SPF 50+Sun Lotion-extra leicht poj.15o ml, nie wiem czy on jest w Polsce ,ja kupilam w Berlinie-
buska
gwiazda666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:09   #1086
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Beata2906 Pokaż wiadomość
Ja od ponad trze tygodni stosuje tonik z kwasu kojowego+serum BU extra. Dwa razy dziennie. Efekty zerowe Serum mam jeszcze dużo, wykorzystam do końca oczywiście, tonik, z tego, co czytam, przestaje działać po jakimś czasie, ale powtórki nie bedzie..Drogie nie jest, ale nie warto
Dodam tylko dla jasności, że kwas kojowy traci dość szybko aktywność, gdy roztwór nie zawiera substancji stabilizujących, o których wspomniałam wyżej (chelatory, antyoksydanty).

Gosiu, a nie łatwiej by Ci było przyciemnić jaśniejsze miejsca?

Na tak duże powierzchnie musiałabyś użyć substancji aktywnych w dość znacznej ilości, więc też trzeba się liczyć z kosztami. Poza tym nie wszystko się nadaje na lato. Kwasy AHA uwrażliwiają na UV, skóra wymaga solidnej ochrony. Z tego co piszesz wynika, że u Ciebie ochrona zawodzi, opalasz się pomimo stosowania wysokich filtrów, więc logiczne, że stosowanie kwasów na całe ciało nie jest w takiej sytuacji wskazane. Żadna substancja rozjaśniająca nie będzie skuteczna, jeśli nie zapewnisz skórze efektywnej ochrony przed słońcem. Może stosujesz po prostu zbyt mało filtra i za bardzo wystawiasz się na promieniowanie, bo nie wiem, jak inaczej wyjaśnić to, o czym piszesz.

Cytat:
Napisane przez gosia123s Pokaż wiadomość
Kilka lat `nocnego życia` i unikania słońca kiedy się da, dały tyle, że nigdy nie opalane piersi czy też pośladki nadal dość wyraźnie się odróżniają.
Ja również prowadzę w znacznej mierze "nocne życie" i unikam ekspozycji słonecznej od lat. Efekt jest taki, że żadna część ciała mi się nie opala. Nigdy. A fototyp mam niski (II).

Wracając do substancji rozjaśniających. Kwas kojowy rozpuszcza się w wodzie, dipalmitynian kojowy w oleju. Witaminę C (kwas askorbinowy) można dodawać do porcji kosmetyku tuż przed nałożeniem, idealnie się do tego nadaje postać pudrowa z Naturalisa. Jeśli idzie o kwasy, najbardziej ekonomiczny jest cytrynowy. Wykazuje nie tylko działanie depigmentacyjne, ale również antyoksydacyjne. Można by go dodawać do kąpieli, tylko nie wiem, czy poza obniżeniem pH cokolwiek się wskóra tą metodą. Z droższych kwasów glikolowy, migdałowy (można łączyć z cytrynowym i innymi składnikami depigmentacyjnymi, pod warunkiem, że pH będzie dla nich odpowiednie). Najlepsze efekty osiągnęłabyś stosując peelingi + regularną pielęgnację rozjaśniającą, ale podkreślam - zabiegi nie mają sensu latem przy braku dostatecznej ochrony i zbyt dużej ekspozycji słonecznej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-11 o 11:19
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 14:12   #1087
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Eucerin SPF 50+Sun Lotion-extra leicht poj.15o ml, nie wiem czy on jest w Polsce ,ja kupilam w Berlinie-
buska
Niestety Eucerin SPF 50 jest dla mnie za słaby a Sun Lotion nie jest dostępny w Polsce

gosia123s a może zamiast kwasów spróbuj dodawać do balsamu niacynamid, lukrecję i np. glukonolakton? Wszystkie składniki zmniejszają pigmentację a przy tym są dosyć tanie. Prawdopodobnie nie będą tak skuteczne jak kwasy, ale z pewnością wyrónają koloryt, chociaż tak jak Lorri napisała, przy braku stabilnej ochrony przed UV i tak niewiele to pomoże, może tylko nie nabawisz sie przebarwień co przy kwasach jest bardzo prawdopodobne.
Napisałaś , że stosujesz filtry 50 więc może takie delikatne wybielanie w połączeniu z filtrem będzie skuteczne.
Stary 2012-08-13, 22:38   #1088
caffeine
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Dziewczyny, używałyście może tego cuda:
White Brilliance Wrinkle and Pore Refining Treatment

Zastanawiam się nad zakupem...
caffeine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 16:33   #1089
Qasha
Przyczajenie

Cześć. Mam problem z przebarwieniem na twarzy. Koło ust mam jaśniejszą plamkę. Niby mała, a jednak przyciąga uwagę, zwłaszcza teraz, kiedy trochę mnie słońce chwyciło. Jednak nie wydaje mi się by to było od słońca, ponieważ mam to przebarwienie już kilka miesięcy. Możliwe, że powstało po użyciu Sally Hansen Creme Hair Bleach. Proszę pomóżcie. Jak można pozbyć się tego przebarwienia?
Qasha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 22:49   #1090
atuchna
Przyczajenie

proszę o pomoc z użyciem kwasu kojowego,
chce rozjasnic ciemne plamy nad ustami (hormony) i posiadam kwas kojowy serum melastop (AKTYWNE SKŁADNIKI: Melaslow, Melfade, Urea, Aloe Vera, Kwas kojowy).
Czy mam go z czyms rozcienczyc czy moge zastosowac bezposrednio na skore? Na ile zostawic na przebarwionej skorze, jak czesto stosowac?
atuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 01:02   #1091
TheSketchedLady
Zadomowienie

Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

hej dziewczyny, polecicie coś do "odbarwiania" dla wrażliwca? boję się wszelkich kwasów, myślałam o olejach. zastanawiam się nad tamanu, ale rozjaśnianie nie jest jego główną właściwością... w tym momencie zamierzam testować niacynamid - w jaki sposób go używać? co jeszcze możecie polecić? z góry dziękuję!

Wątki można łączyć

Fragrantica
TheSketchedLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 12:24   #1092
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

[

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2012-08-30 o 23:12
Gwiazda Wieczorna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 08:30   #1093
atuchna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ulotkę przeczytaj a nie takie bzdurne pytania zadajesz http://www.beaute-service.pl/melastop-73.html
http://www.luxusnatury.pl/index.php?...ukt&action=295
wyszukiwarka nie gryzie
dziękuję za miłą odpowiedz, zachęcasz do dalszego korzystania z tego forum)
Stary 2012-08-27, 14:07   #1094
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie

.

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2012-08-30 o 23:11
Gwiazda Wieczorna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 16:45   #1095
atuchna
Przyczajenie

gdyby było napisane na opakowaniu - nie pytałabym...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-29 o 02:44
Stary 2012-08-28, 17:02   #1096
201608151053
Konto usunięte

Atuchna,

na dole stoi jak byk napisane.

"nanosić miejscowo na przebarwienia, wmasować do całkowitego wchłonięcia preparatu."

http://www.luxusnatury.pl/index.php?...ukt&action=295

I o to chyba chodziło Gwieździe...
A jeśli masz dalej wątliwości, napisz do producenta/dystrybutora po dodatkowe informacje...

Edytowane przez 201608151053
Czas edycji: 2012-08-28 o 17:04
201608151053 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:48   #1097
madelein
Przyczajenie

Dot.: Przebarwienie nad górną wargą - POMOCY!

Miałam 2 zabiegi IPL (w odstępie miesiaca) - POLECAM! Przebarwienia zbladły, były prawie niezauważalne. Zabieg nie jest przyjemny, ale nie jest też jakiś super bolesny. Da się wytrzymać.
Szkoda, ze w lato średnio pilnowałam smarowania się filtrem, bo przebarwienia znów się zaznaczają
madelein jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 09:30   #1098
28nana
Raczkowanie

Witajcie,

Moje przebarwienia są hmm... podepilacyjne.
Kilkanaście razy usuwałam tzw " wąsik" woskiem, czasem w gabinecie kosmetycznym, czasem w domu za pomocą plastrów z woskiem na zimno.

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że skóra nad górną wargą zmieniła kolor na ciemniejszy. Wygląda to FATALNIE, co najmniej jakbym była w tym miejscu brudna.

Owszem, da sie to jakoś zatuszować delikatnie makijażem, ale wiadomo że makijaż i tak się ściera z upływem dnia, więc i to przebarwienie spod niego wyłazi.

Proszę, pomóżcie, polećcie jakiś krem, zabieg... żeby pozbyć się tego paskudztwa...
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 10:18   #1099
MesaVerde
Raczkowanie

Trądzik niemal zniknął, ale całe policzki są usiane czerwonymi kropkami Wykończyłam tubkę Acne Dermu i kompletnie NIC. Planuję kupić kwas migdałowy, ale przed tym jednak wolałabym wypróbować jeszcze jakiejś metody... czy jeśli azelainowy nie zadziałał to możecie mi polecić coś innego poza peelingami kwasowymi?
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 15:59   #1100
la'Mbria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Trądzik niemal zniknął, ale całe policzki są usiane czerwonymi kropkami Wykończyłam tubkę Acne Dermu i kompletnie NIC. Planuję kupić kwas migdałowy, ale przed tym jednak wolałabym wypróbować jeszcze jakiejś metody... czy jeśli azelainowy nie zadziałał to możecie mi polecić coś innego poza peelingami kwasowymi?
kwas kojowy który kwasem jest tylko z nazwy czyli tak naprawdę nie wysusza, nie łuszczysz się po nim, za to ładnie nawilża i odbarwia juz przy pierwszym użyciu. Niestety nie wszystkie plamy mu się poddadzą, bardzo ciemne- zostaną ale spróbowac warto, bo kosztuje grosze na allegro, łatwo się go przygotowuje.
Mnie po Acne-Dermie wysypuje zawsze, dostaje takich bolących pryszczowych gul, jakby to był hormonalny trądzik. Jak tylko odstawie gule znikają. Ostatecznie cosmelan pozostaje, ale to juz najcięższy możliwy kaliber....
a...tak sobie jeszcze myślę, ze sam migdałek to na przebarwienia niewiele pomoże.Razem z kojowym albo mlekowym- będzie skuteczniejszy

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 16:14   #1101
MesaVerde
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
kwas kojowy który kwasem jest tylko z nazwy czyli tak naprawdę nie wysusza, nie łuszczysz się po nim, za to ładnie nawilża i odbarwia juz przy pierwszym użyciu. Niestety nie wszystkie plamy mu się poddadzą, bardzo ciemne- zostaną ale spróbowac warto, bo kosztuje grosze na allegro, łatwo się go przygotowuje.
Mnie po Acne-Dermie wysypuje zawsze, dostaje takich bolących pryszczowych gul, jakby to był hormonalny trądzik. Jak tylko odstawie gule znikają. Ostatecznie cosmelan pozostaje, ale to juz najcięższy możliwy kaliber....
a...tak sobie jeszcze myślę, ze sam migdałek to na przebarwienia niewiele pomoże.Razem z kojowym albo mlekowym- będzie skuteczniejszy
Dzięki za odzew

Acne Derm mi nie szkodzi, rano skóra po nim jest bardziej gładka i nawilżona, ale z przebarwieniami nic nie zrobił, więc mimo wszystko się zawiodłam. Tylko że w trakcie kuracji wciąż wyskakiwały niespodzianki, więc nowe czerwone plamki się tworzyły. Teraz z trądzikiem nie mam problemu dzięki OCM, olejowi lnianemu i olejkowi herbacianemu i jeśli tak zostanie to zastanawiam się czy nie spróbować raz jeszcze AcneDermu

Kwas kojowy mogłabym dorzucić do zamowienia na ZSK, bo planuję tam duże zbiorcze zakupy. Na pewno biorę niacynamid do hydrolatu oczarowego jako tonik, ale nie wiem jak użyć ewentualnie kwasu kojowego - też w tym rozpuścić? Będzie się nadawał, może być taka mieszanka? Peeling kwasowy chciałam też ze względu na bardzo rozszerzone pory i zaskórniki otwarte (o dziwo z zamkniętymi radzi sobie OCM), więc chciałam coś, co jednocześnie zadziała na przebarwienia. Ale jeśli wybiorę kwas kojowy, niacynamid i tonik na przebarwienia to to nie zadziała na pory i czarne kropki, a kwasu nie miałabym już jak do pielęgnacji wcisnąć.
Nie wiem już jak skompletować sobie pielęgnacje
Uwielbiam oleje.
Czytam, słucham, jestem szczęśliwa.

Będę:
Ćwiczyć i pływać- kondycja i sylwetka.
Precz z celulitem i naczynkami.
Badania kontrolne.
Zorganizować się i popchnąć życie do przodu.
MesaVerde jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 09:40   #1102
maleeva
Raczkowanie

Od ponad 2 miesięcy używam darkout- dodaję go do cetaphilu, ale rozjaśnienie przebarwień jest po tym czasie bardzo delikatne, z tym że ja stosuję go tylko wieczorem. Dołączyłam też peeling glikolowy 30%, robiłam go dwukrotnie i rano stosuję olejek z kwasem alfa-liponowym. Myślałam na jakimś gotowcem i znalazłam serię organix cosmetics do walki z przebarwieniami.Mnie zainteresował konkretnie ten krem:organix.
Stosował może go już ktoś?
maleeva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 22:25   #1103
edzia_xdd
Raczkowanie

Hej, mogłabyś opisac w jaki sposób pomógł Ci OCM? jak go stosowałaś?
i czy tylko to bylo w twojej mieszanc?

Cytat:
Napisane przez MesaVerde Pokaż wiadomość
Dzięki za odzew

Acne Derm mi nie szkodzi, rano skóra po nim jest bardziej gładka i nawilżona, ale z przebarwieniami nic nie zrobił, więc mimo wszystko się zawiodłam. Tylko że w trakcie kuracji wciąż wyskakiwały niespodzianki, więc nowe czerwone plamki się tworzyły. Teraz z trądzikiem nie mam problemu dzięki OCM, olejowi lnianemu i olejkowi herbacianemu i jeśli tak zostanie to zastanawiam się czy nie spróbować raz jeszcze AcneDermu

Kwas kojowy mogłabym dorzucić do zamowienia na ZSK, bo planuję tam duże zbiorcze zakupy. Na pewno biorę niacynamid do hydrolatu oczarowego jako tonik, ale nie wiem jak użyć ewentualnie kwasu kojowego - też w tym rozpuścić? Będzie się nadawał, może być taka mieszanka? Peeling kwasowy chciałam też ze względu na bardzo rozszerzone pory i zaskórniki otwarte (o dziwo z zamkniętymi radzi sobie OCM), więc chciałam coś, co jednocześnie zadziała na przebarwienia. Ale jeśli wybiorę kwas kojowy, niacynamid i tonik na przebarwienia to to nie zadziała na pory i czarne kropki, a kwasu nie miałabym już jak do pielęgnacji wcisnąć.
Nie wiem już jak skompletować sobie pielęgnacje
edzia_xdd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:18   #1104
Anoa
Raczkowanie

Witajcie kwasomaniaczki Ja dopiero co zaczynam przygode z kwasami tzn jeszcze nie stosowałam żadnego. Zdecydowałam że zacznę od migdałowego. Mam jednak pytanie co wybrać na początek:
-Serum Migdałowe 10%:
hydrolat
mleczan sodu
zel hialur
kwas glicyryzynowy (ekstrakt z lukrecji)
glikol butylenowy

czy może
-Tonik Migdałowy z Kolorówki 10% :
Skład:
woda demineralizowana jakości farmaceutycznej - 38 g
kwas migdałowy - 5 g
mleczan sodu - 4 g
retinol roślinny - 2 g
witamina B3 – 1 g
konserwant FEOG

Trądziku nie mam, ale mam trochę przebarwień po pojedynczych wypryskach oraz przebarwienia pigmentacyjne, posłoneczne i z tym chcę powalczyć. Mam ciemna karnację i naprawdę duży problem z brązowymi plamami :/ Będę wdzięczna za pomoc! A może proponujecie coś innego, bardziej skuteczniejszego?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-22 o 15:02 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Anoa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 15:25   #1105
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Witajcie kwasomaniaczki Ja dopiero co zaczynam przygode z kwasami tzn jeszcze nie stosowałam żadnego. Zdecydowałam że zacznę od migdałowego. Mam jednak pytanie co wybrać na początek:
-Serum Migdałowe 10%:
hydrolat
mleczan sodu
zel hialur
kwas glicyryzynowy (ekstrakt z lukrecji)
glikol butylenowy

czy może
-Tonik Migdałowy z Kolorówki 10% :
Skład:
woda demineralizowana jakości farmaceutycznej - 38 g
kwas migdałowy - 5 g
mleczan sodu - 4 g
retinol roślinny - 2 g
witamina B3 – 1 g
konserwant FEOG

Trądziku nie mam, ale mam trochę przebarwień po pojedynczych wypryskach oraz przebarwienia pigmentacyjne, posłoneczne i z tym chcę powalczyć. Mam ciemna karnację i naprawdę duży problem z brązowymi plamami :/ Będę wdzięczna za pomoc! A może proponujecie coś innego, bardziej skuteczniejszego?
Przy poważniejszych przebarwieniach kwas migdałowy można traktować jako uzupełnienie kuracji. Dla konkretnych rezultatów musiałabyś sięgnąć po skuteczniejsze substancje depigmentacyjne. Przykładowe zestawy:

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eli...-piegi-30-ml/2
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ton...cyjny-50-ml/18

Ze względu na to, że masz ciemną karnację, przed rozpoczęciem eksperymentów na własną rękę dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 21:32   #1106
Anoa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przy poważniejszych przebarwieniach kwas migdałowy można traktować jako uzupełnienie kuracji. Dla konkretnych rezultatów musiałabyś sięgnąć po skuteczniejsze substancje depigmentacyjne. Przykładowe zestawy:

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eli...-piegi-30-ml/2
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ton...cyjny-50-ml/18

Ze względu na to, że masz ciemną karnację, przed rozpoczęciem eksperymentów na własną rękę dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem.

Dziękuje za odpowiedź... przepraszam, ale kilka razy poruszałam już podobne kwestie i odzew był bardzo marny, znikomy, dlatego zareagowałam w ten sposób :/ Stosowałam dwa miesiące Eliksir Rozjaśniający z ZSK i zero efektów rozjaśnienia przebarwień skóra była lepiej nawilżona i wypryski ładniej sie goiły i to tyle. Niestety spotkałam się już z kilkoma takimi samymi opiniami na temat tego produktu... rozczarowałam się bardzo Teraz kupiłam serum migdałowe i serum azelo - oliwkowe z BU Może coś pomoże w końcu ...
Anoa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 18:55   #1107
Ishani
Zadomowienie

Heja, z mojej strony pytanie - otóż w miejscu bruzd nosowo-wargowych mam takie jakby właśnie przebarwienia. 'Jakby' , ponieważ są: pomarańczowe, nie ciemnieją od słońca, i kiedy je np. lekko potrę to bardziej je widać, tak jakby się zaogniają, robią pomarańczowo-czerwone. Czy to są przebarwienia? Zdarzało mi się nie stosować filtra przy kwasach (zimą) dlatego myślałam, że toto, ale ogólny opis chyba nie pasuje..
Nie wiem co zrobić żeby się okropieństwa pozbyć, wygląda to-to bardzo nieestetycznie
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 21:05   #1108
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja, z mojej strony pytanie - otóż w miejscu bruzd nosowo-wargowych mam takie jakby właśnie przebarwienia. 'Jakby' , ponieważ są: pomarańczowe, nie ciemnieją od słońca, i kiedy je np. lekko potrę to bardziej je widać, tak jakby się zaogniają, robią pomarańczowo-czerwone. Czy to są przebarwienia? Zdarzało mi się nie stosować filtra przy kwasach (zimą) dlatego myślałam, że toto, ale ogólny opis chyba nie pasuje..
Nie wiem co zrobić żeby się okropieństwa pozbyć, wygląda to-to bardzo nieestetycznie
Od kiedy je masz?
Stary 2012-10-23, 22:00   #1109
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Od kiedy je masz?
W sumie zapomniałam napisać, niestety nie jest to chwilowe podrażnienie.. jakieś 3 miesiące, albo dłużej.. pamiętam jak to sie pojawiło (albo to zauwazylam) to uzywalam serum SAP z zsk
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 23:11   #1110
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
W sumie zapomniałam napisać, niestety nie jest to chwilowe podrażnienie.. jakieś 3 miesiące, albo dłużej.. pamiętam jak to sie pojawiło (albo to zauwazylam) to uzywalam serum SAP z zsk
Mhm, może Cię podrażniło
Mi kiedyś wokół ust na liniach powstających podczas uśmiechu skóra zmieniała kolor na pomarańczowy i bardzo się łuszczyła. Do tego piekła i była podrażniona. Podejrzewam, że to od jakiegoś drażniącego składnika jakiegoś kosmetyku. Wyglądało to nieestetycznie, więc w miarę możliwości np. będąc w domu starałam się te miejsca regularnie natłuszczać i smarowałam je grubą warstwą tłustego kremu. Po kilku dniach ustępowało, ale gdybym to zostawiła to 'bez opieki', pewnie do tej pory miałabym dwie kolorowe suche linie wokół ust i nawracające podrażnienie
Proponuję Ci kupić Retimax 1500 - maść z witaminą A (ok. 3zł w aptece) i smarować te miejsca. Myślę, że pomoże Ci ukoić podrażnienia, ale że masz je bardzo długo, to nie wiem czy znikną całkowicie. Ale spróbuj tę maść - mam ją i używam jej na wiele sposobów - jest świetna

Tagi
blizny, blizny potradzikowe, cytryna, kwasy aha, łokcie, nogi, piegi, przebarwienia, przebarwienia skóry, rozjaśnianie, trądzik, ujednolicanie, usunięcie, wybielanie, zabiegi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości