Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-04, 01:17   #211
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Mocznik na przebarwienia?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
salicylol ze względu na olejową bazę będzie dośc delikatny- prędzej już do smarowania np. nóg, żeby zapobiec wrastaniu, niż do mocniejszego złuszczania istniejących blizn.

Justy jeszcze Cie troche pomecze odnosnie Salidermu-jak czeste stsowanie bys zalecila?boje sie,ze bede sie bardzo luszczyc i nie chce tez przesadzic i jednoczesnie jaki nawilzacz bys radzila?probowalam Humektanu,Lipobasy,Xerial u 5 ale okazuja sie za slabe i po malych testach skora jest bardzo sucha
Stary 2007-08-04, 09:28   #212
kasiahan
Rozeznanie

Dot.: przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Slyszalam o nim! A pomogl? dlugo musialas stosowac? Orientuje sie , ze kosztuje cos z 40 - 50 zl mam racje?
Skinoren kosztuje kolo 40-50 .
Mi pomogl, ale duuuuza zasluge maja tez tu filtry, stosowane przez caly rok. Efektow nie ma od razu, ale stosowany sumiennie razem z filtrami, dosyc szybko sprawil, ze przebarwienia staly sie mniej widoczne, teraz sa juz bardzo blade i prawie niewidoczne.

Trudno powiedziec, czy Ciebie wysypie po nim, bo to bardzo zblizone skladowo preparaty ( w sensie Acnederm i Skinoren). Moze Skinoren w zelu? Ma nieco inne podloze.

kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-04, 17:04   #213
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Hmm ... on jest na recepte?

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-05, 20:51   #214
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Hmm ... on jest na recepte?
Skinoren nie jest na recepte

kasiahan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 00:47   #215
ksylwia
Zadomowienie

Właśnie natrafiłam na Wasz wątek - jakże przydatny. Wzięłam się od czerwca za ostre leczenie u dermatologa. Niby nie miałam zbyt dużo pryszczy, ale przy żuchwie pojawiały mi się ropne no i pozostały mi po nich ślady (mam też blizny na prawym policzku). Muszę popytać się dermatologa co mi zaleci - na razie jestem po 3 peelingu kwasem migdałowym - zostały mi jeszcze 4 zabiegi zobaczymy co się będzie działo. A ślub już za rok. Muszę buźkę doprowadzić do normalnego stanu w przeciwnym razie przesunę datę
ksylwia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 07:25   #216
akazqa
Raczkowanie

Witam, jakiś czas temu wyczytałam na necie że cytryna wybiela... bez większych nadziei zaczęłam smarować nią buzie.. i przyznam się wam szczerze ze po jakimś tygodniu te mniej głębokie przebarwienia rzeczywiście zniknęły!
Niestety tylko te mniej głębokie... ale uważam że warto było!
I nie mówię od razu że macie porzucić wasze kremiki ale moze jako dodatkowe? (przynajmniej większość z nas chyba jeszcze na nią stać)
Dodatkowo zauważyłam ze co zmywaniu cytrynki z twarzy, buzia była gładsza i delikatniejsza.. nie powodowało u mnie wysuszenia, faktem jest ze troche szczypie...

A jeszcze pytanko na koniec?
słyszałyście coś może o negatywnym działaniu cytryny na buzie?
Może tak naprawdę nieświadomie sobie szkodzę...
Może sie okaże że za miesiąc mi twarz wypali...

pozdrowionka
akazqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 23:59   #217
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

w cytrynie sa te kwasy nie?!?! ja slyszalam o toniku cytrynowym, ze sok z cytryny powinno sie roz... roz... o wiecie

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 02:40   #218
Selekcjonerka
Rozeznanie

Owszem - sok z cytryny zawiera kwas AHA. Ma on to do siebie, że:
- może podrażnić
- po pewnym czasie przestaje działać i trzeba zrobić przerwę w kuracji.
Stary 2007-08-09, 03:11   #219
carolinascotties
Zakorzenienie

kwasy i cała masa witaminy C
Stary 2007-08-09, 16:50   #220
Kamma1507
Zakorzenienie

Cytat:
Slyszalam o nim! A pomogl? dlugo musialas stosowac? Orientuje sie , ze kosztuje cos z 40 - 50 zl mam racje?
Mi pomagał Używałam tego w kremie bo wiem, że jest również w żelu, ale potem dermatolog zapisała mi acne-derm ale sama myśle o powróceniu na skinoren tylko jest faktycznie dość drogi

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-09, 19:44   #221
aniolek-tasmanski
generał brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przeglądarek oraz gotowania trolli na parze

W piatek kupilam moje ulubione Flavo-C, uzylam 1 raz i wyrzucilam do smieci przez pomylke ssypem z 9 pietra W poniedzialek poszlam do apteki kupic drugie opakowanie, ale okazalo sie, ze w piatek kupilam ostatnie i musze poczekac do srody.
Dzis (sroda) odebralam flavo - C a tu niespodzianka
Flavo C forte 15% Vit. C w pomaranczowym opakowaniu - nowosc!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
kwasy i cała masa witaminy C
i przy okazji odkrylam cos na przebarwienia z kwasem i Vitaminka C Melaclear - Vit C - 10% i 2% kwas fitowy, rowniez nowosc - opakowanie fioletowe, z seri serum Flavo-C
( nie mieli w aptece )

aniolek

Ta reklama pokazywana jest pod 9 768 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 09:40   #222
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Dot.: Ratunku, plamy!

I jak Wasze doświadczenia z wybielaniem? Podciągam wątek, bo teraz sama jestem mocno zdesperowana. Mam dwie wstrętne plamy w okolicach oczu nad kością policzkową. I nie bardzo wiem, czy zdecydować się na coś bardziej drastycznego w gabinecie czy powoli sama spróbować to usunąć jakimś preparatem.
Ta NoeStrata mnie kusi, ale może macie już jakieś doświadczenia z tym preparatem?
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=281
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 11:20   #223
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
I jak Wasze doświadczenia z wybielaniem? Podciągam wątek, bo teraz sama jestem mocno zdesperowana. Mam dwie wstrętne plamy w okolicach oczu nad kością policzkową. I nie bardzo wiem, czy zdecydować się na coś bardziej drastycznego w gabinecie czy powoli sama spróbować to usunąć jakimś preparatem.
Ta NoeStrata mnie kusi, ale może macie już jakieś doświadczenia z tym preparatem?
http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?id=281

mam ten sam problem, używałam juz tylu kremów i zaden nic nie pomógł, przed wakacjami lekarz powiedział ze pomoze mi fotoodmładzanie (3 zabiegi), byłam na jednym i róznica jest naprawde widoczna, ze wzgledu na słońce zabiegi odpuściłam sobie do jesieni ale od października wybieram sie ponownie , teraz zamierzam zrobić całą serię pod rzad z 3 tygodniowymi przerwami, mam nadzieje że pomoze. A jak nie, to zakupie cosmelan, jest osobny watek na ten temat, dziewczyny nawet sobie go chwalą.
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 11:33   #224
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Madziorka a na czym ma polegać to fotoodmładzanie? To są jakieś kwasy czy laser?

O Cosmelanie zaraz sobie poczytam
Stary 2007-08-20, 11:55   #225
Madziorka
Zakorzenienie

GG do Madziorka

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Madziorka a na czym ma polegać to fotoodmładzanie? To są jakieś kwasy czy laser?

O Cosmelanie zaraz sobie poczytam

to jest usuwanie przebarwień laserem , boli jak cholera. Ale jak chce się być piekną trzeba cierpieć
Madziorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-21, 19:23   #226
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Jak pomaga, to może bym się zdecydowała
Stary 2007-08-26, 10:20   #227
karolina78
Przyczajenie

Witam, jak dobrze, że istnieje wątek na temat przebarwień. Od pół roku walczę z przebarwieniem nad górną wargą- koszmar.Narazie nie działa nic Ostanio udałam się do dermatolog, która zaleciła mi krem Pharmaceris Albucin- Maxima- uzywam od trzech dni więc czekam. Jeśli do jesieni nic sie nie zmieni to zostaje chyba tylko laser. mam pytanie, czy któraś z Was leczyła przebarwienia hormonalnie, czy warto z tym problemem udać się do endokrynologa?
karolina78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 16:18   #228
ekonom84
Przyczajenie

Ja walczę z przebarwieniami juz 1,5 roku. Plama nad wargą również się u mnie pojawiła. Stosowalam wiele róznych preparatów, jednakże najlepsze efekty dal mi żel Neostaty HQ Skin Lightening. Po dwóch tygodniach stosowania na noc, moja plama stala się juz prawie niewidoczna. Dużą zasługę w wywabianiu plam przypisuję również wysokim filtrom +50 , które stosuję na dzien.
ekonom84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 12:14   #229
dwukropek
Raczkowanie

duża plama lub przebarwienie prosze o pomoc

Witam mam na nosie i rowniez schodzi na policzki czerwona plama,zlewa sie w jakby takiego motyla. Posiadam ją gdzieś tak od 2 lat.Kupione było pare kremow na przebarwienia lecz nie pomogły. Prosze o pomoc bo niewiem co to jest, moze poleci ktoś na to jakąś maść na to lub cos innego. Bardzo prosze o pomoc
dwukropek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 13:49   #230
dwukropek
Raczkowanie

Dot.: duża plama lub przebarwienie prosze o pomoc

Pomoże ktoś?
Stary 2007-08-31, 23:38   #231
agasn
Raczkowanie

czy plama nasila sie pod wpływem słońca? czy poza tym masz jakieś objawy? może skonsultuj to z jakimś lekarzem bo to może (ale nie musi być) być toczeń
agasn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 12:38   #232
dwukropek
Raczkowanie

Wydaje mi sie ze podczas slonca byla mocniej czerwona, niewiem poniewaz mam juz ja od 2 lat, wydaje mi sie ze sie powieksza(WYDAJE MI SIE) badania wątrobowe zrobione i wszystko dobrze wypadlo. poradzcie cos jeszcze
Stary 2007-09-01, 12:46   #233
agasn
Raczkowanie

jeśli słonce nasila "motyla" to powinnaś zaopatrzyć sie w wysoki fotostabilny filtr i nie rozstawać sie z nimi nawet w pochmurne dni . na forum biochemia kosmetyczna jest mnóstwo informacji o filtrach . ja co prawda nie mam takiego problemu ale mam wrażliwą skórę więc na co dzień używam Antheliosa z LRP który polecam , ale dobór dobrego filtru to sprawa mocno indywidulna. poproś w aptece o próbki i testuj
agasn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 08:49   #234
akazqa
Raczkowanie

Wielokrotnie czytałam o tym, że filtry trzeba stosować cały rok, a nie tylko latem.
Mam w związku z tym pytanie.
Przez cały roku używacie filtrów +50? czy mozna zmniejszyć filtr np. do 15-stki gdy nie ma już takich upałów?
pozdrowionka
akazqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 09:17   #235
Selekcjonerka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez akazqa Pokaż wiadomość
Wielokrotnie czytałam o tym, że filtry trzeba stosować cały rok, a nie tylko latem.
Mam w związku z tym pytanie.
Przez cały roku używacie filtrów +50? czy mozna zmniejszyć filtr np. do 15-stki gdy nie ma już takich upałów?
pozdrowionka
Można zmniejszyć, o ile filtr zawiera wysoką protekcję anty-UVA. W przeciwnym razie używanie filtrów w zimę (pomijając może wypady na narty) jest właściwie bez sensu.
Stary 2007-09-02, 09:51   #236
dwukropek
Raczkowanie

Ale co zrobic zeby sie pozbyc dotychczasowego motyla??
Stary 2007-09-02, 22:12   #237
dwukropek
Raczkowanie

Co mam zrobic jak to usunac? Zapomnialem dodac ze jestem mezczyzna. prosze o odpowiedzi bo zalezy mi na czasie
Stary 2007-09-02, 23:13   #238
lordi156
Raczkowanie

czy to zejdzie?

Witam, Pani dermatolog przepisała mi tydzień temu CLINDACNE i ATREDERM, kazała smarować 2x dziennie, no to tak robiłem i po tygodniu, skóra z twarzy zaczeła strasznie odchodzić (wcześniej myślałem że nic nie jest w stanie jej ruszyć) stała się bardzo napięta, czerwona i piekąca, ale to nic, bo odstawiłem narazie te leki, i zaczełem smarować kremami nawilżającymi, i jest coraz lepiej, ale na ramionach stosowałem to nadal, i od wczoraj wieczorem zrobiły mi się na jednym ramieniu takie czerwone plamy, wygląda to strasznie, tak jakby skóra była podrażniona w tych miejscach (oby tylko) bo jeśli to poparzenie od tych kremów, to pewnie zostanie taka "bycza" blizna...., poradźcie, czy odstawić to całkiem, czy tak się po tym robi? bo jeśli miałbym to nadal stosować, to już na pewno raz dziennie... a niestety moja Pani dermatolog, wzięła sobie teraz urlop, i nie przyjmuje, może ktoś miał podobny problem, z tymi lekami? aha, zapomniałem dodać, że czasami stosowałem też acne derm w między czasie, ale po nim skóra nie była czerwona, najbardziej czerwieniła sie po atradermie...
lordi156 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 11:05   #239
Selekcjonerka
Rozeznanie

Dot.: czy to zejdzie?

Cytat:
Napisane przez lordi156 Pokaż wiadomość
Witam, Pani dermatolog przepisała mi tydzień temu CLINDACNE i ATREDERM, kazała smarować 2x dziennie, no to tak robiłem i po tygodniu, skóra z twarzy zaczeła strasznie odchodzić (wcześniej myślałem że nic nie jest w stanie jej ruszyć) stała się bardzo napięta, czerwona i piekąca, ale to nic, bo odstawiłem narazie te leki, i zaczełem smarować kremami nawilżającymi, i jest coraz lepiej, ale na ramionach stosowałem to nadal, i od wczoraj wieczorem zrobiły mi się na jednym ramieniu takie czerwone plamy, wygląda to strasznie, tak jakby skóra była podrażniona w tych miejscach (oby tylko) bo jeśli to poparzenie od tych kremów, to pewnie zostanie taka "bycza" blizna...., poradźcie, czy odstawić to całkiem, czy tak się po tym robi? bo jeśli miałbym to nadal stosować, to już na pewno raz dziennie... a niestety moja Pani dermatolog, wzięła sobie teraz urlop, i nie przyjmuje, może ktoś miał podobny problem, z tymi lekami? aha, zapomniałem dodać, że czasami stosowałem też acne derm w między czasie, ale po nim skóra nie była czerwona, najbardziej czerwieniła sie po atradermie...
Boże, dermatolog przepisała Ci retinoidy, nie wspominając o konieczności stosowania wysokich filtrów anty-UV? I to jeszcze latem!
Na razie odstaw leki, i koniecznie leć po jakiś fotostabilny filtr SPF 50+ (najlepiej apteczny: np. La Roche Posay, Avene), smaruj grubą wartstwą codziennie rano, wieczorem stosuj dobry nawilżacz.

Te plamy to prawdopodobnie silne podrażnienia słoneczne, mogące przerodzić się w diabelnie trudne do usunięcia przebarwienia, co i tak jest łagodnym scenariuszem...

I jak najszybciej wybierz się do dermatologa... innego.
Stary 2007-09-03, 12:22   #240
lordi156
Raczkowanie

Dot.: czy to zejdzie?

od słońca to nie jest na pewno, bo czytałem ulotkę i sam sie dowiedziałem, że nie mogę wychodzić na ostre słońce, ramiona w czasie kuracji nie były wystawione na działanie promieni uv, myślę że może to być spowodowane zbyt częstą aplikacją atredermu, 2xdziennie to ponoć dużo za dużo jak na początek z retinoidami (info z forum ) mam nadzieje, że to tylko podrażnienie skóry, i za kilka dni wszystko wróci do normy, tylko dziwi mnie to że więcej dowiedziałem się z tego forum, niż od samej dermatolog, która skasowała 70zł! jak narazie smaruje to kilka razy dziennie kremami, różnych producentów, oraz jakimś kremem głęboko nawilżającym na noc od avonu, ale z tego co widzę to mało pomaga... moze poradzicie co kupić?
lordi156 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blizny, blizny potradzikowe, cytryna, kwasy aha, łokcie, nogi, piegi, przebarwienia, przebarwienia skóry, rozjaśnianie, trądzik, ujednolicanie, usunięcie, wybielanie, zabiegi

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości