Kora Debowa I Przyciemnianie Wlosow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-29, 11:32   #1
wrednazasysara
Raczkowanie

Kora Debowa I Przyciemnianie Wlosow

Hej, slyszalam, ze plukanka z kory debowej skutecznie przyciemnia wlosy. Postanowilam tego sprobowac, ale nie wiem jak tego uzywac. W jakich proporcjach mieszac itp. a takze, czy po wyplukaniu wlosow trzeba je nastepnie umyc jeszce woda?Prosze jakies doswiadczone forumowiczki i porady i wskazowki. Z gory dziekuje
Stary 2007-01-29, 12:52   #2
Benek23
Zakorzenienie

Dot.: Kora Debowa I Przyciemnianie Wlosow

Cytat:
Napisane przez wrednazasysara Pokaż wiadomość
Hej, slyszalam, ze plukanka z kory debowej skutecznie przyciemnia wlosy. Postanowilam tego sprobowac, ale nie wiem jak tego uzywac. W jakich proporcjach mieszac itp. a takze, czy po wyplukaniu wlosow trzeba je nastepnie umyc jeszce woda?Prosze jakies doswiadczone forumowiczki i porady i wskazowki. Z gory dziekuje
Ja bardzo dawno temu stosowałam płukanki z kory dębowej.Nalewałam do małego garnuszka wody i wsypywałam tej kory mniej więcej dwie garście (może więcej) i zagotowywałam. Po zagotowaniu odcedzałam i powstałą esencje wlewałam do miski z wodą. W tym płukałam włosy-tzn trzymałam głowę w misce tyle ile dałam radę
Potem nakładałam jakąś odżywkę bez spłukiwania-bo włosy po samej płukance były bardzo sypkie i śliskie i ciężko było je układać. Nie myłam włosów szamponem.
Im więcej tej kory nasypiesz,tym płukanka będzie ciemniejsza.
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 13:13   #3
iustitia
Zadomowienie

Kiedyś próbowałam stosować tę pułkankę, korę kupiłam w sklepie zielarskim i tam pani powiedziała mi jak ją zrobić. Niezbyt długo udało mi się ją robić i efektów nie zauważyłam ale podobno nieźle się sprawuje :P a teraz nie mam potrzeby wypróbowywać bo i tak mam czarne włosy pozdrowienia
iustitia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-29, 13:37   #4
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

moja wspollokatorka meczyla sie z nia jakies pol roku.efektu nie bylo zadnego no chyba ze zafarbowane fugi prysznicu prysznicu
Stary 2007-01-29, 15:56   #5
wrednazasysara
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
Ja bardzo dawno temu stosowałam płukanki z kory dębowej.Nalewałam do małego garnuszka wody i wsypywałam tej kory mniej więcej dwie garście (może więcej) i zagotowywałam. Po zagotowaniu odcedzałam i powstałą esencje wlewałam do miski z wodą. W tym płukałam włosy-tzn trzymałam głowę w misce tyle ile dałam radę
Potem nakładałam jakąś odżywkę bez spłukiwania-bo włosy po samej płukance były bardzo sypkie i śliskie i ciężko było je układać. Nie myłam włosów szamponem.

A tej wody w tej misce to ile ma mniej wiecej byc?I tej wody w garnuszku do zagotowania?
Stary 2007-01-29, 15:56   #6
wrednazasysara
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość

A tej wody w tej misce to ile ma mniej wiecej byc?I tej wody w garnuszku do zagotowania?Aha no i co z efektami przede wszystkim?
Stary 2007-01-30, 09:16   #7
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wrednazasysara Pokaż wiadomość
A tej wody w tej misce to ile ma mniej wiecej byc?I tej wody w garnuszku do zagotowania?Aha no i co z efektami przede wszystkim?

Wiesz,ja tak na oko to robiłam. Weź mniej więcej litr wody do zagotowania i wsyp kore,jak się woda z korą zagotuje i zobaczysz że jest za blada to dosyp kory i jeszcze pogotuj. Ma być ciemna esencja.
A wody w misce tyle żebyś mogła zanużyć w niej całe włosy.

Co z efektami? Jak dla mnie były bardzo delikatne. Wtedy miałam jeszcze nie farbowane włosy kasztanowo brązowe z takim rudym połyskiem.
I po płukance w korze ten połysk jasny zniknął. Troszkę włosy były ciemniejsze,ale niewiele.
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 21:20   #8
Anczka
Raczkowanie

A ja właśnie dzisiaj kupiłam korę dębu w zielarskim. 4,90 zł za 50 gr., więc koszt do wytrzymania... Tylko żeby działało, bo mam dość mojego popielatego brązu. No i jutro pierwsza próba. Przydałaby mi się jeszcze szałwia i pokrzywa, ale na razie to mi musi wystarczyć
Uda się

P.S. Zasada nr 1 pozostaje ta sama

Anczka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości