Jak odżywić i nawilżyć skórę głowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-02-02, 06:21   #1
vesenka
Zakorzenienie

Jak odżywić i nawilżyć skórę głowy?

Pytanie jak w temacie. Ogólnie mam suchą skórę głowy, teraz gdy grzeją kaloryfery jest nie do wytrzymania...swędzi, piecze i zaczyna się łuszczyć. Są jakieś odżywki (poza Wax-em, mam na niego alergię), które można stosować na skórę głowy? A może znacie inne sposoby?

vesenka jest offline  
Stary 2007-02-02, 11:22   #2
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: Jak odżywić i nawilżyć skórę głowy?

Cytat:
Napisane przez vesenka Pokaż wiadomość
Pytanie jak w temacie. Ogólnie mam suchą skórę głowy, teraz gdy grzeją kaloryfery jest nie do wytrzymania...swędzi, piecze i zaczyna się łuszczyć. Są jakieś odżywki (poza Wax-em, mam na niego alergię), które można stosować na skórę głowy? A może znacie inne sposoby?

Napewno poiwnnaś udać się do dermatologa, aby określił czy taki stan skóry głowy to już taka Twoja uroda ( zdarza się) czy może jest wywołany konkretnym czynnikiem.Do tego czasu napewno ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Radze odstawić szampony drogeryjne, jeśli ich używasz, szczególnie te, które na pierwszym miejscu w składzie mają SLS ( może on nie tylko podrażniać, ale właśnie wysuszac skórę głowy). Zastąp je łagodnymi preparatami, także takimi, które nie tylko złagodzą objawy, ale i pomogą zlikwidowac problem. Powinny to być kosmetyki nawilżające i natłuszczające, ponieważ w Twoim przypadku prawdopodobnie wystąpiła niedoczynnoć gruczołów łojowych.
Istnieje np specjalny szampon firmy SVR - Xerial, który zapobiega łuszczeniu się skóry ( stosuje się go także w przypadku łuszczycy), zawiera mocznik, ichtiol i kwas salicynowy. Możesz go stosować raz, dwa razy w tygodniu.
Dobrze będa działac kosmetyki zawierające olejek z jojoby, także sam olejek 100% ( można go rozcieńczać, robić okłady lub płukanki) Jako szampon "dzienny" np JOICO Daily Care Treatment Shampoo, który przeznaczony jest do mycia włosów przy suchej skórze głowy.Do delikatnej i wrażliwej skóry głowy polecany jest też szampon KERASTASE Dermo Calm.

Specjalnie do suchej skóry głowy przeznaczony jest tez CEROGEL- żel mocznikowy, który działa łagodząco, nawilża, likwiduje tez świąd jesli takowy występuje ( można go nabyć w aptekach, czasem też sklepach zielarskich)

Nie zaszkodziłoby tez wykonanie badań ( gdy dermatolog nie wskazałby przyczyny) sucha skóra głowy może być spowodowana np niedoborem witamin A lub fosforu ( w tym wypadku jednak prawdopodobne, że oogólnie Twoja skóra byłaby sucha).

Marilyn Monroe
Mariti jest offline  
Stary 2011-10-18, 19:08   #3
lolili
Raczkowanie

Dot.: Jak odżywić i nawilżyć skórę głowy?

znacie moze jeszcze jakies inne kosmetyki/balsamy/masci ktore nawilza skore glowy?? zawsze w zime mam ten sam poblem... swedzaca i ogolnie podrazniona skora glowy. Zazwyczaj stosuje Emolium, emulsje na sucha skore glowy, troszke nawilza, ogolnie koi i niweluje swiad, ale moze znacie cos co bardziej by nawilzylo skore ?
lolili jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości