Prosze o ocene kuracji antytradzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-04, 01:22   #1
k.a.s.i.a
Raczkowanie

GG do k.a.s.i.a

Prosze o ocene kuracji antytradzikowej

Po zabiegach mikrodermabrazji (nieudanych zreszta) u kosmetyczki, ktorymi chcialam zlikwidowac przebarwienia, wyskoczylo mi strasznie duzo krostek, duzych, czerwonych i bolacych wlasnie w okolicach, które mi "meczyly" te kosmetyczki (okolice ust i jeden policzek). Wspomne jeszcze, ze zwykle cos mi wyskakiwalo przed okresem, jakies 2,3 krostki, ale nigdy nie mialam takiego wysypu jak po tych zabiegach. Poszlam wiec do dermatologa. Pani zalecila mi:
- zel Differin na noc (co drugi dzien)
- krem Brevoxyl rano
- Cynk 3x dziennie tabletka
Co sadzicie o takiej kuracji?
Moja kuracja na razie trwa dopiero tydzien, a juz mam strasznie podrazniona skore. Czy moglybyscie drogie Wizazanki doradzic mi cos lagodzacego i nawilzajacego na dni w ktore nie stosuje Differinu? Czy Avene Hydrance Optimale Legere to dobry wybor?
Dziekuje z gory za kazda udzielona rade
k.a.s.i.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 02:08   #2
carolinascotties
Zakorzenienie

Dot.: Prosze o ocene kuracji antytradzikowej

Myślę, że powinnaś rozejrzeć się po forum biochemia
tutaj o nawilżaniu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=nawil%BFanie
Stary 2007-02-04, 15:14   #3
AaniaA
Zakorzenienie

dokladnie, chcialam to samo napisac. nawilzanie to podstawa .
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 15:18   #4
k.a.s.i.a
Raczkowanie

GG do k.a.s.i.a

Dziekuje za odpowiedzi. O nawilzaniu wiem juz chyba wszystko
Prosze jeszcze tylko o ocene tej kombinacji: Differin+Brevoxyl+cynk w tabletkach
Stary 2007-02-04, 15:20   #5
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez k.a.s.i.a Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedzi. O nawilzaniu wiem juz chyba wszystko
Prosze jeszcze tylko o ocene tej kombinacji: Differin+Brevoxyl+cynk w tabletkach
Proponuję i z tym iść na biochemię tam są Znawczynie
Stary 2007-02-04, 15:22   #6
Sierra Leone
Raczkowanie

Uzywalam tego kremu i nie bylam z niego zadowolona. Krosty schodzily bardzo powoli jesli w ogole co kolwiek schodzily :| Natomiast co do cynku mnie bardzo bolal po nim burzch :| Dlatego zawsze na wieczor baralam jedna tabletka w czasie posilku ale musialam go odstawic bo zle sie po nim czulam ;| Niestety nic nie pome Ci doradzic bo mam przykre wspomnienia tymi porduktami.
Sierra Leone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 15:30   #7
carolinascotties
Zakorzenienie

K.a.s.i.u - czy zaglądałaś na stronę : http://luskiewnik.strefa.pl/acne/adapalene.htm

"...Nie należy go łączyć z metalami (glin, ołów, żelazo, mangan), utleniaczami, silnymi reduktorami, kwasami nieorganicznymi, wodorotlenkami. Powstają bowiem związki o zupełnie innych właściwościach chemicznych i farmakologicznych, często nabierające własności toksyczne dla skóry. Nie zalecam łączenie adapalenu z nadtlenkiem benzoilu, bowiem wywołuje po kilkudniowym stosowaniu podrażnienie, wysuszenie i ostry stan zapalny z obrzękiem twarzy. Nie łączyć go również z kwasem azelainowym (azelaic acid), który jest kwasem heptano-1,7-dikarboksylowym.
Jeżeli trądzik charakteryzuje się rozległymi zmianami ropnymi stosowanie wyłącznie adapalenu pogorszy w znaczącym stopniu stan chorego. Dojdzie do rozległych przetok i zacieków ropnych, powstania zrostów i blizn. Dlatego zawsze przy terapii trądziku adapalenem trzeba najpierw obniżyć stopień zakażenia skóry bakteriami. W tym celu sięgamy po antybiotyki, które muszą być dobrane po wykonaniu antybiogramu. Przy trądziku dobranie antybiotyku musi zawsze odbywać się na podstawie antybiogramu, w przeciwnym razie terapia jest nieskuteczna lub krótkotrwała.
Zaproponowane tutaj zestawienia: chemioterapeutyk-adapalen należy indywidualnie dobrać dla pacjenta na podstawie antybiogramu, nie wolno więc podanych propozycji stosować jak szablonu uniwersalnego.

Proponuję również najpierw zastosować tylko antybiotykoterapię przez 1 tydzień, a następnie dołączyć adapalen, równocześnie obniżając dawki antybiotyku. Takie postępowanie jest konieczne przy trądziku z głębokimi ropniami i cystami ropnymi podnaskórkowymi.
"

TABELKA: http://luskiewnik.strefa.pl/acne/adapalene.htm
... "Doustnie stosować równocześnie witaminę E (200 mg 2 razy dz.), witaminę C (500 mg 2 razy dz. lub 1 g raz dziennie) oraz dodatkowo wybrany preparat mineralno-witaminowy (Vitaral – 1 draż. 2 razy dz.)."

tu wizazowy wątek o Brevoxylu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64226
Stary 2007-02-04, 16:09   #8
k.a.s.i.a
Raczkowanie

GG do k.a.s.i.a

kurcze...z tego artykulu wynika, ze nie powinno sie laczyc differinu z brevoxylem...nie wiem co robic...
Antybiotyku mi nie przepisano. Pani dermatolog uznala, ze na razie nie widzi potrzeby. Ide do kontroli za miesiac i ewentualnie wtedy mi przepisze jak nie bedzie poprawy.
Wlasnie przeczytalam tez, ze nie mozna cynku laczyc z pigulkami anty. Pani dermatolog natomiast uznala, ze pigulki tylko pomoga... I komu wierzyc??
carolinascotties dziekuje Ci pieknie za informacje
Stary 2007-02-04, 16:13   #9
carolinascotties
Zakorzenienie

K.a.s..i.u - ciesze się, że mogłam pomóc
Moim zdaniem- strona Henryka Różańskiego jest godna uwagi
O Dr. Różańskim: http://luskiewnik.strefa.pl/index/index/p5.htm

Ps. co do lekarzy - mi żaden dermatolog nie zalecił ochrony przeciwsłonecznej...w trakcie stosowania np. Skinorenu, Elocomu, Benzacme... najlepiej samemu drążyć temat...na tyle na ile można

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości