Kręcone czy proste... W jakich się lepiej czujecie?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-12, 17:15   #61
AniaBrunetka
Rozeznanie

Dot.: Kręcone czy proste... W jakich się lepiej czujecie??

oj tak 1 cm dziennie to w 20 dni mialabym wymarzone wlosy, a w 2 miesiace calkiem nowe, zdrowe, bez zniszczonych koncowek... a tak to musze zapuszczac to moje siano no i musze prostowac, bo takie krotkie krecone to rzeczywiscie wyglada bardzo niechlujnie i brzydko... za to dlugie krecone wlosy... nawet mi sie podobaja. kto wie, czy jak mi urosna (o ile nie zetne ) to nie bede nosic dluuuuuugich loczkow a raczej falo-loczkow
Stary 2007-03-12, 19:47   #62
alex-no
Raczkowanie

GG do alex-no

Ja mam odwrotnie- moje włosy sa proste jak drut i nienaturalnie miękkie- mniej więcej takie, jak z badziewnych reklam szamponów, tyle, że jest ich mało i są dość cienkie.
Tak bym chciała miec sztywną, kręconą 'szopę' na którą wy narzekacie i katujecie prostownicami ale nie, ZAWSZE wyglądam, jakby mnie krowa wylizała. Umyję- miękkie, proste i śliskie, wysuszę- takie same, nie wysusze- bez zmian- zakręcę- po dwóch godzinach całkowicie proste, leją się jak odcedzany makaron, a pod koniec dnia wiszą w splątanych strąkach, bo jak już mówiłam kilka razy, są parszywie cienkie, "mokre" (nie tłuste) i miękkie, trzeba by je szczotkować co pół godziny, ale wtedy chyba diabli by ich nie podkręcili... Żyć nie umierać
alex-no jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 20:55   #63
AniaBrunetka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez alex-no Pokaż wiadomość
Ja mam odwrotnie- moje włosy sa proste jak drut i nienaturalnie miękkie- mniej więcej takie, jak z badziewnych reklam szamponów, tyle, że jest ich mało i są dość cienkie.
Tak bym chciała miec sztywną, kręconą 'szopę' na którą wy narzekacie i katujecie prostownicami ale nie, ZAWSZE wyglądam, jakby mnie krowa wylizała. Umyję- miękkie, proste i śliskie, wysuszę- takie same, nie wysusze- bez zmian- zakręcę- po dwóch godzinach całkowicie proste, leją się jak odcedzany makaron, a pod koniec dnia wiszą w splątanych strąkach, bo jak już mówiłam kilka razy, są parszywie cienkie, "mokre" (nie tłuste) i miękkie, trzeba by je szczotkować co pół godziny, ale wtedy chyba diabli by ich nie podkręcili... Żyć nie umierać

proste miekkie sliskie wlosy... marzenie zamien sie dam Ci moj "nieartystyczny nielad"
Stary 2007-03-14, 15:35   #64
scarlettmonroe
Rozeznanie

Najlepiej to mieć podatne włosy, które można stylizować jak się chce. Ja czasami podkreślam mój skręt i mam albo sprężynki albo afro.Ostatnio daję na włosy mleczko do kręconych i powstają piękne falo-spirale. Co jakiś czas je prostuję,używam specjalnych odżywek i jedwabiu - wtedy mam śliskie i gładziutkie.Uwielbiam mieć różne fryzury i eksperymentować z imagem.
scarlettmonroe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 14:32   #65
anyolek
Zadomowienie

Tez mam naturalnie mocno krecone wlosy, ale juz dawno doszlam do wniosku, ze nie warto walczyc z natura, tym bardziej, ze farbuje czuprynke, dzieki czemu moje wlosy nie sa w najlepszej kondycji.
Za to od czasu do czasu funduje sobie superprostowanie, ktore ostatnio stalo sie duzo prostsze dzieki mojej nowej superprostownicyKil ka machniec i wloski sa superproste, bo w takich czuje sie najbardziej sexy
pozdrawiam
Stary 2009-02-25, 18:17   #66
GummiHeart
Przyczajenie

GG do GummiHeart Wyślij wiadomość przez MSN do GummiHeart

Od 2 lat prostuję, również od wizyty u fryzjera kiedy miałam wyprostowane po raz pierwszy Osobiście lepiej czuję się w prostych lecz nie całkiem, lekko falowanych lecz gładkich. Jest to moim zdaniem bardziej estetyczne, moje naturalne włosy to puszące się loki które dodają mi co najmniej 20 lat dlatego je prostuję. Są też trudne do rozczesania, szorstkie.. Nie wiem co bym teraz zrobiła bez prostownicy
GummiHeart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 23:35   #67
cherr
Rozeznanie

nie moge z was dziewczyny
kazda ma tak że jak ma loki to prostuje, a jak ma proste to chce kręcić ..
z reeszta ja tez tak mam, ale bez wyprostowania nie wyszlabym z domu bo mam wyjatkową szope ;o
Stary 2009-02-26, 17:12   #68
paulinka3110
Wtajemniczenie

Jak mam swoje kręcone to czuje się wyjatkowo, bo nie każda takie afro na głowie ma .

Ale jak wyprostuje to czuje się lepiej ze względu na zasłonięte grzywką czoło, którego nie za darzę sympatią

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:36   #69
Myapril
Przyczajenie

Question Dot.: Kręcone czy proste... W jakich się lepiej czujecie??

Czy znacie jakąś dobrą odżywkę/szampon/maskę lub inny specyfik któy pomoże moim włosom "mniej się kręcić"?

Mam mocno kręcone włosy, ostatnio są dośyć nieposłuszne i wyglądają niezdrowo (loki nie zlepiają się ze sobą i tworzy sie tzw siano). Gdy je wprostuję są naprawde długie prawie do pasa, a gdy są skęcone czasem potrafią sięgać jedynie troszkę za ramiona. Chciałabym żeby ich skręt był mniejszy, ale żeby był widoczny. Takie bardziej fale zamiast loków (i to sprawołoby że będą wyglądać na dłuższe).

Nie wiem już co mam stosować więc jeśli macie jakieś pomysły proszę o pomoc
Stary 2009-03-16, 19:25   #70
Kwapis.
Rozeznanie

Ja jestem posiadaczka hmm.. falowanych wlosow tj one ukladaja sie roznie. I czuje sie dobrze i w tych i w tych.To zalezy od dnia i humoru ;p

Być normalna. Niemożliwe !

Kwapis. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:42   #71
pigula1990
Zadomowienie

Kiedys mialam wloski proste:p Scielam, pokrecily mi sie. W sumie nawet nie pokrecily tylko ochydnie powywijaly. Mam takie brzydkie fale blee:P Zeby to chociaz ladnie wygladalo:/ Wiec prostuje... :/ Wole wlosy proste, jednak prostownica mnie powoli przeraza. Strasznie niszczy wlosy.... :/ Ajjj
pigula1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:04   #72
AAANNNIIIAAA
Raczkowanie

jakbym czytała o sobie, też mam kręcone,też prostuje, też od 2 lat, tez się lepiej czuję w prostych i też już nie raz słyszałam ze w kręconych lepiej, nawet Tż tak mówił, a ja nadal prostuję bo mi lepiej.. chciałabym przestać ale trudno tak;/ bo jednak te włoski się niszczą,obiecałam sobie ze latem nie będę prostować;p

pozdrawiam
AAANNNIIIAAA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:01   #73
odada
Rozeznanie

Kiedy mam mocniej pocieniowane włosy wtedy ładnie się zakręcają i lubię te loczki i fale (gdzieniegdzie) ale teraz kiedy już odrosły i są prawie równe to co wychodzi mi na głowie kiedy nie wysuszę włosów suszarką to niestety jakaś pomyłka Więc teraz jestem zmuszona trochę częściej prostować włosy.. W chwili obecnej o wiele bardziej lubię siebie w prostych.

Edytowane przez odada
Czas edycji: 2009-03-18 o 12:03
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 14:26   #74
olenialenia
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Kręcone czy proste... W jakich się lepiej czujecie??

Wkręcę się w ten temacik
odkąd pamiętam mam kręcone włosy... był okres że je na siłę prostowałam a że mam cienkie włosy to wyglądałam jak szczur więc robiłam "mysi ogonek" (czyt. warkoczyk) , na dodatek prostownica, żel, lakier bardzo mi poniszczyły włosy ... dobrze, że mi minęło
osobiście wolę siebie w loczkach i nie wyobrażam sobie życia bez nich
Obecnie używam szamponów, odżywek i masek z L'Oreal Paris z serii ELSEVE - myję włosy co 2-3 dni (zależy jak im się podoba tyle wytrzymają) , na drugi dzień po umyciu na mokre włosy nakładam odrobinę pianki do włosów także z "L'Oreal Paris Studio Line Max Objętość Pianka modelująca, mocna" czasami jeszcze moje loczki odmawiają mi posłuszeństwa i nie chcą się ułożyć po mojej myśli ale wtedy się śmieje , że mam na głowie "artystyczny nieład"

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 12:07   #75
karo69
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Witam. Jestem posiadaczką włosów falowanych. Kiedyś były mocno kręcone ale przez prostowanie zmieniły swoje upodobania i są falowane ale tak niechlujnie. Jak ich nie wyprostuje to wyglądam jak taka zużyta peruka, zawsze się staram je przynajmniej prostownica przejechać żeby pozbyć się tych co odstają.
Wkurza mnie jednak podejście innych, mianowicie z rodziny wszyscy praktycznie farbują włosy, susza, robią trwałe i resztę zabiegów, ale pastwią się nade mną bo ja je prostuje i niszczę, po co ja to robię?? Dodam że kuzynka najwięcej się dowalała, bo ona ma proste a ja kręcone no i ona na ciepłych wałkach kreci a ja prostuje, i z takimi wyrzutami mi robiła wykłady że szok.

Jeszcze mam pytanko, jaka jest fajna i mocna odżywka do włosów?? Ale ze spłukiwaniem. Ja strasznie lubię te co są w farbach ale niestety nigdzie jakoś nie potrafię się dopatrzyć żadnej.

karo69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 10:37   #76
Anethka
Zakorzenienie

Kiedy ścięłam swoje dłuuugie, proste jak drut włosy zaczęły mi się wywijać w różne strony. Jednak zawsze lepiej czułam się w kręconych
Stary 2009-03-22, 11:03   #77
ineczka7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez karo69 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanko, jaka jest fajna i mocna odżywka do włosów?? Ale ze spłukiwaniem. Ja strasznie lubię te co są w farbach ale niestety nigdzie jakoś nie potrafię się dopatrzyć żadnej.
http://torebka.kafeteria.pl/katalog....e=view&id=9547 polecam to coś, trafiłam na to przypadkiem (ha, babcia mi dała w prezencie takie do połowy zużyte opakowanie, bo dostała sama nowe ), daje efekt właśnie taki jak te odżywki załączane do farb do włosów, ja to kupuję teraz w sklepie fryzjerskim
Jak przywiozłam to do swojego mieszkania to współlokatorki mi to zużyły w 2 tygodnie

A jeśłi chodzi o włosy kręcone i proste - ja miałam swoje lekko falowane, więc je uparcie prostowałam, bo nie chciałam mieć szopy (nikt mi nie uświadomił, że wystarczyło ich nie czesać szczotką po wysuszeniu...). Tym sposobem po 2 latach miałam już właściwie proste.
I we wrześniu coś mi strzeliło do głowy i zrobiłam sobie trwałą. Teraz od ponad pół roku mam śliczne loki i chyba nie mam ochoty już mieć prostych włosów.
ineczka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-22, 13:57   #78
ViVian66
Zadomowienie

zdecydownie lepiej czuje sie w prostych włosach, a mam kręcone :/
ViVian66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 13:56   #79
ToxicSweety
Rozeznanie

Ja kiedyś miałam idealnie proste włosy.. zaczęły mi się kręcić z biegiem lat..
Teraz mam takie mocno falowane, ale wolę proste..
Jednak czasem zdarza mi się nie wyprostować ; D i podobno wyglądam ładnie w takich.. ale nie potrafię się do tego przekonać :P

- Nie wiem. Jeśli miłość jest człowiekiem, chodzi mi o Ciebie! K.

ToxicSweety jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 15:11   #80
untouchable
Wtajemniczenie

ja mam naturalne falowane wlosy, i praktycznie w prostych, kreconych, we wszystkich dobrze sie czuje
Stary 2009-03-29, 15:42   #81
eloania
Zadomowienie

ja tez zdecydowanie lepiej sie czuje w wyprostowancyh. jak sobie krece to niestety jakos nigdy ni osiagam takiego efektu jak zamierzalam i slabo mi to wychodzi... no ale nie mam za duzej wprawy w kreceniu wlosow...

naturalne mam tez lekko falowane.
Stary 2009-03-29, 16:16   #82
Papillon
Rozeznanie

Ja wolę się w prostych,ale zaczynam kochać moje "falowane loki"
Papillon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 20:31   #83
201704240951
Konto usunięte

Oddam za darmo moje lokusy.... Ktoś chce ?
Znacznie lepiej czuję się w prostych włosach.
201704240951 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:23   #84
201607111632
Konto usunięte

Mam totalnie proste druty z natury,ale lepiej czuję się w choćby pofalowanych herach Toteż często chodzę i śpię w warkoczach,potem mam ładne fale. Kręcę na wszelkie możliwe sposoby moje druciaki
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 13:45   #85
lele
Zakorzenienie

wole siebie w kreconych.

jak bylam mala mialam sliczne loczki, pozniej tylko podkrecajace sie na koncach, nastepnie falowanie, w gimnazjum krecily mi sie, ale gdy szlam do liceum to juz mialam baranka. jednak nie zawsze wygladal fajnie bo pol glowy sie zakrecilo a pol nie, wiec postawnowilam zorbic sobie trwala. no i tak mialam ich troche, w tym ostatnim razem na czesci wlosow byla trwala na trwalej. teraz juz i trwala zaczela schodzic i wlosy byly za dlugie, wiec z wlosow za zapiecie stanika scielam na dlugosc do brody ( no moze 1 cm za :P). pol glowy mi sie ladnie kreci, dol faluje, mam nadzieje, ze jak odrosna troszke to zakreca sie same znow ( niestety po trwalej z czasem odrastaja proste wlosy). jak sie znow same nie zakreca to zrobie trwala.
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 01:14   #86
zzzielona
Wtajemniczenie

Wiesz co... Ja miałam podobnie . Swojego czasu dość często prostowałam swoje kręciołki i spotykałam się z różnymi opiniami - że ładniej w kręconych, że ładnie w prostych...

Aktualnie staram się nie używać prostownicy i dochodzę do wniosku, że w kręconych też jest nieźle. Oczywiście jak się odpowiednio o te swoje piórzyna zadba... Milion odżywek, specjalne szampony, jakaś pianka (ewentualnie specjalna odżywka uwydatniająca skręt loków). Włosy prostuję na jakieś imprezy albo jak mi się zachce .

A że mi się raczej nie chce... :P
zzzielona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 01:28   #87
madmuazelle
BAN stały

Ja jestem posiadaczką grubych,puszystych i kręconych od połowy włosów,czego nie cierpie po umyciu jak mam szope i loki,więc prostuje bo w prostych lepiej się czuje.
madmuazelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 12:32   #88
ImmortalLover
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Mnie sie strasznie moje włosy nie podobaja nie są ani proste ani kręcone. Wywijają się nie w te strony co trzeba. Kiedyś prostowałam... Ale teraz stwierdziłam, że szkoda włosówna takie coś... Jeśli coś mi się nie podoba to zakładam opaske, spinam te najabrdziej "odstające" włosy ew. wymyślam jakieś fryzury <wcześniej zawsze miałam rozpuszczone>
Licze, że taki odwyk od prostowania pomoże mi "naprawić" włosy ^^ strasznie mi wypadają : o
ImmortalLover jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 17:15   #89
sensuaal
Raczkowanie

cóż , ja mam proste włosy idealnie, proste gęste włosy bez prostownicy . ale bardzo chcę mieć loczki, piękne , długie puszyste loki ;D może niekoniecznie owcę na łbie, jak to mi kiedyś kolega powiedział gdy sobie je pokręciłam ale takie delikatne sprężynki ma któraś sposób na takie włosy ? bo chyba prócz odżywek i szamponów do włosów kręconych próbowałam wszystkiego i utrzymują mi się może ledwo pół dnia
sensuaal jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości