Kto tu się nie matuje??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-03-14, 11:05   #1
Helena
Zadomowienie

Kto tu się nie matuje???

Odniosłam wrażenie, że wszyscy się tu matują [img]icons/icon9.gif[/img] I że najważniejsze w kosmetyku jest to, na jak długo matuje [img]icons/icon9.gif[/img] Szukam osób, które mają normalną, bezproblemową cerę, ok. 30-letnią, żeby sobie pogadać o pielęgnacji cery a niekoniecznie o matowaniu. [img]icons/icon10.gif[/img]
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 11:17   #2
milgryf
Zadomowienie

Re: Kto tu się nie matuje???

Ja mam skórę 30letnią normalno-suchą bez większych problemów.Pozdrawiam twoją ok. 30 letnią skórę.Daj znać jakie mazidełka lubi twoja skóra
milgryf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 11:44   #3
Benita
Raczkowanie

GG do Benita

28 lat - cera mieszana, ale raczej ze skłonnościa do przesuszeń.
Pozdrawiam
Benita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 11:49   #4
Helena
Zadomowienie

Ostatnio stosowałam Neutrogenę z miedzią dla skóry suchej (nawet, nawet) i zieloną serię YR z retinolem, która bardzo przypadła mi do gustu. [img]icons/icon7.gif[/img] Chciałam jednak spróbować jakichś dobrych kosmetyków aptecznych, ale nie mam pojęcia od czego zacząć? [img]icons/icon21.gif[/img] Może od Lift-Activ Vichy? Nie wiem, jaką ma konsystencję, a w żadnej aptece nie udało mi się dotąd wyżebrać próbki [img]icons/icon22.gif[/img] Może ktoś ma do odstąpienia próbkę np. w zamian za 5 ml Lieraca Aqua-D? [img]icons/1pomocy.gif[/img] Próbowałam serii Reti-C ale nie powaliła mnie na kolana. Raczej placebo. [img]icons/icon9.gif[/img]
Innych firm nie używałm, przyznaję się. Nie chcę żadnych kosmetyków z kwasami, a na fitohormony zdecydowanie za wcześnie. Chcę tylko porządnie ochraniać tę twarz, zapobiegać zmarszczkom, bombardować skórę jak największą ilością dobrego jakościowo retinolu, witamin, różnych inteligentnych czarów-marów działających 100 lat itp.
Nawilżanie to niestety za mało. [img]icons/icon9.gif[/img]
Czekam na pomoc i oddam swoje liczne próbki podkładów, kremów (nie z Avonu ;D) itp.
[img]icons/icon40.gif[/img]
Stary 2003-03-14, 11:50   #5
Helena
Zadomowienie

Ostatnio stosowałam Neutrogenę z miedzią dla skóry suchej (nawet, nawet) i zieloną serię YR z retinolem, która bardzo przypadła mi do gustu. [img]icons/icon7.gif[/img] Chciałam jednak spróbować jakichś dobrych kosmetyków aptecznych, ale nie mam pojęcia od czego zacząć? [img]icons/icon21.gif[/img] Może od Lift-Activ Vichy? Nie wiem, jaką ma konsystencję, a w żadnej aptece nie udało mi się dotąd wyżebrać próbki [img]icons/icon22.gif[/img] Może ktoś ma do odstąpienia próbkę np. w zamian za 5 ml Lieraca Aqua-D? [img]icons/1pomocy.gif[/img] Próbowałam serii Reti-C ale nie powaliła mnie na kolana. Raczej placebo. [img]icons/icon9.gif[/img]
Innych firm nie używałm, przyznaję się. Nie chcę żadnych kosmetyków z kwasami, a na fitohormony zdecydowanie za wcześnie. Chcę tylko porządnie ochraniać tę twarz, zapobiegać zmarszczkom, bombardować skórę jak największą ilością dobrego jakościowo retinolu, witamin, różnych inteligentnych czarów-marów działających 100 lat itp.
Nawilżanie to niestety za mało. [img]icons/icon9.gif[/img]
Czekam na pomoc i oddam swoje liczne próbki podkładów, kremów (nie z Avonu ;D) itp.
Stary 2003-03-14, 12:13   #6
Komanka
Rozeznanie

Ja natomiast szukam kosmetykow baaaardzo nawilzajacych! Ze wzgledu na stan skory na buzi powinnam nalezec do klubu Trzydziestek [img]icons/icon10.gif[/img] , bo mam juz niestety sporo zmarszczek (niemimicznych), z ktorymi walcze wlasnie zielona seria YR i fitohormonami. Czesto rano mam okropne uczucie sciagania skory.
Heleno i inne kobity, mozecie polecic mi jakies superhipernawilzajace kremy? Moze serum, maseczki? Cena gra role, co by mnie nie powalila na kolana [img]icons/icon10.gif[/img]
Komanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 12:24   #7
milgryf
Zadomowienie

Sorki teraz jestem w pracy i nie mogę swobodnie pisać.
Coś mi się wydaje że mam próbkę tego kremu z Vichy.Sprawdzę w domu i jeśli będzie to mogę Ci wysłać.Ja używałam kremu z vichy thermal 2 i byłam bardzo zadowolona,na zimę znowu go kupię.Dobrze się wchłaniał i skóra po nim nie była ściągnięta tylko taka milutka,Teraz zaczęłam krem mocno nawilżający z Galenic ale jeszcze nie mam zdania czy go lubię.Aha z Vichy próbowałam też Reti C.Ten na noc był całkiem dobry ale na dzień nie odpowiadał mi.Kiedyś miałam też z Vichy lift-activ na noc i mam dobre wspomnienia.
milgryf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 12:37   #8
Helena
Zadomowienie

Re: Kto tu się nie matuje??? - do Komanki

Ma próbkę Lieraca Aqua-D (5 ml), podobno bardzo dobrze nawilża, mogę Ci wysłać. Bardzo dobrze działa podobno seria niebieska YR dla cer odwodnionych. Ja stosowałam, za dwoma pierwszymi razami troszkę szczypało, ale później aplikacja była już bezproblemowa. Ta seria nawilżała świetnie. Teraz wprowadzili krem na noc, o trochę bogatszym składzie.
Stary 2003-03-14, 12:40   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu

O! Widzę ,że zebrały się chętne do nowego klubu: "Nie matujących się". Ja mam cerę mieszaną , ale nie używam kosmetyków matujących , jesli zdarza mi się lekki połysk na twarzy to nie robię z tego problemu.
Przyszedł mi do głowy pewien pomysł - nie wiem czy to się uda , gdyż wymagałoby to ode mnie dużo pracy - jeśli mi pomożecie i zbierzemy dużo porad to może uda się zamieścić na Wizażu poradnik bardziej szczegółowy niż dotychczasowy uwzględniający standardowy podział na rodzaje cer. Myślałam o tym aby każdy Klub miał swój poradnik , w którym opiszemy zabiegi kosmetyczne, kosmetyki , makijaż ,... odpowiednie dla poszczególnych kategorii wiekowych i typów cery.Forma raczej jako artykuł obszernie traktujący temat - z odpowiednimi aktualizacjami co jakiś czas.Oczywiście potrzebna byłaby Wasza pomoc , w poradniku chciałabym uwzględnić polecane kosmetyki, zabiegi przez użytkowniczki.Jak myślicie czy udałoby nam się zebrać te informacje. Mnóstwo informacji jest w KW , ale przekopać się przez to wszystko i znaleźć coś dla siebie jest trudno, poza tym nie ma tam nic na temat kosmetyków i zabiegów polecanych przez gabinety kosmetyczne.Tak sobie myślę ,że zamiast tworzenia osobnych klubów 30+, 40+, Matujących się , Nie matujących się wystarczyłby taki poradnik?

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 12:42   #10
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka

Ja też mam cerę trzydziestoletnią i nie licząc kurzych łapek raczej nie mam z nią wielkich problemów. Zimą miałam problemy z czerwienieniem się policzków i ciągłą wręcz alergiczną reakcją na golfy, kaloryfery, wiatry, mrozy itp. ale poradziłam sobie z tym stosując krem Lieraca Cuperrose (nie pamiętam dobrze nazwy)do nabycia w aptece, który bardzo gorąco polecam, bo wreszcie mój pyszczek ma jednolity kolor. Na noc stosowałam krem erisa z folacyną, z którego byłam bardzo zadowolona. W tej chwili czekam na paczkę z YR, gdzie zamówiłam sobie zielone kremiki i czekam, czekam.... Heleno ja mam tą próbkę, jeśli chcesz chętnie Ci ją prześlę. [img]icons/icon40.gif[/img]
mamsonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 12:48   #11
Helena
Zadomowienie

LIft-Activ Vichy? NapiszęCi adres na maila.
Dziękuję [img]icons/1roza.gif[/img]
Stary 2003-03-14, 12:49   #12
Benita
Raczkowanie

GG do Benita

Hej Helenko jeśli chcesz wypróbować coż z kometyków aptecznych to polecam Thermal S UV, ma przyjemną jasnorózową konsystencje, ładnie się wchłania, i całkiem niezle nawilża, tak że na nac wystarczył jak posmarowałam się kremem jogurtowym Ziaji - całkiem fajny za śmieszne pieniądze. Ale ten z filtrami polecam tym bardziej, że Agnieszka też go gdzieś tutaj chwaliła.
Stary 2003-03-14, 12:53   #13
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka

OK czekam na adres...gdyby Twoja próbka Lieraca nie mogła sobie znaleźć właściciela to chętnie ją przygarnę [img]icons/icon7.gif[/img]
mamsonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 12:56   #14
Benita
Raczkowanie

GG do Benita

Komanko, a może Thermal S 2, używałam przed Thermal SUV uważam że bardzo ładnie nawilża, jest nieco bardziej gęsty niż UV a przy tym oba sa bardzo wydajne. Polecam tez krem na dzień z seri ATW antystres (zielony), ale to rzecz gustu bo pozostawia na skórze wyczuwalny film.
Stary 2003-03-14, 13:13   #15
Ninah
Raczkowanie

ja tak jak benita mam cere mieszaną(mam 21 lat),ale skłonną do przesuszeń i szcerze mówiąc dopiero może od dwóch miesięcy jak mi się coś odwidzi rano lekko przypudruje nosek i to wszystko...ale i tak bez puderku moge się obejść [img]icons/icon10.gif[/img]

a co do pomysłu Beatki,to uważam,że to jest faktycznie dużo lepsze rozwiązanie,czyli stworzenie takiego poradnika dla każdego typu cery lub cery z problemami,bo w segregowanie od nowa opini na KW trzeba włożyć duzo pracy [img]icons/icon9.gif[/img]
Ninah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 13:28   #16
Komanka
Rozeznanie

Re: Kto tu się nie matuje??? - do Heleny

Bardzo bym byla wdzieczna za probke. Zaraz napisze Ci maila.
Stary 2003-03-14, 15:59   #17
aga30
Przyczajenie

uważam, ze do cery sucej świene są kosmetyki DC z serii Re-lipid.Mi bardzo pomógł krem pod oczy i ampułki.Poleciła mi je koleżanka kosmetyczka-uważam, ze są to kosmetyki nie odbiegajace od tych bardzo drogich,a są naprawdę berdzo skuteczne.Pozdrawiam.
aga30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 16:04   #18
Helena
Zadomowienie

Dziewczyny,
spadam już z pracy, w weekend będę zajmować się oglądaniem mieszkań (jestem "na kupnie")i brodzić w gumiakach w błocie po jakichś budowach.
Pozdrawiam wszystkie MAT-ki i nieMAT-ki.
Stary 2003-03-14, 17:14   #19
lejka
Zakorzenienie

Re: Kto tu się nie matuje???/pomysł Beatki

Tak! Tak! Tak! A dla nieletnich matujących trądzikowo - zaskórnikowych też by był? I dla naczynkowców? Jeeeeeeee...
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 17:21   #20
Pysia
Raczkowanie

Re: Kto tu się nie matuje???/pomysł Beatki

popieram poradnik, szczególnie ten dla jak wspomniała lejka "nieletnich" [img]icons/icon7.gif[/img]
Pysia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 18:00   #21
DominikaS
Zadomowienie

O ciesze sie że sa osoby "nie matujące się" Tez mam cerę mieszaną, w zimie przesuszona wyraźnie od grzejników ale pomimo tluściejszej strefy T nie przyszlo by do glowy uzywanie jakiś specjalnych kremów matujących. Uzywam kremów nawilżających a czasem nawet półtłustych (viva charmine rose! )Jak zaczynam się świecić to albo swiecę sie dalej albo uzywam co jakiś czas pudru prasowanego. Przyznam się że mam jedną bazę pod podklad odzywczą o dzialaniu matującym ale używam jej tylko na wieczór, na dlugie imprezy
Na zabiegi głęboko nawilżające chodzę co jakiś czas do kosmetyczki, uzywam maseczek mocno nawilżających (sos z YR i Chińskie Ziola chyba Dax Cosm.) Nie uzywam nawet toniku bo mam później wrażenie ściągniętej skóry twarz przemywam ziolami i wodą termalna. Używam peelingów enzymatycznych bo przy okzji cerę mam bardzo wrazliwą i peelingi mechaniczne bardzo ja podrazniaja.
Oda czasu do czasu w ramach silniejszej kuracji kupuje krem liftujący. Pod oczy uzywam żelu rozjaśniającego a na to kremu przeciwzmarszczkowego.
DominikaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-14, 20:12   #22
palomino
Zakorzenienie

Też uważam że taki poradnik to fajny pomysl - niezależnie od wszystkiego [img]icons/icon7.gif[/img]

Daj znać czego Beatko od nas konkretnie oczekujesz [img]icons/icon7.gif[/img]

PS A co do matowienia to ja nie używam matujących kosmetyków pielęgnacyjnych bo mnie strasznie wysuszają -najwyżej absorbentki albo kolorówka
Stary 2003-03-14, 20:36   #23
olencja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

o! A myślałam, że tylko ja jestem trochę inna, a tu tyle nas [img]icons/icon10.gif[/img]
Kiedyś miałam cerę przesuszoną i pomogły mi kremiki z Vichy (używałam i Thermal S1 i S2 i Nutrologie 1 i 2).
Moja cera jest mieszana. Używam ostatnio podkładu rozświetlającego Privi i dla mnie jest super, ale wiele dziewcząt narzeka, że się po nim świeci...
olencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-24, 21:20   #24
Komanka
Rozeznanie

Re: Kto tu się nie matuje??? - do Heleny

Bardzo, bardzo Ci dziekuje za probki! Spodziewalam sie po prostu probki Lieraca, a tu jeszcze kilka innych [img]icons/icon25.gif[/img]
Wyprobuje z przyjemnoscia i moze cos mi w koncu przypasuje [img]icons/icon7.gif[/img]
Dzieki jeszcze raz Dobra Kobieto [img]icons/icon7.gif[/img]
[img]icons/1roza.gif[/img]
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości