Kosmetyki M.A.C - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-05-07, 20:54   #451
Zahran
Raczkowanie

Dot.: Mac

Cytat:
Napisane przez wersta Pokaż wiadomość
też wczoraj byłam kupiłam pigment vanilia i poprosiłam o odsypkę frosta, bo nie mieli już pełnowymiarowego produktu. pink opal też mi się spodobał ech...
nie mają za to tego białego pudru, który wklejała Aga.
szukałam jeszcze cienia szarobrązowego (tzn zależy mi na brązie z domieszką czegoś), ale nie podobał mi się żaden. mógłby być taki pigment brązowo niebieski, ale to dla mnie za dużo taki słoiczek.
wąchałyście wody toaletowe w mac-u? bardzo fajna jest ta z niebieską zakrętką
Sprawdź satin taupe -mój codzienny cień, pięknie pogłębia brązową tęczówkę, brąz z małym srebrnym połyskiem (będę zdruzgotana,jeśli kiedyś przestaną go produkować, a nie będzie następcy ) Nie wiem czy obecnie w sprzedaży jest french grey. Ciekawy jest jeszcze mothbrown , alenei ma go nigdzie - Katty sprawdziła.
Zahran jest offline  
Stary 2008-05-08, 11:20   #452
Dau
Rozeznanie

taupe tez chcialam polecic. niestety czesc cieni wycofali (tymczasowo?). tez interesowaly mnie odcienie, ktore obecnie sa niedostepne w sklepach.
Dau jest offline  
Stary 2008-05-10, 16:02   #453
wilhelmina
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Godny pożądania puder i płyn...

ryjku widzę ,że masz na wymiankę wanilię L'artisan, zajrzyj proszę do mojego wątku wymiankowego - w podpisie, jestem bardzo zainteresowana

Moje nowe zdobycze i całościowo pigmenty jakie już mam w domku
Dwie paletki po 7 cieni - moje największe i najlepsze zdobycze:

7 eyes: pink
yogurt, pink freeze, melton mauve, wintertwig, trax, sketch, beauty marked.

7 eyes: Neutral
brule, honesty, samoa silk, mythology, bronze, folie, studied brown.

plus dwie paletki, jedna z 6-ścioma cieniami ,ale w sumie ma podobne kolory to 7-ki pink i nie będę używać także pójdzie w świat oraz limitowanka na azję kolorki klasyczne venus, freshwater i carbon, podobne mam w palecie także też pójdzie w świat... mam nadzieję ,że nie będę żałować

5 nowych pigmentów i cała reszta.....
Nevadko boskie w szczególności zachwyciła mnie paletka Neutral. Kupowalas w sklepie bezpośrednio, przez allegro czy ebay?
Stary 2008-05-10, 19:58   #454
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:
Napisane przez wilhelmina Pokaż wiadomość
Nevadko boskie w szczególności zachwyciła mnie paletka Neutral. Kupowalas w sklepie bezpośrednio, przez allegro czy ebay?
Ebay
Do sklepu MAC nie mam dostępu - mieszkam w Gdańsku...
Dziękuję
Stary 2008-05-11, 12:53   #455
kasiahan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Też mam ten płyn i on się lepiej nadaje do małych pędzli, do dużych puszystych używam nadal szamponu i wody. Po pierwsze dużo płynu trzeba by zużyć, aby taki pędzel oczyścić. Po drugie lepiej by było, gdyby można je było nim spryskać niż moczyć lub nalewać na nie płyn.
Ale faktycznie, jest bardzo dobry i oszczędza czas.
Pobawiłam się tym płynem i rzeczywiście dużo lepiej nadaje sie do małych pędzli Na pędzel do pudru, czy różu za dużo sie zużywa, jeśli chce się tylko w ten sposób czyścic pędzle.
Ale świetnie spisuje sie przy "wyciąganiu" koloru, ja np. pędzla do różu używam do kilku róży i do bronzera, wiec kiedyś te wszystkie kolory mi sie razem mieszały. A tak nie ma problemu, żeby używać jednego pędzla do kilku produktów.

kasiahan jest offline  
Stary 2008-05-11, 16:19   #456
aako
Zakorzenienie

dziewczyny na ile wystarczają pigmenty Mac-a taka odsypka którą oferują na all, 1/3 łyżeczki?
Podobno są wydajne ale czy opłaca się kupić po 15 zł taką odsypke??

Edit: Przepraszam, już doczytałam na poprzednich stronach

Edytowane przez aako
Czas edycji: 2008-05-11 o 17:03
aako jest offline  
Stary 2008-05-12, 10:06   #457
wilhelmina
Zadomowienie

Dziewczyny, jak sprawują się te pudry? Jaki dają efekt? Matowe czy błyszczące? (zdj. zapożyczone z Allegro) Robią wrażenie jak tak je oglądam, ale nie wiem czy faktycznie są tak samo urocze na skórze. Katty ty chyba masz jeden, prawda? Jak się sprawuje?

A co w ogóle myślicie o cieniach wypiekanych? Faktycznie są takie różnokolorowe jak w opakowaniu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg MAC.jpg (34,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MAC1.jpg (46,1 KB, 26 załadowań)
Stary 2008-05-12, 11:45   #458
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Dziewczyny, jak sprawują się te pudry? Jaki dają efekt? Matowe czy błyszczące? (zdj. zapożyczone z Allegro) Robią wrażenie jak tak je oglądam, ale nie wiem czy faktycznie są tak samo urocze na skórze. Katty ty chyba masz jeden, prawda? Jak się sprawuje?

A co w ogóle myślicie o cieniach wypiekanych? Faktycznie są takie różnokolorowe jak w opakowaniu?
http://www.youtube.com/watch?v=SxrjoGRRBQ8

Nanomi jest offline  
Stary 2008-05-12, 12:04   #459
Katty_p13
Piers do przodu

wilhelmino - dają rozświetlający efekt i są błyszczące mikrodrobinkami są różnokolorowe faktycznie. Ja swojego (zdjęcie po lewej) używam na koniec - omiatam twarz pędzlem jednorazowo przeciągniętym przez puder

A wypiekane cienie MAC są fantastyczne - mój Mercurial sprawuje się świetnie i można z nim wiele powalczyć na różne sposoby .... a no i każda sztuka ciena jest nieco inna w proporcjach kolorów
Stary 2008-05-12, 12:15   #460
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:

Ja mam 3 takie wypiekane róże/rozświetlacze
Niektóre kolory jednak posiadają sporo drobinek ,które można lubić lub nie
Np Kolor Procelain Pink nie posiada zbytnio tych drobinek, raczej ładnie rozświetla, a kolor Gold Spill posiada takie drobinki i są one dość spore
Jak widzę interesują Cię kolory z kolekcji McQueen New Vegas i Warmed ? oba kolory maja te drobinki także jeżeli lubisz troszkę bardziej niedyskretne rozświetlenie to kupuj śmiało ewentualnie możesz strzepać drobinki pędzlem
Mam też cienie wypiekane ,ale podwójne (nie te różnokolorowe), myślę ,że nie ma fajerwerków, w zależności od kolorów nadają dyskretny lub mocniejszy efekt, dyskretny to engaging a mocniejszy to np silversmith...osobiście chyba bardziej podoba mi się ich wygląd w pudełkach aczkolwiek nie są złe ja jednak wolę pigmenty i klasyczne prasowane wydaje mi się ,że te wypiekane trudno się nakłada i obciążają mi powiekę - nie są takie jedwabiste i lekkie.... aczkolwiek wszystko zależy od upodobań...

edit:
przyleciał do mnie puder warmed i pomimo moich pierwszych spostrzeżeń okazało się ,że nie ma drobinek...jestem po pierwszym teście ,ale już teraz muszę sprostować błędną informację z mojej strony

Edytowane przez Nevada87
Czas edycji: 2008-05-15 o 11:12
Nevada87 jest offline  
Stary 2008-05-14, 13:24   #461
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka
Dot.: Kosmetyki M.A.C

Hej!Czy może jakaś wizażanka testowała podkłady w kompakcie? Zastanawiam się nad Studio-Fix
Stary 2008-05-14, 22:26   #462
anexxa
Zadomowienie

Daawno temu miałam, bardzo go lubiłam. Ważne jednak jest dobre dobranie odcienia - wybierz się do sklepu, jeśli masz taką możliwość.
anexxa jest offline  
Stary 2008-05-14, 22:31   #463
Serenite_
Zakorzenienie

Moje dwa cienie Trax i Lady Shadowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cien1.jpg (121,7 KB, 66 załadowań)
Serenite_ jest offline  
Stary 2008-05-15, 00:00   #464
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Moje dwa cienie Trax i Lady Shadowy
W jakiej cenie są u nas te cienie, jesli można zapytać?

Nanomi jest offline  
Stary 2008-05-15, 00:10   #465
Serenite_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
W jakiej cenie są u nas te cienie, jesli można zapytać?

Nie wiem, bo kupiłam je w Irlandii.
Serenite_ jest offline  
Stary 2008-05-15, 02:02   #466
Beekeeper
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Kosmetyki M.A.C

ja skusilam sie w koncu na blyszczyk MACa Lipglass w kolorze Enchantress czyli taki jasny, bladawy roz i zakochalam sie nim doslownie! Uwielbiam kleiste blyszczyki a ten dodatkowo trzyma sie bardzo dlugo jak na moje warunki.

Poza tym nabylam baze Prep&Prime i tez jestem bardzo zadowolona. Wyprobowalam ja od razu w bojowych warunkach, bo zwiedzajac Istanbul i makijaz trzymal sie doslownie caly dzien i pol nocy! (a zwykle bez bazy schodzi po kilku godzinach). Jestem pod wrazeniem. Zaskoczyla mnie troche, bo ma dosc wyrazne srebrnawe drobinki, ktorych jednak nie widac po nalozeniu makijazu.
Stary 2008-05-15, 09:16   #467
Serenite_
Zakorzenienie

Dot.: Re: Dot.: Kosmetyki M.A.C

Cytat:
Napisane przez Beekeeper Pokaż wiadomość
ja skusilam sie w koncu na blyszczyk MACa Lipglass w kolorze Enchantress czyli taki jasny, bladawy roz i zakochalam sie nim doslownie! Uwielbiam kleiste blyszczyki a ten dodatkowo trzyma sie bardzo dlugo jak na moje warunki.

Poza tym nabylam baze Prep&Prime i tez jestem bardzo zadowolona. Wyprobowalam ja od razu w bojowych warunkach, bo zwiedzajac Istanbul i makijaz trzymal sie doslownie caly dzien i pol nocy! (a zwykle bez bazy schodzi po kilku godzinach). Jestem pod wrazeniem. Zaskoczyla mnie troche, bo ma dosc wyrazne srebrnawe drobinki, ktorych jednak nie widac po nalozeniu makijazu.

Hmm...Ja w niej nie zuwazyłam ani jednej drobinki
Serenite_ jest offline  
Stary 2008-05-15, 10:01   #468
domcia1001
Raczkowanie

GG do domcia1001

Mam pytanie orienyuje sie ktoś moze jaka jest cena jednego pigmentu MACa w Kanadzie....?przeczytałam gdzies ze MAC jest z kanady..dlatego pytam..mam tam ciotke....;d
domcia1001 jest offline  
Stary 2008-05-15, 11:27   #469
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

A o jaką bazę chodzi? Jeśli z SPF50+ ja także nie zauważyłam żadnych drobinek

Oj dziewczyny, coś mi się wydaje, że kosmetyki MAC'a staną się moją kolejną obsesją
Stary 2008-05-15, 13:11   #470
Serenite_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
A o jaką bazę chodzi? Jeśli z SPF50+ ja także nie zauważyłam żadnych drobinek

Oj dziewczyny, coś mi się wydaje, że kosmetyki MAC'a staną się moją kolejną obsesją
Ja pisałam o SPF50+, ale może Beekeeper ma tą bez filtra?
Serenite_ jest offline  
Stary 2008-05-15, 16:21   #471
Zahran
Raczkowanie

wydaje mi się że są dwie jedna prep+prime spf 50 a druga po prostu prep+prime
Zahran jest offline  
Stary 2008-05-15, 17:27   #472
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

mnie kusi ta spf

agabil1 jest offline  
Stary 2008-05-15, 21:45   #473
luizinha
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez domcia1001 Pokaż wiadomość
Mam pytanie orienyuje sie ktoś moze jaka jest cena jednego pigmentu MACa w Kanadzie....?przeczytałam gdzies ze MAC jest z kanady..dlatego pytam..mam tam ciotke....;d
sa nieznacznie drozsze niz w USA (tak wiem brzmi jak absurd ale tak jest) nie podam ci dokladnej ceny, ale mysle ze to bedzie ok $23CAD do tego trzeba dodac 5%GST (ichniejszy vat) i ewentualnie w zaleznosci od prowincji odpowiedni podatek PST pomiedzy 5-8%, chyba ze ciocia mieszka w albercie bo tam PST nie ma.
luizinha jest offline  
Stary 2008-05-15, 22:06   #474
Zahran
Raczkowanie

Ja z tej bazy (spf 50) jestem bardzo zadowolona - nigdy mnie nei zawiodła, a stosowałam wiedząc że czekają mnie ekstremalne sytuacje czy jest fotostabilna - chyba nie - kiedyś czytałam na biochemii. Co nie zmienia faktu, że funkcję bazy spełnia wzorowo, a ochrona minimalna zawsze jest.
Zahran jest offline  
Stary 2008-05-15, 22:34   #475
Beekeeper
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Re: Dot.: Kosmetyki M.A.C

ja mam ta bez filtra, bo uzywam oprocz tego kremu z filtrem +50, wiec juz nie chcialam mieszac. Choc nie jestem pewna czy sama baza nie obniza fotostabilnosci mojego kremu...
Stary 2008-05-16, 01:11   #476
domcia1001
Raczkowanie

GG do domcia1001

Cytat:
Napisane przez luizinha Pokaż wiadomość
sa nieznacznie drozsze niz w USA (tak wiem brzmi jak absurd ale tak jest) nie podam ci dokladnej ceny, ale mysle ze to bedzie ok $23CAD do tego trzeba dodac 5%GST (ichniejszy vat) i ewentualnie w zaleznosci od prowincji odpowiedni podatek PST pomiedzy 5-8%, chyba ze ciocia mieszka w albercie bo tam PST nie ma.
baaaardzo Ci dziekuje za odpowiedz... a wiesz moze ile w stanach kosztuje jeden pigment...? moj brat leci do texasu za 3 tygodnie wiec to moze bedzie lepszy pomysl....jezeli w kanadzie sa drozsze niż w stanach...
domcia1001 jest offline  
Stary 2008-05-16, 08:15   #477
Roxy121
Przyczajenie

Hi Nevada,czy ja przypadkiem od Ciebie nie kupilam wczoraj powdojnego rozjasniacza z braza czescia mac'a? Tak jakos nick jest podobny pozdrawiam
Roxy121 jest offline  
Stary 2008-05-16, 09:21   #478
KAROLCIA171
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez geonia Pokaż wiadomość
Polecam ruby red.....
z nazwy i opisu na allegro to myślałam że jest bardziej czerwony, ale jak zobaczyłam w pudełku to mi się podoba, bo właśnie coś w tych odcieniach mam materiał na sukienkę.
Geoniu mam gorącą prośbę, mogłabyś maźnąć na łapce albo oku ten kolorek to porównałabym sobie z rose bo jest już zdjęcie i trochę by mi to pomogło.
Skoro jeszcze błyszczyki chwalicie to looknę na allegro i może się skuszę na jakiś, no i chyba na urodzinki zażyczę sobie puder Mac'a blot powder bo tak go chwalą tutaj i na kwc, że myślę że przetrzyma trudy weselne i upałowe, więć będę miała głownie makijaż mac'owy na weselu
Taki mały off powiem wam że nie myślałam że tak ciężko znaleźć czyste bordo wśród cieni, spotykam tylko albo jakies wpadające w brąz, albo czerwień, albo róż.
KAROLCIA171 jest offline  
Stary 2008-05-16, 10:35   #479
Lipglossjunkie
Zakorzenienie

GG do Lipglossjunkie

Cytat:
Napisane przez anexxa Pokaż wiadomość
Daawno temu miałam, bardzo go lubiłam. Ważne jednak jest dobre dobranie odcienia - wybierz się do sklepu, jeśli masz taką możliwość.

On jest do stoswania na mokro, czy jest kremowy? Podkreslał suche skórki?

Lipglossjunkie jest offline  
Stary 2008-05-16, 12:01   #480
luizinha
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez domcia1001 Pokaż wiadomość
baaaardzo Ci dziekuje za odpowiedz... a wiesz moze ile w stanach kosztuje jeden pigment...? moj brat leci do texasu za 3 tygodnie wiec to moze bedzie lepszy pomysl....jezeli w kanadzie sa drozsze niż w stanach...
w usa gdzies ok $20dll, + jesli dobrze pamietam 8.25%TAX w teksasie. no i ewentualne koszty przesylki jesli bedziesz chciala dostac pigment natychmiast. produkty mac mozna kupic m.in w wielu sklepach macy's.

znalazlam w necie cos takiego
http://www.nextag.com/Health-Beauty-...63zB6z5---html czy ktos moze mi wytlumaczyc skad oni wzieli taaaaaaakie ceny???
luizinha jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
mac

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości