Kosmetyki M.A.C - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-14, 14:24   #2641
kamisio
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki M.A.C

Niektóre duże pigmenty tez mają 2,5g na przykład niektóre matowe z linii Pro
Stary 2008-11-14, 14:26   #2642
Tanyia
Zakorzenienie

Kamisio, a może Ty mógłbyś polecic które MAcowe pędzle do pudru sypkiego, , brązera i różu?

ZUMBA

Tanyia jest offline  
Stary 2008-11-14, 14:28   #2643
kamisio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Tanyia Pokaż wiadomość
Kamisio, a może Ty mógłbyś polecic które MAcowe pędzle do pudru sypkiego, , brązera i różu?
nie uzywam pędzli MAC mam tylko jeden 272 do oczu miękki puchaty lekko skośny, polecam

używam swoich pędzli tzn specjalnie robionych na moje zamówienie pozatym mam pare inglota i bardzo je lubie

Edytowane przez kamisio
Czas edycji: 2008-11-14 o 14:30
kamisio jest offline  
Stary 2008-11-14, 17:42   #2644
Tanyia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamisio Pokaż wiadomość
nie uzywam pędzli MAC mam tylko jeden 272 do oczu miękki puchaty lekko skośny, polecam

używam swoich pędzli tzn specjalnie robionych na moje zamówienie pozatym mam pare inglota i bardzo je lubie
Dzięki za odpowiedź. 272 nie mam, ale mam inne pędzle MACowe do oczu i je uwielbiam. Stąd pomysł całej serii pędzli MAC, bo dla mnie są rewelacyjne. Dalej jestem w kropce
Myśle o pędzlu 187 ( zastosowaniu wszechstronnego ), do sypańców myślę o 134, do rózu oczywiście 168, a na brązer 0 pomysłów.

ZUMBA

Tanyia jest offline  
Stary 2008-11-14, 19:15   #2645
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Napisane przez luizinha Pokaż wiadomość
matowe zakretki maja chyba tylko pomadki w plynie MAC, nie sa to takie typowe blyszczyki poniewaz daja raczej intensywny satynowy kolor a nie polysk. te pomadki sa ogolnie wieksze niz tradycyjne blyszczyki mac (blyszczyk = 4.8g) i maja pedzelek zamiast "gabkowego" aplikatora.
Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
mam plushglass - matowa zakrętka, poj. 4,2 ml, ma gąbeczkę w postaci aplikatora
oraz lipglass - zakrętka błyszcząca, poj. 4,8 g, również gąbeczka, czy oba są w porządku?
potwierdzam: Plushglass ma matową zakrętkę

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
czy te blyszczyki nie kleja?
imho Plushglass się nie klei . Mój ulubiony (hehe jak zresztą co drugi błyszczyk) Clinique Full Potential Lips klei się nieporównywalnie bardziej! (ale kocham za trwałość!!!). MAC Plushglass niestety dość szybko znika z moich ust (z drugiej strony - lubię się miziać po ustach wszystkim czym się da, więc chętnie poprawiam!).

Cytat:
mnie kleją pod koniec, na początku mniej, plushglass jest okropny w smaku i zapachu stary budyń, gdzie tu ta niby wanilia?
hmm moje odczucia smakowo-zapachowe są właśnie odwrotne. W salonie MACa w ZT pomalowałam się Ample Pink i nie mogłam się powstrzymać od niuchania non stop tego zapachu... Moja mama stwierdziła, że pachnie jak cukier waniliowy i coś w tym jest

Cytat:

a jak te pędzle Inglota się sprawują, bo własnie dzisiaj byłam w ich salonie i zwróciłam uwagę
kasiaj85 jest offline  
Stary 2008-11-14, 19:22   #2646
kamisio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a jak te pędzle Inglota się sprawują, bo własnie dzisiaj byłam w ich salonie i zwróciłam uwagę
mam chyba 5 inglota i wszystko jest naprawde ok najstarszy z nich ma 5 lat i się swietnie trzyma, niektóre uważam za niezastapione np 5SS, 31T, 11S
Stary 2008-11-14, 19:30   #2647
sharlottek
BAN stały

może mam jakiś popsuty
sharlottek jest offline  
Stary 2008-11-14, 19:38   #2648
BrandNewName
Zadomowienie

Kasiaj z Inglota jest jeszcze fajny ten MACopodobny (27TG) - z Macowym to on za wiele nie ma wspólnego oprócz koloru ale bardzo fajnie blenduje róż, nie da się nim zrobić plam. A do cieni z Inglota używam głównie 13P i 16PP i mój ulubiony do eyelinera (taki ukośny, mój jest bardzo stary bo kupiłam go zaraz jak się pojawiły i nie ma numeru ale chodzi mi o ten podobny do Smashboxa arched eyeliner brush 21)

Edytowane przez BrandNewName
Czas edycji: 2008-11-14 o 19:42
BrandNewName jest offline  
Stary 2008-11-14, 19:48   #2649
kasiaj85
Moderator

Cytat:
mam chyba 5 inglota i wszystko jest naprawde ok najstarszy z nich ma 5 lat i się swietnie trzyma, niektóre uważam za niezastapione np 5SS, 31T, 11S
Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Kasiaj z Inglota jest jeszcze fajny ten MACopodobny (27TG) - z Macowym to on za wiele nie ma wspólnego oprócz koloru ale bardzo fajnie blenduje róż, nie da się nim zrobić plam. A do cieni z Inglota używam głównie 13P i 16PP i mój ulubiony do eyelinera (taki ukośny, mój jest bardzo stary bo kupiłam go zaraz jak się pojawiły i nie ma numeru ale chodzi mi o ten podobny do Smashboxa arched eyeliner brush 21)
dziękuję bardzo za odpowiedzi, przepraszam z góry za OffTopic, ale jak juz o tym piszemy: jakie są mniej więcej ceny pędzli, bo na to już moje świadome JA nie zwróciło uwagi?

BrandNewName: ja nie wierzę, że jakikolwiek pędzel może nie robić plam... Mam taki fajny całkiem skośnie ścięty z Sephory (wiem, wiem to nienajwyższa półka) ale nijak nie umiem się nim posługiwać... w ogóle róż to pięta Achillesowa mojego makijażu )

Cytat:
może mam jakiś popsuty
a kupowałaś w sklepie? czy na All? Mój mimo, że to już jakieś dwa miesiące jak go używam, nadal pachnie tak cukrem waniliowym!
kasiaj85 jest offline  
Stary 2008-11-14, 20:02   #2650
BrandNewName
Zadomowienie

Cytat:
dziękuję bardzo za odpowiedzi, przepraszam z góry za OffTopic, ale jak juz o tym piszemy: jakie są mniej więcej ceny pędzli, bo na to już moje świadome JA nie zwróciło uwagi?

BrandNewName: ja nie wierzę, że jakikolwiek pędzel może nie robić plam... Mam taki fajny całkiem skośnie ścięty z Sephory (wiem, wiem to nienajwyższa półka) ale nijak nie umiem się nim posługiwać... w ogóle róż to pięta Achillesowa mojego makijażu )
Tez mam taki ścięty z Sephory... stary jak świat, mój pierwszy pędzel do różu, miał być taki łatwy w obsłudze i do dziś się nim nie umiem posługiwać - straszne mi nim smugi wychodzą. Do różu przeważnie używam zwykłego Inglotowego nie-ściętego do różu ale jak mi się bardzo spieszy to właśnie sięgam po ten MACopodobny.

Jak chcesz to Ci moge podać ceny na PW bo gdzieś powinnam mieć ulotkę Inglota z pędzlami.
BrandNewName jest offline  
Stary 2008-11-14, 20:07   #2651
kamisio
Zadomowienie

Cytat:
5SS chyba teraz 33pln, 31T chyba 21pln, 11S około 20pln

polecam ci ten 31T mały skośny pędzelek z syntetycznego włosia, bardzo elastyczny i miekki, swietny do kremowych linerów i do aplikacji na mokro bo składa sie wtedy ładnie i rysuje cienka kreskę, na suchp też dobry

11S mały precyzyjny do cieni, z sobolowego włosia

Edytowane przez kamisio
Czas edycji: 2008-11-14 o 20:09
kamisio jest offline  
Stary 2008-11-14, 20:17   #2652
sabbatha
Zakorzenienie

tak a propo pedzli do różu, mi się łatwiej go nakłada okragłym pędzlem

w ogóle ja chcę widoczne kości policzkowe i twarz inną niż kwadratową (w sumie sześciokątną )

Nevadoo hop hop odpowiedziałaś mi na pytanie? bo może przeoczyłam ;D

sabbatha jest offline  
Stary 2008-11-14, 20:26   #2653
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Tez mam taki ścięty z Sephory... stary jak świat, mój pierwszy pędzel do różu, miał być taki łatwy w obsłudze i do dziś się nim nie umiem posługiwać - straszne mi nim smugi wychodzą. Do różu przeważnie używam zwykłego Inglotowego nie-ściętego do różu ale jak mi się bardzo spieszy to właśnie sięgam po ten MACopodobny.

Jak chcesz to Ci moge podać ceny na PW bo gdzieś powinnam mieć ulotkę Inglota z pędzlami.
no własnie, "miał być"mi tez panie mówiły, że tym pędzlem sobie krzywdy nie można zrobić... Ojjjj moooożna! ;> poproszę o PW.

Cytat:
5SS chyba teraz 33pln, 31T chyba 21pln, 11S około 20pln

polecam ci ten 31T mały skośny pędzelek z syntetycznego włosia, bardzo elastyczny i miekki, swietny do kremowych linerów i do aplikacji na mokro bo składa sie wtedy ładnie i rysuje cienka kreskę, na suchp też dobry

11S mały precyzyjny do cieni, z sobolowego włosia
jeszcze potwierdzam te ceny, ale dzięki hmmm mały skośny pędzelek do linera mam z Sephory (jakiś czas temu ogarnęło mnie pędzlowe szaleństwo) ale jest bez rewelacji... Tzn ja nie umiem się nim posługiwać i o wiele lepsze (choć nie do końca jeszcze doskonałe) kreski wychodzą mi tradycyjnym cieniutkim pędzelkiem do linera. teraz tego skośnego uzywam do nakładania cieni na brwi z mojej ulubionej paletki UD także ogólnie nic sie w przyrodzie nie marnuje

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
tak a propo pedzli do różu, mi się łatwiej go nakłada okragłym pędzlem

w ogóle ja chcę widoczne kości policzkowe i twarz inną niż kwadratową (w sumie sześciokątną )

Nevadoo hop hop odpowiedziałaś mi na pytanie? bo może przeoczyłam ;D
mam tak samo, a wręcz popełniam ostatnio profanację bo nakładam róż po prostu pędzlem do pudru ech u mnie jakoś wszystko nie tak
kasiaj85 jest offline  
Stary 2008-11-14, 20:35   #2654
sharlottek
BAN stały

mi się najlepiej cienie nakłada profesjonalnymi pędzlami do akwareli
sharlottek jest offline  
Stary 2008-11-14, 20:35   #2655
Tanyia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość

Ja bym chciała mniej okrągłą twarz i widoczne kości policzkowe, czasem ich po prostu znaleźć nie mogę a tak serio też z różem kombinuje jak koń pod górkę.

Cytat:

mam tak samo, a wręcz popełniam ostatnio profanację bo nakładam róż po prostu pędzlem do pudru ech u mnie jakoś wszystko nie tak
Ja też już wiele pędzli testowałam pod kątem róży i coś nie bardzo umiem się zgrac, dlatego pomyślałam, że może MACowy 168 da radę ( tak wspomniałam, żeby nie było, że totalny offtop robimy )

ZUMBA

Tanyia jest offline  
Stary 2008-11-14, 21:07   #2656
sabbatha
Zakorzenienie

a propo znajdowania kosci, mi ulatwilo sprawe obejrzenie tego filmiku:http://pl.youtube.com/watch?v=b31iU5tcNKI

wiadomo, nie wychodzi mi to perfekcyjnie, ale przy dosc skomplikowanej twarzy do malowania jaka posiadam ( ) ułatwiło mi to bardzo działanie Bardzo podoba mi się motyw z wyznaczaniem kości palcami

sabbatha jest offline  
Stary 2008-11-15, 11:37   #2657
faa
Zakorzenienie

GG do faa

dziewczyny mam pytanie odnośnie pigmentów jakim otrzymała bym taki efekt jak na focie nigdy nie miałam styczności z pigmentami i chciałabym spróbować
92455_Celebutopia-Vanessa_Hudgens-High_School_Musical_3_Senior_Year_premiere_in_Melbourne-04_122.jpg92193_Celebutopia-Vanessa_Hudgens-High_School_Musical_3_Senior_Year_premiere_in_Melbourne-06_122.jpg

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline  
Stary 2008-11-15, 11:54   #2658
ranka
Kici kici miau miau

kasia ja mam pedzelek 11s i bardzo polecam.
nakladam nim pigmenty a takze udaje mi ise nim przy uzyciu Paintpota kreske zrobic.
ranka jest offline  
Stary 2008-11-15, 12:07   #2659
faa
Zakorzenienie

GG do faa

georgina72 ma oryginalne pigmenty ? bo kilka stron wcześniej jest wspomniana georgina bez 72 i nie wiem czy to chodzi o georgina72 ?

faa jest offline  
Stary 2008-11-15, 12:40   #2660
ranka
Kici kici miau miau

Georgina ma oryginalne pigmenty - wlasnie odebralam przesyłke od niej
ranka jest offline  
Stary 2008-11-15, 12:41   #2661
Tanyia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
georgina72 ma oryginalne pigmenty ? bo kilka stron wcześniej jest wspomniana georgina bez 72 i nie wiem czy to chodzi o georgina72 ?
Tak chodzi o tą samą osobę. Kupowałam u Geoni pigmenty i wszystko było ok

ZUMBA

Tanyia jest offline  
Stary 2008-11-15, 13:04   #2662
tompola
Zakorzenienie

Witajcie, czy któraś z Was ma jakies doświadczenie z pudrem mineralnym MAC Mineralize Skinfinish Powder ??? (odcień Medium mnie interesuje)
czy mozna uzywać go samodzielnie? Czy potrzebne są częste poprawki w ciągu dnia? jakie krycie?
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje.Przepraszam, jesli powtarzam pytanie..być może juz kiedyś ktos pytał..Czekam na jakieś wieści.Pozdrawiam!

Edytowane przez tompola
Czas edycji: 2008-11-15 o 21:13
tompola jest offline  
Stary 2008-11-15, 14:17   #2663
faa
Zakorzenienie

GG do faa

Cytat:
Tak chodzi o tą samą osobę. Kupowałam u Geoni pigmenty i wszystko było ok
ok dziękuje a ten sprzedawca tez ma oryginały ? rsozanski1

faa jest offline  
Stary 2008-11-15, 14:34   #2664
ranka
Kici kici miau miau

nie ma.

uzylam dzis Smoky signal do makijazu - sliczny fiolet
ranka jest offline  
Stary 2008-11-15, 15:02   #2665
faa
Zakorzenienie

GG do faa

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
nie ma.

uzylam dzis Smoky signal do makijazu - sliczny fiolet
ok dziękuje zamówiłąm u Geoni

faa jest offline  
Stary 2008-11-15, 19:02   #2666
martaboy
Zakorzenienie

Hej Byłam dziś we wrocławskim MACu, zostałam pomalowana cudnymi fioletami (Crystal i Parfait Amour +powerpoint eye pencil w Permaplum), a moja Mama cudnymi zieleniami (Greensmoke i Patina + powerpoint eye pencil w Buried Treasure), no i dała się namówić na zakup dwóch cieni i kredki. I przy okazji stwierdzam - może trochę naiwnie - że nie można do końca sugerować się swatchami na stronie MACa

Co do pędzli Inglotowych - mam ulotkę z cenami. Jak coś - pytajcie

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline  
Stary 2008-11-15, 20:03   #2667
Tanyia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość
Hej Byłam dziś we wrocławskim MACu, zostałam pomalowana cudnymi fioletami (Crystal i Parfait Amour +powerpoint eye pencil w Permaplum), a moja Mama cudnymi zieleniami (Greensmoke i Patina + powerpoint eye pencil w Buried Treasure), no i dała się namówić na zakup dwóch cieni i kredki. I przy okazji stwierdzam - może trochę naiwnie - że nie można do końca sugerować się swatchami na stronie MACa

ładne te fioleciki, takie czysto fioletowe

O tych swatchach na stronie mac się zgodzę, już pisałam, że dwoma cieniami byłam wybitnie zdumiona jak je dostałam ( siostra kupowała w Madrycie ),na szczęscie są bardzo ładne i je bardzo lubię, ale po swatchu wyobrażałam je sobie inaczej

ZUMBA

Tanyia jest offline  
Stary 2008-11-15, 20:15   #2668
martaboy
Zakorzenienie

Cytat:
ładne te fioleciki, takie czysto fioletowe

O tych swatchach na stronie mac się zgodzę, już pisałam, że dwoma cieniami byłam wybitnie zdumiona jak je dostałam ( siostra kupowała w Madrycie ),na szczęscie są bardzo ładne i je bardzo lubię, ale po swatchu wyobrażałam je sobie inaczej

Dokładnie, jak nie te cienie Ale zachwyca każdy odcień... Jak oni to robią?

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline  
Stary 2008-11-15, 21:43   #2669
Hawa
Zakorzenienie

GG do Hawa

Cytat:
Napisane przez martaboy Pokaż wiadomość

Moge prosic o kilka cen pedzelkow do cieni? Rodzaj obojetny...moze podaj mi po ile sa najtansze i po ile najdrozsze;-) Dziekuje!
Hawa jest offline  
Stary 2008-11-15, 21:48   #2670
lizzie
Zadomowienie

Mam pytanie, czy ktoś z was wie może czy w Londynie w salonach MACa można kupić wkłady cieni prasowanych? Czy są one dostępne tylko w salonach MACpro? I jaka jest cena jednego wkładu? (wiem że cena cienia w kasetce to 10Ł). Z góry dziękuję za odpowiedź!

Tagi
mac

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości