primer kwasowy i bezkwasowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-09, 14:04   #1
ania20M-K
Przyczajenie

primer kwasowy i bezkwasowy

Witam Was wszystkie bardzo serdecznie mam takie małe pytanko: ostatnio będąc w sklepie z produktami do paznokci chcałam zakupić primer bezkwasowy dokładnie oglądnęłam buteleczkę i znalazłam tylko skład.Nigdzie nie było napisane czy jest to kwasowy czy bezkwasowy a sprzedawczyni... hm...usłyszałam tylko "chyba tak, chyba nie..." i nadal nie wiem na co mam zwrócić uwagę aby kupić ten właściwy;( przyznam się szczerze że dzięki Wam dowiedziałam się że są dwa rodzaje, co tu dużo mówić kurs był niewypałem...
ania20M-K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 15:48   #2
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001
Dot.: primer kwasowy i bezkwasowy

szczerze powiedziawszy na chemii się nie znam , ale jesli sprzedawczyni nie wie to zażądałabym otwarcia, a wtedy od razu będziesz wiedziała, który jest kwasowy ( przynajmniej ja nienawidzę tego zapachu ).
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 18:18   #3
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Zacytuję Beauticę
Cytat:
Acid Primer- kwasowy - nie zawierający MMA preparat na bazie kwasu metaakrylowego zwiększający przyczepnośc mas żelowych i akrylowych do naturalnej płytki paznokcia. Nakładać po uprzednim przemyciem paznokcia odtłuszczaczem Clean&Prep. Po nałożeniu poczekać okolo 30sekund dla całkowitego wchłonięcia się preparatu. Uważać aby nie dotknąc do okolicy skórek.
Skład chemiczny został odpowiednio dobrany do produktów SPN.

No-Acid Primer bezkwasowy - nie zawierający MMA oraz kwasu metaakrylowego, produkt zwiększający przyczepnośc mas żelowych i akrylowych do naturalnej płytki paznokcia. Nakładać po uprzednim przemyciem paznokcia odtłuszczaczem Clean&Prep. Po nałożeniu pozostawia świecącą powłokę.
Skład chemiczny został odpowiednio dobrany do produktów SPN
Każda firma ma swoje primery a one swoje składy - nie wiem jaki Ty chciałaś kupić ten primer - podałam więc przykład SPN
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 20:42   #4
ania20M-K
Przyczajenie

ślicznie dziękuję za odpowiedzi
ania20M-K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 23:24   #5
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez ania20M-K Pokaż wiadomość
ślicznie dziękuję za odpowiedzi

Proszę bardzo
Stary 2007-02-16, 14:23   #6
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

Witam was wizażanki, zwykle obserwuje tylko forum, ale dziś mam pytanko, a właściwie chciałabym poprosić o rozwianie wątpliwości.. byłam ostatnio na kursie, i owszem jestem z niego zadowolona, z certyfikatu dumna jak paw, tylko jeszcze praktyki mi do szczęścia brakuje i waszych zdolności .. niestety zaraz po kursie owiały mnie wątpliwości, tak to jest jak sie ma krotką pamięć i nie zapamięta wszystkiego dokładnie. powiedzcie mi czy w trzech kwestiach mam racje, jak nie, to prosze o poprawienie mnie:
1.ODNOWA
po krótce: spiłowanie wszystkiego, zostawienie konstrukcji bądź tipsa, nałożenie primera dwukrotne, na naturalną płytkę i od nowa nałożenie żelików
2.UZUPEŁNIENIE
spiłowuje stres przesunięty do przodu, zostawiam kontrukcję z cienką warstwą żelu, primer tylko n apłytke i reszta od nowa

aha i do 1 i 2 pytanie: nakładam baze na naturalny pazurek czy na ta pozostawioną cienka warstwe tez??

3.??
czy jak zakladam nowe pazurki, a na nich sa przeswity naturalnej plytki pomiedzy cienkimi plackamizelu to jak na to wszystko nalozyc primer??

mam nadzieję że nie zostanę tu wyklęta, nie mialam na myśli łamania regulaminu ani wyciagania informacji za friko na tzn "chamca" (jesli ktos powątpiewa moge wkleic zdjęcie zdobytego juz certyfikaciku mojego pierwszego ktorym tak chwale sie wszem i wobec) ale jestem swiezutko po kursie i niestety wiele jescze wątpliwości mnie gnębi:/

Prosze was dziewczynki o wyrozumiałość i odpowiedź, bede naprawde dozgonnie wdzieczna
uff, ale sie rozpisalam

P.S.pozdrawiam wszystkieutalentowane wizażanki - moje obecne autorytety
karolka-bobasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 14:37   #7
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Tutaj mówimy o primerach a nie uzupełnianiu ! Och !
ODNOWA
Spiłowujesz 80%-90% masy. Odpylasz, przemywasz , nakładasz primer gdzie trzeba i dalej jak zwykle
UZUPEŁNIENIE
Spiłowujesz 40 % masy. Odpylasz, przemywasz , nakładasz primer gdzie trzeba i dalej jak zwykle
Bazę nakładasz od skórek w dół - na wszystko
Nowe pazurki z resztkami żelu
Co się da spiłować. Primer nakładać na naturalną płytkę.

Przy frenchu robimy raczej odnowę ponieważ musisz podnieść linię uśmiechu no i wtym celu mnależy spiłowac stary french żel.
Stary 2007-02-16, 16:46   #8
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

wiem ze tu o pimerach jest mowa z nie o tym co ja pisalam, ale spieszylam sie bardzo i nie mialam na tyle czasu zeby szukac odpowiedniego tematu... dziekuje serdecznie za odpowiedz, mam nadzieje ze juz niedlugo nie bede maila zadnych watpliwosci jeszcze raz wielkie dzieki pozdrawiam
karolka-bobasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 17:33   #9
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez karolka-bobasek Pokaż wiadomość
wiem ze tu o pimerach jest mowa z nie o tym co ja pisalam, ale spieszylam sie bardzo i nie mialam na tyle czasu zeby szukac odpowiedniego tematu... dziekuje serdecznie za odpowiedz, mam nadzieje ze juz niedlugo nie bede maila zadnych watpliwosci jeszcze raz wielkie dzieki pozdrawiam
No ! Tym razem wybaczam
Powodzonka !
Stary 2007-06-12, 12:36   #10
szetka
Przyczajenie

Hej. Nie wiem czy po takim czasie jeszcze można coś tu dopisywać. Ale skoro mowa jest o promerach to mam krótkie pytanie. Czy zmieniając akryl konieczne jest dokupienie primera tej samej firmy, czy jako ze wlaściwości mają te same, to można jeszcze wykorzystać firmy poprzedniej. Konkretnie to mam jeszcze primer randezvous a akry creative. Jak myslicie?
szetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 13:26   #11
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Teoretycznie powinna być to ta sama linia.
Składniki ładnie ze soba korespondują i mamy pewność ,ze masa będzie sie trzymać bez zarzutu.

A w praktyce - można spróbować... Ja używam innych żeli, innej bazy i jeszcze innych primerów i całość trzyma się rewelacyjnie. Najlepiej przetestuj najpierw na sobie.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 14:09   #12
szetka
Przyczajenie

Dzięki serdeczne. Będę próbować. Oj, co moje paznokcie przechodzą za eksperymenty to głowa mała
szetka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 14:37   #13
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Przeżyją
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 14:11   #14
natallie87
Raczkowanie

GG do natallie87

Witam skoro temat primerow, wreszcie go znalazlam . mam pytanie jaki primer moge dobrac do zeli activ???pisalam juz w innym watku, ale to nie byl konkretny o primerach, tak wiec tu jeszcze raz to uczynilam(przepraszam za balaganik! ) bardzo prosze o porade, gdyz pilnie go potrzebuje. te z activ są w pisaku , wiec bardzo malo wydajne. Czy kwasowy primer jest lepszy??? pozdrawiam i dziekuje
natallie87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości