Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-04-01, 17:25   #31
bellissa
Zadomowienie

GG do bellissa
Re: Trądzik różowaty

Strasznie wam dziękuję, muszę się wybrać do dermatologa, tylko jeszcze muszę znaleźć jakiegoś dobrego w Krakowie
bellissa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 10:54   #32
styna15
Raczkowanie

trądzik różowy czy rogowacenie mieszków włosowatych

mam do was pytanie moja twarz ma tzw. różowe policzki czasami bardziej czasami mniej przeczytałam gdzieś ze to może byc rogowacenie mieszków włosowatych(ale czy to to samo co trądzik różowy).Dodam jeszcze że dziwne czerwone kropki (oraz że skóra nie jest gładka w dotyku) mam też na rękach i łydkach.Na ciele stosuje pellingi oraz nawilżające balsamy,ale to dużo nie daje.
styna15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 12:50   #33
wisienka 29
Przyczajenie

Dot.: Re: Trądzik różowaty

Czy ktoś zna kosmetyki - kremyprzeciwzmarszczkowe, maseczki, które bez obawy można zastosować w różowatym? Mnie uczulają Dermika, Eris, Avene, La Roche Posay, Vichy i General Topics. Maseczka z siemienia lnianego też. Ratunku!!!!!
wisienka 29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 12:59   #34
Justy
Zakorzenienie

myślę, że Cię nie uczulają a podrażniają. a to różnica.

najskuteczniejszy kosmetyk przeciwzmarszczkowy to krem z porządnym filtrem UV. w dodatku ochrona przed UV jest obowiazkowa przy rosacea.
nic więcej nie napisałaś o skórze, wiec trudno cokolwiek więcej napisać, ale jedno jest pewne- używaj kosmetyku porządnie chroniacego przed UV. (wiecej na ten temat na podforum biochemicznym)
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 08:58   #35
wisienka 29
Przyczajenie

Stosuję svr z filtrem mineralnym - 50, koloryzowany. Latem na nieopalonej (bo zakaz słońca) skórze wygląda jak lekki puder. Mam jasną karnację, więc różowawy kolor jest dla mnie dobry, gorzej jeśli zastosuje go osoba o ciemniejszej karnacji. Skórę mam tłustawą w strefie T. Reszta normalna. Justy, nie sugeruj się "29". Jestem raczej przed 50-tką niż po 40-ce i naprawdę potrzebuję bogatszych kremów. Skóra traci jędrność, jest odwodniona i wychodzą drobne zmarszczki, a tu nic nie można wsmarować. jedyny krem jaki mogę zastosować to Dermika na naczynka z vit P i przeciwzmarszczkowa. Najpierw jednak żel z vit P Dermiki. Boję się, że kiedyś i ta możliwość się skończy bo od czasu do czasu i po tym kremie skóra jest podrażniona.
wisienka 29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 11:39   #36
Anna SG
Przyczajenie

Question Trądzik rózowaty i ŁZS a czyszczenie twarzy

Leczę się od kilku lat ( z marnym efektem) z powodu łojotokowego zapalenia skóry (które ciągle wraca ) do tego ostatnio lekarz rozpoznał u mnie trądzik różowaty Jakby tego było mało to mam bardzo wrażliwa skórę , naczynkową (popękane naczynka na nosie i w jego okolicach ) - którą łatwo można podrażnić .

Jest ciągle zarózowiona (najbardziej w okolicach nosa i na policzkach).

Reasumując moja twarz przedstawia obraz nędzy i rozpaczy

W zwiazku z tym mam kilka pytań:
- czy mogę czyścić skóre w gabinecie kosmetycznym (mam sporo zaskórników , szczególnie na nosie, na brodzie i w okolicach nosa)
- czy mogę stosowac maseczki ? A jeśli tak to jakie ?
- jaki tonik?
- myć twarz mydłem czy raczej mleczkiem ?

hmmm
jeszcze jedno .... ukrywam defekty skóry makijażem (podkład, puder ect) - czy to nie jest błąd ? Ale jak iśc do pracy z taką okropna buzią ? ....

Będe wdzięczna za każda sugestie , która podpowie mi jak poprawić wygląd skóry ....

serdecznie pozdrawiam
Anna
Anna SG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 12:28   #37
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Dot.: Trądzik rózowaty i ŁZS a czyszczenie twarzy

Nie jestem dermatologiem, ale mogę opisać własne doświadczenia i dyrektywy od mojej dermatolożki, której moje ŁZS udało się wyleczyć (tfu tfu przez lewe ramię i jeszcze odpukać w niemalowane ). Popękane po stanie zapalnym naczynka zostały, bo zamknąć je może tylko laser, wrażliwa skóra też, bo tu żadna magia nie pomoże, nawet magiczna laserowa różdżka.
Cytat:
Napisane przez Anna SG
- czy mogę czyścić skóre w gabinecie kosmetycznym (mam sporo zaskórników , szczególnie na nosie, na brodzie i w okolicach nosa)
Ja miałam zalecone czyszczenie pilingiem kawitacyjnym 1 raz w miesiącu i zostałam przy tym do dzisiaj (dwa lata po leczeniu)
Cytat:
Napisane przez Anna SG
Ja miałam zaleconą maskę wulkaniczną Abacosun (5 razy w tygodniu przez sześć tygodni) i maskę immuno od połowy tego czasu w pozostałe dwa dni (niestety nie znam firmy, bo maskę kupowałam na porcje w gabinecie) - nadreaktywność skóry bardzo się po nich zmniejszyła, podobnie zaczerwienienia i przebarwienia pozapalne. Potem, już po wyleczeniu, jesli miłabym ochotę maskę ogórkową (też kupowaną na porcje) lub nawilżającą maskę z minerałami z Morza Marwego firmy Mineral Care (zgłosiłam ją do KWC i jest tam też moja recenzja).
Cytat:
Napisane przez Anna SG
- jaki tonik?
Mnie zalecono do mycia płyn micelarny Sensibio H2O, a do tonizowania łagodny tonik Arnika Norela
Cytat:
Napisane przez Anna SG
ukrywam defekty skóry makijażem (podkład, puder ect) - czy to nie jest błąd ? Ale jak iśc do pracy z taką okropna buzią ?
Odnośnie makijażu nie dostałąm żadnych szczególnych zalecień, ale bezwzględnie nakazano mi nakładać krem z filtrem (przynajmniej SPF40 - dwa lata temu, to był bardzo wysoki faktor).

Poza tym zalecono mi przyjmowanie NNKT (Oeparol lub Biogal 3 X 1 kapsułkę przez dwa miesiące, później 2 X 1) i biotynę (1000 mcg jw., później 300 mcg)

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2006-07-03 o 11:49
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 19:27   #38
Yomanda
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
GG do Yomanda
Dot.: Trądzik rózowaty i ŁZS a czyszczenie twarzy

Cytat:
Napisane przez Anna SG
Leczę się od kilku lat ( z marnym efektem) z powodu łojotokowego zapalenia skóry (które ciągle wraca ) do tego ostatnio lekarz rozpoznał u mnie trądzik różowaty Jakby tego było mało to mam bardzo wrażliwa skórę , naczynkową (popękane naczynka na nosie i w jego okolicach ) - którą łatwo można podrażnić .

Jest ciągle zarózowiona (najbardziej w okolicach nosa i na policzkach).

Reasumując moja twarz przedstawia obraz nędzy i rozpaczy

W zwiazku z tym mam kilka pytań:
- jaki tonik?

hmmm
jeszcze jedno .... ukrywam defekty skóry makijażem (podkład, puder ect) - czy to nie jest błąd ? Ale jak iśc do pracy z taką okropna buzią ? ....

Będe wdzięczna za każda sugestie , która podpowie mi jak poprawić wygląd skóry ....

serdecznie pozdrawiam
Anna
Mam ten sam problem!!!!!!!!! Lecze trądzik wiele lat, roznymi lekami: masciami, lekami doustnymi zapisanymi przez dermatologa i nic nie pomaga. A trądzik ciagle powraca. Moja twarz jest bardzo wrazliwa. Jesli zbyt czesto mecze ja roznymi masciami to potem staje sie bardzo czerwona. W liceum przewaznie ukrywalam niedoskonalosci pod grubym makijazem i podobno bylo jeszcze gorzej. Teraz mysle o pracy i sie zastanawiam czy gdzies mnie przyjma jak zobacza taka zniszczoną twarz.
Moja buzia czesto sie swieci, ale też czuje jak jest napięta. A wychodzenie na slonko zamiast mi pomagać, czyni ją jeszcze bardziej czerwoną Powinnam unikać opalania... Również tak jak Ty mam skórę naczynkowa.
No to czekamy na porady
Pozdrawiam serdecznie autorkę z tym problemem.

'You Can Never Be Too Rich Or Too Thin'
Yomanda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 12:36   #39
Anna P.
Przyczajenie

Question Dot.: trądzik różowaty

Witam.Jeśli chodzi o trądzik różówaty, to również go mam-tak powiedział mi dermatolog. Myślałam,że to uczulenie na słońce i kupiłam w aptece krem.Dermatolog kazał mi go od razu wyrzucić, gdyz nie nadawał się do tego schorzenia, więc lepiej nie stosowac samemu kremów i maści, bo można sobie jeszcze zaszkodzić. Ja mam na razie Metronidazol w kremie, ale zapowiada się na dłuższe leczenie.Nie bardzo wiem, co z kosmetykami, czy można stosować jakieś podkłady, pudry,róże, no i jakie kremy stosować-czy do cery tłustej, czy też wrażliwej.
Anna P. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 18:41   #40
titutka
Przyczajenie

Smile Trądzik różowaty

Dzień dobry. Piszę po raz pierwszy, przed chwilą się zarejestrowałam, mam 31 lat i cerę z trądzikiem różowatym, borykam się z tym już trzeci rok i w związku z tym mam pytanie; czy mogę w moim przypadku stosować krem z serii OLAY TOTAL EFEKT na dzień, czy też są do tego jakieś przeciwwskazania?A jeśli są to proszę o jakąś podpowiedź, jakiego kremu mogłabym używać na codzień przy moim schorzeniu. Z góry dziękuję za pomoc. POZDRAWIAM titutka.
titutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-17, 19:45   #41
kaaSkaa
BAN stały

Dot.: Trądzik różowaty

a czy nic innego na ten trądzik ci nie pomogło..? ja jestem nastolatką, ale coś mi się wydaje że mój trądzik wcale nie jest sterdydowy a różowaty..
kaaSkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 06:38   #42
titutka
Przyczajenie

Red face Dot.: Trądzik różowaty

Pomaga, cały czas używam kremu ROZEX, on działa leczniczo, ale chciałam też coś co miałoby działanie przeciwzmarszczkowe. A Ty jeśli podejrzewasz u siebie trądzik różowaty powinnaś pójść jak najszybciej do dermatologa, chociaż z moich wiadomości pojawia się on dopiero w późniejszym wieku, nie wiem ile masz lat, ale chyba jesteś jeszcze bardzo młoda....
Stary 2007-04-19, 11:08   #43
kaaSkaa
BAN stały

tak wiem, byłam u dermatologa no i jednak to tylko zapalenie okołoustne.. ale nie wyglądam zaciekawie.. mam antybiotyk no i powinno sie coś ruszyć..
Stary 2007-04-19, 17:51   #44
goosia:)
Wtajemniczenie

Ja podejrzewam u siebie trądzik różowaty tzn miałam problem z rozszerzonymi,popękanymi naczynkami przez jakiś czas tzn obiawiało sie to tak,że jak sie zdenerwowałam lub miałam odpowidać na lekcji przed klasa to sie czerwieniłam,czytałam tez że psychika ma duzo do tego.Po jakim czasie mi to przeszło,wziełam sie za siebie,byłam bardziej odwazna i juz sie nie czerwieniłam w takich bzdurnych sytuacjach.A teraz zauważyłam u siebie na twarzy "pajączki" dokładnie na nosie i na policzkach--pod okiem,jak sie czerwienie to wyglada to okropnie poniewaz na twarzy robi mi sie taki niby "motyl" bo nos i policzki mam czerowne a brode i czoło normalne.Może któraś z was mi polecić jakiś dobry,niedrogi krem na te naczynka,chciałabym chociaż troche zmniejszyć zaczerwienienie.Przez ten problem musze nakładac gruba warstwe podkładu.Prosze o jakies rady , moze znacie jakies domowe sposoby?
Stary 2007-04-20, 19:19   #45
goosia:)
Wtajemniczenie

i na dodatek mam popekane naczynka na policzkach pod oczami i jak sie robie czerowna to pozniej moje oczy tez dziwnie wygladaja ;/;/ jaki krem powinnam zastosowac,albo masc ? pomozcie
Stary 2007-04-20, 21:25   #46
kaaSkaa
BAN stały

Ja mogę polecić krem Sensibio AR
Stary 2007-04-21, 07:25   #47
titutka
Przyczajenie

Wypróbuj krem ROSALGIN podobno jest bardzo dobry, polecił mi go dermatolog. Jest dostępny w aptece bez recepty.
Stary 2007-05-02, 21:15   #48
Carmela
Rozeznanie

Dot.: trądzik różowy czy rogowacenie mieszków włosowatych

mam dokladnie to samo , glownie na ramionach , lydkach i udach ... nie znosze tego bo kiedy jest mi zimno te kropki robia sie sine i sytrasznie wygladaja . Plus to ze skora nie jest gladka i brzydko to wyglada . Stosowalam wiele masci na to , peelingow , wszystko co dostepne i nic nie dziala ... wstydze sie chodzic w spodnicach i nosic blzuki z krotkim rekawem ... ehhhh
Chyba taka jest nasza uroda ...
Pozdrawiam
Carmela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 14:23   #49
Mo_niczka
Raczkowanie

Chyba trądzik różowaty i zapalenie mieszków włosowych???
Stary 2007-05-28, 10:40   #50
margitta
Zakorzenienie

Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

Wiem, że może to zdiagnozowac tylko dermatolog, ale możecie mi doradzić, czy mam się czym martwić? Po prostu od lat nie mogę wymyśłić jaką mam cerę i skąd się bierze ten nieszczęsny trądzik. Nie jest jakiś starszny i przez to lekarze ciągle go bagatelizują.

Opiszę swoją cerę:
- ogólnie jest sucha, ze skłonnością do meiszanej (szczególnei jak jest gorąco)
- na policzkach wokół nosa jest ciągle czerwona na dodatek tak dziwnie - pod oczami nie, za to idzie takim wąskim paskiem w dół.
- na policzkach (wokół nosa) mam tak jakby pod skorą sporo czerwonych plamek, które atakują gdy dotknę cerę albo podrażnie czymś (tzn wychodzą na zew w postaci takich czerwonych pryszczy)
- tam gdzie jest czerwone mam trwale rozszerzone pory, bardzo widoczne
- często wieczorem (praktycznie codzinnie) czuję gorąco w policzkach.

Zawsze uważałam, zę mam suchą cerę z trądzikiem zwykłym. Potem stwierdziłam, że to cera naczynkowa, ale kremy do takiej tylko pogorszyły trądzik Już nie wiem o o tym myśleć - mam w domu kremy do cery tłustej, mieszanej, suchej, naczyńkowej, przeciwtrądzikowe...

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 16:37   #51
passoa850
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Trądzik różowaty - co to? jak rozpoznać?

hej dziewczyny!

U mnie niedawno stwierdzono początkową faz trądziku różowatego...przeraziłam się ale mój dermatolog powiedział że to choroba cywilizacyjna i że daje mi 10 miesięcy na wyleczenie, dostałam 2 maści i bloker na słońce.

Mam do was pytanie jaki podkład do takiej cery???z jakiej firmy???

Robiła też badanie na bakterie helicobacter pyroli ale jej nie mam, sama niewiem z czego to cholerstwo się bierze...mam nadziej że mi przejdzie...
passoa850 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 13:13   #52
wholelottalove
Raczkowanie

Trudno stwierdzić przez net, z opisu wynika, że może to być początkowe/ zaawansowane stadium trądziku różowatego, jak również łojotokowe zapalenie skóry (nazwa "łojotokowe" nie sugeruje, że to schorzenie występuje wyłącznie przy skórze z łojotokiem- taka skóra może być partiami przesuszona, partiami z łojotokiem). Powinein to ocenić dermatolog. Piszesz o trwałych zmianach rumieniowych wokół nosa i okresowych zaostrzeniach pod postacią krostek- takie zmiany mogą tez pojawiać się przy pewnych schorzeniach tkanki łącznej (wtedy zmiany mają kształt motyla). Jeśli zmainy swędzą, możnaby podejrzewać reakcję alergiczną.
Stary 2007-10-20, 12:17   #53
alasien
Przyczajenie

Question Dot.: trądzik różowy czy rogowacenie mieszków włosowatych

ja mam to samo jeden lekarz powiedzial ze to od słonca i zebym go unikala, a drugi wprost przeciwnie zebym siedziala na słoncu ile sie da. Wiec sprawdzilam dwie metody i ta druga dziala ale chyba tylko nad morzem jak wrocilam z 2-tygodniowych wakacji prawie sladu nie bylo po moich kropkach a na jesien juz wszystko wrocilo do normy. Ciekawa jestem czy solarium moglo by tu pomoc??
alasien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 13:46   #54
Rossie
Raczkowanie

ja mam na ramionach takie szorstkie krostki i na udach. lekarz to ocenił jako rogowacenie mieszków włosowych ale to z twarzą nie ma nic wpsolnego . co do słońca to zaleciłwłasnie duzo na nim przebywac..i faktyczine ..zauwazylam,ze w lecie czy tez jak chodze na solarium to jest tego paskudztwa mniej a w zimę okropnie;/ niestety nie ma tego leku i to juz jest na cale zycie;/
Rossie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 23:24   #55
musicman
Zadomowienie

to co macie na ramionach i udach to rzeczywiście rogowacenie okołomieszkowe. aTrądzik różowaty to zupełnie co innego- raczej nie pojawia się na ramionach.
Trądzik różowaty objawia się rumieniem twarzy, rozszerzonymi naczynkami a w dalszym stopniu zaawansowania ropnymi krostkami.
Pierwsze leczy się łątwo, wystarczą peelingi, kremy np. z mocznikiem, masaże i juz.
Drugie to paskudztwo nie do wyleczenia.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 19:33   #56
sonia7
Przyczajenie

Trądzik różowaty + łojotok

Witam,

Mam cerę mieszaną, wrażliwą z rozszerzonymi porami. Na policzkach wysuszona, na nosie łojotok nie do opanowania. Do tego nieustannie zaczerwieniona i podobno z pierwszymi objawami trądzika różowatego. Moja łazienka pęka w szwach od kosmetyków, które mają sobie poradzić z tymi objawami, nie oszczędzam też na kosmetyczce, ale brak efektów. Chodzę czerwona z mocno przetłuszczonym nosem i pustym portfelem
Nie wiem jak sensownie zorganizować sobie pielęgnację takiej cery. Bardzo proszę o pomoc i radę.
sonia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 22:41   #57
marilin
Przyczajenie

Smile Dot.: Trądzik różowaty + łojotok

Co do trądziku różowatego to wydaje mi się,że to problem dermatologiczny i przede wszystkim powinnaś skontaktowac się z lekarzem . Ja borykam się z rumieniem (to chyba też niestety prowadzi do trądziku różowatego), ale na razie jakoś sobie radzę stosując dermokosmetyki np. Avene. Po latach walki z czerwoną buzią postanowiłam ją zaakceptowac i teraz tylko dbam o to,żeby nie była dodatkowo podrażniona.

A jeśli chodzi o świecenie się skóry to jest bardzo wiele wątków na ten temat poruszanych na forum. Jeśli o mnie chodzi nie znalazłam kosmetyku, który poradziłby sobie ze świeceniem. To co moge polecic, co trochę pomaga (ale bez cudów) to regularne maski z glinki zielonej i krem Biodermine.

Swojego czasu stosowałam też terapię kwasami i mikkroderambrazję u kosmetyczki, ale też nie było efektów.

A swoją drogą to bardzo dobrze cię rozumiem - też mam ten problem z nadmiarem kosmetyków, jak pojawia się coś nowego to od razu kupuję. Zastanawiam się jednak coraz częściej czy tak naprawdę to krokiem do sukcesu nie jest coś odwrotnego - czyli zminimalizowanie liczby używanych kosmetyków.

Jak myślicie drogie Wizażanki czy nie przesadzamy z ilością kremów i innych specyfików nakładanych na siebie???
marilin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 17:43   #58
An&tka
Przyczajenie

Dot.: Trądzik różowaty + łojotok

A ja jestem po tradziku:P ale slady pozostaly, niestety....no i ja tez sie swiece okropnie, po pol godzinie jak latarnia, po godzinie jak patelnia. Ale to jeszcze nic, po jakims czasie robie sie dodatkowo czerwona()Jakis czas temu kupilam clean&clear krem o podwojnym dzialaniu. posmarowalam buzke na noc, a rano... zero swiecenia!! normalnie matowa skora. Jestem strasznie z tego kremyt zadowolonakilka godzin a cere mam taka swiezutka...mmmm. Jest tylko problem, ze gdy jade rowerem a jest bardzo zimno to po wejsciu to cieplego pokoju krem przestaje dzialac

ja na codzien uzywam zelu do twarzy iwostin, tego kremu, oliwki do przemywania HiPP i toniku czasami;p
An&tka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 18:29   #59
sonia7
Przyczajenie

Smile Dot.: Trądzik różowaty + łojotok

An&tka podpowiedz czy na ten trądzik używałaś jakiś szczególnych kremów lub maści?
Ja wyczytałam,że z trądziku różowatego nie można się wyleczyc (można go jedynie łagodzic), więc pociesza mnie co napisałaś - tzn. że jesteś już po. To dla mnie jakaś nadzieja, ze wbrew temu co piszą w końcu pozbędę się tej "przypadłości"
sonia7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-24, 10:37   #60
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Wszyscy namawiacie, na wizyte u dermatologa, a tak naprawde żadna z moich wizyt, nawet w najmniejszym stopniu mi nie pomogła. dlatego wiem, że nie moge zdać się w tej chorobie na lekarzy ale na sama sibie. Musze sama szukać skutecznych metode. Czy możecie napisać co wam pomogło itp.?
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości