Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Moje gotowanie

Notka

Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-21, 16:51   #1
Tereskaa
Zakorzenienie

Smaczny profil Tereskaa
Smaczne przepisy3
GG do Tereskaa
Question Jak zrobić kurczaka z rożna w piekarniku?

Witajcie
Niedawno przeprowadzilam sie na swoje mieszkanko i w piatek zapraszam rodzicow na pierwszy obiadzik Dlugo zastanawialam sie co zrobic do jedzonka i wymyslilam kurczaczka z rożna bo mam taka opcje w moim piekarniku elektrycznym Tylko jak zrobic takiego kurczaczka tego nie wiem Moze ktoras z Was robila cos takiego?? I co do takiego kurczaczka podac, jakies ziemniaczki, suroweczke czy cos takiego ?? Pomozcie, prosze, kochaniutkie

Jem mniej, bramy raju są wąskie

Tereskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 22:53   #2
lain
Zakorzenienie

Dot.: Jak zrobić kurczaka z rożna w piekarniku?

tez mam rozen w piekarniku i cos nawet jeszcze mnie nigdy nie kusilo zeby to zamontowac i wyprobowac jak zrobisz to sie pochwal jak wyszlo
lain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:51   #3
Tereskaa
Zakorzenienie

Smaczny profil Tereskaa
Smaczne przepisy3
GG do Tereskaa

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
jak zrobisz to sie pochwal jak wyszlo
Hihi, no ladnie ladnie Jasne, ze sie pochwale Juz nawet mam koncepcje co z tym kurczaczkiem... myslalam, myslalam cala nocke i wymyslilam.... ale ciiiii zeby nie zapeszyc Napewno napisze co i jak

Stary 2007-02-22, 20:31   #4
agus87
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Smaczny profil agus87
Smaczne przepisy10

cześć!! ja robię tak : Przyprawiam kurczaka od środka z zewnatrz itp, skrzydelka zwiazuje na okolo nitka, by sie nie spalily, na butelkę od piwa 0,5 l do ktorej wlewam wody cieplej "nabijam kurczaczka". Stawiam go na blachę i co jakis czas polewam go np jakims tluszczykiem, lub tym co sie niego splynelo na blachę. Szyjkę najlepiej trochę przyciąc, zeby sie nie spalila. No i okolo 1, 5 h lub 2 kontrolując Pozdrawiam!!
agus87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 20:36   #5
agus87
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Smaczny profil agus87
Smaczne przepisy10

zapomnialam dodac, ze dzieki polewanemu tluszczykowi skorka jest "super chrupiąca" a do kurczaczka mozesz zrobic cos takiego :

Ziemniaki:
Ugotuj ile chcesz, wystudz, pokroj w cwiartki i na patelnie do smazenia by się przypiekly, przypraw (oregano, przyprawa do grilla, papryka jak wolisz)

Surówka z białej kapusty:
glowka bialej kapusty, marchewka, pietruszka nac, jablko, lyzka oleju, octu, cukier, sol, pieprz, no i - 2 ŁYŻKI MAJONEZU, LUB 3 JAK WOLISZ, wymieszaj smacznego

Surówka z czerwonej kapusty:
głowka czerwonej kapusty, kukurydza, pietruszka, marchewka, jablko, pietruszka, 3 lyzki majonezu, ocet, sol, pieprz, lyzka oleju
mieszasz - smacznego;]

Obie pycha!!

Porada : zamiast cukru , ktory nie zawsze sie rozpuszcza, wsyp troche cukru pudru;]
agus87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 20:41   #6
Tereskaa
Zakorzenienie

Smaczny profil Tereskaa
Smaczne przepisy3
GG do Tereskaa

Dzięki Aguś za rady Przyszły troszeczkę za późno bo już sama coś wymyśliłam ze względu na goniący czas ale na pewno następnym razem wypróbuję Twoje przepisiki

Więc jestem już po obiadku wyszedł super Więc zrobiłam tak:
kurczaczka takiego do 1,5 kg na noc wysmarowałam marynatą zrobioną z oleju i przyprawy chyba Kamisa ( wyrzuciłam opakowanko z rozpędu) ta przyprawa miała w nazwie marynata i miała kurczaka na obrazku Tak sobie ten kurczaczek leżał całą noc i do południa, później do środka włożyłam kawałek wędzonej słoniny żeby mięsko nie było zbyt suche i nadziałam na drut rożna i tak sobie pykał godzinkę i 15 minutek w temperaturce 180 stopni najpierw bez termoobiegu a pół godziny przed końcem włączyłam termoobieg. Do tego zrobiłam coś takiego http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/2,5..._PRZEPISY.html po prostu pycha wyszło Tylko zamiast w tortille położyłam to danko obok kurczka, no i nie dodawałam do środka piersi z kurczaka, tylko cebulkę, czosnek, ryż, fasolkę, pomidory, kostkę rosołową i śmietanke
Super obiadzik się udał i wszyscy zadowoleni i najedzeni

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moje gotowanie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości