Opalanie po kwasach ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-23, 14:07   #31
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Opalanie po kwasach !

Kropko nie przeszlas na chinski,nie naleze do filtrujacych sie,uzywam kwasow i Dirosealu,ktory ma retinaldehyd w sobie ale czasami mam wrazenie,ze panuje tutaj atmosfera niczym w sekcie i mozemy sobie mantrowac"filtry,filtry i jeszcze raz filtry"
Pisac jest zawsze latwo,tak samo jak doradzac ale kiedy chcemy wprowadzic to w zycie -bywa inaczej.Czasami mam tez wrazenie,ze chce sie kogos uszczesliwic na sile Zdaje sobie sprawe,ze kiedy w gre wchodza kwasy i inne kuracje to nie ma zartow jednak....troche luzu,w koncu zyjemy po to,by czerpac max przyjemnosci a nie meczyc sie kazdego dnia.

Na since pod oczami probowalas moze kamuflaza ArtDeco nr 2?u mnie on spisuje sie idealnie

Spory kawalek czasu temu udalo mi sie dorwac rozswietlacz Lancome Touche Liberte,z tego co wiem jest juz niedostepny ale moze jest szansa by go gdzies upolowac;mam akurat odcien 01 i jest naprawde dobry.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=454

Pytalas sie o przebarwienia,wiem ze uzywasz Effaclar K-efekty daje ale przy sotsowaniu dlugofalowym,u mnie widoczne zmiany nastapily po prawie roku uzywania ale warto bylo czekac
Uzywasz jednego z najlagodniejszych kwasow i jedyne co moge Ci poradzic to latem postawic na dobra ochrone latem,to ze bedziesz uzywac stabilnego kremu z filtrem nie znaczy ze sie nie opalisz ale bedzie to wolnej nastepowalo.Po odstawieniu kwasow one nadal dzialaja i ten proces trwa jeszcze ok.3 m-cy(chyba sie nie myle,pamietam ze ktos o tym wspominal-a jezeli jestem w bledzie to prosze o korekte)

Testowalam na sobie wszelkie mazidla brazujace i....niezbyt mi sie podobal efekt a juz na pewno nie po Dove,to juz wole J&J Holiday Skin.Kombinacje z natluszczaniem i peelingiem tez nie do konca daly takie rozwiazanie jak lubie-mialam do wyboru:
-polubic meczarnie z brazujacymi mazidlami oraz plamami,brudnymi ciuchami itp
-dac sobie spokoj i oswoic sie z blada skora

wybralam to drugie i nie zaluje ale wiem,ze nie kazda z Nas dobrze czuje sie w takiej skorze

Jakiego uzywasz nawilzacza do twarzy?czy cos poza Effaclarem K uzywasz jeszcze?
Stary 2007-02-23, 14:17   #32
lorelei
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
GG do lorelei

Myślę, że jeżeli ktoś decyduje się na tak głęboką ingerencje jaką jest stosowanie kwasów czy retinoli powinien sobie zdawać sprawę, że twarz będzie wymagała specjalnego traktowania i ochrony.

O szkodliwości promieniowania UV chyba nikogo nie trzeba przekonywać, są na to dowody w postaci wyników badań. Co prawda o wpływie promieniowania UV na długowieczność staruszek nie czytałam, o tym ze wiatr opala czy też 'rozwiewa' promieniowanie UV też nic nie wiem, ale człowiek uczy się przez całe życie .

Filtruje się już od lat (zaczęłam w czasach ciemnogrodu gdzy jeszcze nie było Wizażu ) - miałam dobrą dermatolog. Po pierwszych złuszczaniach zaopatrzyła mnie w filtr. Ale też nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką - mogę iść do sklepu bez fartora 100 na twarzy. No i nie stosuje się do 1,8 ml, bo z moim SVR 100 wyglądałabym jak posmarowana pastą do zębów .

Lubię swoją bladą cerę i uważam że to oznaka zdrowia a nie choroby. Wystarczy mi lekkie muśnięcie bronzera . Ale rozumiem że nie każdemu to odpowiada.
Za kilka tygodni przeprowadzam się nad ocean i mam zamiar z tego korzystać, ale z filtrem na twarzy i ciele oraz z chustką lub czapeczką na głowie. No i po południu . Słońce ma też swoje zalety.

Wielką zaletą tego forum jest informowanie o zagrożeniach i skutkach niewłaściwej pielęgnacji cery. I to starają się robić moderatorki. Wszystko jest dla ludzi, jeżeli ma się odpowiednią wiedzę. A czy ktoś się zastosuje czy nie to już jego sprawa .
lorelei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 14:36   #33
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lorelei
Wielką zaletą tego forum jest informowanie o zagrożeniach i skutkach niewłaściwej pielęgnacji cery. I to starają się robić moderatorki. Wszystko jest dla ludzi, jeżeli ma się odpowiednią wiedzę. A czy ktoś się zastosuje czy nie to już jego sprawa .
Wlasnie,dobrze to ujelas,ze zaleta forum jest informowanie ale czasami mam wrazenie,ze panuje lodowa atmosfera.....a nie mozna do wszystkiego podchodzic az do bolu powaznie,potrzeba troche zartu,ironii i smiechu tak zeby wiedza,dla osob wdrazajacych sie stala sie czyms przyjemnym a nie koniecznoscia,przez ktora musza przedostac sie same.
Stary 2007-02-23, 14:50   #34
lorelei
Zadomowienie

GG do lorelei

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wlasnie,dobrze to ujelas,ze zaleta forum jest informowanie ale czasami mam wrazenie,ze panuje lodowa atmosfera.....a nie mozna do wszystkiego podchodzic az do bolu powaznie,potrzeba troche zartu,ironii i smiechu tak zeby wiedza,dla osob wdrazajacych sie stala sie czyms przyjemnym a nie koniecznoscia,przez ktora musza przedostac sie same.
Lodowa atmosfera bo wiele tu bladolicych Zim ( i nie tylko ) . Myślę że atmosfera jest całkiem luźna, a żarty i sporo autoironii jest w wątku o filtrowym zwątpieniu.

Ja kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem. Jest wiele zagrożeń no które nie mam wpływu i przecież się nie zastrzelę z tego powodu .
Stary 2007-02-23, 14:59   #35
marta78
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
W tym to owszem, zgadzamy się.
w innej kwestii się nie wypowiadałam
marta78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 15:00   #36
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Na since pod oczami probowalas moze kamuflaza ArtDeco nr 2?u mnie on spisuje sie idealnie

Pytalas sie o przebarwienia,wiem ze uzywasz Effaclar K-efekty daje ale przy sotsowaniu dlugofalowym,u mnie widoczne zmiany nastapily po prawie roku uzywania ale warto bylo czekac
Uzywasz jednego z najlagodniejszych kwasow i jedyne co moge Ci poradzic to latem postawic na dobra ochrone latem,to ze bedziesz uzywac stabilnego kremu z filtrem nie znaczy ze sie nie opalisz ale bedzie to wolnej nastepowalo.Po odstawieniu kwasow one nadal dzialaja i ten proces trwa jeszcze ok.3 m-cy(chyba sie nie myle,pamietam ze ktos o tym wspominal-a jezeli jestem w bledzie to prosze o korekte)

Testowalam na sobie wszelkie mazidla brazujace i....niezbyt mi sie podobal efekt a juz na pewno nie po Dove,to juz wole J&J Holiday Skin.Kombinacje z natluszczaniem i peelingiem tez nie do konca daly takie rozwiazanie jak lubie-mialam do wyboru:
-polubic meczarnie z brazujacymi mazidlami oraz plamami,brudnymi ciuchami itp
-dac sobie spokoj i oswoic sie z blada skora

wybralam to drugie i nie zaluje ale wiem,ze nie kazda z Nas dobrze czuje sie w takiej skorze

Jakiego uzywasz nawilzacza do twarzy?czy cos poza Effaclarem K uzywasz jeszcze?
Art Deco szukałam, niestety chwilowo brak w Douglasie. Mam zajrzeć znowu w weekend.

Co do Effaclaru to szczerze mówiąc łudzę się na krótszy czas. Na rok sobie pozwolić nie mogę, bo rozszerzone pory mam na partiach suchych, a one za tym preparatem przepadają średnio. Pomęczę się jeszcze trochę i zobaczymy.

Co do samoopalaczy to mam jeszcze chwilę na testy. Oczywiście testuję na nogach, więc póki zima, testy będą bezbolesne.

Nawilżaczy używam w postaci kremów, bardzo różnych, w chwili obecnej 35+ Dax i Dermedic. I robię listę zakupów mazidłowych, którą w przyszłym tyg. zrealizuję. Będą tam głównie nawilżacze.

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Myślę, że jeżeli ktoś decyduje się na tak głęboką ingerencje jaką jest stosowanie kwasów czy retinoli powinien sobie zdawać sprawę, że twarz będzie wymagała specjalnego traktowania i ochrony.

O szkodliwości promieniowania UV chyba nikogo nie trzeba przekonywać, są na to dowody w postaci wyników badań. Co prawda o wpływie promieniowania UV na długowieczność staruszek nie czytałam, o tym ze wiatr opala czy też 'rozwiewa' promieniowanie UV też nic nie wiem, ale człowiek uczy się przez całe życie .

Filtruje się już od lat (zaczęłam w czasach ciemnogrodu gdzy jeszcze nie było Wizażu ) - miałam dobrą dermatolog. Po pierwszych złuszczaniach zaopatrzyła mnie w filtr. Ale też nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką - mogę iść do sklepu bez fartora 100 na twarzy. No i nie stosuje się do 1,8 ml, bo z moim SVR 100 wyglądałabym jak posmarowana pastą do zębów .

Lubię swoją bladą cerę i uważam że to oznaka zdrowia a nie choroby. Wystarczy mi lekkie muśnięcie bronzera . Ale rozumiem że nie każdemu to odpowiada.
Za kilka tygodni przeprowadzam się nad ocean i mam zamiar z tego korzystać, ale z filtrem na twarzy i ciele oraz z chustką lub czapeczką na głowie. No i po południu . Słońce ma też swoje zalety.

Mam dziwne wrażenie, że kłapiesz do mnie, a ponieważ w kościach czuję, że dyskusji podejmować nie powinnam, bo źle się skończy, więc odpowiem krótko...

Bardzo sobie cenię poczucie humoru, pod warunkiem że nie ociera się o kpinę. Nigdzie słowa nie ma o wpływie UV na czyjąkolwiek długowieczność, a tym bardziej o rozwiewaniu promieniowania. W kwestii zaś osmagania wiatrem lub słońcem, przeceniasz mnie, nie ja wymyśliłam te określenia. Odsyłam do książek, nawet nie trzeba daleko i ambitnie szukać, wystarczy Tolkien.
Pozdrawiam.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 518 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 15:35   #37
lorelei
Zadomowienie

GG do lorelei

Cytat:

Mam dziwne wrażenie, że kłapiesz do mnie, a ponieważ w kościach czuję, że dyskusji podejmować nie powinnam, bo źle się skończy, więc odpowiem krótko...

Bardzo sobie cenię poczucie humoru, pod warunkiem że nie ociera się o kpinę. Nigdzie słowa nie ma o wpływie UV na czyjąkolwiek długowieczność, a tym bardziej o rozwiewaniu promieniowania. W kwestii zaś osmagania wiatrem lub słońcem, przeceniasz mnie, nie ja wymyśliłam te określenia. Odsyłam do książek, nawet nie trzeba daleko i ambitnie szukać, wystarczy Tolkien.
Pozdrawiam.
Nie kłapię - raczej klepie .
Nie chciałabym aby to wyglądało jak atak, ale to ty postawiłaś tezę że promieniowanie UV nie uczyniło szkody twojej babci, więc nie jest szkodliwe. Moja babcia z dziadkiem też całe życie pracowali na roli i ja też im pomagałam. Nie było wtedy filtrów ani badań a oni i tak wiedzieli że trzeba okryć ciało przewiewnym jasnym ubraniem i obowiązkowo chustka na głowę. Tak więc stosowali prostą, ale jednak ochronę przeciwsłoneczną i wiedzieli co robią.
Jeżeli chodzi o 'lekką opaleniznę od wiatru uzyskaną' - nie wiedziałam że zastosowałaś środek stylistyczny. Bardzo przepraszam .
A Tolkiena lubię, tylko on chyba nie jest ekspertem od opalania.

A tak poważnie to nie do końca wiem o co Ci chodzi, bo twoje argumenty nie są zbyt logiczne. I tyle.
Pozdrawiam również.
Stary 2007-02-23, 15:38   #38
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Poza tym nie popadajmy w paranoje
Dobrze powiedziane.

Ale i tak dziwią mnie od czasu do czasu posty z zapytaniami o opalanie, bo nie oszukujmy się - Biochemia jest znana na Wizażu z tego, iż nie propaguje opalania. I raczej prędko zdania nie zmienimy...

Cytat:
[...] panuje tutaj atmosfera niczym w sekcie i mozemy sobie mantrowac"filtry,filtry i jeszcze raz filtry"
Pamięta, że kiedy powstałą Biochemia, przeciwniczki tego forum pisały właśnie, że gadamy tutaj o takich rzeczach jakbyśmy należały do jakiejś sekty. Eh...to były czasy. Potem ktoś powiedział, że zachowujemy sie i wyglądam pewnie jak wampiry...Całkiem miły komentarz dla wielbicieli Kronik Wampirów Anny Rice

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
DZiękuję, Lorelei, za tego posta
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 16:10   #39
hathayoga
perfumove love

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ale i tak dziwią mnie od czasu do czasu posty z zapytaniami o opalanie, bo nie oszukujmy się - Biochemia jest znana na Wizażu z tego, iż nie propaguje opalania. I raczej prędko zdania nie zmienimy...
A co z opalaniem nie planowanym? Nie w sensie że "idę na plażę nasmarowana oliwką", a raczej "idę na piechotę do pracy w ciepły i słoneczny dzień", czy "na spacer po plaży"? Czy przynależność do fanklubu biochemii musi oznaczać całkowitą rezygnację z kąpieli słonecznych?

Kosmetyki
Ciucholand
Książki
Wish
hathayoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 16:24   #40
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
A co z opalaniem nie planowanym? Nie w sensie że "idę na plażę nasmarowana oliwką", a raczej "idę na piechotę do pracy w ciepły i słoneczny dzień", czy "na spacer po plaży"? Czy przynależność do fanklubu biochemii musi oznaczać całkowitą rezygnację z kąpieli słonecznych?
Hmm...powiem o sobie, bo nie wiem jak to wygląda u innych.

Ja się wcale nie opalam, w ogóle, nic a nic. Nie lubię, robi mi się słabo z gorąca, a na słonce mam uczulenie - mam potem skórę pełną podskórnych krostek. Nie znaczy to,ze moja noga na plazy nie postanie - wręcz przeciwnie, bo lubię popływać. Ale zawsze nasmaruje sie od stop do głow jakims mazidłem
Filtruje sie codziennie, nawet jak ide do pracy czy na uniwersytet, nawet w zimie.Robię tak, bo nie potrafie juz oszukac siebie samej, ze 1) nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwosci UVA 2) w zasadzie non-stop stosuje retinoidy. Nie wszystkie Uzytkowniczki Biochemii tak robią i nie mam z tym problemu
Stary 2007-02-23, 16:29   #41
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

hathayoga, wierz mi, wychodzę z domu przed zapadnięciem zmroku... wbrew pozorom chodzę na spacery w słoneczne dni, bywam nawet na plaży chociaż częściej w ubraniu niż w kostiumie kąpielowym. mieszkam nad morzem, więc trudno tam nie bywać, uwielbiam słońce, szum morza i letni, morski wiatr... dzięki filtrom unikam poparzeń i przebarwień. a przy okazji naoglądam się plażowiczów, w większości jednak poparzonych, a czasami opalonych (spalonych?) do czerni wręcz...

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 16:42   #42
hathayoga
perfumove love

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hmm...powiem o sobie, bo nie wiem jak to wygląda u innych.

Ja się wcale nie opalam, w ogóle, nic a nic. Nie lubię, robi mi się słabo z gorąca, a na słonce mam uczulenie - mam potem skórę pełną podskórnych krostek. Nie znaczy to,ze moja noga na plazy nie postanie - wręcz przeciwnie, bo lubię popływać. Ale zawsze nasmaruje sie od stop do głow jakims mazidłem
Filtruje sie codziennie, nawet jak ide do pracy czy na uniwersytet, nawet w zimie.Robię tak, bo nie potrafie juz oszukac siebie samej, ze 1) nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwosci UVA 2) w zasadzie non-stop stosuje retinoidy. Nie wszystkie Uzytkowniczki Biochemii tak robią i nie mam z tym problemu
Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
hathayoga, wierz mi, wychodzę z domu przed zapadnięciem zmroku... wbrew pozorom chodzę na spacery w słoneczne dni, bywam nawet na plaży chociaż częściej w ubraniu niż w kostiumie kąpielowym. mieszkam nad morzem, więc trudno tam nie bywać, uwielbiam słońce, szum morza i letni, morski wiatr... dzięki filtrom unikam poparzeń i przebarwień. a przy okazji naoglądam się plażowiczów, w większości jednak poparzonych, a czasami opalonych (spalonych?) do czerni wręcz...
Dzięki za wyjaśnienia, właśnie o to mi chodzi. Na plażowanie - wiadomo nie od dziś - filtry. Podczas "kwaszenia", niezależnie od pory roku - filtry.
Nie mam idealnej cery, więc podkład i sypki puder na filtry to dla mnie konieczność (choćby dla własnego dobrego samopoczucia). Zimą znoszę to bardzo dobrze, naprawdę. Ale ciężko jest mi po prostu wyobrazić sobie siebie latem, gdy zdyszana pędzę w upale do pracy, tam haruję jak dzika i po godzinie mazidła spływają mi z twarzy (szczególnie, że z klimatyzacją bywa różnie). A nie ukrywam - wygląd w mojej robocie to połowa sukcesu (finansowego). Stąd moje wątpliwości - czy stosując Effaclar teraz, odstawiając go latem (jak również i wysokie, lepkie filtry) nie zrobię sobie jakiejś "krzywdy" wystawiając się do słońca za jakiś czas?

Kosmetyki
Ciucholand
Książki
Wish
hathayoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 16:51   #43
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Pozdrawiam.

Pozwole sobie wybrac ten fragment Twojej wypowiedzi a co! poniewaz trafnie podsumowuje Nasza dyskusjei dodaje nutke dobrego humoru

ArtDeco jak bedziesz miala okazje to wyproboj,moze akurat Ci przypadnie do gustu-chociaz mnie na poczatku przerazila konsystencja ale...oswoilam sie z nia

Cytat:
Napisane przez hathayoga
Z mojej strony wyglada to tak,naleze do grupy nie opalonych i nie opalajacych sie ale lubie bywac na plazy,szczegolnie poznym popoludniem i bardziej w ubraniu,choc nie przypominam zakonnicy w habicie plywac tez lubie ale wtedy na maxa uzywam mazidel bo nie dosc,ze blada to na dodatek blondynka ktora szybko "lapie"slonce.
Przynaleznosc do fan klubu Biochemii jak to ladnie ujelas nie oznacza rezygnacji ze slonca,tylko uczy o swiadomym wplywie slonca na Nas

Cytat:
Napisane przez L_V
Pamięta, że kiedy powstałą Biochemia, przeciwniczki tego forum pisały właśnie, że gadamy tutaj o takich rzeczach jakbyśmy należały do jakiejś sekty. Eh...to były czasy. Potem ktoś powiedział, że zachowujemy sie i wyglądam pewnie jak wampiry...Całkiem miły komentarz dla wielbicieli Kronik Wampirów Anny Rice
Takze pamietam tamte chwile ale ostatnio poprostu brakuje mi tej pewnej beztroski,ktora panowala na samym poczatku-kiedy swobodnie sobie plotkowalysmy o wielu sprawach a teraz wszystko rozbija sie o merytoryczna poprawnosc i dlatego skojarzylo mi sie to z mantra
Wiem,ze forum sie przeobraza-to jest normalne ale czasami z sentymentem wspominam "lotne" posty
Stary 2007-02-23, 17:04   #44
lorelei
Zadomowienie

GG do lorelei

Cytat:
Przynaleznosc do fan klubu Biochemii jak to ladnie ujelas nie oznacza rezygnacji ze slonca,tylko uczy o swiadomym wplywie slonca na Nas

Stary 2007-02-23, 17:13   #45
confused
Zadomowienie

Dziewczyny, ale herezje siejecie

Ale tak poważnie, dziwie się, że świadome tych wszystkich niebezpieczeństw powodowanych UVA jednak ryzkujcie dla opalenizny Ale jesteście świadome tego, więc myślę, że to jest ok Każdy robi co chce
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 17:15   #46
martusia810
Raczkowanie

Dziewczyny, ja stosowalam kwasy dwie serie, używałam kremu lirene 50 , a że miałam wesele w lato i nie chciałam wyglądać na bladą ( a że wykupiłam sobie wcześniej karnet do solarium ) nie chciałam aby się zmarnował przez te kwasy więc smarowałam buzkę 50 i szłam się poalać. Nie miałam żadnych przebarwień.
martusia810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 17:18   #47
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martusia810 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja stosowalam kwasy dwie serie, używałam kremu lirene 50 , a że Nie miałam żadnych przebarwień.
Czas przeszł nie wskazany, czasami plamki wyłażą po latach.....strasze, jak na wampira przystało
Stary 2007-02-23, 18:01   #48
confused
Zadomowienie

L_V, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale ja wampiry lubię Wydają się takie... wybielone (filtrem oczywiście)
Stary 2007-02-23, 18:15   #49
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale herezje siejecie

Ale tak poważnie, dziwie się, że świadome tych wszystkich niebezpieczeństw powodowanych UVA jednak ryzkujcie dla opalenizny Ale jesteście świadome tego, więc myślę, że to jest ok Każdy robi co chce
Nawet jezeli to ma byc zart to troche nie na miejscu jest uzycie tego typu emotki .....budzi to dziwne emocje wbrew temu,co napisalas dalej.

Ale masz racje,kazdy robic to,co uwaza za stosowne
Stary 2007-02-23, 21:05   #50
wąż
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marta78 Pokaż wiadomość
Kropkaale kiedyś promieniowanie słoneczne nie było tak szkodliwe jak teraz...
taaa oddychanie kiedyś też nie było tak szkodliwe jak obecnie, a jednak do oddychania nie używamy żadnych masek ani filtrów odsączających spaliny z powietrza.
Jak sobie pomyśle ile życia można stracić na myślenie o tym czy wklepałam 2,5 ml filtra czy przypadkiem tylko 2,35 (swoją drogą zastanawia mnie to 2,5ml. Moja skóra w żadnym wypadku takiej ilości na raz nie przyjmie!!! standardowe próbki kremów 1,5 ml starczają mi niemal na tydzień); czy na pewno każdy kawałek ciała jest idealnie zabezpieczony przed słońcem itp. Poza tym można tracić czas i pieniądze na zabezpieczanie się przed najróżniejszymi chorobami, co nie znaczy że przyniesie to jakikolwiek skutek.

Dawniej ludzie się tym tak nie przejmowali i żyli!!

a bladość, choć może i modna, nie każdemu pasuje. czasami jest wręcz ohydna..

Edytowane przez wąż
Czas edycji: 2007-02-23 o 21:21 Powód: pomyłka
wąż jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 21:52   #51
confused
Zadomowienie

Hexanno o kurczę, może rzeczwiście przesadziłam, to oczwiście było w żartach i nawet nie pomyślałam, że mogłam kogoś urazić... Jeśłi tak to bardzo przepraszam...
Stary 2007-02-23, 22:11   #52
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość

a bladość, choć może i modna, nie każdemu pasuje. czasami jest wręcz ohydna..
fajniejsze są skwarki z solarium z wielkimi zmarchami w wieku 23 lat?

Najgorzej jest zaczac z filtrami. Tez bylam strasznie oporna, pokpiwalam sobie z wklepywania takiej tony czegos klejacego. Zaczelam i okazalo sie, ze nie jest tak zle. Nie odmierzam dokladnie, ale nakładam, ile sie da. Traktuje filtr, jak zwykly krem. Nie ma co robic tragedii. Pod zwykly puder nakladam jeszcze skrobie, bo najlepiej matuje. I wcale mi sie nic nie lepi. Nie ma co robic draki, tylko po prostu się filtrować, tym bardziej jesli stosuje się kwasy. A jak ktoś nie ma ochoty, to niech nie roztrząsa na forum.
Już mase osob zadawaly te same pytania, mialy watpliwosci. Zamiast powielac, trzeba uzyc wyszukiwarki i poczytac to, co juz zostalo napisane.
Stary 2007-02-23, 22:21   #53
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Hexanno o kurczę, może rzeczwiście przesadziłam, to oczwiście było w żartach i nawet nie pomyślałam, że mogłam kogoś urazić... Jeśłi tak to bardzo przepraszam...

To jest pewna niedoskonalosc pisanego slowa,ktore zawsze mozna odebrac dwojako
Stary 2007-02-23, 22:21   #54
Kakusia
Zakorzenienie

a wydawalo mi sie ze po to jest stworzony ten watek zeby wymieniac swoje zdania i dowiedziec sie czegos wiecej - myle sie ?
Ja bym nie kategoryzowala jako blada - skwarek solariowy... Bylam raz na solarium i nie mam zamiaru tam chodzic, ale swojej bladosci nie nawidze i nie jestem w stanie zaakceptowac... Ale bardzo podoba mi sie lekka opalenizna - naturalna, zdrowo wygladajaca cera takie 'musnieta sloncem'
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 22:24   #55
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
a wydawalo mi sie ze po to jest stworzony ten watek zeby wymieniac swoje zdania i dowiedziec sie czegos wiecej - myle sie ?
to juz kolejny taki watek. ile razy mozna odpowiadac na te same pytania? polecam wyszukiwarke.
Stary 2007-02-23, 22:44   #56
Hexxana
Zakorzenienie

Jest tyle roznych watkow,ze nie widze sensu spierania sie o to,czy jest on potrzebny czy nie-skoro powstal i toczy sie w nim dyskusja to po prostu jest
Stary 2007-02-23, 22:45   #57
wąż
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
fajniejsze są skwarki z solarium z wielkimi zmarchami w wieku 23 lat?
No tak, najlepiej to ze skrajności w skrajność. Czy ja napisałam, że podobają mi się dziewczęta spędzające połowę życia w solarium?? Nie.
Po prostu niektórzy ze swoją bladością wyglądają źle. Nie oznacza to jednak, że mają się katować na solarium, czy smażyć na słońcu. To samo się tyczy osób, które nie chcą narażać skóry na szkodliwe promieniowanie - przecież nie rezygnują z wychodzenia z domu.
Po prostu to, co przeczytałam w niektórych postach jest dla mnie mocną przesadą.

Zresztą odnoszę wrażenie, że wiele z was tak bardzo (przesadnie) dba o cerę - między innymi nakładając na nią przeróżne specyfiki - że ostatecznie robicie jej więcej złego, niż dobrego

Edytowane przez wąż
Czas edycji: 2007-02-23 o 22:47 Powód: ee bo perfekcjonizm czasem we mnie się odzywa - szczególnie przy głupich błędach :-)
Stary 2007-02-23, 22:46   #58
Ash
Wtajemniczenie

Cytat:
Jest tyle roznych watkow,ze nie widze sensu spierania sie o to,czy jest on potrzebny czy nie-skoro powstal i toczy sie w nim dyskusja to po prostu jest
sorry, zdenerwowal mnie ktoś, do tego ciągle te same pytania i wątpliwości. poniosło mnie.

Cytat:
Napisane przez wąż Pokaż wiadomość

Zresztą odnoszę wrażenie, że wiele z was tak bardzo (przesadnie) dba o cerę - między innymi nakładając na nią przeróżne specyfiki - że ostatecznie robicie jej więcej złego, niż dobrego
jeśli chodzi o mnie to dzięki biochemii zmniejszyłam ilosc uzywanych kosmetykow. kiedys nie pozwolilabym sobie na wyjscie z domu bez podkladu, teraz robie to prawie zawsze. nawet moj TZ zauważył, że mam dużo ładniejszą cerę.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-02-25 o 17:11
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 00:16   #59
wąż
Raczkowanie

a ja nie używam żadnych podkładów, pudów, fluidów (matko, ileż to można warstw na twarz nałożyć), a cerę mam ładną i gładką. Poza tym jestem przekonana, że dawniej była jeszcze lepsza. Dawniej, czyli wtedy, gdy praktycznie nie stosowałam nawet zwykłego kremu!!!.
Rozumiem, że część z was ma problemy z cerą i dlatego zdecydowała się na takie czy inne kuracje. Wiem jednak, że łatwo można przesadzić i zamiast pomóc, można sobie zaszkodzić. Nawet jeśli się jest pod opieką dermatologa (bo znam takie przypadki)

Stary 2007-02-24, 04:20   #60
soni
Raczkowanie

chodzial okolo 4 lat na solarium dosyc regularnie i powiem ci , ze odkad wogole zprzestalam sie opalac i zaczelam uzywac filtrow i wlasnie roznych kremow z gatunku zluszczaczy , wygladam duzo lepiej . duzo w anglii napatrzylam sie na cery ronego koloru i stwierdzam , ze angielki maja najpiekniejsze snieznobiale cery. nie ma sensu przyciemniac sie na sile , lepiej zadbac o to , co juz mamy .
soni jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości