Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-10-30, 23:35   #271
azzis
Zakorzenienie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Limonatka, w sumie czego nie użyjesz, to podczas kuracji Akne nie zapcha Cię. Teraz możesz eksperymentować Być może wcale nie będziesz potrzebowała takiego mocnego nawilżenia. Ja np. używam lekkiego kremu nawilżającego. Skóra wcale mi się nie łuszczy i w ogóle nie jest sucha.
azzis jest offline  
Stary 2007-10-31, 08:52   #272
agnieska
Zakorzenienie

Lipobase jest przyjemniejsze w rozprowadzaniu, nie tak gęste, z tego co pamiętam łatwiej się zmywa myślę że możesz spróbować.

agnieska jest offline  
Stary 2007-10-31, 09:50   #273
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Limonatka, w sumie czego nie użyjesz, to podczas kuracji Akne nie zapcha Cię. Teraz możesz eksperymentować Być może wcale nie będziesz potrzebowała takiego mocnego nawilżenia. Ja np. używam lekkiego kremu nawilżającego. Skóra wcale mi się nie łuszczy i w ogóle nie jest sucha.

Dokładnie.... mnie też nic nie zapycha .
Ja kupiłam nanobase, bo myślałam, że będę się bardzo łuszczyć... a łuszczę tylko spradycznie na brodzie i to jest tez nie takie typowe łuszzcenie tylko bardzo sucha skóra, która jak potraktuje ją nanobase wraca od razu do normalności....

Gonia jest offline  
Stary 2007-10-31, 13:25   #274
julia1612
Raczkowanie

mój 11dzień Izoteku.Narazie jak juz wcześniej wspominalam wysuszaja mi sie tylko usta.Skora fakt faktem leciutko się łuszczy, ale nie odczuwam jeszcze potrzeby jej smarowania nawilżaczami.filtrów tez nie stosuje poniewaz mam na twarzy tak gruba warstwe makijazu , że jak szłam w nim na solar kiedys to buzia sie kompletnie nic nie opaliła(w koncu przez korektor,fluid,puder jest ciezko sie przedrzec,a co jak kazdy z tych malowideł niby ma jakas ochrone przed uv).I jeszcze 1 pytanie czy u wszytskicj nastepuje wysyp?!Czy moze kogos to omineło?W tej chwili poprawił się stan mojej cery aż tyle nie wychodzi mi.aha no i mam straszny łupież->skóra przeszuszona przez izo do tego musze przestac uzywac suszarki.A włosy nie wiem czy mi wypadaja czy nie narazie sie tym nie martwie.Pewno wiem o tym i bardziej zwracam uwage i każdy znaleziony włos to zaraz mysl " Boże to napewno przez Izotek"!
julia1612 jest offline  
Stary 2007-10-31, 14:20   #275
azzis
Zakorzenienie

Ja używam filtrów. Lepiej huhać na zimne
Ja miałam "wysyp",ale to nie od Akne, ale od Effaclaru K. Przestałam nim smarować miejsca w których wcześniej pojawiały mi się gule i automatycznie się zmniejszyły. Może wysyp będzie potem...? Gdzieś w 3-4 mies.? Trudno powiedzieć.
azzis jest offline  
Stary 2007-10-31, 15:13   #276
Limonatka
Zakorzenienie

No i masz, przeczytałam wczoraj wieczorem ulotke Akne i ... nie mogłam spać - spałam niespokojnym snem, zamartwiając się, że moje włosy staną się brzydkie (praktycznie nigdy na nie nie narzekałam) i że moje usta (z którymi też nigdy nie miałam problemu, nawet na zime rzadko je nawilżałam) będą popękane i pokrwawione Koszmar! Wiem, że nie mogę mysleć tylko o negatywnych skutkach, że muszę myśleć pozytywnie bo przecież w końcu mam ogromne szanse życ normalnie - nie wstydzić się spać z kimś znajomym w jednym pokoju, np. na wakacjach czy wypadach bo "zobaczy moja okropną cerę", móc normalnie po uczelni pojechać sobie na zakupy czy spotkać się z kimś, a nie, że po 4 ćwiczeniach moja cera mimo "odtłuszczania" na każdej przerwie świeci się jak żarówka, wyskoczyło mnóstwo nowych pryszczy i "muszę wpierw podjechać do domu, żeby doprowadzić się znowu do użytku publicznego" Dla takich zmian jestem chyba w stanie wycierpieć wszystko heh. Nawet mieć problemy z miejscami, z którymi nigdy problemów nie było.
Grunt to pozytywnie się nastawić

No, kupiłam już Nanobase jednak. Jakaś mała różnica cenowa była pomiędzy nią a Lipobase, a Nano jest bardziej chwalona. No i Tisane

Aa, mam pytanie: Kiedy łykacie? Nie pamiętam dobrze, ale wydaje mi się, że dermatolog mówiła mi, że rano po posiłku, ale nie jestem pewna. Ale nie trzeba zachowywać takich samych godzin codziennie, tzn dokładnych, tak jak przy antybiotykach?

Limonatka jest offline  
Stary 2007-10-31, 15:54   #277
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
No i masz, przeczytałam wczoraj wieczorem ulotke Akne i ... nie mogłam spać - spałam niespokojnym snem, zamartwiając się, że moje włosy staną się brzydkie (praktycznie nigdy na nie nie narzekałam) i że moje usta (z którymi też nigdy nie miałam problemu, nawet na zime rzadko je nawilżałam) będą popękane i pokrwawione Koszmar! Wiem, że nie mogę mysleć tylko o negatywnych skutkach, że muszę myśleć pozytywnie bo przecież w końcu mam ogromne szanse życ normalnie - nie wstydzić się spać z kimś znajomym w jednym pokoju, np. na wakacjach czy wypadach bo "zobaczy moja okropną cerę", móc normalnie po uczelni pojechać sobie na zakupy czy spotkać się z kimś, a nie, że po 4 ćwiczeniach moja cera mimo "odtłuszczania" na każdej przerwie świeci się jak żarówka, wyskoczyło mnóstwo nowych pryszczy i "muszę wpierw podjechać do domu, żeby doprowadzić się znowu do użytku publicznego" Dla takich zmian jestem chyba w stanie wycierpieć wszystko heh. Nawet mieć problemy z miejscami, z którymi nigdy problemów nie było.
Grunt to pozytywnie się nastawić

No, kupiłam już Nanobase jednak. Jakaś mała różnica cenowa była pomiędzy nią a Lipobase, a Nano jest bardziej chwalona. No i Tisane

Aa, mam pytanie: Kiedy łykacie? Nie pamiętam dobrze, ale wydaje mi się, że dermatolog mówiła mi, że rano po posiłku, ale nie jestem pewna. Ale nie trzeba zachowywać takich samych godzin codziennie, tzn dokładnych, tak jak przy antybiotykach?
Limonatko - je też zanim zaczęłam łykać Akne przeczytałam wszystki dostępne informacje o Akne.... zajęło mi to chyba tydzień. Przy 1 tabletce serce ze srachu mi waliło jak oszalałe, już oczami wyobraźni widziałm wszystkie skutki uboczne na sobie....
teraz jestem bardzo spokojna i rewelacyjnie pozytywnie nastawiona to tego leku i siebie i Tobie tego też życzę
Co do łykania tabletki, to ja biorę 20 mg dziennie, łykam tabletkę w czasie posiłku - śniadania.

Gonia jest offline  
Stary 2007-10-31, 16:00   #278
azzis
Zakorzenienie

Limonatka, ja mialam tak samo po przeczytaniu ulotki. Gotowa byłam nawet zrezygnować z kuracji.Najbardziej obawiałam się o włosy, wątrobę i o przyszłą ciążę. Ale cieszę się, że nie zrezygnowałam z kuracji
Na razie włosy mi nie wypadają. Wcześniej myłam szamponem Vichy z aminexilem i wzmocnił włosy. Kupiłam teraz naftę do włosów i będę ostro smarowała (głownie chcę je nabłyszczyć). Usta wysuszają się, ale nie pękają i nie krwawią (smaruję je non stop, dzień i noc).
Głowa do góry. Nic się nie bój tego leku
Moja dermatolog powiedziała,że mam sobie wybrać porę kiedy chcę brać, ale ma być to po jedzeniu.
Ja biorę ok. 17-18. Konkretnie godziny nie pilnuję, żeby tylko trafić pomiędzy te godziny.
azzis jest offline  
Stary 2007-10-31, 19:07   #279
mila17
Zakorzenienie

Kochane, ja od jutra również zaczynam kurację aknenorminem.
mila17 jest offline  
Stary 2007-10-31, 21:49   #280
Limonatka
Zakorzenienie

mila - to bedziemy mogly razem sledzic postepy w naszych kuracjach

Dzięki dziewczyny za słowa otuchy Najgorsze jest, jak naczytam się na różnych forach negatywnych opinii o Akne - że niszczy, że skutki uboczne pojawiają się po latach itp itd. Ale ... ja nie umiem sobie wyobrazić życia z takim trądzikiem przez kolejne kilka/kilkanaście lat. Jak z czymś takim pracować, znaleźć męża itp? Oczywiście, wielu się to udaje, ale jak ktoś z natury jest nieśmiały jak ja (a nieśmiałość w min. 70% wynika u mnie właśnie z trądziku!), to trądzik mu zamyka drogę Dlatego jutro pierwszą tabletkę Akne będę łykała z uśmiechem na twarzy i z nadzieją, że teraz to będzie tylko lepiej

Taaa, dobre nastawienie przede wszystkim!

Limonatka jest offline  
Stary 2007-10-31, 21:54   #281
mila17
Zakorzenienie

Limonatka na to wygląda

Jednocześnie się cieszę i baaardzo baaardzo boję
mila17 jest offline  
Stary 2007-10-31, 22:29   #282
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

mam wyniki badan, sa dobre praktycznie nic sie nie zmienilo od poprzednich, ktore robilam 1,5 msc temu, to chyba dobry znak ?

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2007-11-01, 09:19   #283
mila17
Zakorzenienie

maritna to na pewno dobrze

Zaraz biorę pierwszą tabletkę, bardzo się boję

I zastanawiam się co będzie z moimi w.łosami, juz od jakiegoś czasu zaczęły mi wypadać, a co będzie teraz?
mila17 jest offline  
Stary 2007-11-01, 14:10   #284
Gonia
Zakorzenienie

Witaj Mila w naszym retinoidowym gronie
Co do włosów to kup sobie na pewno jakieś tabletki na włosy i bierz je koniecznie przy Akne.... Ja biorę Silicę i na wypadanie włosów narazie nie narzekam.

Gonia jest offline  
Stary 2007-11-01, 14:12   #285
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
mam wyniki badan, sa dobre praktycznie nic sie nie zmienilo od poprzednich, ktore robilam 1,5 msc temu, to chyba dobry znak ?
ja powinnam iść na badania kontrolne jakieś 2 tygodnie temu.... ale tak się boję, że mój cholesterol jest jeszzce wyższy, że odwlekam te badania....
Muszę się wziąć w garść i isć to cholerne badanie krwi.....

Gonia jest offline  
Stary 2007-11-01, 14:18   #286
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja mam teraz cholesterol 229, tez ponad norme ale lekarz mnie uspokoil, ze tak moze byc a cala reszta jest w normie, wiec sie ciesze

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2007-11-01, 16:07   #287
April007
Zadomowienie

GG do April007

Jestem już po W czerwcu tego roku zakończyłam kurację Aknenorminem. Przez pierwsze dwa miesiące stężenie preparatu we krwii i tak sie utrzymywało ale potem miałam niezłego pietra. Na szczęście - odpukać, tfu tfu, póki co jest super. Co jakiś czas wyjdzie jakiś mały dziabąg ale mam cerę jakiej nigdy nie miałam. Włosy w normie, suchość ust minęła, suchość skóry również. Włosy myję znów co 2-3 dni ( w trakcie kuracji co tydzien - półtora). Przeszłam na lżejsze kremy i od czasu do czasu robie maseczke z glinki lub błota. Wyniki badań w normach. Nie przeszłam żadnych stanów depresyjnych, krwotoków, pękania ust. Więc... póki co swoją decyzję o podjęciu leczenia uznaję za sukces Mam nadzieję, że Wam również się uda
April007 jest offline  
Stary 2007-11-01, 16:47   #288
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Jestem już po W czerwcu tego roku zakończyłam kurację Aknenorminem. Przez pierwsze dwa miesiące stężenie preparatu we krwii i tak sie utrzymywało ale potem miałam niezłego pietra. Na szczęście - odpukać, tfu tfu, póki co jest super. Co jakiś czas wyjdzie jakiś mały dziabąg ale mam cerę jakiej nigdy nie miałam. Włosy w normie, suchość ust minęła, suchość skóry również. Włosy myję znów co 2-3 dni ( w trakcie kuracji co tydzien - półtora). Przeszłam na lżejsze kremy i od czasu do czasu robie maseczke z glinki lub błota. Wyniki badań w normach. Nie przeszłam żadnych stanów depresyjnych, krwotoków, pękania ust. Więc... póki co swoją decyzję o podjęciu leczenia uznaję za sukces Mam nadzieję, że Wam również się uda
super !!! Ale masz dobrze, że masz już to za sobą....
Fajnie, że się odezwałaś jako osoba po kuracji....
Proszę odzywaj się tu częściej, chociaż raz na jakiś czas i pisz jak sytuacja po kuracji....

Gonia jest offline  
Stary 2007-11-01, 22:19   #289
agnieska
Zakorzenienie

Co do pory brania leku (generalnie izotretynoiny):

Cytat:
Wchłanianie leku po podaniu p.o. jest osobniczo zmienne; tmax wynosi 2-4 h. Przyjmowanie podczas posiłku powoduje 2-krotne zwiększenie dostępności biologicznej w porównaniu z przyjmowaniem jej na czczo; wynika to z dużej lipofilności leku.
http://www.mp.pl/leki/desc.php?id=416

agnieska jest offline  
Stary 2007-11-01, 22:25   #290
mila17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Witaj Mila w naszym retinoidowym gronie
Co do włosów to kup sobie na pewno jakieś tabletki na włosy i bierz je koniecznie przy Akne.... Ja biorę Silicę i na wypadanie włosów narazie nie narzekam.

witaj Goniu

A co do tabletek na włosy to mam merz spezial, tylko nie wiem czy podczas kuracji aknenorminem mogę je brać?

Jestem już po dwóch pierwszych tabletkach
mila17 jest offline  
Stary 2007-11-02, 09:26   #291
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
witaj Goniu

A co do tabletek na włosy to mam merz spezial, tylko nie wiem czy podczas kuracji aknenorminem mogę je brać?

Jestem już po dwóch pierwszych tabletkach
jeżeli nie mają w skłądzie wit. A możesz je brać

Gonia jest offline  
Stary 2007-11-02, 13:04   #292
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Co do pory brania leku (generalnie izotretynoiny):

http://www.mp.pl/leki/desc.php?id=416
jakoś ten bełkot medyczny do mnie nie przemiawia. czyli kiedy jest lepiej brać tabletkę? po posiłku czy przed?

jestem już po dwóch tabletkach

Limonatka jest offline  
Stary 2007-11-02, 14:15   #293
mila17
Zakorzenienie

Limonatka na ulotce pisze, że z posiłkiem, więc w trakcie przynajmniej ja tak robię

A jaką masz dawkę i ile będzie trwała twoja kuracja??

Goniu w składzie merz wyczytałam że mają beta karoten, więc nie wiem sama już...
mila17 jest offline  
Stary 2007-11-02, 15:14   #294
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
jakoś ten bełkot medyczny do mnie nie przemiawia. czyli kiedy jest lepiej brać tabletkę? po posiłku czy przed?

jestem już po dwóch tabletkach
Bełkot medyczny? Akurat wyłapanie kluczowych informacji z tego fragmentu nie było zbyt trudne najlepiej brać w trakcie posiłku.

agnieska jest offline  
Stary 2007-11-02, 17:53   #295
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Limonatka na ulotce pisze, że z posiłkiem, więc w trakcie przynajmniej ja tak robię

A jaką masz dawkę i ile będzie trwała twoja kuracja??

Goniu w składzie merz wyczytałam że mają beta karoten, więc nie wiem sama już...

Tabletkę trzeba brać w trakcie posiłku
Jeżeli jest beta karoten to niestety musisz poszukać inne tabletki

Gonia jest offline  
Stary 2007-11-02, 18:10   #296
mila17
Zakorzenienie

tak myślałam...może skuszę się na tą silicę

Wieczorem łyknę 4 tabletkę aknenorminu

Aha i mam pytanie do Was. Po jakim czasie zauważyłyście znikanie zaskórników? Bo gdzies czytałam, że twarz najpierw oczyszcza się z zaskórników, tak?
mila17 jest offline  
Stary 2007-11-02, 20:34   #297
julia1612
Raczkowanie

Moj 11dzień Izoteku i miał byc wysyp , a ja widze poprawe!Nic nowego od 5 dni mi nie wyszlo!!(CUD).No i goja sie stare, juz nie wiem o co chodzi.Moze ja jestem jakas inna i to tak działa na mnie?!A kiedy wam zaczęły włosy wypadac?
julia1612 jest offline  
Stary 2007-11-02, 20:41   #298
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez julia1612 Pokaż wiadomość
Moj 11dzień Izoteku i miał byc wysyp , a ja widze poprawe!Nic nowego od 5 dni mi nie wyszlo!!(CUD).No i goja sie stare, juz nie wiem o co chodzi.Moze ja jestem jakas inna i to tak działa na mnie?!A kiedy wam zaczęły włosy wypadac?
ja też szybko zauważyłam poprawę . Zaczynam 3 opakowanie. Nie miałam wysypu, włosy mi nie wypadają - jest narazie bosko

Gonia jest offline  
Stary 2007-11-02, 22:09   #299
Limonatka
Zakorzenienie

Nigdy nie brałam tabletek w trakcie posiłku O_o tzn jak, między jednym kęsem a drugim? Jakoś dziwnie.

mila17 - ja na razie biorę raz dziennie po 20 mg, ale po jakimś czasie dermatolog chce mi zwiększyć. a ile będzie trwała moja kuracja - nie wiem. a ty jaką dawkę bierzesz, że łykasz 2 razy dziennie?

Limonatka jest offline  
Stary 2007-11-02, 22:37   #300
mila17
Zakorzenienie

Limonatka ja mam 40 mg dziennie, łykam rano i wieczorem.
mila17 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości