Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-04, 22:04   #3151
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Hmm czyli wyskakuje cos po kuracji nie no
Podczas kuracji mat? bo wiesz.. mozna miec sucha skore ktora sie luszczy albo nawizlona z matem :} jak czytam forum IZO to tam piszą, ze wlasciwie łuszczyca jedna wielka, wiec chyba bede musiala zapomniec o podkladach.

WOW mycie wlosow raz na tydzien?? to by bylo super! bo mam wlosy od czestego mycia dosc suche, przetluszczaja mi sie tak bardzo ze czasami codziennie musze myc glowe.
Nie boj sie, te krosteczki tylko przed okresem i malutkie i malo i zaraz znikly
a z myciem glowy bylo super.. przed kuracja co 2 dni juz koniecznie. A podczas kuracji raz na tydzien i to nie dlatego ze juz sie przetluscily, tylko juz wypadalo umyc po tak dlugim czasie
Mi skora sie nie luszczyla jakos specjalnie, moze dlatego ze nawilzalam. I elegancko macik. Zero blyszczenia, a jednoczesnie bez platow suchej skory, ktore by zlazily z twarzy..

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2009-03-04, 22:16   #3152
dzinek
Wtajemniczenie

Anecka pisz pisz na pewno poczytam
ale o wizzazu nie zapominaj
chetnie sie dowiem co stosujesz do pielegnacji buzki w czasie i po kuracji
dzinek jest offline  
Stary 2009-03-04, 23:00   #3153
Kalafiorka
Przyczajenie

Używam Izo od ponad miesiąca. Na twarzy piękny mat Naprawdę to fantastyczna sprawa, gdy rano się pomaluję i w ciągu całego dnia nie muszę dokonywać poprawek. Niespodzianki się praktycznie nie pojawiają. Nie poznikały jednak jeszcze wszystkie te, które "urodziły" się wcześniej. Do nawilżania stosuję Iwostin (intensywnie nawilżający z filtrem) i jestem z niego bardzo zadowolona.Włosy myję dwa razy w tygodniu, ale tylko dlatego, że myślę, że już czas, w ogóle się nie przetłuszczają. Żałuję jednego- że nie rozpoczęłam tej kuracji wcześniej. Pozdrawiam
Kalafiorka jest offline  
Stary 2009-03-05, 16:29   #3154
PanSzaraEminencja
Przyczajenie

Biorę Aknenormin już drugi miesiąc i jak na razie to nie widzę poprawy
Dzisiaj mi wyskoczyło chyba z 10 czerwonych, bolących krostek ;/

Kiedy mogę się spodziewać znaczącej poprawy ? Biorę 40 mg na dzień, 70 kg żywej masy
PanSzaraEminencja jest offline  
Stary 2009-03-05, 17:44   #3155
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Nie boj sie, te krosteczki tylko przed okresem i malutkie i malo i zaraz znikly
a z myciem glowy bylo super.. przed kuracja co 2 dni juz koniecznie. A podczas kuracji raz na tydzien i to nie dlatego ze juz sie przetluscily, tylko juz wypadalo umyc po tak dlugim czasie
Mi skora sie nie luszczyla jakos specjalnie, moze dlatego ze nawilzalam. I elegancko macik. Zero blyszczenia, a jednoczesnie bez platow suchej skory, ktore by zlazily z twarzy..
WOW... jak sie czyta takie wypowiedz ito sie chce zaczac leczenie Macik.. mycie glowki nie tak czesto.. Makrelo swietnie, ze juz jestes po i zycze Ci aby Ci nigdy juz nic nie wyskoczylo!

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Anecka pisz pisz na pewno poczytam
ale o wizzazu nie zapominaj
chetnie sie dowiem co stosujesz do pielegnacji buzki w czasie i po kuracji
Pewnie ze bede pisac, tu i tam :P

Cytat:
Napisane przez Kalafiorka Pokaż wiadomość
Używam Izo od ponad miesiąca. Na twarzy piękny mat Naprawdę to fantastyczna sprawa, gdy rano się pomaluję i w ciągu całego dnia nie muszę dokonywać poprawek. Niespodzianki się praktycznie nie pojawiają. Nie poznikały jednak jeszcze wszystkie te, które "urodziły" się wcześniej. Do nawilżania stosuję Iwostin (intensywnie nawilżający z filtrem) i jestem z niego bardzo zadowolona.Włosy myję dwa razy w tygodniu, ale tylko dlatego, że myślę, że już czas, w ogóle się nie przetłuszczają. Żałuję jednego- że nie rozpoczęłam tej kuracji wcześniej. Pozdrawiam
Noo i znow macik i to po miesiacu Swietnie, swietnie. Wlasnie obym tez zalowala ze kuracji wczesniej nie zaczelam.. ale wczesniej w sumie tez nie dalam rady, bo zaden dermatolog w miescie nie chcial mi tego przepisac.

Cytat:
Napisane przez PanSzaraEminencja Pokaż wiadomość

Kiedy mogę się spodziewać znaczącej poprawy ? Biorę 40 mg na dzień, 70 kg żywej masy
No nie.. same pozytywy sie naczytalam a Ty wyskakujesz ze Ci nie pomaga :P Miales duze zmiany na twarzy? moze potrzeba czasu.. widzisz, mi chcieli dac 60mg chociaz nie mam tradziku aktualnie na 60kg masy.. szok! n oale mam 40mg

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-05, 20:16   #3156
Dorix
Raczkowanie

Cytat:

Ja też prawie drugi miesiąc (minie 13 marca). Po miesiącu było dużo lepiej na plecach, a twarz wreszcie przestała się przetłuszczać. Od 19 lutego mam zwiększoną dawkę z 30mg do 40mg no i znowu widzę połysk na twarzy, zanieczyszczony nos, włosy szybciej się przetłuszczają, a na plecach i brodzie pojawiły się bolące pryszcze. A było już tak dobrze, ech... Dobrze, że chociaż plecy już tak bardzo nie bolą.
Dorix jest offline  
Stary 2009-03-06, 00:00   #3157
PanSzaraEminencja
Przyczajenie

Cytat:

No nie.. same pozytywy sie naczytalam a Ty wyskakujesz ze Ci nie pomaga :P Miales duze zmiany na twarzy? moze potrzeba czasu.. widzisz, mi chcieli dac 60mg chociaz nie mam tradziku aktualnie na 60kg masy.. szok! n oale mam 40mg
Hmm... no właśnie nie wiem, za miesiąc idę do dermy no i jak nie będzie poprawy to chyba trzeba będzie zwiększyć dawkę. Czy miałem duże zmiany ? Jeden policzek nie wyglądał/ nie wygląda za ciekawie ;/

Heh mam nadzieje że będzie ok ale ta nadzieja jest coraz mniejsza... No chyba, że mnie depresja łapie spowodowana aknenorminem joke...

EDIT:
Dorix - ja też zacząłem kuracje 13 stycznia. Przybij piątkę Pozdro

Edytowane przez PanSzaraEminencja
Czas edycji: 2009-03-06 o 00:02
PanSzaraEminencja jest offline  
Stary 2009-03-06, 13:45   #3158
Dorix
Raczkowanie

Cytat:
Hmm... no właśnie nie wiem, za miesiąc idę do dermy no i jak nie będzie poprawy to chyba trzeba będzie zwiększyć dawkę. Czy miałem duże zmiany ? Jeden policzek nie wyglądał/ nie wygląda za ciekawie ;/

Heh mam nadzieje że będzie ok ale ta nadzieja jest coraz mniejsza... No chyba, że mnie depresja łapie spowodowana aknenorminem joke...

EDIT:
Dorix - ja też zacząłem kuracje 13 stycznia. Przybij piątkę Pozdro

Przybijam
Dorix jest offline  
Stary 2009-03-06, 15:15   #3159
marina06
Raczkowanie

Właśnie wróciłam od dermatolga, patrząc na wyniki badań stwierdził ze wyniki są takie jakbym nie brała tych tabletek zaczynam 7 miesiąc i przepisał dwa kolejne opakowania po 20mg. Widziałam chwilę zwątpienia w nim jakby chciał zakończyć terapię ale jak powiedziałam ze czasami coś mi wychodzi to stwierdził ze jeszcze wezmę te 2 opak. i następnym razem może zmniejszy dawkę do 10mg nie rozumiem w ogole dlaczego jakoś tak się spieszyłam i nie zapytałam.

Anecka kupiłam ten kremik z babydream nagietkowy, jest super.

EDIT: zapomniałam napisać najważniejszego, zapytałam o nawilżanie podczas kuracji i o kremy półtłuste, tłuste, dermatolog powiedział ze mogę stosowac i to i to ale żeby nie przesadzać z kremami bardzo bogatymi w nawilżanie bo kuracja wtedy ma troche gorszy efekt.

Edytowane przez marina06
Czas edycji: 2009-03-06 o 16:22
marina06 jest offline  
Stary 2009-03-06, 17:57   #3160
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od dermatolga, patrząc na wyniki badań stwierdził ze wyniki są takie jakbym nie brała tych tabletek zaczynam 7 miesiąc i przepisał dwa kolejne opakowania po 20mg. Widziałam chwilę zwątpienia w nim jakby chciał zakończyć terapię ale jak powiedziałam ze czasami coś mi wychodzi to stwierdził ze jeszcze wezmę te 2 opak. i następnym razem może zmniejszy dawkę do 10mg nie rozumiem w ogole dlaczego jakoś tak się spieszyłam i nie zapytałam.

Anecka kupiłam ten kremik z babydream nagietkowy, jest super.

EDIT: zapomniałam napisać najważniejszego, zapytałam o nawilżanie podczas kuracji i o kremy półtłuste, tłuste, dermatolog powiedział ze mogę stosowac i to i to ale żeby nie przesadzać z kremami bardzo bogatymi w nawilżanie bo kuracja wtedy ma troche gorszy efekt.
A ile juz mg wzielas ogolnie? Mi wyszlo ze musze przyjac kolo 6800mg/kg.

To dobrze ze wszystko wporządku.. a napisz cos wiecej.. 7 miesiac kuracji.. czy twarz mialas mocno zmieniono chorobowo? jak ze swieceniem bylo a jak jest teraz?

ciesze sie, ze nagietek przypadl do gustu

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-06, 18:48   #3161
marina06
Raczkowanie

Cytat:
A ile juz mg wzielas ogolnie? Mi wyszlo ze musze przyjac kolo 6800mg/kg.

To dobrze ze wszystko wporządku.. a napisz cos wiecej.. 7 miesiac kuracji.. czy twarz mialas mocno zmieniono chorobowo? jak ze swieceniem bylo a jak jest teraz?

ciesze sie, ze nagietek przypadl do gustu

Wyjadłam 3600 mg(ilość opak. pomnożyłam przez ilość tabletek i przez 20 mg tak?) a ważę 62 kg i coś czuję ze nie zjem całej minimalnej dawki bo dermatolog nic o tym nie wspominał, chociaż na początku mówił ze kuracja potrwa 3-4 miesiące no to już tyle się ciągnie.Z trądzikiem męczyłam się jakieś 7 lat pryszcze po prostu nie dawały mi spokoju ciągle jakieś wyłaziły najwięcej na brodzie przy ustach, i na policzkach, niby nie były aż takie złe ale codziennie budziłam się z nowymi, no i zostawały po nich od razu przebarwienie i były bardzoo bolesne. Po miesiącu stosowania miałam ogromny wysyp pryszczy, nie mogłam na siebie patrzeć a tak od 5 miesiąca nic nie wychodzi, czasami tylko coś malutkiego ale czuć to pod palcem, żadne ropniaki.Skóra od razu stała się matowa, nic zero błysku, makijaż cały dzień jak nietknięty teraz ciut gorzej coś tam czasem trzeba przypudrować.

A jak się oblicza dawkę którą musze wziąć?Było tu gdzieś na forum ale nie chcę mi się szukać
marina06 jest offline  
Stary 2009-03-06, 19:45   #3162
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Wyjadłam 3600 mg(ilość opak. pomnożyłam przez ilość tabletek i przez 20 mg tak?) a ważę 62 kg i coś czuję ze nie zjem całej minimalnej dawki bo dermatolog nic o tym nie wspominał, chociaż na początku mówił ze kuracja potrwa 3-4 miesiące no to już tyle się ciągnie.Z trądzikiem męczyłam się jakieś 7 lat pryszcze po prostu nie dawały mi spokoju ciągle jakieś wyłaziły najwięcej na brodzie przy ustach, i na policzkach, niby nie były aż takie złe ale codziennie budziłam się z nowymi, no i zostawały po nich od razu przebarwienie i były bardzoo bolesne. Po miesiącu stosowania miałam ogromny wysyp pryszczy, nie mogłam na siebie patrzeć a tak od 5 miesiąca nic nie wychodzi, czasami tylko coś malutkiego ale czuć to pod palcem, żadne ropniaki.Skóra od razu stała się matowa, nic zero błysku, makijaż cały dzień jak nietknięty teraz ciut gorzej coś tam czasem trzeba przypudrować.

A jak się oblicza dawkę którą musze wziąć?Było tu gdzieś na forum ale nie chcę mi się szukać
Ja to bym chciala szybkie skutki :P bo np po miesiacu brania Unidoxu juz mi nic nie wyskakiwalo, no ale po odstawieniu po 3,4 miesiacach wszystko wrocilo.. mam nadzieje ze Izo raz na zawsze da sobie rade z tym badziewiem, bo skoro mam miec nawrót to nie ma sensu tyle kasy ladowac w to. Jesli Izo mi nic nie da to juz drugiej kuracji brac nie bede. Bo wole zazywac Unidox za 5zł ktory daje rade na okres leczenia

KG x 120 = x
x : 20 = ilosc tabletek ktore musisz przyjac
ilosc tabsów : 2 = ilosc dni

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-06, 20:40   #3163
andzik1111
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
GG do andzik1111

PanSzaraEminencja-ja biore Aknenormin 3 miesiac,powiem tak na poczatku widzialam duza poprawe...wszystkie wagry mi powylazily do wierzchu i poznikaly,twarz zrobila sie gladka,jest super matowa,wlosy mi sie nie przetluszczaja,nie mam juz takich grudek pod skora ale nadal wyskakuja mi syfki na policzkach(fak jest taki ze tez troche wyciskam choc nie powinnam ale nie moge sie powstrzymac kiedy widze ochydna rope).Powiedzialam o tym mojej drematolog a ona na to ze to normalne...ze to wszystko wylazi do wierzchu i ze napewno poznika wiec jestem dobrej mysli i czekam na jeszcze lepsze efekty. Mysle ze u Ciebie tez tak bedzie Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

A powiedzcie gdzie moge dostac ten nagietkowy babydream?
andzik1111 jest offline  
Stary 2009-03-06, 21:23   #3164
marina06
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez andzik1111 Pokaż wiadomość
PanSzaraEminencja-ja biore Aknenormin 3 miesiac,powiem tak na poczatku widzialam duza poprawe...wszystkie wagry mi powylazily do wierzchu i poznikaly,twarz zrobila sie gladka,jest super matowa,wlosy mi sie nie przetluszczaja,nie mam juz takich grudek pod skora ale nadal wyskakuja mi syfki na policzkach(fak jest taki ze tez troche wyciskam choc nie powinnam ale nie moge sie powstrzymac kiedy widze ochydna rope).Powiedzialam o tym mojej drematolog a ona na to ze to normalne...ze to wszystko wylazi do wierzchu i ze napewno poznika wiec jestem dobrej mysli i czekam na jeszcze lepsze efekty. Mysle ze u Ciebie tez tak bedzie Pozdrawiam

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

A powiedzcie gdzie moge dostac ten nagietkowy babydream?

Rossman ja dałam 5,49.
marina06 jest offline  
Stary 2009-03-07, 14:05   #3165
polcia26
Raczkowanie

[quote=marina06;11309872]Właśnie wróciłam od dermatolga, patrząc na wyniki badań stwierdził ze wyniki są takie jakbym nie brała tych tabletek zaczynam 7 miesiąc i przepisał dwa kolejne opakowania po 20mg. Widziałam chwilę zwątpienia w nim jakby chciał zakończyć terapię ale jak powiedziałam ze czasami coś mi wychodzi to stwierdził ze jeszcze wezmę te 2 opak. i następnym razem może zmniejszy dawkę do 10mg nie rozumiem w ogole dlaczego jakoś tak się spieszyłam i nie zapytałam.

Cytat:

Czytam co napisałaś i praktycznie mogę się też pod tym podpisać
- 6 miesięcy brania
- waże 63 kg
- wziełam 3800 mg
- moja dawka całkowita to 7 560 mg
i....
lekarz mówi że jeszcze jedno opakowanie i KONIEC KURACJI!
A mi jeszcze od czasu do czasu coś wyskakuje! (czasem wychodzi na wierzch a czasem jest podskórna grudka - dość duża która tam siedzi i siedzi)
Jestem przerażona bo nie wiem co robić. Lekarz twierdzi że pół roku bierze się te leki nie znaczenie jaka dawka, "bo jak sie je odstawi to i tak przez pół roku działa i potem mozna brać 1 tabletkę tygodniowo" (ale przecież i tak w ten sposób nie dotrze się do minimalnej dawki!) - nigdy o takiej teorii nie słyszałam.

Myślę nad zmianą drematologa... ale to trochę dla mnie teraz kłopotliwe, bo podczas leczenia przeprowadziłam się do UK i moj lekarz zgodził sie mnie leczyć poprzez mail (wysyłam zdjęcia) i zdawanie recenzji przez telefon. Nie wiem czy jakikolwiek lekarz w UK podejmie się końcówki leczenia! Z tego co słyszałam kierują najpierw do specjalistycznej przychodni, ale to trwa kilka misięcy, a ja nie mam tyle czsu.
A może będe szukala kogoś w Polsce, ale czy są tacy elastyczni lekarze którzy będą mnie leczyć poprzez oglądanie zdjęcia?(może znacie kogoś takiego co was leczy? jeśli tak prosze o kontakt na pw bede do nich dzwoniła i pytała - lokalizacja - Wrocław) W sumie to jak jest się na wizycie to też tylko obejrzy buzie "ze swojego stołka" - według mnie komunikacja przez sieć nie jest zła w tym przypadku. Obliczyłam że brakuje mi jeszce z 5 opakowań! Mama odbiera mi recepte i wysyła leki.

Pozatym czasem nasuwa mi się wątek jak Ci lekarze leczą, bo duża ilość osób na forum też po raz pierwszy dopiero tutaj czyta o tzw. minimalnej dawce. Więc lekarze ich nie uświadomiają lub wogóle nie leczą wg tej regóły, i czy te osoby należą w większości do tego procentu które mają nawroty?
Jestem załamana! co radzicie?
polcia26 jest offline  
Stary 2009-03-07, 15:09   #3166
Kamma1507
Zakorzenienie

[quote=polcia26;11324416]
Cytat:

- 6 miesięcy brania
- waże 63 kg
- wziełam 3800 mg
i....
A mi jeszcze od czasu do czasu coś wyskakuje! (czasem wychodzi na wierzch a czasem jest podskórna grudka - dość duża która tam siedzi i siedzi)
Jestem przerażona bo nie wiem co robić. Lekarz twierdzi że pół roku bierze się te leki nie znaczenie jaka dawka, "bo jak sie je odstawi to i tak przez pół roku działa i potem mozna brać 1 tabletkę tygodniowo" (ale przecież i tak w ten sposób nie dotrze się do minimalnej dawki!) - nigdy o takiej teorii nie słyszałam.

Myślę nad zmianą drematologa... ale to trochę dla mnie teraz kłopotliwe, bo podczas leczenia przeprowadziłam się do UK i moj lekarz zgodził sie mnie leczyć poprzez mail (wysyłam zdjęcia) i zdawanie recenzji przez telefon. Nie wiem czy jakikolwiek lekarz w UK podejmie się końcówki leczenia! Z tego co słyszałam kierują najpierw do specjalistycznej przychodni, ale to trwa kilka misięcy, a ja nie mam tyle czsu.
A może będe szukala kogoś w Polsce, ale czy są tacy elastyczni lekarze którzy będą mnie leczyć poprzez oglądanie zdjęcia?(może znacie kogoś takiego co was leczy? jeśli tak prosze o kontakt na pw bede do nich dzwoniła i pytała - lokalizacja - Wrocław) W sumie to jak jest się na wizycie to też tylko obejrzy buzie "ze swojego stołka" - według mnie komunikacja przez sieć nie jest zła w tym przypadku. Obliczyłam że brakuje mi jeszce z 5 opakowań! Mama odbiera mi recepte i wysyła leki.

Pozatym czasem nasuwa mi się wątek jak Ci lekarze leczą, bo duża ilość osób na forum też po raz pierwszy dopiero tutaj czyta o tzw. minimalnej dawce. Więc lekarze ich nie uświadomiają lub wogóle nie leczą wg tej regóły, i czy te osoby należą w większości do tego procentu które mają nawroty?

ja mimo, że dobiłam do minimalnej dawki miałam nawrót.. Myśle, że to nie od tego zależy.. Co prawda moja dawka była na styk normy, ale wybrałam ją by po pół roku znów zaczynać kuracje.. Nawrót jest to po częsci moim zdaniem indywidualna reakcja organizmu...

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline  
Stary 2009-03-07, 15:39   #3167
Anecka
Zakorzenienie

[QUOTE=Kamma1507;11325206]
Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość

ja mimo, że dobiłam do minimalnej dawki miałam nawrót.. Myśle, że to nie od tego zależy.. Co prawda moja dawka była na styk normy, ale wybrałam ją by po pół roku znów zaczynać kuracje.. Nawrót jest to po częsci moim zdaniem indywidualna reakcja organizmu...
Duze mialas zmiany tradzikowe? bo jak tak czytam to nawrotu nie maja ludzie ktorzy maja 3 pryszcze na krzyz.. no ale wolalabym sie upewnic.
Kurcze no dajcie spokoj z tymi nawrotami :P ja juz jutro zaczynam..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-07, 16:31   #3168
marina06
Raczkowanie

[quote=polcia26;11324416]
Cytat:

- 6 miesięcy brania
- waże 63 kg
- wziełam 3800 mg
i....

No widze ze mamy bardzo podobną sytuację, bo gdyby nie te forum nie wiedziałabym nic o minimalnej dawce o nawilżaniu itp. Nic mi nie mówił dermatolog ale nie zamierzam go zmieniać, za dużo czasu bym straciła.Chyba że będe miała nawrót po odstawieniu tabletek to go pożegnam.Ty też lepiej nie zmieniaj nic i poczekaj, tak jak mówi Anecka wydaje mi się ze to indywidualna sprawa, organizmu, stanu twarzy przed kuracją itp.
marina06 jest offline  
Stary 2009-03-08, 13:52   #3169
Anecka
Zakorzenienie

Dzis moj 1 dzien i 1 tabletka za mna jeszcze 170 dni i koniec hehehehe

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-08, 14:18   #3170
marina06
Raczkowanie

A ja poszukałam po aptekach i zakupiłam Izotek za 125 zł i pierwszy raz dostałam pomadkę kupowałam zazwyczaj po 139 a raz w jedenej aptece mama kupiła za 170 :/.
marina06 jest offline  
Stary 2009-03-08, 14:25   #3171
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
A ja poszukałam po aptekach i zakupiłam Izotek za 125 zł i pierwszy raz dostałam pomadkę kupowałam zazwyczaj po 139 a raz w jedenej aptece mama kupiła za 170 :/.
wow co tak drogo? ja tydzien temu kupilam za 20mg 89zł a pomadke niech wsadza sobie w zadek, wazelinka i Tisane górą

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-08, 14:32   #3172
rose87
Raczkowanie

i niestety nie miałam peelingu dermatolog który miał go zrobić stwierdził że to za wcześnie, że dopiero pół roku po kuracji można i żebym zgłosiła się w połowie maja. zapytałam czy nie można jakiegoś lekkiego to on powiedział że wodą też nie ma sensu, że on mógłby mnie tutaj czarować że niby coś robi, ale że to byłoby oszustwo bo płaciłabym za coś co większych rezultatów by nie przyniosło, a przy normalnym peelingu to by mi mogła skóra z twarzy zejść tak więc lepiej poczekać i zrobić wszystko tak jak trzeba, niż się bawić i tracić tylko kasę, więc poczekam do maja

Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia,
Żeby umieć żyć
Bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia
myśli złych

rose87 jest offline  
Stary 2009-03-08, 14:45   #3173
polcia26
Raczkowanie

A mój derma mi ostatnio powiedział że jakby mi zrobił kwasy w trakcie kuracji to byłyby lepsze rezultaty! A przecież to też złuszczanie!! i to silne!!
P.S. Mi skóra w ogóle się nie łuszczy podczas brania leku a tak to pewnie te okropne blizby byłyby mniejsze...
polcia26 jest offline  
Stary 2009-03-08, 18:11   #3174
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Dwa razy pisalam pieknego, dlugiego posta z wielocytowaniem i internet mi siadal!! wrrrr jak ja tego nie lubie..
dlatego teraz po kolei- najwyzej posty mi sie elegancko polacza

Cytat:
Moj derm opowiadal o gosciu ktory przez calutkie 5 mscy nie mial zadnej poprawy a pozniej szybko cera stala sie piekna.. wiec sie nie boj- na pewno i na Ciebie przyjdzie kolej a moze masz za mala dawke. Ja waze mniej od Ciebie a bralam 60mg, a w pewnym okresie nawet 80mg..

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

Cytat:
WOW... jak sie czyta takie wypowiedz ito sie chce zaczac leczenie Macik.. mycie glowki nie tak czesto.. Makrelo swietnie, ze juz jestes po i zycze Ci aby Ci nigdy juz nic nie wyskoczylo!
Dziekuje, Tobie tez zycze tego po kuracji

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
[
- 6 miesięcy brania
- waże 63 kg
- wziełam 3800 mg
i....

Kochana, ja na Twoim miejscu juz bym szukala innego lekarza... jak czytam takie historie to az mnie trzepie.. kwasy podczas kuracji?????????????????? ?????????????????????:eek : ten lekarz to idiota.. POL ROKU PO zakonczeniu nie wolno nic robic, a on chce w trakcie??? no padam po prostu..
A o wymaganej min dawce jest na ulotce. To jedna z podstawowych zasad dotyczacych brania tego leku...
Moze w UK znajdziesz jakiegos dobrego lekarza, ktory zgodzi sie podjac cd leczenia..

Haneczka 22/08
Stary 2009-03-09, 19:03   #3175
Kamma1507
Zakorzenienie

[quote=Anecka;11325651]
Cytat:
Napisane przez Kamma1507 Pokaż wiadomość

Duze mialas zmiany tradzikowe? bo jak tak czytam to nawrotu nie maja ludzie ktorzy maja 3 pryszcze na krzyz.. no ale wolalabym sie upewnic.
Kurcze no dajcie spokoj z tymi nawrotami :P ja juz jutro zaczynam..
Sporo miałam zmian zanim rozpoczęłam kuracje, w sumie nie było momentu, żeby tak kompletnie nic nie wyskakiwało przez dłuższy czas.. Ale derm mówił spokojnie czasem sobie może coś wyskoczyć... Teraz już biorę miesiąc izotek po nawrocie, i cała machina sie uruchamia od nowa, skóra się łuszczy.. itepe, ale nadal krostki wyskakują, a derm zapowiedział, że teraz tylko ze 4 miesiące mam brać...

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline  
Stary 2009-03-09, 19:35   #3176
dobra_ania
Raczkowanie

Może i ja dodam swoje trzy słowa. Biorę Aknenormin, 40mg dziennie. Moja derma go przepisała, jako "doleczenie" bo oczywiście borykam sie z trądzikiem kupę lat. Po hormonach uspokoiło się, ale żeby już zamknąć pryszczaty temat biorę Akne. Dziś jest 10 dzień i już czuje że mój organizm go odczuwa. Od pierwszych dni zauważyłam może nie duży wysyp, ale pojawiły się dodatkowe pryszcze i gule w sumie z dnia na dzien, przy sytuacji już w miarę fajnej na mojej buzi. Nie martwię się, bo wiem, że te tzn ze organizm się oczyszcza i o to w koncu tu chodzi. Suchą skorę balsamuję codziennie, czsami 2 razy dziennie bo swędzą mnie ręce i nogi gdy tego nie zrobię. Usta traktuję Tisane -póki co nie narzekam. Ale zauważyłam też, że skóra na twarzy zrobiła się czerwona... Może nie znacznie, ale ja widzę róznicę Chociaż może to "wina" nowego kremu nawilżającego. Plus udzerzenia gorąca. Nie ukrywam, że wiążę duże nadzieje z tym lekiem no ale chyba jak większość z tego forum Pozdrawiam i trzymam kciuki za poprawę u Wszystkich
Stary 2009-03-10, 16:09   #3177
ania*aneczka
Wtajemniczenie

Dziewczyny, ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Biorę Izo od listopada. Ale to, co mnie najbardziej martwi, jeżeli chodzi o skutki uboczne, to suchość okolic intymnych. Mam zaczerwienienie, wysuszenie, ale nie cały czas-przychodzi to jakby fazami. Mam kilka dni spokoju, po czym znowu pojawia się u mnie zaczerwienienie i wręcz małe, piekące ranki. Macie coś takiego? W ogóle odczuwacie "tam" skutki uboczne?

Już sama nie wiem, czy to wina samego izoteku i skutków ubocznych, czy przyplątała mi się przez niego jakaś choroba.
ania*aneczka jest offline  
Stary 2009-03-10, 18:53   #3178
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Ja nie mialam z tym problemu. ale wydaje mi sie ze to wina Izoteku- wysusza wszystkie blony sluzowe w calym organizmie. Kup jakis nawilzajacy zel do higieny intymnej, moze cos z rumiankiem na zalagodzenie podraznien i juz..
a skoro bierzesz od listopada, to chyba juz niedlugo koniec
Jak efekty na buzi?

Haneczka 22/08
Stary 2009-03-10, 19:04   #3179
forumowiczka
Przyczajenie

Cześć dziewczyny. Biorę Izo od kilku dni, co prawda w dawce 20mg, ale już nie mogę doczekać się efektów. Jak na razie nic się nie dzieje, może to cisza przed burzą(wysypem)? W związku z tym mam pytanie, kiedy mniej więcej u Was zaczęły pojawiać się pierwsze skutki brania leku?

Anecka zaczęłyśmy brać w podobnym czasie, mamy podobną sytuację, bo ja też od pewnego czasu mam jakby mniejszy trądzik i tyle samo ważymy nie bałaś się tak dużej dawki na początek?
forumowiczka jest offline  
Stary 2009-03-10, 22:18   #3180
marina06
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez forumowiczka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Biorę Izo od kilku dni, co prawda w dawce 20mg, ale już nie mogę doczekać się efektów. Jak na razie nic się nie dzieje, może to cisza przed burzą(wysypem)? W związku z tym mam pytanie, kiedy mniej więcej u Was zaczęły pojawiać się pierwsze skutki brania leku?

Anecka zaczęłyśmy brać w podobnym czasie, mamy podobną sytuację, bo ja też od pewnego czasu mam jakby mniejszy trądzik i tyle samo ważymy nie bałaś się tak dużej dawki na początek?

Mi tak po tygodniu systematycznie dzień w dzień pojawiało się coś nowego, bolącego i tak przez około 2 miesiące ,później trochę słabiej, około 5 miesiąca brania nie miałam żadnych niespodzianek, ale teraz w 7 pojawiły się dwa pryszcze, nie są duże ale za to bardzo mocno bolą :/ ale jestem przed okresem i jeszcze 2 dni w podróży byłam także myślę ze to nic strasznego. Zawsze przed okresem jakiś maluch mi na twarzy wyskoczy niestety.
marina06 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości