Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-10, 23:15   #3181
polcia26
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Uświadomiłam swojego lekarza co do minimalnej dawki i .... zdanie zostało zmienione, zostałam pochwalona za dobre wyliczenia (dziękuję Wam za korepetycje ) i lekarz powiedział że przedłużymy branie leku... ale to do końca mnie nie zaspokoiło bo nie usłyszałam że przedłużymy leczenie aż zjem minimalną dawkę! No ale lekko i tak mi kamień spadł z serca może jednak nie będe musiała szukać nowego lekarza.
polcia26 jest offline  
Stary 2009-03-11, 12:32   #3182
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez forumowiczka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Biorę Izo od kilku dni, co prawda w dawce 20mg, ale już nie mogę doczekać się efektów. Jak na razie nic się nie dzieje, może to cisza przed burzą(wysypem)? W związku z tym mam pytanie, kiedy mniej więcej u Was zaczęły pojawiać się pierwsze skutki brania leku?

Anecka zaczęłyśmy brać w podobnym czasie, mamy podobną sytuację, bo ja też od pewnego czasu mam jakby mniejszy trądzik i tyle samo ważymy nie bałaś się tak dużej dawki na początek?
wczoraj napisalam posta i nie zapisalo?
Nie balam sie dawki bo mam 40mg, wczesniej chciala mi wypisac wiecej ale sie nie zgodzilam :/
Ja juz mam suche oczy, krople nic nie daja ;/ rano budze sie z twarza sucha i czerwona, górącą.. masakra.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-11, 12:42   #3183
vanilia___
Raczkowanie

Dziś połknęłam 1. tabletkę. Biorę 20 mg dziennie. Za Izotek zapłaciłam 89 zł, dostałam również pomadkę. Oprócz tego mam zapisane CeraLip, ale narazie nie wykupowałam- może ta zwykła pomadka starczy. Do nawilżania mam Keratonal dla alergików, ok. 7 zł kosztuje. Chociaż myślę, że bedę używać taki kremik dla dzieci z Rossmana, jest lekki i nie zapycha. Oprócz tego nic więcej... Szczerze mówiąc bardzo boję się wysypu i innych skutków ubocznych Może nie będzie tak źle.... Dodam, że ważę 48 kg, nie mam silnego trądziku, ale długotrwały, zostawiający ślady. Przede wszystkim mam mnóstwo zaskórników zamkniętych. Mam nadzieję, że po tylu latach wreszcie Izotek poprawi mi cerę raz na zawsze.
vanilia___ jest offline  
Stary 2009-03-11, 13:29   #3184
amandine
Raczkowanie

Ja jestem w trakcie 6 tygodnia kuracji, caly czas biore 30 mg na dobe, badania poki co w normie, jesli zas chodzi o skutki uboczne to u mnie wyglada to tak
- suche usta (z tym ze wazlina bardzo dobrze sobie z tym problemem radzi i jak caly czas smaruje to usta nie sa suche) , - czasami w ciagu dnia takie dziwne uczucie w biodrach, jakbym byl za bardzo paskiem scisnieta, ale w sumie to nic takiego . Zas cera - nie blyszczy sie, zreszta nastapilo to szybko bo juz w pierwszym tyg., syfki dalej wyskakuja, ale juz nie sa tak bolesne i nie tak czesto, i znikaja tez szybciej wogole to cera stala sie o niebo gladsza, mialam duzo zaskornikow i nierownosci, z ktorymi podklad dobrze sobie radzil ale pod slonce i pod palcami - to byla masakra. Czytalam ze u bardzo wielu z Was buzia sie strasznie luszczy, u mnie jak narazie to nic takiego sie nie dzieje - skora jest po prostu matowa, gladsza i poki co jeszcze z kilkoma mniejszymi niespodziankami
amandine jest offline  
Stary 2009-03-11, 13:43   #3185
marina06
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Dziś połknęłam 1. tabletkę. Biorę 20 mg dziennie. Za Izotek zapłaciłam 89 zł, dostałam również pomadkę. Oprócz tego mam zapisane CeraLip, ale narazie nie wykupowałam- może ta zwykła pomadka starczy. Do nawilżania mam Keratonal dla alergików, ok. 7 zł kosztuje. Chociaż myślę, że bedę używać taki kremik dla dzieci z Rossmana, jest lekki i nie zapycha. Oprócz tego nic więcej... Szczerze mówiąc bardzo boję się wysypu i innych skutków ubocznych Może nie będzie tak źle.... Dodam, że ważę 48 kg, nie mam silnego trądziku, ale długotrwały, zostawiający ślady. Przede wszystkim mam mnóstwo zaskórników zamkniętych. Mam nadzieję, że po tylu latach wreszcie Izotek poprawi mi cerę raz na zawsze.

Na pewno Izo pomoże 3mam kciuki, a co to za kremik z rossmana?czyżby nagietkowy?Bo takowy mi Anecka poleciła ale mam wrażenie teraz że słabo nawilża bo mam uczucie lekkiego ściągnięcia po użyciu.
marina06 jest offline  
Stary 2009-03-11, 15:49   #3186
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez amandine Pokaż wiadomość
Ja jestem w trakcie 6 tygodnia kuracji, caly czas biore 30 mg na dobe, badania poki co w normie, jesli zas chodzi o skutki uboczne to u mnie wyglada to tak
- suche usta (z tym ze wazlina bardzo dobrze sobie z tym problemem radzi i jak caly czas smaruje to usta nie sa suche) , - czasami w ciagu dnia takie dziwne uczucie w biodrach, jakbym byl za bardzo paskiem scisnieta, ale w sumie to nic takiego . Zas cera - nie blyszczy sie, zreszta nastapilo to szybko bo juz w pierwszym tyg., syfki dalej wyskakuja, ale juz nie sa tak bolesne i nie tak czesto, i znikaja tez szybciej wogole to cera stala sie o niebo gladsza, mialam duzo zaskornikow i nierownosci, z ktorymi podklad dobrze sobie radzil ale pod slonce i pod palcami - to byla masakra. Czytalam ze u bardzo wielu z Was buzia sie strasznie luszczy, u mnie jak narazie to nic takiego sie nie dzieje - skora jest po prostu matowa, gladsza i poki co jeszcze z kilkoma mniejszymi niespodziankami
No ja ciagle wazelinką taką różowiutką się smaruje i jest super! poziomka
Kurde 6 tydzien i jeszcze cos wyskakuje no ale moze to nie dziala tak szybko jak Unidox ktory poradzil sobie z tradzikiem w tydzien-dwa.. i potem nic nie wyskakiwalo, tyle ze cera tlusta ale nie tak bardzo jak przed kuracją.. n oa po odstawieniu powrot po 4,5 miesiacach jakos

Fajnie, ze kuracja Ci pomaga no i wielu skutków nie masz a napisz mi.. nosisz jakies specjalnie okulary z filtrem? bo szczerze mowiac nie wiem czy u optyka robic, czy sobie po prostu kupic jakies za 20zł..

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Na pewno Izo pomoże 3mam kciuki, a co to za kremik z rossmana?czyżby nagietkowy?Bo takowy mi Anecka poleciła ale mam wrażenie teraz że słabo nawilża bo mam uczucie lekkiego ściągnięcia po użyciu.
U mnie nagietek daje rade.. dzis znow podraznoina cere jakas mialam, dalam ten krem i ulga do kwadratu
Inni tez polecaja krem Liliputz czy jakos tak, ale ma skladniki ktorych ja unikam, wiec nagietek lux, ale mysle zeby do niego hialuronek zamowic z BU.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-11, 16:31   #3187
vanilia___
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
marina06, to nie ten sam krem. Ten mój jest w takim niebieskim opakowaniu, napisane jest na nim "babydream Gesicht- und Korpercreme", jest z rumiankiem i pantenolem. Dość lekki, więc nie wiem, jak będzie radził sobie w trakcie kuracji. Dzięki za słowa otuchy
vanilia___ jest offline  
Stary 2009-03-11, 16:44   #3188
amandine
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Fajnie, ze kuracja Ci pomaga no i wielu skutków nie masz a napisz mi.. nosisz jakies specjalnie okulary z filtrem? bo szczerze mowiac nie wiem czy u optyka robic, czy sobie po prostu kupic jakies za 20zł..
Ja juz od bardzo dawna nosze okulary przeciwsloneczne z UV zakupione u optyka - z polecenia okulisty, mam wade wzroku i nawet noszac soczewki z filtrem UV moj okulista zalecil mi noszenie okularow przeciwslonecznych. A tak wogole to jestem wielka zwolenniczka noszenia okularow przeciwslonecznych, dlatego bardzo polecam zakupienie dobrych okularow z filtrem UV, chociazby ze wzgledu na kuracje. Ja wlasnie szukam jakiegos kremu z filtrem i poki co nic ciekawego nie znalazlam, jak czytam opinie to albo tluste, albo efekt bialej maski hmm sama nie wiem...a wiosna duzymi krokami sie zbliza!
amandine jest offline  
Stary 2009-03-11, 16:56   #3189
Anecka
Zakorzenienie

Hmm to chyba bede musiala za miesiac wyrobic okulary p/sloneczne z filtrem.
Ja wczoraj kupilam zachwalaną Lirenke 50+ emulsja dla wrazliwcow, to moj drugi pełnowymiarowy filtr. Mialam SVR50 to mnie zapychal niemilosiernie i tworzyl mega maske na twarzy.
Nie mniej nie wiem po czym stwierdzic ze filtr jest dobry.. no bo ani teraz jakiegos żaru ze słoneczka nie ma.. ani nic.
Jedynie co to sie fajnie wchlonal, bo leciutka emulsja mimo tych filtrów 50+..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-11, 17:13   #3190
amandine
Raczkowanie

Cytat:
Ja wczoraj kupilam zachwalaną Lirenke 50+ emulsja dla wrazliwcow, to moj drugi pełnowymiarowy filtr. Mialam SVR50 to mnie zapychal niemilosiernie i tworzyl mega maske na twarzy.
Dzieki, sprawdzilam - faktycznie ma bardzo dobre recenzje!
amandine jest offline  
Stary 2009-03-12, 14:10   #3191
The Pearl
Przyczajenie

Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Witam was dziwczyny...Ja ukończyłam kurację Acnenorminem...brałam dawkę 20 dziennie. Niestety przez moje zapominalstwo przedłużyłam ją o 1,5 miesiąca....
Rzecywiście usta miałam przez całą kurację spękane, skóra z nich schodziła..a pomadki dawały niewiele.Przez noc usta i tach mi wysychały...obgryzalam wargi...jeszcze kilka tygodni po kuracji miałam takie przyzwyczajenie..w tej chwili jest ok. Usta są takie jak kiedyś. Włosy w trakcie kuracji nie przetłuszczały się. Bez odzywki były jakieś takie pozbawione blasku.. w tej chwili ponownie myję głowe codziennie max co 2 dzień. W czasiie kuracji po jakichś 3 tygodniach rzeczywiście pojawiło się kilka iększych wyprysków...ale nadal czekałam na ten mega wysyp...a tu nic...przeszłam go jakoś tak niezauważenie...po ok. 3 miesiącach mogłam spokojnie powiedzieć sobie, że jak rano wstanę to nie zobaczę niespodzianki...make-up trzymał się cały dzień i nie świeciłam się. Niestety byłam bardzo senna, apatyczna...nic mi sie nie chciało...mialam zmienne nastroje...i równiez stany depresyjne...szczególnie pod koniec kuracji...Przeszło po 3 miesiącach od zakończenia kuracji...W tej chwili cera jest mogę powiedzieć normalna...nie przetłuszcza się drastycznie...ale i pojawiają się wypryski szczególnie przed okresem...jednak radzę sobie z nimi...stosuję wtedy Sudocrem. W czasie kuracji jedynym kremem jaki stosowałam był Balneum Baby...po kuracji był juz zbyt ciężki...zaopatrzyłam się w bardziej nawilżające i lekko natłuszczające kremy...Po kuracji został mi zapas pomadek ochronnych...już ich nie stosuję...nareszcie mogę używać szminki i nie wyglądam jak clown....Nie chciałabym powtarzać kuracji jednak dziś wiem, ze to była decyzja, która była dobra...już nie będę zamykać się w domu z powodu pryszczy....kompleksów... kilka lat z trądzkiem wywarło na mnie większy wpływ niż ta cała kuracjia - mam na myśli stany depresyjne - teraz uśmiecham się do ludzi i powoli nad sobą pracuję...wierzę, że będzie dobrze...i może znajdzie się facet który będzie chciał się ze mną spotykać...tego brakuje mi najbardziej...z resztą...nauka...pracą ...pasjami...sobie poradzę..brakuje tylko bratnie duszy... trzymajcie się cieplutko...trzymam za was kciuki...bądzcie cierpliwe...całusy..
The Pearl jest offline  
Stary 2009-03-12, 14:12   #3192
ada_rut
Przyczajenie

Ja dzisiaj biorę ostatnią tabletkę curacne. W razie jakiś pytań piszcie.
PS. w weekend wrzucę zdjęcia
ada_rut jest offline  
Stary 2009-03-12, 15:55   #3193
Anecka
Zakorzenienie

The Pearl, ciesze sie ze Ci sie udalo zwalczyc tradzik! oby dziady nie wrocily czy w czasie kuracji luszczylas sie znacznie na twarzy i mialas ja czerwona?

Cytat:
Napisane przez ada_rut Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj biorę ostatnią tabletkę curacne. W razie jakiś pytań piszcie.
PS. w weekend wrzucę zdjęcia
no to ja czekam na fotki i ew. jakis opis jakie mialas skutki, ile wzielas itd.. bo ja tez na curacne jade.

no a teraz moja historia..
5 dzien dzis i jest masakra co prawda nie z pryszczami [JESZCZE], bo ich nie mialam przed kuracja jako ze niedawno skonczylam tetracykline.. ale mega sie łuszcze i mam od 2 dni czerwona twarz strasznie szybko sie tluszcze w ciagu dnia, wiec czekam na okres kiedy juz sebum nie bedzie sie wydzielac.

No ale nie bede sie rozpisywac, bo wszystko opisalam w dzienniku, wiec zapraszam: KLIK

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-03-12 o 15:56
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-12, 16:36   #3194
polcia26
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez The Pearl Pokaż wiadomość
Witam was dziwczyny...Ja ukończyłam kurację Acnenorminem...brałam dawkę 20 dziennie. Niestety przez moje zapominalstwo przedłużyłam ją o 1,5 miesiąca....
Rzecywiście usta miałam przez całą kurację spękane, skóra z nich schodziła..a pomadki dawały niewiele.Przez noc usta i tach mi wysychały...obgryzalam wargi...jeszcze kilka tygodni po kuracji miałam takie przyzwyczajenie..w tej chwili jest ok. Usta są takie jak kiedyś. Włosy w trakcie kuracji nie przetłuszczały się. Bez odzywki były jakieś takie pozbawione blasku.. w tej chwili ponownie myję głowe codziennie max co 2 dzień. W czasiie kuracji po jakichś 3 tygodniach rzeczywiście pojawiło się kilka iększych wyprysków...ale nadal czekałam na ten mega wysyp...a tu nic...przeszłam go jakoś tak niezauważenie...po ok. 3 miesiącach mogłam spokojnie powiedzieć sobie, że jak rano wstanę to nie zobaczę niespodzianki...make-up trzymał się cały dzień i nie świeciłam się. Niestety byłam bardzo senna, apatyczna...nic mi sie nie chciało...mialam zmienne nastroje...i równiez stany depresyjne...szczególnie pod koniec kuracji...Przeszło po 3 miesiącach od zakończenia kuracji...W tej chwili cera jest mogę powiedzieć normalna...nie przetłuszcza się drastycznie...ale i pojawiają się wypryski szczególnie przed okresem...jednak radzę sobie z nimi...stosuję wtedy Sudocrem. W czasie kuracji jedynym kremem jaki stosowałam był Balneum Baby...po kuracji był juz zbyt ciężki...zaopatrzyłam się w bardziej nawilżające i lekko natłuszczające kremy...Po kuracji został mi zapas pomadek ochronnych...już ich nie stosuję...nareszcie mogę używać szminki i nie wyglądam jak clown....Nie chciałabym powtarzać kuracji jednak dziś wiem, ze to była decyzja, która była dobra...już nie będę zamykać się w domu z powodu pryszczy....kompleksów... kilka lat z trądzkiem wywarło na mnie większy wpływ niż ta cała kuracjia - mam na myśli stany depresyjne - teraz uśmiecham się do ludzi i powoli nad sobą pracuję...wierzę, że będzie dobrze...i może znajdzie się facet który będzie chciał się ze mną spotykać...tego brakuje mi najbardziej...z resztą...nauka...pracą ...pasjami...sobie poradzę..brakuje tylko bratnie duszy... trzymajcie się cieplutko...trzymam za was kciuki...bądzcie cierpliwe...całusy..

Gratulacje cieszę się że Curacne Ci pomogło (ja biore to samo).
A o bratnią duszę się nie martw, zobaczysz spotkasz ją w najmniej oczekiwanym momencie i pokocha Cię taką jaką jesteś ze wszystkimi minusami i plusami - uwierz w to bo tak się stanie
Mój TŻ powtarza ciągle że on nie widzi moich blizn itd (a jeśli mi to przeszkadza to i tak niedługo się tego pozbędę ) i że piękność to całość - a nie tylko twarz
Przyłąnczam się do prośby Aneckiej napisz ile czasu brałaś ile ważysz i czy dotarłaś do minimalnej dawki.
polcia26 jest offline  
Stary 2009-03-12, 20:57   #3195
CaliDreamin
Zadomowienie

Re: Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Isotretinoin mam zaczac brac dopiero ze miesica. Nie wiem jak to wyglada w Polsce, ale tutaj prawo wymaga badania krwi prez rozpoczeciem terapi, rejestracje przez internet, i miesiac czekania, a potem znowu badanie dzien czy dwa przed rozpoczeciem. Nie moge sie doczekac, ale z drugiej strony obawiam siem tych suchych ust, obolalych miesni, no i co chyba najgorsze, lupiezu.

Moja cera nie jest taka zla, normalnie tz. mam 5-6 krostow na raz (chociaz podczas PMS jest gorzej), ale w moim wieku (31) nie powinnam juz ich miec wogole.
Przerobilam juz antybiotyki w masci i doustne, retin a, i tazorac, i mam juz tego dosyc.

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO

Edytowane przez CaliDreamin
Czas edycji: 2009-03-15 o 10:27
CaliDreamin jest offline  
Stary 2009-03-14, 18:04   #3196
Wizazanka492
Zadomowienie

Dot.: Re: Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

6 mies. brania Acne- buzia śśśliczna

takiej nie miałam od 6 lat...

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2009-03-14, 18:31   #3197
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
6 mies. brania Acne- buzia śśśliczna

takiej nie miałam od 6 lat...
Super
Ja juz nie moge zniesc tej mega czerwonej twarzy kiedy to zniknie... mega sie łuszczy, nie nawilzam, ale dzis naloze spora dawke kremu

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-15, 08:54   #3198
ada_rut
Przyczajenie

No więc tak curacne brałam od 17 kwietnia 2008 roku. Skutki uboczne:
- na początku wysyp
- wysypka na rękach(czerwone "placki")
- suche usta
- sucha skóra(ale nie łuszcząca, po posmarowaniu kremem normalna)
- na początku suche oczy, później to przeszło
- bóle mięśni i głowy(chociaż nie wiem czy do końca te bóle były spowodowane braniem tabletek)
I to chyba wszystkie skutki uboczne, więcej jakoś nie mogę sobie przypomnieć
A teraz pozytywne skutki:
- cera po ok. 2 tygodniach matowa(bez błyszczenia się, a co za tym idzie make-up trzymał się cały dzień na twarzy, nie trzeba było go poprawiać w ciągu dnia)
- rzadsze mycie włosów
- oczywiście mniej pryszczy
- gdzieniegdzie zniknięcie przebarwień lub blizn
I to chyba też wszystko.
Ogólnie jestem zadowolona z kuracji, chociaż wiadomo jak każda z Was chciałabym mieć cerę taką jak wcześniej(wiem, że jest to niemożliwe). Na dzień dzisiejszy pryszcze już mi nie wyskakują, ale niestety mam pozostałości po nich(blizny lub przebarwienia). W sumie wybrałam trochę ponad 120 mg/kg . Polecam tą kurację wszystkim, którzy mają mega problem z pryszczami, nie polecam jej natomiast tym, którzy mają parę pryszcze lub chcą zlikwidować sobie blizny/ przebarwienia, bo w moim odczuciu te tabletki likwidują pryszcze a rzadko blizny lub przebarwienia(oczywiście są osoby które po kuracji mają zlikwidowane i pryszcze i blizny/przebarwienia bez żadnych zabiegów ,np. mój brat(chociaż ma w niektórych miejscach widoczne "dziurki" ale ogólnie byłabym bardzo zadowolona gdybym miała taką cerę jak on). Oczywiście proszę się tym nie sugerować bo być może akurat Wy będziecie w tej grupie, która bezie miała zlikwidowane i pryszcze i blizny, po prostu wyraziłam swoją opinie na ten temat. Ehh trochę się rozpisałam, w razie jakiś pytań piszcie. A na koniec wklejam zdjęcia(bez podładu) , inne moje zdjęcia na wcześniejszych stronach. Niestety tylko 2 zdjęcia, bo więcej nie idzie(nie wiem czemu).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0034.jpg (139,3 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0041.jpg (142,3 KB, 124 załadowań)
ada_rut jest offline  
Stary 2009-03-15, 09:49   #3199
andzik1111
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
GG do andzik1111

a ja koncze 3 opakowanie Aknenormin czyli 3 miesiac i teraz jestem naprawde zadowolona juz nic mi nie wyskakuje,kiedy dotykam swaja buziunie nie czuje zadntch grudek jest poprostu gladziutka! jeszcze jakis tydzien temu wyskoczyl mi wielki diodix na policzku wiec go wycisnelam(wiem ze nie wolno) szybko sie zagoil i teraz nawet prawie sladu po nim nie ma nie chcialabym zapeszyc ale wydaje mi sie i mam taka nadzieje ze to byl moj ostatni prych mam jeszcze troche czerwonych plamek na policzkach ale sa one coraz bledsze.napewno sie ich nie pozbede do konca ale to co teraz mam na twarzy naprawde mnie zadowala pomalu drobnymi kroczkami do przodui wierze ze bedzie dobrze
pozdrawiam Was wszystkie
andzik1111 jest offline  
Stary 2009-03-15, 11:11   #3200
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ada_rut Pokaż wiadomość
No więc tak curacne brałam od 17 kwietnia 2008 roku. Skutki uboczne:
- na początku wysyp
- wysypka na rękach(czerwone "placki")
- suche usta
- sucha skóra(ale nie łuszcząca, po posmarowaniu kremem normalna)
- na początku suche oczy, później to przeszło
- bóle mięśni i głowy(chociaż nie wiem czy do końca te bóle były spowodowane braniem tabletek)
I to chyba wszystkie skutki uboczne, więcej jakoś nie mogę sobie przypomnieć
A teraz pozytywne skutki:
- cera po ok. 2 tygodniach matowa(bez błyszczenia się, a co za tym idzie make-up trzymał się cały dzień na twarzy, nie trzeba było go poprawiać w ciągu dnia)
- rzadsze mycie włosów
- oczywiście mniej pryszczy
- gdzieniegdzie zniknięcie przebarwień lub blizn
I to chyba też wszystko.
Ogólnie jestem zadowolona z kuracji, chociaż wiadomo jak każda z Was chciałabym mieć cerę taką jak wcześniej(wiem, że jest to niemożliwe). Na dzień dzisiejszy pryszcze już mi nie wyskakują, ale niestety mam pozostałości po nich(blizny lub przebarwienia). W sumie wybrałam trochę ponad 120 mg/kg . Polecam tą kurację wszystkim, którzy mają mega problem z pryszczami, nie polecam jej natomiast tym, którzy mają parę pryszcze lub chcą zlikwidować sobie blizny/ przebarwienia, bo w moim odczuciu te tabletki likwidują pryszcze a rzadko blizny lub przebarwienia(oczywiście są osoby które po kuracji mają zlikwidowane i pryszcze i blizny/przebarwienia bez żadnych zabiegów ,np. mój brat(chociaż ma w niektórych miejscach widoczne "dziurki" ale ogólnie byłabym bardzo zadowolona gdybym miała taką cerę jak on). Oczywiście proszę się tym nie sugerować bo być może akurat Wy będziecie w tej grupie, która bezie miała zlikwidowane i pryszcze i blizny, po prostu wyraziłam swoją opinie na ten temat. Ehh trochę się rozpisałam, w razie jakiś pytań piszcie. A na koniec wklejam zdjęcia(bez podładu) , inne moje zdjęcia na wcześniejszych stronach. Niestety tylko 2 zdjęcia, bo więcej nie idzie(nie wiem czemu).
Pieknie! Sa ludzie co maja pare pryszczy na krzyz, np. ja, ale one sa tak oporne ze pryszcz utrzymuje sie nawet 2 miesiace a ponad rok blizna i przebarwienie i dla takich ludzi ta kuracja to tez ratunek, zeby pozbyc sie opornego tradziku

Zycze Ci abys juz nigdy nie miala problemow z tym syfem!

Cytat:
Napisane przez andzik1111 Pokaż wiadomość
a ja koncze 3 opakowanie Aknenormin czyli 3 miesiac i teraz jestem naprawde zadowolona juz nic mi nie wyskakuje,kiedy dotykam swaja buziunie nie czuje zadntch grudek jest poprostu gladziutka! jeszcze jakis tydzien temu wyskoczyl mi wielki diodix na policzku wiec go wycisnelam(wiem ze nie wolno) szybko sie zagoil i teraz nawet prawie sladu po nim nie ma nie chcialabym zapeszyc ale wydaje mi sie i mam taka nadzieje ze to byl moj ostatni prych mam jeszcze troche czerwonych plamek na policzkach ale sa one coraz bledsze.napewno sie ich nie pozbede do konca ale to co teraz mam na twarzy naprawde mnie zadowala pomalu drobnymi kroczkami do przodui wierze ze bedzie dobrze
pozdrawiam Was wszystkie
Swietnie czytac takie posty Trzeba miec cierpliwosc do kuracji i wlasnie krok po kroku cera bedzie tylko piekniejsza

Ja wczoraj dalam mega dawke kremu na twarz a rano swietna skora.. troszeczke zaczerwienona, ale taka gladka i nawilzona.. no cud miód i orzeszki

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-15, 11:50   #3201
dzinek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Biorę Izo od listopada. Ale to, co mnie najbardziej martwi, jeżeli chodzi o skutki uboczne, to suchość okolic intymnych. Mam zaczerwienienie, wysuszenie, ale nie cały czas-przychodzi to jakby fazami. Mam kilka dni spokoju, po czym znowu pojawia się u mnie zaczerwienienie i wręcz małe, piekące ranki. Macie coś takiego? W ogóle odczuwacie "tam" skutki uboczne?

Już sama nie wiem, czy to wina samego izoteku i skutków ubocznych, czy przyplątała mi się przez niego jakaś choroba.
u mnie niestety sie cos takiego pojawilo wczoraj, takie pekniecia, wieczorem przed spaniem wysmarowalam sie gruba warstwa alantanu i dzis jest lepiej
i w zel intymny warto sie zaopatrzyc

jakby nie przechodzilo to trzeba isc do gina bo niestety izo obniza odpornosc i latwo jakies zakazenie zalapac

Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2009-03-15 o 11:52
dzinek jest offline  
Stary 2009-03-15, 13:54   #3202
Kalafiorka
Przyczajenie

Cytat:
Sa ludzie co maja pare pryszczy na krzyz, np. ja, ale one sa tak oporne ze pryszcz utrzymuje sie nawet 2 miesiace a ponad rok blizna i przebarwienie i dla takich ludzi ta kuracja to tez ratunek, zeby pozbyc sie opornego tradziku
Oj, Anecko rozumiem Cię doskonale! Ja też nie mam bardzooo wielu pryszczy, ale są niezwykle wierne:P, nie chcą mnie szybko opuścić. Teraz przed okresem wyskoczyło mi parę, ale nic strasznego na szczęście. Nie martw się czerwoną twarzą, bo u mnie było tak samo. Jeżeli będziesz nawilżać skórę, to problem się zmniejszy. Pozdrawiam!
Kalafiorka jest offline  
Stary 2009-03-15, 20:52   #3203
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

..Ale duzo nowych osob
Witam i zycze powodzenia w kuracji
Polcia, ciesze sie bardzo, ze lekarz sie zgodzil..
Anecka, buzka sie nie przejmuj, czytalam ze wiele osob tak ma na samiutkim poczatku. Delikatnie nawilzaj, bedzie ok.

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2009-03-16, 11:46   #3204
Asilos Magdalena
Zadomowienie

witajcie dziewczyny. niedługo zaczynam kurację. jeszcze nie wiem jakim lekiem, ale to tylko kwestia czasu. narazie biorę Tetralysal co drugi dzień (wychodzenie z antybiotyku). to już moja 5 lub 6 kuracja antybiotykiem i mam nadzieję, że ostatnia.
moja nowa dermatolog złapała się za głowę kiedy powiedziałam ile razy byłam na antybio. opowiedziała mi o retinoidach i decyzja zapadła. czekam teraz na wizytę u ginekologa. chciałabym dostać plastry antykoncepcyjne, bo tabletki źle na mnie działają.

boję się skutków ubocznych. naprawdę bardzo się boję

Asilos Magdalena jest offline  
Stary 2009-03-16, 12:16   #3205
polcia26
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Asilos Magdalena Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny. niedługo zaczynam kurację. jeszcze nie wiem jakim lekiem, ale to tylko kwestia czasu. narazie biorę Tetralysal co drugi dzień (wychodzenie z antybiotyku). to już moja 5 lub 6 kuracja antybiotykiem i mam nadzieję, że ostatnia.
moja nowa dermatolog złapała się za głowę kiedy powiedziałam ile razy byłam na antybio. opowiedziała mi o retinoidach i decyzja zapadła. czekam teraz na wizytę u ginekologa. chciałabym dostać plastry antykoncepcyjne, bo tabletki źle na mnie działają.

Gratuluję znalezienia mądrego dermatologa (ja 3 lata szukałam aż ktoś mi to zapisze!)
Nie bój sie skutków ubocznych - da się je znieść - w dodatku jak rano parzysz na gładką buzię (nareszcie w nocy nie wyskakują wulkany ) to wszystko zniesiesz
polcia26 jest offline  
Stary 2009-03-16, 13:59   #3206
Kalafiorka
Przyczajenie

Cytat:

Witaj! Tak jak napisała wyżej Polcia skutki uboczne nie są takie straszne. Po prawie dwóch miesiącach kuracji mogę stwierdzić, że jedyne co odczuwam to suche usta. Na początku było zaczerwienienie twarzy, wrażliwość skóry, ale obecnie już te objawy nie występują. Oczywiście na każdego tabletki działają inaczej, ale myślę, że nie taki diabeł straszny! Za to rezultaty są fantastyczne. Warto! Pozdrawiam!
Kalafiorka jest offline  
Stary 2009-03-16, 14:24   #3207
forumowiczka
Przyczajenie

Dziewczyny a czy słyszałyście o osobach, na które ten lek nie zadziałał? Ja biorę już ponad 2 tyg i nie dostrzegam zbyt dużych rezultatów... Pewnie mam zbyt mała dawkę, jak sądzicie?

Makrelka śledziłam Twój wątek. Gratuluję, że wyszłaś z tego świństwa i ciekawi mnie, czy poradziłaś sobie już z bliznami?
forumowiczka jest offline  
Stary 2009-03-16, 17:40   #3208
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
..Ale duzo nowych osob
Witam i zycze powodzenia w kuracji
Polcia, ciesze sie bardzo, ze lekarz sie zgodzil..
Anecka, buzka sie nie przejmuj, czytalam ze wiele osob tak ma na samiutkim poczatku. Delikatnie nawilzaj, bedzie ok.
Wczoraj mi wyskoczyl maly potworek obok ust, dzis troszke wiekszy jest.. ALE.. wczoraj dalam duzo kremu na twarz [balam sie ze nie mocno zapcha a tego nie uczynil ].. a rano.. buzia matowa i co najwazniejsze.. nie swiecilam sie przez 7 godzin!!! a normalnie po 2 godzinach mam lampke. Tyle ze niby nawilzona skora ale czulam jakby byla sciagnieta i sucha.. podklad nie za fajnie wygladal, ale zero swiecenia a to dopiero 8 dzien

Cytat:

Nie boj sie! ja przeszlam dwie kuracji tetracyklina, podczas kuracji super bylo, szybkie efekty ale po juz bylo tylko gorzej..

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Gratuluję znalezienia mądrego dermatologa (ja 3 lata szukałam aż ktoś mi to zapisze!)
Nie bój sie skutków ubocznych - da się je znieść - w dodatku jak rano parzysz na gładką buzię (nareszcie w nocy nie wyskakują wulkany ) to wszystko zniesiesz
Ja czekalam tez sporo zanim ktos mi wypisal izo

Cytat:
Dziewczyny a czy słyszałyście o osobach, na które ten lek nie zadziałał? Ja biorę już ponad 2 tyg i nie dostrzegam zbyt dużych rezultatów... Pewnie mam zbyt mała dawkę, jak sądzicie?

Makrelka śledziłam Twój wątek. Gratuluję, że wyszłaś z tego świństwa i ciekawi mnie, czy poradziłaś sobie już z bliznami?
Czytalam na forach polskich o nawrotach ze ludzie maja, a z kolei na zagrancznych forach doslownie moze kilka osob mialo nawrot. Moim zdaniem to wszystko zalezy od tego czy dobrze dawkujesz, czy nie za malo, nie za duzo.. z czym spozywasz tabletke itd. Bedzie dobrze
Po za tym jak czytalam na forum polskim, to tam czasami po 2,3 miesiacach widza poprawe, co w sumie mnie tez zaskoczylo bo ja np. po Unidoxie ktory jest za 5zł mialam znaczna poprawe po 30 dniach..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-03-16, 17:52   #3209
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Cytat:

Ja mialam 7 albo 8 kuracji antybiotykami i nic..
Skutkow naprawde sie nie boj! Ja tyle sie o nich w necie naczytalam, ze rozpoczecie kuracji odwlekalam mimo ze moj lekarz mnie na to namawial. Bardzo zaluje, bo doszlo do pogorszenia buzi i teraz mam blizny.. Wiec glowka do gory, skutki uboczne beda, ale podejrzewam ze sama stwierdzisz ze duzo mniejsze niz sie spodziewalas...

Cytat:

2 tyg to malo, przy leczeniu ktore trwa ok pol roku. Spokojnie, na pewno doczekasz sie rezultatow!
Jestem miesiac po zakonczeniu kuracji. Blizny niestety mam, teraz stosuje masc na blizny, ale kwasow czy mikrodermabrazji na pewno nie unikne. Jestem teraz za granica, za 2 tyg wracam, wkleje fotki, zobaczysz jak to wyglada na dzien dzisiejszy....

Cytat:
..Czytalam na forach polskich o nawrotach ze ludzie maja, a z kolei na zagrancznych forach doslownie moze kilka osob mialo nawrot. Moim zdaniem to wszystko zalezy od tego czy dobrze dawkujesz, czy nie za malo, nie za duzo.. z czym spozywasz tabletke itd. Bedzie dobrze ..
..moze to wynika z tego ze za granica lekarze sa bardziej obeznani z tym lekiem i nie boja sie przepisywac wiekszych dawek.. a to ponoc moze miec wplyw na nawrot lub jego brak..

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2009-03-16, 18:12   #3210
Asilos Magdalena
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Kalafiorka Pokaż wiadomość
Witaj! Tak jak napisała wyżej Polcia skutki uboczne nie są takie straszne. Po prawie dwóch miesiącach kuracji mogę stwierdzić, że jedyne co odczuwam to suche usta. Na początku było zaczerwienienie twarzy, wrażliwość skóry, ale obecnie już te objawy nie występują. Oczywiście na każdego tabletki działają inaczej, ale myślę, że nie taki diabeł straszny! Za to rezultaty są fantastyczne. Warto! Pozdrawiam!
Cytat:
Nie boj sie! ja przeszlam dwie kuracji tetracyklina, podczas kuracji super bylo, szybkie efekty ale po juz bylo tylko gorzej..
Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Ja mialam 7 albo 8 kuracji antybiotykami i nic..
Skutkow naprawde sie nie boj! Ja tyle sie o nich w necie naczytalam, ze rozpoczecie kuracji odwlekalam mimo ze moj lekarz mnie na to namawial. Bardzo zaluje, bo doszlo do pogorszenia buzi i teraz mam blizny.. Wiec glowka do gory, skutki uboczne beda, ale podejrzewam ze sama stwierdzisz ze duzo mniejsze niz sie spodziewalas...
dziękuję dziewczyny za słowa otuchy
teraz moja twarz wygląda bardzo ładnie [kończę Tetralysal (druga kuracja tym antybiotykiem)] i przeraża mnie sama myśl o wysypie . wiem, że to kwestia czasu i wszystko będzie łagodniało, ale bardzo źle znoszę to psychicznie. zapewne wezmę zwolnienie z pracy na ten czas.
czy to prawda, że nie mozna stosować podczas kuracji retinoidami depilacji woskiem, nie wolno farbować włosów i suszyć ich suszarką?

Asilos Magdalena jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości