Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-22, 18:48   #3271
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
a ty już skończyłaś kurację? chodzi mi coś po głowie, ale nie jestem pewna już
Jestem 1,5 m-ca po..

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
moja dermatolog chce zakonczyc mi niedlugo kuracje, tak mniej wiecej na 100mg/kg masy ciala... pytalam jej a co z minimalna dawka (120 mg/kg) a ona ze u mnie tradzik nie byl tak duzy zeby leczyc taka dawka a poza tym wczesniej leczylam sie hormonalnie co znacznie ograniczylo moj tradzik... W dodatku mam kiepskie wyniki badan od poczatku kuracji co jest kolejnym argumentem 'za' przerwaniem kuracji na 100 mg... Kurcze boje sie ze jak odstawie to bedzie okropny nawrot... z drugiej strony ta derma wydaje sie byc rozsadna..
Czy ktos tu kiedys pisal na forum, kto nie wybral max. dawki i NIE MIAL nawrotu? Slyszalyscie w ogole o takich przypadkach?
I tak sobie mysle... na ile ta minimalna dawka jest prawda, a na ile to kwestia producenta/ow leku, ktorym przeciez zalezy na tym zeby duzo leku kupowac..
Ja bym upierala sie przy dobrnieciu do min dawki, albo zmieniala lekarza. Jesli jest ulamek szansy ze to mogloby spowodowac nawrot, to ja bym nie ryzykowala... Skoro juz tyle sie przemeczylas to chyba dobicie do 120mg nire bedzie tez takie zle mimo nieciekawych wynikow..

Cytat:
Napisane przez dobra_ania Pokaż wiadomość
a czy ktoś, z udzielających się osób ma podobny problem jak ja, czyli wysypkę na dłoniach? gdy to nasmaruję kremem to piecze niemiłosiernie. A i mam pytanie z innej beczki. Wiem, ze nie zaleca się depilacji woskiem, więc to samo tyczy się regulacji brwi przy pomocy wosku?
Wysypka to chyba norma, tez po uzyciu kremu piekla mnie strasznie ale po takim aerozolu z aloesem bylo lepiej.
Wosku nigdzie sobie nie przyklejaj! (tzn przykleic mozesz, ale pozniej nie zrywaj )

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
ja wysypkę na dłoniach smaruję cicaplastem. nawet trochę pomaga.
a co do depilacji to nadal używam depilatora i nie jest źle. wydaje mi się , że podrażnia tak samo jak wosk, więc chyba zależy jak kto przechodzi kurację.
Depilator lapie tylko wloski, wosk moze zerwac tez naskorek.

Cytat:
Napisane przez vanilia___ Pokaż wiadomość
Dzisiaj lykam 12 tabletke, ale jestem tak potwornie slaba, ze ledwo pisze. Na poczatku bolaly mnie plecy i klatka piersiowa- zrzucilam to na izotek. Teraz doszla goraczka i kaszel. Chyba grypa mnie bierze... Kurcze, boje sie brac leki i izotek. Nic prawie nie jem dzisiaj, bo jestem slaba i na dodatek mi niedobrze, wiec nie wiem czy wziac dzisiejsza tabletke. Kupie sobie tabcin/gripex lub fervex, myslicie ze moge to wziac bez konsultacji z lekarzem?
Inne leki tego typu spoko mozesz brac- nie sa takie silne. Czytalam o takich objawach - jakby grypowych przy izoteku.
A zmeczenie- na poczatku nie mialam, alepod koniec kuracji- totalna polzywa babcia ze mnie byla

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2009-03-22, 19:08   #3272
andzik1111
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
GG do andzik1111

Cytat:
Dzisiaj lykam 12 tabletke, ale jestem tak potwornie slaba, ze ledwo pisze. Na poczatku bolaly mnie plecy i klatka piersiowa- zrzucilam to na izotek. Teraz doszla goraczka i kaszel. Chyba grypa mnie bierze... Kurcze, boje sie brac leki i izotek. Nic prawie nie jem dzisiaj, bo jestem slaba i na dodatek mi niedobrze, wiec nie wiem czy wziac dzisiejsza tabletke. Kupie sobie tabcin/gripex lub fervex, myslicie ze moge to wziac bez konsultacji z lekarzem?
ja tez lykalam akne i antybiotyk i nic mi nie bylo,owszem na poczatku nie bylam pewna czy to dobry pomysl ale sprobowalam i nic sie nie dzialo wiec lykaj smialo

dziewczyny te wahania nastojow mnie wykoncza... dzis to juz sobie nie radze ze soba rano tryskalam radoscia a teraz jakis dol straszliwy mnie neka...z niczego nie jestem zadowolona...Boze ja chce juz skonczyc ta terapie bo sie wykoncze albo zaczne terapie ale u psychiatry
andzik1111 jest offline  
Stary 2009-03-22, 20:04   #3273
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Jestem 1,5 m-ca po..

Inne leki tego typu spoko mozesz brac- nie sa takie silne. Czytalam o takich objawach - jakby grypowych przy izoteku.
A zmeczenie- na poczatku nie mialam, alepod koniec kuracji- totalna polzywa babcia ze mnie byla
o, już 1,5 miesiąca? jakoś nie zanotowałam momentu, w którym kończyłaś kurację.. i na razie nie jest gorzej niż było przy samym końcu kuracji?

Cytat:
Napisane przez andzik1111 Pokaż wiadomość
dziewczyny te wahania nastojow mnie wykoncza... dzis to juz sobie nie radze ze soba rano tryskalam radoscia a teraz jakis dol straszliwy mnie neka...z niczego nie jestem zadowolona...Boze ja chce juz skonczyc ta terapie bo sie wykoncze albo zaczne terapie ale u psychiatry
co do złego samopoczucia i wahań na stroju to też mnie to wykańcza.. czuję się tak jak napisała Makrela - jak stara babcia.. nie mam na nic siły, ochoty, wstanie o 11 z łóżka to ciężki wysiłek.. jestem trochę wykończona psychicznie tą kuracją. ciągle zmęczenie, brak ochoty na wszystko itp.. dobrze, że już blisko końca w sumie.. dziś np. rano byłam nie do zniesienia..

Limonatka jest offline  
Stary 2009-03-23, 00:24   #3274
cindy17
Raczkowanie

Cześć dziewczyny dawno sie nie odzywalam. Jestem juz po 1 miesiacu kuracji niedawno rozpoczelam drugi i oge smialo powiedziec, ze cera matowa jak nigdy, wlosy rewelacja. Co do skutkow ubocznych moge tylko powiedziec ze: suche usta ale da sie zniesc (tisane), lekko szczypiace oczy and that`s all Nie wiem czy mam szczescie czy dopiero odczuje skutki, mam nadzieje , ze nie. Mam natomiast jedno pytanie, poniewaz ja stosuje izo nie na ropne niespodzianki tylko na pozostalosci w postaci zaskornikow i rozszerzonych por. Dziwi mnie ze wszytskie prawie piszecie ze schodzi Wam skora platami a u mnie nic sie takiego nie dzieje, ani tez nie jest czerwona ani podrazniona. Przyjmuje dawke 40mg na dobe, broda juz jest rewelacyjna, a wyniki mam takie jakbym tabletek nie brala. Ale czy to normalne ze sie nie luszcze az tak bardzo, czasem i owszem ale bez tragedii. Czy moze to dopiero przyjdzie?? Z gory dzieki za odp. Milutkiej nocki
cindy17 jest offline  
Stary 2009-03-23, 10:20   #3275
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez cindy17 Pokaż wiadomość
Ale czy to normalne ze sie nie luszcze az tak bardzo, czasem i owszem ale bez tragedii. Czy moze to dopiero przyjdzie?? Z gory dzieki za odp.
Możliwe U mnie wiele zależało od leku który przyjmowałam. Po Izoteku miałam większość skutków ubocznych o jakich piszą dziewczyny - bóle stawów, łuszczenie, suchość, krwotoki z nosa. Brałam go 2 miesiące , potem dermatolog zmieniła mi na Aknenormin i jak ręką odjął. Zero łuszczenia, troche suchości, żadnych bóli Myślę, że lek lekowi nierówny, choć substancja czynna ta sama ... plus indywidualna reakcja organizmu. Jeśli skóra się poprawia to wszystko jest jak należy
April007 jest offline  
Stary 2009-03-23, 12:29   #3276
Limonatka
Zakorzenienie

ja się nigdy nie łuszczyłam owszem, miewałam bardzo suchą skórę, ale nigdy jakiegoś nadmiernego łuszczenia nie było.

Limonatka jest offline  
Stary 2009-03-23, 13:03   #3277
andzik1111
Raczkowanie

GG do andzik1111

a ja wstaje dzis rano i myslalam ze padne na zawal cala broda i nos zluszczone mimo ze wczoraj poswiecilam caly dzien na siedzeniu w domu i pozadnym nawilzeniu a dzis rano katastrofa...tak sie wkurzylam... Chicalam sobie kupic ten krem baby dream ale u mnie w rosmanie nie ma powiedzcie jaki jest jeszcze dobry a nie za drogi?musze dzis wyruszyc i czegos poszukac bo jak jutro sie obusze w takim stanie to nie pojde do pracy
andzik1111 jest offline  
Stary 2009-03-23, 13:04   #3278
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Cytat:
o, już 1,5 miesiąca? jakoś nie zanotowałam momentu, w którym kończyłaś kurację.. i na razie nie jest gorzej niż było przy samym końcu kuracji?

co do złego samopoczucia i wahań na stroju to też mnie to wykańcza.. czuję się tak jak napisała Makrela - jak stara babcia.. nie mam na nic siły, ochoty, wstanie o 11 z łóżka to ciężki wysiłek.. jestem trochę wykończona psychicznie tą kuracją. ciągle zmęczenie, brak ochoty na wszystko itp.. dobrze, że już blisko końca w sumie.. dziś np. rano byłam nie do zniesienia..
Nie jest gorzej niz przy koncu kuracji, chyba nawet lepiej- wszytsko sie troche rozjasnilo. Lekarz przepisal mi Isotrexin w zelu w razie niespodzianek, ale na razie nie musiala go uzywac.
To zmeczenie i inne skutki uboczne daje w kosc- dlatego jestem zwolenniczka krotszej kuracji z wieksza dawka, szybciej jest sie po.. ale wiadomo ze nie kazdy moze przyjmowac duze dawki..

Cytat:
. Dziwi mnie ze wszytskie prawie piszecie ze schodzi Wam skora platami a u mnie nic sie takiego nie dzieje, ani tez nie jest czerwona ani podrazniona. Przyjmuje dawke 40mg na dobe, broda juz jest rewelacyjna, a wyniki mam takie jakbym tabletek nie brala. Ale czy to normalne ze sie nie luszcze az tak bardzo, czasem i owszem ale bez tragedii. Czy moze to dopiero przyjdzie?? Z gory dzieki za odp. Milutkiej nocki
Mi sie tez prawie nie luszczyla..

Haneczka 22/08
Stary 2009-03-23, 14:35   #3279
paulinkaa8
Raczkowanie

To zmeczenie jest naprawde straszne.. czuje sie jakbym miala dwie osobowosci. Jedna tlumaczy drugiej, ze ten "super" nastroj to tylko lek.. ciezko bedzie..
paulinkaa8 jest offline  
Stary 2009-03-23, 14:46   #3280
Limonatka
Zakorzenienie

jakich korektorów używacie? ja używam antybakteryjnego Bell, ale coraz bardziej mam ochotę na zmianę.. używacie jakiś zktórych jesteście zadowolone?

Limonatka jest offline  
Stary 2009-03-23, 15:05   #3281
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
jakich korektorów używacie? ja używam antybakteryjnego Bell, ale coraz bardziej mam ochotę na zmianę.. używacie jakiś zktórych jesteście zadowolone?
Ja zamiast korektora używam Dermacolu. Co prawda rzadko, bo nie mam takiej potrzeby, ale czasem jak już muszę to właśnie jego używam.
Coś mnie wysyfiło w ostatnim tygodniu Na czole mam 3 czerwone kropki
Mam nadzieję, że to nie jakiś nawrót, bo na miesiąc przed ślubem chyba bym się pochlastała

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline  
Stary 2009-03-23, 15:26   #3282
Limonatka
Zakorzenienie

miałam kiedyś Dermacol, jeszcze jak byłam cała wysypana, przed kuracją, ale mi nie pasował coś :/

azzis, trzymam kciuki, żeby to nawrót nie był no i jeeeej, wesele gratulacje

Limonatka jest offline  
Stary 2009-03-23, 16:41   #3283
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Ja uzywam Inglota w kremie jestem zadowolona

o ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...r-w-tubce.html

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Edytowane przez Copykat
Czas edycji: 2009-03-23 o 16:49
Copykat jest offline  
Stary 2009-03-23, 17:09   #3284
Limonatka
Zakorzenienie

właśnie też o nim myślałam bo widziałam dobre opinie.. może spróbuję hm

Limonatka jest offline  
Stary 2009-03-23, 18:27   #3285
amandine
Raczkowanie

Cytat:
Dziwi mnie ze wszytskie prawie piszecie ze schodzi Wam skora platami a u mnie nic sie takiego nie dzieje, ani tez nie jest czerwona ani podrazniona. Przyjmuje dawke 40mg na dobe, broda juz jest rewelacyjna, a wyniki mam takie jakbym tabletek nie brala. Ale czy to normalne ze sie nie luszcze az tak bardzo, czasem i owszem ale bez tragedii. Czy moze to dopiero przyjdzie?? Z gory dzieki za odp. Milutkiej nocki
Ja wlasnie rozpoczelam 8 tydzien kuracji niezmiennie dawka 30 mg na dobe i mam tak samo jak ty tzn. skora mi sie nie luszczy, nie schodzi platami jest po prostu normalna, matowiutka caly dzien suche sa natomiast usta i kacik troche pekaja, wiec caly czas musze miec cos na ustach bo jak nie to masakra!

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez szukam_ciebie Pokaż wiadomość
Co do kosmetyków odkryłam zbawienny wpływ avene na moją skórę. mam krem, z któym się nie rozstaję- cold cream i pomadka z tej samej serii rewelacyjna. woda termalna też w porządku
Ooo ja tez uwielbiam kosmetyki avene - wlasnie cold crem do rak, balsam do ciala tez z tej samej seri, i ostatnio tez krem cicalfate antybakteryjny gojacy - jak dla mnie super i co jest duzym plusem - ma wiele funkcji. Zas co do wody termalnej to bardziej wole ta z la roche posay z cynkiem - serozinc - super

Edytowane przez amandine
Czas edycji: 2009-03-23 o 18:33
amandine jest offline  
Stary 2009-03-23, 18:33   #3286
Wizazanka492
Zadomowienie

Witam
Na początku kwietnia kończę kuracje, Acne (20 mg dziennie - nieduża dawka)... będzie ona liczyła 6 miechów
Buzia ładna, zero krostek

I teraz pytanko, od kiedy będę mogła zacząć chodzić na solarkę? Czy za miesiąc, bo podobno miesiąc po zakonczeniu kuracji dziala jeszcze Acne?...Czy mogę wcześniej?

_________________________ __________________

Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2009-03-23 o 18:36
Wizazanka492 jest offline  
Stary 2009-03-23, 18:37   #3287
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Witam
Na początku kwietnia kończę kuracje, Acne (20 mg dziennie - nieduża dawka)... będzie ona liczyła 6 miechów

I teraz pytanko, od kiedy będę mogła zacząć chodzić na solarkę? Czy za miesiąc, bo podobno miesiąc dziala Acne?...

juz sie wybiersz na solarke???? Kobieto! Dwa miesiace substancja czynna jest jeszcze w organizmie, a przez pol roku nie wolno obciazac skory zabiegami, sloncem i solarium!
Chcesz sie nabawic mega-przebarwien?
Zakup sobie dobre samoopalacze i przepekaj te pol roku..
Ja przynajmniej do jesieni na solarium sie nie pojawie....
(Moze jeszcze zaraz cos April dopisze, bo w tym temacie jest oblatana.. )

Haneczka 22/08
Stary 2009-03-23, 18:51   #3288
amandine
Raczkowanie

Cytat:
Wydaje mi sie ze tak, chociaz zawsze lepiej skonsultowac sie z lekarzem. Ja biore dopiero 2 miesiac a w tym czasie bylam juz raz chora i to tak ze musialam lykac antybiotyk, wogole zauwazylma ze od kiedy jestem na isotretinoinieto moj organizm jest oslabiony i musze bardziej uwazac bo szybciej i czesciej sie przeziebiam na szczescie wiosne juz mamy i do lata co raz blizej - niz do zimy wiec sie tak tym nie martwie - wole jak slonce swieci nawet jak musze sie przed nim chronic niz temperatury minusowe brrr

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:42 ----------

Cytat:
Witam

I teraz pytanko, od kiedy będę mogła zacząć chodzić na solarkę? Czy za miesiąc, bo podobno miesiąc po zakonczeniu kuracji dziala jeszcze Acne?...Czy mogę wcześniej?
gratuluje wyleczonej buzki a co do solarium to odradzam miesiac po czy za rok - wogole radzilabym unikac solarium !!! Ja naprawde nie wiem co wy - bo juz ktoras osoba z kolei pisze ze na solarium i na solarium - z tym sztucznym opalaniem macie??? Przeciez jasna, biala skora jest piekna!!! Jestem zdecydowanie przeciw opalaniu !!!!!

Edytowane przez amandine
Czas edycji: 2009-03-23 o 20:32
amandine jest offline  
Stary 2009-03-23, 19:08   #3289
Limonatka
Zakorzenienie

amandine, zgadzam sie z Tobą ja opalaniu powiedziałam "nie" już przed kuracją

Limonatka jest offline  
Stary 2009-03-23, 20:32   #3290
azzis
Zakorzenienie

No ja też jestem na NIE jeśli chodzi o opalanie, ale... w tym tyg. idę pierwszy raz na solarke. I pójdę jeszcze kilka razy, żeby nabrać trochę koloru przed ślubem

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline  
Stary 2009-03-23, 22:32   #3291
andzik1111
Raczkowanie

GG do andzik1111

moja wizażanki mnie olały
andzik1111 jest offline  
Stary 2009-03-23, 23:18   #3292
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość

juz sie wybiersz na solarke???? Kobieto! Dwa miesiace substancja czynna jest jeszcze w organizmie, a przez pol roku nie wolno obciazac skory zabiegami, sloncem i solarium!
Chcesz sie nabawic mega-przebarwien?
Zakup sobie dobre samoopalacze i przepekaj te pol roku..
Ja przynajmniej do jesieni na solarium sie nie pojawie....
(Moze jeszcze zaraz cos April dopisze, bo w tym temacie jest oblatana.. )
Eh a co ja mam dopisać Pisałam już swoje zdanie na ten temat...Jak patrze na takie posty to mi się płakać chce - jeśli ktoś chce pieniądze wyrzucać w błoto to czemu mi nie da - zrobiłabym sobie wcześniej zamówienie na mazidłach i może jakieś wakacje zafundowała... ;-)

Myślę, że z solarium trzeba minimum pół roku poczekać- tak jak i z innymi zabiegami. Tylko nie wiem po co była cała kuracja... nawrót w przypadku opalania jest bardzo prawdopodobny. Po prostu nie trafia do mnie - co jest ładnego w brązowej skórze i dlaczego dziewczyny są gotowe schrzanić sobie cerę dla kilku lat... no właśnie - wcale nie cudownego wyglądu... przeciętnego. Ale to walka z wiatrakami więc chyba więcej na ten temat się nie będę wypowiadać, poza tym że zafundujcie sobie chociaż kwas foliowy żeby nie nabawić się czerniaka. Amen.
April007 jest offline  
Stary 2009-03-24, 07:50   #3293
Wizazanka492
Zadomowienie

Oczywiście każdy ma swoje zdanie na temat opalania w solarium
Ja uważam, że lekko opalona skóra wygląda pięknie... bardzo mi się to podoba i nie tylko mnie, ale również i mojemu TŻ.
Wstrzymam się od opalania, do momentu kiedy będę wiedziała, ze nie zaszkodzi mojej cerze i nie nabawię się przebarwień. Niedługo jadę do mojego dermatologa...zadam mu pytanie z tą solarką, ciekawe co powie...

Teraz mam buzię ładną , bez krostek, ale strasznie boje się nawrotu, wrrr

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2009-03-24, 09:48   #3294
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Wstrzymam się od opalania, do momentu kiedy będę wiedziała, ze nie zaszkodzi mojej cerze i nie nabawię się przebarwień.
Zaszkodzi napewno, nieważne kiedy pójdziesz. Pytanie w jakim stopniu.
April007 jest offline  
Stary 2009-03-24, 10:24   #3295
ada_rut
Przyczajenie

Hej! Mam pytanie do dziewczyn, które zakończyły już kurację. Otóż, znikła wam po kuracji czerwoność skóry(strasznie mnie to denerwuje) i jeżeli tak to po jakim czasie. I jeszcze takie jedno pytanko: czy po kuracji chociaż w jakimś stopniu zbledły wam przebarwienia/blizny ? Z góry dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam
Ps. ja właśnie jestem 12 po kuracji i jak na razie wszystko OK.
ada_rut jest offline  
Stary 2009-03-24, 11:38   #3296
operetka
Przyczajenie

wprawdzie ja jeszcze nie skończyłam kuracji. biorę izo dopiero 2 m-ce ale czerwona twarz też mnie wkurza :/ i też mam nadzieję, że po zakończeniu kuracji czerwoność znika. z niecierpliwością czekam na komentarze osób które skończyły kurację.

i jak bladość może ładnie wyglądać jak: twarz czerwona a szyja dekolt białe, na nogach i rękach mnóstwo siniaków, które na bladej skórze widać jeszcze bardziej? u mnie właśnie tak to wygląda więc do bladości nie mogę się przekonać. solarium oczywiście odpada, przynajmniej na razie, ale inwestuje w balsamy brązujące. grunt to się dobrze czuć we własnej skórze
operetka jest offline  
Stary 2009-03-24, 14:50   #3297
dobra_ania
Raczkowanie

Ja biorę Akne dopiero 25 dzien i jak na poczatku czerwona twarz bardzo mnie drażniła, tak teraz jak ręką odłął -rumieńce zniknęły, podobnie jak uderzenia gorąca i ból w klatce. Każdy przechodzi to inaczej
Stary 2009-03-24, 16:06   #3298
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez operetka Pokaż wiadomość
i jak bladość może ładnie wyglądać jak: twarz czerwona a szyja dekolt białe, na nogach i rękach mnóstwo siniaków, które na bladej skórze widać jeszcze bardziej? u mnie właśnie tak to wygląda więc do bladości nie mogę się przekonać. solarium oczywiście odpada, przynajmniej na razie, ale inwestuje w balsamy brązujące. grunt to się dobrze czuć we własnej skórze
Ja bym poszukała przyczyny takiego stanu. Dlaczego twarz jest czerwona - czy chodzi o naczynka, podrażnienie, przebarwienia? Balsamy brązujące skórze nie szkodzą - można je stosować dowoli. Ale to chyba skłonność większości kobiet z tego co obserwuję. Jak coś jest nie tak to - opalić się, zaklajstrować podkładem i już nie widać. Trochę jak z tabletkami przeciwbólowymi - boli głowa codziennie ale po co się zastanawiać czemu? Lepiej łykać. Problem w tym, że to wszystko kiedyś wyjdzie i posty typu: "Nigdy nie miałam problemów a teraz mnie wysypało", albo "Nagle się okazało że mam trądzik różowaty" - w ogóle mnie nie dziwią. Choroby skóry nie powstają w przeciągu jednej nocy - obserwacja i profilaktyka zdziałają dużo więcej niż leczenie. Stąd moje stanowisko w tej sprawie - wiem, że dość rygorystyczne, ale może do kogoś przemówi i uznam to za osobisty sukces.
Zaofftopowałam - przepraszam
April007 jest offline  
Stary 2009-03-24, 16:46   #3299
operetka
Przyczajenie

hehe niezły offtopik, wprawdzie zacytowana zostałam tylko ja ale rozumiem, że spostrzeżenia są ogólne i dotyczą nie tylko mnie
jakkolwiek, ja wychodzę z założenia, że najważniejszy jest zdrowy umiar, głowa na karku a wówczas wszystko jest dla ludzi
operetka jest offline  
Stary 2009-03-24, 22:06   #3300
andzik1111
Raczkowanie

GG do andzik1111

ja na szczescie nie mialam czerwonej twarzy za to bladosc rowniez i mnie dobija ale cos za cos! bede miala wreszcie spokoj z tradzikiem wiec mysle ze warto przebolec te kilka miesiecy w bladosci za to zafundowalam sobie balsam brazujacy i troche sie nim maziam.przezyje
andzik1111 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości