Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-15, 21:46   #3721
klora
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

dzinek ale moja skora na policzkach i czole jest juz zupelnie inna niz byla, zero lojotoku, rozszerzonych porow, zanieczyszczen....izotret inoina ma za zadanie zmienić strukturę skóry na zawsze, jej rogowacenie, lojotok itd prawda? inaczej tradzik ciagle by wracal jakby skora znow pracowala nieprawidlowo. To pamietam z okresu leczenia i interesowania sie izotretinoina, poprawcie jak sie myle
klora jest offline  
Stary 2009-06-16, 01:52   #3722
marina06
Raczkowanie

Ja też mam nadzieje ze skóra zmienia się na zawsze bo nie może to świństwo wrócić....ja liczę że to moja pierwsza i ostatnia kuracja izo, ale ostatnio wyszedł mi pryszcz i po tygodniu jest wyczuwalny i jest ślad, ale mnie to drażni, ciągle nowe przebarwienia
marina06 jest offline  
Stary 2009-06-16, 09:12   #3723
stoprocentserca
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez trulina Pokaż wiadomość
stoprocentserca,jaką dawke bierzesz?ja bralam jedna tabletke dziennie ...

polecicie dobrego dermatologa od trądziku w Warszawie?
w tej chwili biore 20 mg/ na dobe czyli jedna tabletke dlatego kuracja potrwa dosc dlugo. Ale moze to i lepiej. Mniej odczuwalne skutki uboczne a poza tym poki bede brala izo nawrot bedzie niemozliwy hehe co do dobrego dermy w wawie niestety sie nie orientuje ja to bardziej poludniowa Polska ale wiem ze jest taki watek na wizazu i tam bylo sporo propozycji dermatologow w Wawie. Poszukaj. Pozdro
Nie skończyłoby się.
Skończyło się, bo się nie zaczęło.
Cokolwiek prawdziwie się zaczyna
Nigdy się nie kończy...
stoprocentserca jest offline  
Stary 2009-06-16, 17:10   #3724
dzinek
Wtajemniczenie

Z tego co wiem izo nie zmienia struktury skory tylko gruczoly lojowe, ktore sie zatykaja i tak powstaje wyprysk i stan zapalny. Skory tradzikowe najczesciej nie maja gladkich ujsc gruczolow lojowych i to sprzyja namnazaniu sie bakteri i czopowaniu wazny jest tez sklad i ilosc loju w tym wypadku Ogolnie izo zmniejsza i przebudowuje gruczoly lojowe.
Co do rogowacenia to nie wiem

ludzie o zdrowej normalnej skorze tez maja czasem zaskorniki np na nosie
niektore rejony sie bardziej zanieczyszczaja i maja wiecej gruczolow.

wierzcie ja tez wierze ze bedzie to moja pierwsza i ostatnia kuracja i bede w klubie gladkich po izo. Zreszta pelno na to chodzacych dowodow ze moze sie udac Pozdr
dzinek jest offline  
Stary 2009-06-18, 16:12   #3725
magda17
Przyczajenie

witam.od 4 miesiecy biore izotek,bedania hormonalne ok przed kuracja,od jakis 2 miesiecy zauwazylam dziwny skutek uboczny w postaci nadmiernego owlosienia na twarzy,nie jest to jakies mocne ale ja widze ze wloskow jest wiecej i to nie taki zwykły meszek.Czy po zakończeniu kuracjii to zniknie?dzieki za odp
magda17 jest offline  
Stary 2009-06-18, 18:02   #3726
Limonatka
Zakorzenienie

hm, pogadaj z lekarzem może.. ja nie miałam takiego skutku ubocznego.

Limonatka jest offline  
Stary 2009-06-19, 08:22   #3727
stoprocentserca
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magda17 Pokaż wiadomość
witam.od 4 miesiecy biore izotek,bedania hormonalne ok przed kuracja,od jakis 2 miesiecy zauwazylam dziwny skutek uboczny w postaci nadmiernego owlosienia na twarzy,nie jest to jakies mocne ale ja widze ze wloskow jest wiecej i to nie taki zwykły meszek.Czy po zakończeniu kuracjii to zniknie?dzieki za odp
ja tez nie zauwazylam czegos takiego u siebie. Ale z tego co kojarze to w ulotce w skutkach ubocznych jest o tym wspomniane.
Nie skończyłoby się.
Nigdy się nie kończy...
Stary 2009-06-19, 10:35   #3728
kapciuszek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magda17 Pokaż wiadomość

Wypowiem sie i ja. Miałam 2 kuracje izo lecz nie pełne,ponieważ nie znalazłam lekarza,który by uważał,że potrzebna jest minimalna dawka na jakiekolwiek efekty. Pierwsza kuracja trwała jakieś 6-7msc po 20mg i może ktoś pamięta jak pisałam,że wycisnęłam sobie zaskórnika tak porządnie,by wyglądało to na oczyszczanie,a lekarka przedłużyła mi kurację.
Druga trwała od listopada do maja br. też po 20mg i u innej lekarki. Ona także uważa,że jak ktoś ma taką skórę to zawsze coś tam na niej będzie! a recepty nazywała "wymuszone". Jak na razie nie narzekam, choć wróciło lekkie błyszczenie, włosy myję już co 2 dni, no i ten meszek na twarzy....w czasie kuracji włosy rosły mi jak oszalałe wszędzie i pojawił się meszek. W dalszym ciągu jest i to nie w zmienionej formie Czasem przycinałam nożyczkami tuż przy skórze,bo czułam się dziwnie i było tego mnóstwo. Dla eksperymentu zrobię tak i dzisiaj i za jakiś czas wypowiem sie jak to jest z odrastaniem. Mimo wszystko jestem zadowolona z kuracji i mogłabym jechać na izo juz zawsze....
Stary 2009-06-19, 11:30   #3729
stoprocentserca
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Wypowiem sie i ja. Miałam 2 kuracje izo lecz nie pełne,ponieważ nie znalazłam lekarza,który by uważał,że potrzebna jest minimalna dawka na jakiekolwiek efekty. Pierwsza kuracja trwała jakieś 6-7msc po 20mg i może ktoś pamięta jak pisałam,że wycisnęłam sobie zaskórnika tak porządnie,by wyglądało to na oczyszczanie,a lekarka przedłużyła mi kurację.
Druga trwała od listopada do maja br. też po 20mg i u innej lekarki. Ona także uważa,że jak ktoś ma taką skórę to zawsze coś tam na niej będzie! a recepty nazywała "wymuszone". Jak na razie nie narzekam, choć wróciło lekkie błyszczenie, włosy myję już co 2 dni, no i ten meszek na twarzy....w czasie kuracji włosy rosły mi jak oszalałe wszędzie i pojawił się meszek. W dalszym ciągu jest i to nie w zmienionej formie Czasem przycinałam nożyczkami tuż przy skórze,bo czułam się dziwnie i było tego mnóstwo. Dla eksperymentu zrobię tak i dzisiaj i za jakiś czas wypowiem sie jak to jest z odrastaniem. Mimo wszystko jestem zadowolona z kuracji i mogłabym jechać na izo juz zawsze....
to moze oznacza tez ze wlosy szybciej rosna fajnie by było bo jeszcze mi brakuje jakies kilka cm do 2/3 plecow moze wloski bede rosly na izo jak na drozdzach hehehe oby tylko na glowie hehehe
Nie skończyłoby się.
Nigdy się nie kończy...
Stary 2009-06-19, 14:01   #3730
kapciuszek
Raczkowanie

Rosną,owszem, ale wszędzie)
Stary 2009-06-19, 15:43   #3731
stoprocentserca
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kapciuszek Pokaż wiadomość
Rosną,owszem, ale wszędzie)
no to chyba wole uzbroic sie w cierpliwosc bo nie znosze herów w zadnej innej czesci ciala niz głowa , ale tak serio- ja naprawde nie mam problemu z porostem meszku itp wiec na pewno sprawa jest indywidualna. Jedyne co to wlasnie lekko mi rzesy wypadaja i wloski trocxhe bardziej sianowate. Ale w sumie czy to od izo to ciezko stwierdzic. Biore drugi miesiac i dopiero teraz sie to zaczelo w maju bylo ok a tez jadlam tabsy. Hmm..
Nie skończyłoby się.
Nigdy się nie kończy...
Stary 2009-06-19, 20:24   #3732
dzinek
Wtajemniczenie

te rzesy to od izo
tez mi sie zaczelo w II miesiacu kuracji i dopiero gdzies w V po zwiekszeniu dawki sie zmniejszylo ( za to wlosy z glowy zaczely leciec)
wypadalo ich duzo ok 10 dziennnie ale ze owlosienie szybciej rosnie to przeswitow nie mialam choc nie mam gestych rzes
dzinek jest offline  
Stary 2009-06-20, 15:30   #3733
marina06
Raczkowanie

Mnie też męczy meszek na twarzy, wąsik i jeszcze na kościach policzkowych też pojawia się parę ciemnych włosków,jestem brunetką i miałam ten problem już przed kuracją, teraz niestety próbowałam też woskiem ale skończyło się to opłakanym stanem depilowanego miejsca teraz pytanie do was, jak inaczej mam się tego pozbyć, dodam że teraz wakacje a w słońcu to już w ogole jest bardzo widoczne.
marina06 jest offline  
Stary 2009-06-22, 15:27   #3734
arielle anna
Przyczajenie

Izotek całkowicie odmienił moje zycie,po tygodniu moja cera się oczyściła i teraz po 15 dniu brania tabletek mam moze z krostke jedną na twarzy,nigdy nie bylam tak zadowolona z mojej twarzy mam pytanie spoznia wam sie okres po izoteku?
arielle anna jest offline  
Stary 2009-06-23, 22:26   #3735
SummerGlow
Rozeznanie

Ja dla odmiany biore Acnenormin - 4 miesiace. Hmm.. w zasadzie mnie ze 2 razy sie spoznil albo to nie od tego
SummerGlow jest offline  
Stary 2009-06-24, 10:13   #3736
stoprocentserca
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arielle anna Pokaż wiadomość
Izotek całkowicie odmienił moje zycie,po tygodniu moja cera się oczyściła i teraz po 15 dniu brania tabletek mam moze z krostke jedną na twarzy,nigdy nie bylam tak zadowolona z mojej twarzy mam pytanie spoznia wam sie okres po izoteku?
nigdy mi sie nie spoznial okres po izo a mam juz 3 kuracje a chyba w skutkach ubocznych tez tego nie było? hmm... a zaczelas brac jakies tabletki anty? bo watpie ze to od izo.
Nie skończyłoby się.
Nigdy się nie kończy...
Stary 2009-06-26, 00:12   #3737
basior
Rozeznanie

Witam.
Jestem 2,5 miesiąca po skończeniu kuracji. Moja skóra nie zaczęła się [tfu tfu odpukać] przetłuszczać Włosy jednak muszę myć co 2 dni lub najlepiej codziennie (w trakcie kuracji mogłam sobie odpuścić spokojnie na 3 dni). I niestety włosy zaczęły mi wypadać jak oszalałe, ale to chyba nie wina kuracji. Generalnie jestem zadowolona z efektów, ba, jestem przeszczęśliwa! Pozostały przebarwienia, ale cierpliwie odczekam do jesieni i zacznę zabiegi.Nic nowego mi się nie pojawia i to jest najważniejsze
Pozdrawiam
basior jest offline  
Stary 2009-06-26, 09:58   #3738
bkiesy
Przyczajenie

A ile trwała Twoja kuracja? I jaką miałaś dawkę?
bkiesy jest offline  
Stary 2009-06-26, 10:30   #3739
Limonatka
Zakorzenienie

ja też nie mam wyprysków ani nic podobnego, ale niestety, przetłuszczanie skóry wróciło, może nie w takim nasileniu jak przed kuracją, ale wróciło no i przetłuszczanie włosów, które ledwo jeden dzień wytrzymują...

Limonatka jest offline  
Stary 2009-06-26, 11:30   #3740
SummerGlow
Rozeznanie

O kurcze, a myslalam ze z tym juz bedzie spokoj Teraz to myje wlosy jak sobie przypomne lub jak juz strasznie oklapna...
o9.11.2013 --> CP
13.01.2014 --- 44,5 cm
SummerGlow jest offline  
Stary 2009-06-26, 12:26   #3741
Ghost19
BAN stały

Dziewczynki chciałam się poradzić
Jakiś rok temu miałam okropny trądzik na żuchwie i policzkach oraz brodzie, a właściwie wielkie podskórne, bolące krosty które goiły się tygodniami i zawsze zostawiały czerwone plamy które mam do dziś. Do tego dużo zamkniętych zaskórników na całej twarzy. Po paru miesiącach męczarni gdy ani kosmetyki nie pomagały ani środki z apteki zaczęłam łykać Cilest i stosować Aknemycin plus zewnętrznie. Pomogło. Do tej pory miałam ładną buźkę. Co jakiś czas tylko coś wyskakiwało, ale już nie na policzkach, a na czole, przy nosie itp. Nie były to już ropne gule, ale małe zmiany które goiły sie w parę dni i nie zostawiały śladów. Do niedawna. 2 tygodnie temu wyskoczyły mi znów dwie ropne zmiany na brodzie. Wiem już, że zostaną po nich ślady
Bardzo boję się nawrotu tego co było rok temu. Czy waszym zdaniem retinoidy mogą mi pomóc czy raczej przyczyny powinnam szukać w hormonach? Zazwyczaj niespodzianki wyskakują mi tydzień póltora przed okresem...te dwie też tylko, że nie są małe
Bardzo proszę o poradę
Ghost19 jest offline  
Stary 2009-06-26, 12:35   #3742
SummerGlow
Rozeznanie

Moja koleznka ma bardzo podobny problem.... sama biore Acnenormin,ale jesli Tobei wyskakuja przed okresem ( co jest normalne) to raczej dermatolog nie przepisze na to retinoidow...
To juz taka naprawde ostatecznosc, zeby je brac..
o9.11.2013 --> CP
13.01.2014 --- 44,5 cm

Edytowane przez SummerGlow
Czas edycji: 2009-06-26 o 12:37
SummerGlow jest offline  
Stary 2009-06-29, 13:02   #3743
basior
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bkiesy Pokaż wiadomość
A ile trwała Twoja kuracja? I jaką miałaś dawkę?
moja kuracja- październik-kwiecien, czyli 7 miesięcy. najpierw 30, potem 40 mg. w każdym razie wyjadłam dawkę podstawową, czyli 10 opakowań x 20 mg,a wazę 50 kg.
basior jest offline  
Stary 2009-06-30, 13:04   #3744
darkst
Przyczajenie

Witam
Od dzisiaj zaczynam kuracje Aknenorminem. W związku z tym mam do Was kilka (ważnych dla mnie ) pytań.

1. czym smarujecie na dzień i na noc twarz ?
2. czym myjecie twarz ? woda czy może jakieś toniki ?
3. O alkoholu to mi już derma powiedziała ale czasami na imprezach pale fajki czy papierosy mogą jakoś pogorszyć kurację ?

Dziękuje za odpowiedź
pozdrawiam
darkst jest offline  
Stary 2009-07-01, 19:07   #3745
marina06
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez darkst Pokaż wiadomość
Witam
Od dzisiaj zaczynam kuracje Aknenorminem. W związku z tym mam do Was kilka (ważnych dla mnie ) pytań.

3. O alkoholu to mi już derma powiedziała ale czasami na imprezach pale fajki czy papierosy mogą jakoś pogorszyć kurację ?

Dziękuje za odpowiedź
pozdrawiam
Ja smaruje na dzień twarz z filtrami 50tką, a na noc lekki bezpieczny krem z nagietkiem lekarskim który mi tu polecono , twarz myje żelami do cery suchej i normalnej, nie stosuje żadnych toników, a co do alkoholu ja pije i się tym jakoś zbytnio nie przyjmuje ale chyba już wiem od czego te ostatnie pryszcze mi się porobiły . Życzę powodzenia w kuracji!
marina06 jest offline  
Stary 2009-07-01, 23:08   #3746
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez darkst Pokaż wiadomość
Witam

Dziękuje za odpowiedź
pozdrawiam
1. Humektan jak poczuje że skóra jest sucha (zazwyczaj po myciu), na dzień ostatnio krem Lirene do cery naczynkowej, na noc krem nawilzajaco-regenerujący z Kolastyny. Plus Cicaplast na przesuszone miejsca.
2. Myję żelami do skóry suchej, i do tego tonik Garnier skóra wrażliwa
3. Ja palę i nie sądzę żeby to mialo wpływ na kurację. Natomiast palenie samo w sobie szkodzi na cerę i zamierzam rzucić jak skończę kurację.

Zostało mi 1 opakowanie do końca. Biorę izo od listopada, będę miała razem wybrane 5700mg. Teoretycznie powinnam miec 5760, ale moja derma uważa, że to już nie robi różnicy i nie ma potrzeby żebym brała dawkę większą niż minimalna, bo trądzik szybko ustąpił.
Mam pytanie do dziewczyn po kuracji - czy po odstawieniu izo skończył wam się "burak" na twarzy? Ja jestem ciagle zaczerwieniona, najgorzej jest po myciu

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2009-07-02, 07:58   #3747
ada_rut
Przyczajenie

Copykat:
"burak" na całe szczęście się skończył, chociaż po myciu twarzy albo suszeniu włosów minimalnie mam bardziej zaczerwienioną twarz niż przed, ale w porównaniu do tego co było w czasie kuracji to nic
ada_rut jest offline  
Stary 2009-07-02, 10:05   #3748
kasiaash
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn po kuracji - czy po odstawieniu izo skończył wam się "burak" na twarzy? Ja jestem ciagle zaczerwieniona, najgorzej jest po myciu
skończył się

kasiaash jest offline  
Stary 2009-07-02, 23:20   #3749
Copykat
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ada_rut Pokaż wiadomość
Copykat:
"burak" na całe szczęście się skończył, chociaż po myciu twarzy albo suszeniu włosów minimalnie mam bardziej zaczerwienioną twarz niż przed, ale w porównaniu do tego co było w czasie kuracji to nic
Cytat:
Napisane przez kasiaash Pokaż wiadomość
skończył się
Ufff... juz się bałam że na zawsze mi tak zostanie
ale u was to było takie podrażnienie skóry czy raczej porozszerzane naczynka?

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline  
Stary 2009-07-03, 10:48   #3750
ada_rut
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Ufff... juz się bałam że na zawsze mi tak zostanie
ale u was to było takie podrażnienie skóry czy raczej po rozszerzane naczynka?
Jednoznacznie nie mogę stwierdzić ponieważ przed kuracją nie miałam problemów z naczynkami, ale w czasie kuracji mi się po rozszerzały. Więc nie wiem czy ten "burak" był spowodowany tymi naczynkami czy podrażnieniem skóry
ada_rut jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości