Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-04, 21:04   #3961
imiro
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

[QUOTE=LauraS.;14074568]Imiro-
A to może są takie małe ubytki w skórze?np takie większe dziurki albo tak jak ja mam tak jakby wycięty trójkącik? czasami właśnie te małe ale z głębokim ubytkiem są najgorsze..no ale nie wiem jakie masz Ty?

Laura, wlasnie o takich bliznach mowie- male, ale jest ich sporo(kólka, kwadraty,prostokaty). ciekawe, ze nigdy nie mialam duzego tradziku, raczej glownie zaskorniki. wiele osob, ktore mialy duzy tradzik,maja po nim mniejsze blizny niz ja.
imiro jest offline  
Stary 2009-09-04, 21:51   #3962
polcia26
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
. A swoja droga dziwne ze lekarz nie poinformowal o tym jak sie bierze lek...
Mój lekarz nic mi nie powiedział, tylko żebym w ciąży nie była i nie wyciskała pryszczy. "Proszę przyjść za miesiąc do kontroli". Nie wiedziałam jak przyjmować, jak pielęgnować twarz no... nic wszystkiego dowiedziałam się na forum
Stary 2009-09-05, 00:24   #3963
H567
Raczkowanie

ja juz mam dosc roaccutane, mam ochote go przerwac, biore 20mg/doba, syfy ropne juz sie nie robia, chociaz ciagle posiadam grudki na brodzie. ale co z tego skoro, stracilam polowe wlosow, wszystko mnie boli no i depresja mi sie tak nasilila ze glowa mala. juz nie narzekam na wlosy ale najgorzej jest z ta depresja. nie wiem czy nie przerwac, zostaly 2 miesiace... jestem na skraju zalamania prawde mowiac.

dodam ze moja lekarka byla bardzo nie kompetentna - pomieszczenie w ktorym bylam, bylo bardzo ciemne, nie obejrzala mi twarzy, nie spytala sie o moje dolegliwosci (w tym depresja). poprostu ot tak powiedziala ze przepisze mi roaccutane bo blizny sie szybko tworza... taaa... mam jedna mala, 1mm plytka blizne po tradziku. zero, nic, czy sie zgadzam, nie wytlumaczyla skutkow ubocznych, nie powiedziala ze mam stosowac filtry (biore od maja absurd). rozmowa trwala nawyzej 3 minuty i dowidzenia. dodam ze tradzik byl bardzo malo nasilony - tylko na czole i na brodzie, z 3-4 male pryszcze ropne, reszta to kaszaki, lub niewidoczne grudki.

ehhh, i teraz pytanie; brac dalej czy przerwac i isc do innego lekarza czy moze zaczac sie sama leczyc przy obecnie malo nasilonym tradziku?

Edytowane przez H567
Czas edycji: 2009-09-05 o 00:26
H567 jest offline  
Stary 2009-09-05, 09:23   #3964
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez polcia26 Pokaż wiadomość
Mój lekarz nic mi nie powiedział, tylko żebym w ciąży nie była i nie wyciskała pryszczy. "Proszę przyjść za miesiąc do kontroli". Nie wiedziałam jak przyjmować, jak pielęgnować twarz no... nic wszystkiego dowiedziałam się na forum
A myslalam ze moja lekarka jest do kitu, bo wizyta zazwyczaj trwala 5 minut, tylko ze w ciagu tych pieciu minut wszystko mi powiedziala odnosnie ciazy, skutkow ubocznych, suchosci sluzuwek itp. A przy kazdej nastepnej wizycie pytala sie jak stoje z preparatami do pielegnacji zewnetrznej, polecala cos i zawsze wychodzilam z masa probek.
Pewnie dlatego dopiero teraz zaczelam tu zagladac, jak nabralam watpliwosci co do dawki jaka przyjme, ale zobaczymy jak to bedzie...

"ja juz mam dosc roaccutane, mam ochote go przerwac, biore 20mg/doba, syfy ropne juz sie nie robia, chociaz ciagle posiadam grudki na brodzie. ale co z tego skoro, stracilam polowe wlosow, wszystko mnie boli no i depresja mi sie tak nasilila ze glowa mala. juz nie narzekam na wlosy ale najgorzej jest z ta depresja. nie wiem czy nie przerwac, zostaly 2 miesiace... jestem na skraju zalamania prawde mowiac.

dodam ze moja lekarka byla bardzo nie kompetentna - pomieszczenie w ktorym bylam, bylo bardzo ciemne, nie obejrzala mi twarzy, nie spytala sie o moje dolegliwosci (w tym depresja). poprostu ot tak powiedziala ze przepisze mi roaccutane bo blizny sie szybko tworza... taaa... mam jedna mala, 1mm plytka blizne po tradziku. zero, nic, czy sie zgadzam, nie wytlumaczyla skutkow ubocznych, nie powiedziala ze mam stosowac filtry (biore od maja absurd). rozmowa trwala nawyzej 3 minuty i dowidzenia. dodam ze tradzik byl bardzo malo nasilony - tylko na czole i na brodzie, z 3-4 male pryszcze ropne, reszta to kaszaki, lub niewidoczne grudki.

ehhh, i teraz pytanie; brac dalej czy przerwac i isc do innego lekarza czy moze zaczac sie sama leczyc przy obecnie malo nasilonym tradziku?"

H567 - to o czym napisalas to sa wskazania do przestania zazywania leku, ja skonsultowalabym sie z jakims lekarzem, nawet rodzinnym w takiej sytuacji. Jesli bralas od maja 20mg to i tak nie wybierzesz miniumum wymaganego(chyba ze wazysz 35kg? w co watpie), wiec rownie dobrze mozesz sama teraz zrezygnowac, bo jesli nie poskutkuje to bedziesz sobie plula w brode, ze tyle bralas lek, ktory tak zle na Ciebie dzialal, a i tak efektów nie ma.
Twoja decyzja, ale na Twoim miejscu porozmawialabym z kims kto sie na tym zna.

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-09-05 o 09:36
edyt jest offline  
Stary 2009-09-05, 09:59   #3965
am85
Raczkowanie

Nie jestem nawet w połowie kuracji (zaczynam 2 miesiąc), i nie wiem czy czuję się kompetentna by jakoś Ci pomóc ale powiem Ci co odpowiedział mi lekarz(swoją drogą bardzo dobry).

zaprzestanie na własną rękę brania leku prowadzi do tego, że trądzik może powrócić. dzieje się to dlatego, ze lekarz widząc Cię określa dawkę leku, a na to składają się mg + okres leczenia.
wiele osób przerywa kurację, ponieważ lek jest drogi i gdy już widzą efekty myślą, ze to im wystarczy. (A prawda jest taka, że wszystkie leki z izo są takie same i są własnymi zamiennikami. Wiem od lekarza, ze jesli lek który mi przepisał (akurat jestem na akne) bedzie cenowo dla mnie mniej atrakcyjny niż Izo (bo też zdarzają sie takie wahania cen) to nic nie stoi na przeszkodzie by kupić ten tańszy.)

Myślę więc, ze nie powinnas sama przerywac kuracji - zwlaszcza ze zostalo ci już tylko te 2 msc - ale to zawsze sa AZ 2 msc. Nie wiem jaki miałas trądzik, ale ja na Twoim miejscu bym nie rezygnowała, jeszcze raz poszła do lekarza i powiedziała co i jak. Moze to kwestia zmiany dawki.
Nie wiem tez jakie podłoże ma Twoja depresja.. Bo tak jak wspomnialam wcześniej na tym forum - pewnie gdybym nie zaczeła brac Ane to wtedy miałabym depresje. Ale ostatnio zauważylam, że łatwiej się łamię i dołuje(praca, życie codzienne). I cos z tą depersją reczywiscie jest na reczy. Ale waże, zeby sie nie dać!
Nie piszesz też, czy lekarka, która Cię leczy "była niekompetentna" tylko na tej 1 wizycie czy ma to w naturze. Moze miała zły dzień (choc wcale jej to niuesprawiedliwia)Jeśli ma tak ciągle to zawsze mozesz zmienic lekarza. Wystarczy poprosić o ksero pzebiegu leczenia i udac się do innego specjalisty. Wiem, ze latwo mi się to mówi, ale musisz sobie jeszcze raz wszystko sama przeanalizowac, bo ten lek to nie cukierki.

Życzę powodzenia
am85 jest offline  
Stary 2009-09-05, 11:17   #3966
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez H567 Pokaż wiadomość
ja juz mam dosc roaccutane, mam ochote go przerwac, biore 20mg/doba, syfy ropne juz sie nie robia, chociaz ciagle posiadam grudki na brodzie. ale co z tego skoro, stracilam polowe wlosow, wszystko mnie boli no i depresja mi sie tak nasilila ze glowa mala. juz nie narzekam na wlosy ale najgorzej jest z ta depresja. nie wiem czy nie przerwac, zostaly 2 miesiace... jestem na skraju zalamania prawde mowiac.

ehhh, i teraz pytanie; brac dalej czy przerwac i isc do innego lekarza czy moze zaczac sie sama leczyc przy obecnie malo nasilonym tradziku?
Cytat:
Napisane przez am85 Pokaż wiadomość
Nie jestem nawet w połowie kuracji (zaczynam 2 miesiąc), i nie wiem czy czuję się kompetentna by jakoś Ci pomóc ale powiem Ci co odpowiedział mi lekarz(swoją drogą bardzo dobry).

zaprzestanie na własną rękę brania leku prowadzi do tego, że trądzik może powrócić. dzieje się to dlatego, ze lekarz widząc Cię określa dawkę leku, a na to składają się mg + okres leczenia.
wiele osób przerywa kurację, ponieważ lek jest drogi i gdy już widzą efekty myślą, ze to im wystarczy. (A prawda jest taka, że wszystkie leki z izo są takie same i są własnymi zamiennikami. Wiem od lekarza, ze jesli lek który mi przepisał (akurat jestem na akne) bedzie cenowo dla mnie mniej atrakcyjny niż Izo (bo też zdarzają sie takie wahania cen) to nic nie stoi na przeszkodzie by kupić ten tańszy.)

Myślę więc, ze nie powinnas sama przerywac kuracji - zwlaszcza ze zostalo ci już tylko te 2 msc - ale to zawsze sa AZ 2 msc. Nie wiem jaki miałas trądzik, ale ja na Twoim miejscu bym nie rezygnowała, jeszcze raz poszła do lekarza i powiedziała co i jak. Moze to kwestia zmiany dawki.
Nie wiem tez jakie podłoże ma Twoja depresja.. Bo tak jak wspomnialam wcześniej na tym forum - pewnie gdybym nie zaczeła brac Ane to wtedy miałabym depresje. Ale ostatnio zauważylam, że łatwiej się łamię i dołuje(praca, życie codzienne). I cos z tą depersją reczywiscie jest na reczy. Ale waże, zeby sie nie dać!
Nie piszesz też, czy lekarka, która Cię leczy "była niekompetentna" tylko na tej 1 wizycie czy ma to w naturze. Moze miała zły dzień (choc wcale jej to niuesprawiedliwia)Jeśli ma tak ciągle to zawsze mozesz zmienic lekarza. Wystarczy poprosić o ksero pzebiegu leczenia i udac się do innego specjalisty. Wiem, ze latwo mi się to mówi, ale musisz sobie jeszcze raz wszystko sama przeanalizowac, bo ten lek to nie cukierki.

Życzę powodzenia
Moze to ja zle zrozumialam autorke postu, ale dziewczyna napisala wyraznie ze izo nasililo depresje co oznacza ze juz wczesniej ja miala, a w takim wypadku prawdopodobnie nie kwalifikowala sie na leczenie retinoidami, bo depresja jest przeciwskazaniem. I dlatego ma watpliwosci co do lekarza.
I moze wlasnie dlatego ze izo to nie cukierki powinna przestac brac lek ktory pogarsza jej stan. Tradzik to chyba jednak drugorzedna sprawa w takim wypadku. W kazdym badz razie zalecana wczesniejsza konsultacja z innym lekarzem.
edyt jest offline  
Stary 2009-09-05, 12:37   #3967
LauraS.
Rozeznanie

Imiro,ja mam też różne kształty ubytków w skórze,to podobno po bardzo głęboko siedząco pryszczu,albo też na skutek zbyt drastycznego wyciskania go.Ja do tego mam strasznie długo siedzące pryszcze,miesiącami z nich coś wyłazi,a potem własśnie zostaje ubytek w skórze.Na takie coś kwasy nie pomogą,maści,żele itd też nie.Myślę,że najlepiej sprawdziłyby się zabiegi pobudzające włókna(kolagenowe?) w skórze,które są odpowiedzialne za tworzenie nowego naskórka.Ostatnio czytałam o laserze fraxel.Działa on właśnie na takiej zasadzie.Może spróbuj tego? Bo jeśli nie masz pryszczy broń boże nie zaczynaj brać izoteku.

Co do tego złego stanu psychicznego podczas kuracji,to i ja choruję na depresję,jestem pod stałą opieką psychiatry,biorę leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne,psychia tra powiedział,żebym nie bała się izoteku.nie będę zakładała,że mi sie pogorszy,bo jednym i to ważnym czynnikiem wpływającym na moją depresję,niewychodzenie z domu miesiącami jest właśnie trądzik.Psychiatra powiedział mi,że teraz pokonamy i depresję i trądzik-i tego sie trzymam.
H567- teraz oczywiście jak najszybciej zgłoś się i do psychiatry i do dermatologa!
Poza tym dawkowanie dość dziwne-ciągle 20mg?

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-05 o 12:38
LauraS. jest offline  
Stary 2009-09-05, 13:05   #3968
imiro
Raczkowanie

[QUOTE=LauraS.;14086534]Imiro,ja mam też różne kształty ubytków w skórze,to podobno po bardzo głęboko siedząco pryszczu,albo też na skutek zbyt drastycznego wyciskania go.Ja do tego mam strasznie długo siedzące pryszcze,miesiącami z nich coś wyłazi,a potem własśnie zostaje ubytek w skórze.Na takie coś kwasy nie pomogą,maści,żele itd też nie.Myślę,że najlepiej sprawdziłyby się zabiegi pobudzające włókna(kolagenowe?) w skórze,które są odpowiedzialne za tworzenie nowego naskórka.Ostatnio czytałam o laserze fraxel.Działa on właśnie na takiej zasadzie.Może spróbuj tego? Bo jeśli nie masz pryszczy broń boże nie zaczynaj brać izoteku.

Co do tego złego stanu psychicznego podczas kuracji,to i ja choruję na depresję,jestem pod stałą opieką psychiatry,biorę leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne,psychia tra powiedział,żebym nie bała się izoteku.nie będę zakładała,że mi sie pogorszy,bo jednym i to ważnym czynnikiem wpływającym na moją depresję,niewychodzenie z domu miesiącami jest właśnie trądzik.

Laura,
mnie nigdy nikt nie zaroponowal izoteku(prawdopodobnie mialam zbyt male zmiany, byly to glownie zaskorniki i skora sklonna do swiecenia sie).za moje blizny wziela sie jedna pani dermatolog,ale zdzialala malo(kwasy glikolwe,yellow peel i jeszcze cos). zrobilam dermamelan i on zdzialal wiecej niz tamte pilingi. zwezone pory, zmatowiona skora i jednolity koloryt. no ale blizny nadal sa, moze troche plytsze. myslalam o fraxelu,tylko,ze ten zabieg trzeba powtarzac okolo 5razy( 5razy 1500zl), ale juz nawet pomijajac cene, to ja mieszkam za granica i nie moge tak dlugo byc w Polsce, a w UK to juz cena przekracza moje mozliwosci, zwlaszcza,ze tez trzeba by gdzies jezdzic na to. chyba wiec trzeba nauczyc sie z tym zyc i zluszczac, zluszczac ,zluszczac.
co do depresji, to mam ja i bez izoteku.po czesci powodem jest cera, po czesci pobyt za granica,brak przyjaciol juz mi przestal przeszkadzac... zauwazylam w kazdym razie,ze jest jakis zwiazek miedzy klopotami z cera a depresja i niekoniecznie jest tak,ze depresja jest z powodu tradziku, tylko raczej osoby z depresja zwykle maja tradzik, a osoby z gladka skora ciesza sie radoscia zycia i enargia. oczywiscie totylkomoja teoria
imiro jest offline  
Stary 2009-09-05, 13:34   #3969
am85
Raczkowanie

Cytat:
Moze to ja zle zrozumialam autorke postu, ale dziewczyna napisala wyraznie ze izo nasililodepresje co oznacza ze juz wczesniej ja miala, a w takim wypadku prawdopodobnie nie kwalifikowala sie na leczenie retinoidami, bo depresja jest przeciwskazaniem. I dlatego ma watpliwosci co do lekarza.
I moze wlasnie dlatego ze izo to nie cukierki powinna przestac brac lek ktory pogarsza jej stan. Tradzik to chyba jednak drugorzedna sprawa w takim wypadku. W kazdym badz razie zalecana wczesniejsza konsultacja z innym lekarzem.
Miałam na myśli żeby SAMA nie podejmowała decyzji odnośnie przerwania kuracji.H567 zapytała czy brac dalej czy przerwac i isc do innego lekarza czy moze zaczac sie sama leczyc przy obecnie malo nasilonym tradziku?
tak więc odpowiedziałam jej slowami mojego lekarza, który zaznaczył, ze samodzielne przerwanie kuracji przed planowanym zakończeniem prowadzi w wiekszości przypadków do nawrotów trądziku.
H567, ja też gorąco namawiam Cie do konsultacji z lekarzem. Ale niech to będzie dermatolog. Ponieważ to dermatolodzy mają styczność i doświadzczenie w leczeniu izo. A jeśli Twoj obecny lekarz jest do bani, to trzeba go zmienic.

I nie zgadzam się z tym, że "Tradzik to chyba jednak drugorzedna sprawa w takim wypadku". Wg mnie można te choroby leczyc równocześnie. tak jak tu juz wspomniano trądzik ma ogromny wpływ na stan emocjonalny czlowieka, poczucie wartosci, rozwój etc. I jestem pewna, ze przynajmniej polowa ludzi przychodzących do lekarza i kwalifikujących się do leczenia izo maja poczatki depresji. Bo widząc się w lustrze nie sposób sie nie dołować.
am85 jest offline  
Stary 2009-09-05, 13:44   #3970
H567
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
H567- teraz oczywiście jak najszybciej zgłoś się i do psychiatry i do dermatologa!
Poza tym dawkowanie dość dziwne-ciągle 20mg?
jezeli chodzi o konsultacje u psychiatry/psychologa to moja prywatna sprawa czy chodze czy nie .

tak, ja sie rowniez bardzo zdziwilam co do dawki. dodam ze chudzinka nie jestem. waze 65-70 kg!
H567 jest offline  
Stary 2009-09-05, 14:05   #3971
darkst
Przyczajenie

Czy to normalne że po zakończeniu kuracji Aknenorminem (wczoraj) mogą powstawać małe syfki ? Dzisiaj mi powstały z 3 takie małe.

Jest to powód do niepokoju czy raczej normalna sprawa po zakończeniu kuracji ?

Druga sprawa, jakiego żel do mycia przeciwtrądzikowy oraz krem przeciwtrądzikowy polecacie po zakończeniu kuracji ?

Pozdrawiam
darkst jest offline  
Stary 2009-09-05, 14:19   #3972
monika13
Raczkowanie

uu widzę że tu jakieś kłótnie(?)
u mnie dzisiaj 10. dzień.
skóra lekko sucha i w niektórych miejscach się łuszczy, usta suche. w każdym bądź razie żadna tragedia
dzisiaj pierwszy raz podczas kuracji leciała mi krew z nosa i tego najbardziej się obawiałam bo zawsze miałam z tym problemy.
oczy mnie często pieką, zazwyczaj wieczorami.
łupież miałam ale teraz jest jeszcze gorzej i w sumie chyba tyle ze skutków ubocznych.
pewnie strasznie to brzmi ale dla mnie to nic takiego. chyba dużo już przeszłam
wciąż coś nowego wyskakuje.

mam jeszcze jedno pytanie, usuwałam woskiem wąsik bo mam strasznie widoczny ale teraz podczas kuracji nie można :/ czy mogę go rozjaśnić ? czy to nie spowoduje jakiś przebarwień ?
monika13 jest offline  
Stary 2009-09-05, 14:41   #3973
LauraS.
Rozeznanie

Cytat:
jezeli chodzi o konsultacje u psychiatry/psychologa to moja prywatna sprawa czy chodze czy nie .

tak, ja sie rowniez bardzo zdziwilam co do dawki. dodam ze chudzinka nie jestem. waze 65-70 kg!
Ok.nie wtrącam się.po prostu ja jeśli opowiadam o sobie czekam na jakieś rady,odpowiedzi,ale jak kto woli.
Ja ważę 50kg niecałe i biorę na początek 20mg.
Chciałabym żeby już coś się działo tzn.wysuszało twarz.
Wcześniej łykałam zawsze jakieś suplementy diety,poprawiające stan skóry,włosów.teraz wszystko odstawiłam,nie wiem czy może jednak wybrać do końca ten oto preparat czy oprócz izoteku nie łykać?
Chodzi mi o tetabletki http://alejka.pl/farmona-dermacos-an...-tradziku.html Nie zawierają witamny A,ale nie wiem czy przy izo łykanie tego ma sens?a co np z łykaniem skrzypu polnego?
Jeśli wychodzą Wam pryszcze w czasie kuracji nie smarujecie je niczym naawet punktowo?

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-05 o 16:07
LauraS. jest offline  
Stary 2009-09-05, 15:57   #3974
H567
Raczkowanie

nie zeby to bylo obrazliwe lub cos w ten desen, poprostu o moich prywatnych sprawach nie lubie mowic na forum publicznym.
H567 jest offline  
Stary 2009-09-05, 16:37   #3975
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Ok.nie wtrącam się.po prostu ja jeśli opowiadam o sobie czekam na jakieś rady,odpowiedzi,ale jak kto woli.
Ja ważę 50kg niecałe i biorę na początek 20mg.
Chciałabym żeby już coś się działo tzn.wysuszało twarz.
Wcześniej łykałam zawsze jakieś suplementy diety,poprawiające stan skóry,włosów.teraz wszystko odstawiłam,nie wiem czy może jednak wybrać do końca ten oto preparat czy oprócz izoteku nie łykać?
Chodzi mi o tetabletki http://alejka.pl/farmona-dermacos-an...-tradziku.html Nie zawierają witamny A,ale nie wiem czy przy izo łykanie tego ma sens?a co np z łykaniem skrzypu polnego?
Jeśli wychodzą Wam pryszcze w czasie kuracji nie smarujecie je niczym naawet punktowo?
Ja mojej watrobie dalam troche luzu i lykalam tylko aknenormin, zeby dodatkowo nie obciazac organizmu, ale jesli chcesz skonczyc opakowanie to Twoja decyzja. Ja zaczelam teraz lykac preparat na wzmocnieniw wlosow, bo widze taka potrzebe. Zakazane sa tylko preparaty z witamina A i beta karotenem.
Juz pisalam ze nie smaruje sie niczym nawet punktowo, bo moze wywolac podraznienia. Rezultaty brania izo czesto widoczne sa dopoiero po 2 lub wiecej miesiacach.

Cytat:
nie zeby to bylo obrazliwe lub cos w ten desen, poprostu o moich prywatnych sprawach nie lubie mowic na forum publicznym.
Dziewczyny nie chcialy uderzyc w Twoja prywatnosc. Im chodzilo o to Twoje zdrowie. Skoro piszesz ze poglebila sie twoja depresja to znaczy, ze albo jej nie leczylas w ogole, albo trafilas na niekompetentnych lekarzy. Bo, inaczej nie da sie tego nazwac skoro ani dermatolog Cie nie poinformowal o skutkach ubocznych, ani domniemany psycholog nie ostrzegl. To sa tylko rady.
Ja odebralam to troche jak krzyk rozpaczy. Nie wiem czy zdajesz soebie sprawe ze oryginalny roaccutane wycofano z US poniewaz odnotowano samobojstwa podczas jego brania(stad ta zla slawa). Nie mam pojecia w jakim ty jestes stanie ani z jakiej przyczyny, ale wiem ze u niektorych powazna depresja z powodu izo wystepuje.

Nie mialam zamiaru wszczynac klotni, tylko przeczytalam dokladnie post autorki, która wspominala o swojej nieswiadomosci i o tym ze wcale nie zdecydowalaby sie na kuracje, gdyby znala konsekfencje. W wypowiedzi nie bylo nic o tym ze przyczyna depresji jest tradzik, wiec zalozylam ze przyczyny sa inne, a autorka poprostu poszla do lekarza zeby wyleczyc tradzik, jak twierdzi wcale nie az tak nasilony.
I wcale nie neguje tego ze izo poprzez dzialanie przeciwtradzikowe moze wrecz "uleczyc dusze".
Moze to zakonczy dyskusje. Mam nadzieje ze skoro autorka sama nie chce wiecej nic powiedziec to chociaz skonsultue sie z odpowiednimi osobami dla wlasnego dobra.

P.S. Forum jest anonimowe i wlasnie dlatego mozesz bez strach pisac o problemach, bo nikt Cie nie bedzie osadzal, tylko najwyzej doradzi, albo powie co sam by zrobil/a.
edyt jest offline  
Stary 2009-09-06, 19:09   #3976
LauraS.
Rozeznanie

eh na policzku zrobiła mi się ogromna gula wielkości pięciozłotówki,wcześniej było to wyczuwalne pod palcami małe zgrubienie pod skórą a teraz policzek jest spuchnięty,pozostałe wogóle mi się nie goją..;( mam ochotę zedrzeć z siebie tą obrzydliwą pryszczatą skórę ;( dzisiaj 6 dzien z izo.dzisiaj jeszcze poczytałam o nawrotach po izo...
nakładam na pryszcze sudocrem,jeśli jestem w domu,ale to też dlatego że wtedy pryszcze są zasłonięte,inaczej nie potrafię znieść psychicznie tego,jak inni na nie patrzą i ja widzę je w lustrze.
Czy stosowanie niektórych kosmetków podrażniających skórę zabronione jest ze względu na to,że skóra i tak jest przesuszona czy ich stosowanie wpływa jakoś na działanie retinoidu doustnego?
Modlę się żebym zaczęła się łuszczyć żeby coś sie działo..

Edyt mogę wiedzieć u jakiego dermatologa leczysz się we wroc?

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-06 o 19:11
LauraS. jest offline  
Stary 2009-09-06, 19:33   #3977
edyt
Zadomowienie

Cytat:
eh na policzku zrobiła mi się ogromna gula wielkości pięciozłotówki,wcześniej było to wyczuwalne pod palcami małe zgrubienie pod skórą a teraz policzek jest spuchnięty,pozostałe wogóle mi się nie goją..;( mam ochotę zedrzeć z siebie tą obrzydliwą pryszczatą skórę ;( dzisiaj 6 dzien z izo.dzisiaj jeszcze poczytałam o nawrotach po izo...
nakładam na pryszcze sudocrem,jeśli jestem w domu,ale to też dlatego że wtedy pryszcze są zasłonięte,inaczej nie potrafię znieść psychicznie tego,jak inni na nie patrzą i ja widzę je w lustrze.
Czy stosowanie niektórych kosmetków podrażniających skórę zabronione jest ze względu na to,że skóra i tak jest przesuszona czy ich stosowanie wpływa jakoś na działanie retinoidu doustnego?
Modlę się żebym zaczęła się łuszczyć żeby coś sie działo..

Edyt mogę wiedzieć u jakiego dermatologa leczysz się we wroc?
Dlatego ze kosmetyki przeciwtradzikowe dzialaja podrazniajaco. Dopiero zaczelas brac izo wiec nie panikuj.

Nie powiem Ci do kogo chodze, bo w sumie nie polecam, chyba ze chcesz wiedziec do kogo nie pojsc. Poszlam do niej tylko dlatego, ze byla to jedyna lekarka o ktorej wiedzialam ze przepisze mi izo i nie wiem czy dobrze na tym wyjde. Przeczytaj kilka stron wczesniej moje pierwsze posty, bedziesz wiedziala dlaczego. Jakby co to pytania na PW.
edyt jest offline  
Stary 2009-09-07, 17:29   #3978
LauraS.
Rozeznanie

nienawidzę swojej cery!!!!!!! juz dawno nei zrobił mi się taki wielki guz w sumie jak jakiś wrzód siedzę w domu i nie wiem co mam z tym wszytskim zrobić
Mojej lekarce powiedziałam,że nic się u mnie nie goi na co ona,że izotek poprawi to pryszcze będą szybciej schodzić,cera regenerować.Teraz jednak czytałam,że przy izo nic się nie goi?!! Jak to jest?
Stary 2009-09-07, 18:00   #3979
edyt
Zadomowienie

Cytat:
nienawidzę swojej cery!!!!!!! juz dawno nei zrobił mi się taki wielki guz w sumie jak jakiś wrzód siedzę w domu i nie wiem co mam z tym wszytskim zrobić
Mojej lekarce powiedziałam,że nic się u mnie nie goi na co ona,że izotek poprawi to pryszcze będą szybciej schodzić,cera regenerować.Teraz jednak czytałam,że przy izo nic się nie goi?!! Jak to jest?
Odpisalam juz na PW.
A teraz moje zdjecia przed i po. Zdjecia przed sa z wakacji i widac tylko blizny, bo po 3 dniach taplania sie w morskich mineralach zeszly mi wszystkie stany zapalne, takze bylo gorzej, ale nie mam zadnego innego zdjecia.
Na zdjeciach po mam chyba resztki pudru i brazera, ale to co ma pokazac i tak widac.

P.S. Pokazane tylko policznki, bo praktycznie tylko tam mialam tradzik i ewentualnie na brodzie(ale tam nie mialam blizn).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (8,1 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po.jpg (23,7 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po2.jpg (21,5 KB, 127 załadowań)

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-09-07 o 18:12
edyt jest offline  
Stary 2009-09-07, 18:36   #3980
LauraS.
Rozeznanie

Edyt teraz masz idealną cerę!Super! izotek sprawił,że te czerwone ślady pozanikały?
U mnie nie wiem czy to wysyp od izoteku,może po prostu przestałam brać antybiotyk doustny i wywaliło mi tą gule.Moja kuracja antybiotykami wewnętrznymi trwała prawie 2 lata( na okrągło) i teraz akurat byłam w trakcie brania clyndamycyny doustnej(najpierw clyndamycin MIP 600 a potem dalacin c tez oczywiście doustnie).Gdy zaczęłam brać izo 6 dni temu,terapia antybiotykowa została zakończona drastycznie z dnia na dzień.Oby nie było niczego więcej już nigdy
A jak u Ciebie było z gojeniem się pryszczy/pozostałości po ropnych itd?

Edytowane przez LauraS.
Czas edycji: 2009-09-07 o 18:44
LauraS. jest offline  
Stary 2009-09-07, 18:54   #3981
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Edyt teraz masz idealną cerę!Super! izotek sprawił,że te czerwone ślady pozanikały?
U mnie nie wiem czy to wysyp od izoteku,może po prostu przestałam brać antybiotyk doustny i wywaliło mi tą gule.Oby nie było niczego więcej już nigdy
A jak u Ciebie było z gojeniem się pryszczy/pozostałości po ropnych itd?
Dziekuje i mam nadzieje ze taka pozostanie. Izotek sprawil ze nie mam nowych sladow, ja mam taka skore, ze po pol roku blizny zazwyczaj podziewaja sie(oczywiscie jesli nic nowego nie wyskoczy w tym miejscu). Ale sporo tez zdzialala mikrodermabrazja, to przyspieszylo znikanie sladow. No, ale zluszczanie powinno sie zostawic na potem, poza tym takie same efekty osiaga sie za pomoca acne dermu.
A jakich kremow uzywasz?? Z mojego doswiadczenia wiem ze gule robia sie po dluzszym stosowaniu np. kremow z parafina w skladzie(mnie akurat to zapychalo), albo innymi swinstwami. Albo tak dziala na Ciebie izotek, mi mowiono ze u niektorych wysyp jest w 1 miesiacu, a u innych dopiero w 3...
Co do gojenia, to troche gorzej niz normalnie, bo skora byla wysuszona, zmeczona i nie radzila sobie tak dobrze. Wiec absolutnie nie dlub przy twarzy - bo moga zostac wieksze blizny!
edyt jest offline  
Stary 2009-09-07, 23:00   #3982
LauraS.
Rozeznanie

Edyt piszesz,że sporo zdziałała mikrodermabrazja,miałaś ją w trakcie kuracji retinoidami??
Nie używałam żadnych zapychających kremów staram się nie grzebać przy twarzy ale ciężko...żebym tak obudziła się jutro i nie wyczuła ogromnego guza pod skórą lepiej żeby się wchłonął,a nie paprał..
Stary 2009-09-08, 08:57   #3983
am85
Raczkowanie

Dziewczyny nie chce zakładać OT ale interesują mnie ceny u Was, za ile kupujecie leki. Pytam, bo ostatnią ceną jaka udało mi się upolować Akne to 110 zł za 20 mg. Dostałam namiary od mojego dermatologa na aptekę w krakowie, gdzie jest cena cos ok. 95..
I teraz moje zasadnicze pytanie. Czy któraś z Was zaopatruję się w Czechach? Wiem, że można kupić wiele lekarstw o wiele taniej. Ale czy to tez dotyczy Akne?
am85 jest offline  
Stary 2009-09-08, 10:36   #3984
edyt
Zadomowienie

Cytat:
Edyt piszesz,że sporo zdziałała mikrodermabrazja,miałaś ją w trakcie kuracji retinoidami??
Nie używałam żadnych zapychających kremów staram się nie grzebać przy twarzy ale ciężko...żebym tak obudziła się jutro i nie wyczuła ogromnego guza pod skórą lepiej żeby się wchłonął,a nie paprał..
Tak mialam w trakcie mikro, srednio co 1,5- 2 miesiace (chyba z 8 zabiegow), czego nie powinno sie robic podczac brania izo... no, ale wiem ze niektorzy lekarze tak robia, ktoras z dziewczyn mowila, ze tez ma mikro, a leczy sie w innym miescie.
Mi duze glue nigdy nie wychodzily tylko po 2 tygodnich same sie wchlanialy...

Cytat:
Napisane przez am85 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie chce zakładać OT ale interesują mnie ceny u Was, za ile kupujecie leki. Pytam, bo ostatnią ceną jaka udało mi się upolować Akne to 110 zł za 20 mg. Dostałam namiary od mojego dermatologa na aptekę w krakowie, gdzie jest cena cos ok. 95..
I teraz moje zasadnicze pytanie. Czy któraś z Was zaopatruję się w Czechach? Wiem, że można kupić wiele lekarstw o wiele taniej. Ale czy to tez dotyczy Akne?
Akne 20mg w Polsce najtaniej kupilam chyba za 107 pln, a co do czech to nie pomoge.
edyt jest offline  
Stary 2009-09-08, 11:10   #3985
darkst
Przyczajenie

Skończyłem kurację Aknenorminem. Wziąłem ponad 120 mg na kg ciała. I jestem trochę podłamany bo mam 3 syfki, czy to normalne i one znikną ? Kurację skończyłem wczoraj i wyskoczyły jak brałem akne.

A drugie pytanie do Was, co stosować na blizny i przebarwienia ?

Dzięki
Pozdrawiam
darkst jest offline  
Stary 2009-09-08, 12:39   #3986
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Cytat:
A teraz moje zdjecia przed i po. ).
Piekny efekt ) gratuluję

Cytat:
Napisane przez darkst Pokaż wiadomość
Skończyłem kurację Aknenorminem. Wziąłem ponad 120 mg na kg ciała. I jestem trochę podłamany bo mam 3 syfki, czy to normalne i one znikną ? Kurację skończyłem wczoraj i wyskoczyły jak brałem akne.
..kolejny panikarz
skóra jeszcze przez kilka miesięcy po kuracji się oczyszcza i małe syfki moga sie pojawić. Nie bój kupra, bedzie dobrze..

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2009-09-08, 13:23   #3987
polcia26
Raczkowanie

Edyt - suuuper efekt uzyskałaś po kuracji. Widzę że jesteś z Wrocławia, mój lekarz też może to ten sam ? Mogę się zapytać u kogo się leczysz?
Stary 2009-09-08, 13:24   #3988
darkst
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
..kolejny panikarz
skóra jeszcze przez kilka miesięcy po kuracji się oczyszcza i małe syfki moga sie pojawić. Nie bój kupra, bedzie dobrze..
Lejesz miód na moje serce
Mam nadzieje, że będzie dobrze, nie chce stracić obecnego stanu.

EDIT:
Powiedzcie mi, proszę jakiego kremu przeciwsłonecznego używacie gdy gdzieś wychodzicie ? 50 ? Jaka firma ?

Edytowane przez darkst
Czas edycji: 2009-09-08 o 18:54
darkst jest offline  
Stary 2009-09-09, 11:42   #3989
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

ja mam Avene50 (emulsja) - b.mi odpowiada. Ale juz codziennie nie stosuję - raz ze słońce słabsze, a poza tym u mnie juz ponad pół roku po leczeniu. (przy mniejszym nasłonecznieniu biorę tylko 15). Natomiast w trakcie i zaraz po- 50 jak najbardziej wskazana.

Haneczka 22/08
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2009-09-09, 13:20   #3990
LauraS.
Rozeznanie

Makrela,a jak u Ciebie teraz cera,jak było po kuracji?Czy wciąż leczysz jakoś cerę?

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości