Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-02-02, 17:35   #781
pola-pola
Przyczajenie

GG do pola-pola
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

W żadnym wypadku nie ostawiaj leku, musisz go brać systematycznie!!!
Jeżeli dolegliwości się będą dłużej utrzymywały to radze skonsultować się z dermatologiem w celu zmniejszenia początkowej dawki terapeutycznej.

Pamiętajcie że leczenie retinoidami doustnymi można porównać do powolnego i systematycznego zatruwania organizmu, a jednym z efektów ubocznych takiego postepowania jest właśnie polepszenie stanu cery.
Dlatego kurację prowadzi się pod ścisłym nadzorem i kontrolą.
Wyniki się unormuja po odstawieniu leku i po spadku stężenia poch wit A i jej metabolitów w organizmie - i gwarantuje że wszystko wróci do normy, oprócz trądziku.

A co do przyjmowania retinoidów to polecam łącznie z czymś z %tłuszczu, podobno najlepsza krzywa wchłaniania ma miejsce gdy połączymy retinoidy i tłuszcz mleczny - tj. mleko, jogurt, śmietane, etc.

Powodzenia,trzymam kciuki za Was wszystkich, ja juz jestem po, brałam 20 mg przez 13 miesięcy.

Jeżeli macie jakieś pytania to z racji kierunku studiów (na Uniwersytecie Medycznym ) jak i przebytej kuracji chętnie na nie odpowiem
Stary 2008-02-02, 19:38   #782
Olinka23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ałaaaa.... !!!!!
Zrobiłam sobie peeling i siedzę od godziny z obolałą czerwoną jak burak twarzą....
Może maseczka łągodząca pomoże....
kurcze...jednak skóra jest bardzo wrażliwa.....
Łojoj Gonia Maślanka albo serek na twarz Powinno pomóc
Ja jutro zaczynam swoje 50mg - troszkę się boję ...
Stary 2008-02-02, 19:41   #783
Olinka23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pola-pola Pokaż wiadomość
Jeżeli dolegliwości się będą dłużej utrzymywały to radze skonsultować się z dermatologiem w celu zmniejszenia początkowej dawki terapeutycznej.

Pamiętajcie że leczenie retinoidami doustnymi można porównać do powolnego i systematycznego zatruwania organizmu, a jednym z efektów ubocznych takiego postepowania jest właśnie polepszenie stanu cery.
Wyniki się unormuja po odstawieniu leku i po spadku stężenia poch wit A i jej metabolitów w organizmie - i gwarantuje że wszystko wróci do normy, oprócz trądziku.

A co do przyjmowania retinoidów to polecam łącznie z czymś z %tłuszczu, podobno najlepsza krzywa wchłaniania ma miejsce gdy połączymy retinoidy i tłuszcz mleczny - tj. mleko, jogurt, śmietane, etc.

Powodzenia,trzymam kciuki za Was wszystkich, ja juz jestem po, brałam 20 mg przez 13 miesięcy.

Jeżeli macie jakieś pytania to z racji kierunku studiów (na Uniwersytecie Medycznym ) jak i przebytej kuracji chętnie na nie odpowiem

WOW 13 miesięcy??? Czy dlatego że nie było poprawy, czy dlatego że trądzik był wcześniej dosyć spory?? Troszkę mnie przeraziłaś powiem szczerze...
Stary 2008-02-02, 20:42   #784
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:

Wszyscy tu mamy obawę przed nawrotem trądziku....
Powiedz, wiesz może dlaczego u jednych trądzik znika w 100% a inni mają nawroty?

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-02, 20:47   #785
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Łojoj Gonia Maślanka albo serek na twarz Powinno pomóc
Ja jutro zaczynam swoje 50mg - troszkę się boję ...
wciąż mam czerowną buźkę ale już nie piecze....
jestem ciekawa jak będziesz się czuła przy takiej końskiej dawce..... Mam nadzieje, że dasz radę.... ja chyba jestem w stanie wszystko znieść, byleby pozbyć sie tego cholerstwa z twarzy....
Mój dermatolog chce mi zwiększyć dawkę do 40 mg (dziwne, przedtem ledwo przekonałąm go do 30 mg) , tak się zastanawiam, czy zdecydować się na 40 mg....
boję się większych skutków ubocznych.....

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-02, 21:17   #786
Olinka23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
wciąż mam czerowną buźkę ale już nie piecze....
jestem ciekawa jak będziesz się czuła przy takiej końskiej dawce..... Mam nadzieje, że dasz radę.... ja chyba jestem w stanie wszystko znieść, byleby pozbyć sie tego cholerstwa z twarzy....
Mój dermatolog chce mi zwiększyć dawkę do 40 mg (dziwne, przedtem ledwo przekonałąm go do 30 mg) , tak się zastanawiam, czy zdecydować się na 40 mg....
boję się większych skutków ubocznych.....
Hm... ciężka sprawa z tym dawkowaniem. Jak rozmawiałam we wtorek ze swoją dermatolog na temat dawkowania leku, o tym że nie widzę dużej poprawy itp, powiedziała mi ze 40 mg to norma jaką powinno się przyjąć na dzień ( przynajmniej przy mojej wadze 57 kg ) Dla mnie to absolutne minimum i nie mogę zejść niżej ) Dodała tą 10 żeby trochę przyśpieszyć ten proces wyłażenia. Jak czytam te opinie to widzę że każdy dawkuje inaczej...
Stary 2008-02-02, 23:36   #787
julia1612
Raczkowanie

Hej zaczęłam brac Izotek pod koniec października teraz biore 2tabletki dziennie(40mg??) skutki uboczne sucha skora i usta-strasznie i skora wokol ust.Wysypu jak narazie nie mialam sa dni gdzie mam czysta cere a w tej chwili jakies 3krosty sie zablakaly...Wyniki mam jak narazie dobre, zastanawiam sie jak dlugo bede go jeszcze brala. Niby mam czysta cere , ale i tak tego nie widac z powodu blizn na policzkach po skonczonej kuracji wybieram sie na peeling, ktory wyknouje dermatolog kosmetyczka nie ma na to uprawnien. i blizny zejda napewno nie calkowice ale zejda, opale buzie i moze 1 raz od 8 lat wyjde z domu bez podkladu...
julia1612 jest offline  
Stary 2008-02-03, 11:04   #788
mila17
Zakorzenienie

A więc proszę, oto zdjęcia
1.
2.
Dwa pierwsze to zdjęcia przed kuracją, kiedy to miałam chyba jeden z tych największych wysypów. Były robione pod koniec września, lub jakoś na początku października

3.
4.
te zdjęcia zrobiłam wczoraj. Goniu, jestem po 3 miesiącach kuracji, został mi jeszcze miesiąc. Moja dawka to 40mg na dobę. Moim zdaniem poprawa jest duuza, ale same oceńcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed.jpg (70,2 KB, 178 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przed 1.jpg (60,1 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w trakcie 3.jpg (34,6 KB, 169 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w trakcie.jpg (34,2 KB, 139 załadowań)
mila17 jest offline  
Stary 2008-02-03, 12:31   #789
Limonatka
Zakorzenienie

mila, sliczna poprawa!
ale zastanawiam się czy zakończenie kuracji po 3-4 miesiacach to nie za szybko?

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-03, 13:56   #790
mila17
Zakorzenienie

Limonatka dziękujęna dzień dzisiejszy mam już tylko przebarwienia i blizny, więc myślę, że 4 miesiące są wystarczające. Przynajmniej moja pani dermatolog załozyła, ze tyle ma trwac moja kuracja. Mam z resztą sporą dawkę i mam nadzieję, ze wszystko będzie ok
mila17 jest offline  
Stary 2008-02-03, 14:00   #791
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
1.
2.
Dwa pierwsze to zdjęcia przed kuracją, kiedy to miałam chyba jeden z tych największych wysypów. Były robione pod koniec września, lub jakoś na początku października

3.
4.
te zdjęcia zrobiłam wczoraj. Goniu, jestem po 3 miesiącach kuracji, został mi jeszcze miesiąc. Moja dawka to 40mg na dobę. Moim zdaniem poprawa jest duuza, ale same oceńcie
śliczną masz buźkę
Ale faktycznie ta dawka jest za mała.... powinnaś wybrać conajmniej 120 mg/ kg...
pomęcz swoją lekarkę, żeby przedłużyła Ci kurację, tak będzie bezpieczniej - o wiele mniejsze ryzyko nawrotu.....

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-04, 14:57   #792
nińa
Raczkowanie

Cytat:
jak to strasznie brzmi... dziś byłam u mojej lekarki z wynikami badań po 1 miesiącu. była bardzo zadowolona ze stanu mojej cery, wyniki też ok, więc dostałam recepty na dalsze "powolne i systematyczne zatruwanie organizmu". powiedziała mi też żebym popytała w aptekach, który lek jest najtańszy, bo izotek, aknenormin, curacne, tretinex i roa to jest dokładnie to samo, tylko nazwy się różnią w zależności od firmy która to produkuje.. mam więc pytanie: któraś z was już te leki tak mieszała kiedyś??
nińa jest offline  
Stary 2008-02-04, 15:36   #793
kapciuszek
Raczkowanie

No ja ostatnio zmieszałam ;-) Jestem w 4 msc kuracji i trzy poprzednie opakowania to był aknenormin (108 zł) a teraz mam izotek (139),ponieważ był tańszy od akne - zdrożał. Wszystko niby jest tak samo,tzn.moje skutki uboczne ustąpiły po 2 msc kuracji, ale powróciło nadmierne wysuszenie ust. Z cerą problemów już nie mam i często,gdy ktoś słyszy o moim "truciu" to jest zdziwiony. Żałuję tylko,że nikt wcześniej mi tego nie przepisał. Moje życie byłoby gładkie....;-))
kapciuszek jest offline  
Stary 2008-02-04, 23:42   #794
Olinka23
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
1.
2.

3.
4.

POZAZDROŚCIĆ!!!! Sama czekam na takie efekty
A na razie jestem po drugiej dawce 50 mg/na dobę i .... czekan na efekty Jak na razie paskudy dalej się rozprzestrzeniają. Czasem mam wrażenie że boli mnie żołądek, czy któraś z Was bierze coś osłonowo?
Stary 2008-02-06, 09:54   #795
Gonia
Zakorzenienie

no więc wczoraj byłam u lekarza.... mam brać 40 mg dziennie ... zobaczymy jak będe się czuła przy takiej dawce.....
Czy ktoś znów może mi wyliczyc czas trwania kuracji?
Od 4 września do końca listopada - dawka 20 mg dziennie
od 1 grudnia do poczatku lutego - dawka 30 mg
od lutego - dawka 40 mg

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-08, 14:07   #796
Limonatka
Zakorzenienie

co tu taka cisza?
Gonia, chętnie bym Ci pomogła, ale sama nie umiem tego liczyć
od kiedy masz brać te 40 mg?

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-08, 14:58   #797
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
co tu taka cisza?
Gonia, chętnie bym Ci pomogła, ale sama nie umiem tego liczyć
od kiedy masz brać te 40 mg?
40 mg biore od poniedziałku ( 4 lutego) - odpukać narazie czuję sie dobrze....
ale chciałabym wiedziec do kiedy mam mieć ta kuracje..... a ja jestem kiepska z matmy, którą zresztą miałam wieki temu

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-08, 19:26   #798
nińa
Raczkowanie

Limonatka - a ty dalej poszukujesz Dermablendu 25 nude?? bo jakby co to ja go mam i mogę nawet trochę ci go odlać mi osobiście ten kolorek bardzo pasuje, choć zauważyłam że wszystko zależy od tego czym się najpierw posmaruję- czasami jest ciemniejszy, czasami jaśniejszy, ale ogólnie bardzo mi pasuje, i jak mi się skończy to opakowanie to kupię następne. krostki co prawda już mi zupełnie nie wyskakują ale mam przebarwienia (co ciekawe tylko na lewym policzku) i on daje sobie nawet z nimi radę.

Gonia - według ulotki od izoteku, dawka powinna wynosić pomiędzy 120 a 150 mg na 1 kg ciała. Nie wiem ile ważysz, ani jaka masz ustaloną dawkę ale biorąc tą minimalną czyli 120 mg, i zakładając że np. 57kilo to mamy 120x57=6840 mg to "spożycia" w trakcie całej kuracji. wyliczyłam że jak do tej pory wyjadłaś ok 3510 mg, czyli zostaje 3330mg. jeżeli podzielimy to przez 40 mg dziennie jak masz teraz, to zostaje ok 84 dni. tak mi się wydaje, mogłam się gdzie pomylić, bo jestem typową humanistka
nińa jest offline  
Stary 2008-02-08, 23:07   #799
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Goniu, podaj wagę to Ci policzę

mi teraz strasznie wyschly usta. A do koncza kuracji zostaly mi 4 opakowania

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-08, 23:24   #800
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

a przy okazji wklejam zdjecie stanu mojej cery bez podkladu itp, tylko oczy pomalowane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04951.JPG (63,2 KB, 186 załadowań)

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-09, 01:05   #801
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nińa Pokaż wiadomość
Limonatka - a ty dalej poszukujesz Dermablendu 25 nude?? bo jakby co to ja go mam i mogę nawet trochę ci go odlać mi osobiście ten kolorek bardzo pasuje, choć zauważyłam że wszystko zależy od tego czym się najpierw posmaruję- czasami jest ciemniejszy, czasami jaśniejszy, ale ogólnie bardzo mi pasuje, i jak mi się skończy to opakowanie to kupię następne. krostki co prawda już mi zupełnie nie wyskakują ale mam przebarwienia (co ciekawe tylko na lewym policzku) i on daje sobie nawet z nimi radę.
jejku, mogłabyś?? byłoby bosko! szukam, szukam, a nie chcę kupować w ciemno jeśli mi coś nie będzie pasować, bo to nie 5 zł jakbyś naprawdę mogła, byłoby cudownie!! tylko powiedz, jak mogę Ci się odwdzieczyć.. może a nuż chciałabyś coś z mojego wątku wymiankowego. daj znać na PW najlepiej, żebyśmy już nie 'zaśmiecały' forum

martina, wyglądasz świetnie!! cera idealna ależ Ci zazdroszczę, bo nie masz żadnych przebarwień! u mnie postęp malutki, a nawet jak coś znika, to ciągle mam blizny, które wyglądają jak trądzik tylko są gładziutkie naprawdę masz teraz śliczna cerę! a przy okazji - bardzo mi się podoba Twój makijaz oczka (nigdy tak się nie umiem pomalować kurczę, wrrr :P ) i kolor włosów (taki, jaki chciałabym mieć buu)

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-09, 11:47   #802
urocza
Przyczajenie

witajcie dziewczynki (hłopcy też). 3 lutego dołączyłam do grona biorących aknenormin. Ja za opakowanie zapłaciłam 125 zł (w gratisie dostałam pomadkę). Moja dawka dzienna 30 mg. Odpukać na razie nie odczuwam skutków ubocznych oprócz wyschnięcia ust i skóra zaczyna się łuszczyć powoli (po 3 tabletce zresztą zaczęła więc działa. Zobaczymy co dalej będzie. Na razie chyba mam ten słynny wysyp, ale u mnie chyba bardzo szybko do niego doszło sądząc z opisów innych dziewczyn. A jak u was to wyglądało na początku?
urocza jest offline  
Stary 2008-02-09, 23:28   #803
Olinka23
Raczkowanie

Ja sama mam problem z wyliczeniem odpowiedniej dawki dla siebie
Jestem po tygodniu zwiększonej dawki do 50 mg. Nie zauważyłam specjalnej różnicy w poprawie cery - tyle że bardziej się wysusza i usta zaczęły pękać w kącikach
Martina Zazdroszczę Ci buzi Śliczna jest! Ile bym dała aby i u mniej pojawił się taki efekt Pozdrawiam
Stary 2008-02-10, 00:11   #804
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

dziekuje dziewczyny

wzamian za ładną cerę mam okropne lewe przedramie... suche, wrecz twarde placki, wygladam jakbym miala jakas chorobe skory... i okresowo na dloniach pojawiaja mi sie takie jakby suche paski... ale znikaja

kaciki ust pekaly mi na poczatku, teraz tylko suche usta, czasami lepiej czasami gorzej

wyniki badan super

najgorsze jest to, co dzieje sie w moim nosie... doslownie jedna wielka rana. zdecydowanie jest za malo nawilzony, sluzowka jest mocno wysuszona i musze smarowac kremami (uzywam do tego masci Linomag), boli okropnie, robia sie jakies strupki i inne takie...

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-10, 11:44   #805
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
dziekuje dziewczyny

wzamian za ładną cerę mam okropne lewe przedramie... suche, wrecz twarde placki, wygladam jakbym miala jakas chorobe skory... i okresowo na dloniach pojawiaja mi sie takie jakby suche paski... ale znikaja

kaciki ust pekaly mi na poczatku, teraz tylko suche usta, czasami lepiej czasami gorzej

wyniki badan super

najgorsze jest to, co dzieje sie w moim nosie... doslownie jedna wielka rana. zdecydowanie jest za malo nawilzony, sluzowka jest mocno wysuszona i musze smarowac kremami (uzywam do tego masci Linomag), boli okropnie, robia sie jakies strupki i inne takie...
z tym przedramieniem i dłońmi mam podobnie - jak niczym ich nie kremuje, to pojawiają się takie suche, twarde placki, liszaje, które wyglądają jak jakaś choroba.

może sobie kup jakiś spray nawilżający do nosa? wiem, że są takie. to ci powinno pomóc. ja całe szczęście nos mam cały czas normalny, wręcz od 2 tyg. mam lekki katar, który nie chce wogólew przejść :P

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-10, 14:18   #806
Kamma1507
Zakorzenienie

Dziewczyny które używają Dermablendu powiedzcie o nim coś więcej. Właśnie skończył mi się Excipial i zastanawiam się na czymś innym tylko nie wiem co? Te wszystkie podkłady ze sklepow kosmetycznych nie są zbyt dobre:/, Czy Dermablend jest dobry? Bo na razie widze tylko, że na pewno jest baardzo drogi! Ile płaciliście za niego? Na długo wystarcza? A może znacie coś innego dobrze kryjącego przebarwienia bo dzięki Ackne odpukać tylko one mi zostały
Czekam na odpowiedzi! Pozdrawiam

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline  
Stary 2008-02-10, 14:44   #807
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
z tym przedramieniem i dłońmi mam podobnie - jak niczym ich nie kremuje, to pojawiają się takie suche, twarde placki, liszaje, które wyglądają jak jakaś choroba.

może sobie kup jakiś spray nawilżający do nosa? wiem, że są takie. to ci powinno pomóc. ja całe szczęście nos mam cały czas normalny, wręcz od 2 tyg. mam lekki katar, który nie chce wogólew przejść :P

tez mam katar, ale to nic nie daje

dziekuje za porade, kupe sobie spray i pewnie pomoze

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-11, 08:18   #808
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Goniu, podaj wagę to Ci policzę

mi teraz strasznie wyschly usta. A do koncza kuracji zostaly mi 4 opakowania
waże 60 kg

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-11, 15:30   #809
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

wazysz 60 kg wiec mnozymy to razy 150mg (zakładam, ze taka dawke masz wybrac - jesli inna, to sobie wstawisz sama i policzysz )

60 * 150 = 9000 mg

bralas odpowiednio:

87 dni * 20mg = 1740 mg
68 dni * 30mg = 2040 mg

razem daje nam to 3780 mg wybranej dawki, odejmujemy to od 9000
9000-3780 = 5220mg - tyle jeszcze musisz wybrac

jezeli teraz bedziesz brac 40mg, to dzielimy 5220:40=130 dni=okolo 4,5 miesiaca

ja wybralam juz dawkę 4830mg, a muszę wybrac 7800 (120mg na kg ciala), wiec ogolnie zostaly mi 3 miesiace, czyli jakies 4-5 opakowan

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-11, 15:36   #810
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
wazysz 60 kg wiec mnozymy to razy 150mg (zakładam, ze taka dawke masz wybrac - jesli inna, to sobie wstawisz sama i policzysz )

60 * 150 = 9000 mg

bralas odpowiednio:

87 dni * 20mg = 1740 mg
68 dni * 30mg = 2040 mg

razem daje nam to 3780 mg wybranej dawki, odejmujemy to od 9000
9000-3780 = 5220mg - tyle jeszcze musisz wybrac

jezeli teraz bedziesz brac 40mg, to dzielimy 5220:40=130 dni=okolo 4,5 miesiaca

ja wybralam juz dawkę 4830mg, a muszę wybrac 7800 (120mg na kg ciala), wiec ogolnie zostaly mi 3 miesiace, czyli jakies 4-5 opakowan

Serdeczne dzięki
czyli gdzies do połowy czerwca.....

Gonia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości