Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-02-12, 12:53   #811
Carmel Choco
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

a ja z kolei mam pewne wątpliwości jesli chodzi o wzrok. wczoraj zauważyła, że jakoś tak lekko rozmazują mi sie napisy (oglądalam film z napisami z pewnej odleglosci). okazało się, że z lewym okiem jest coś nie tak;/. do tej pory wszystko było ok, a tu nagle.. sądzicie, że to może być sprawka izoteku? jestem przerażona...
Carmel Choco jest offline  
Stary 2008-02-12, 13:13   #812
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość
a ja z kolei mam pewne wątpliwości jesli chodzi o wzrok. wczoraj zauważyła, że jakoś tak lekko rozmazują mi sie napisy (oglądalam film z napisami z pewnej odleglosci). okazało się, że z lewym okiem jest coś nie tak;/. do tej pory wszystko było ok, a tu nagle.. sądzicie, że to może być sprawka izoteku? jestem przerażona...
pewnie tak... na ulotce jest napisane, że może nastąpić pogorszenie wzroku.... ale spokojnie wszystko minie......

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-12, 13:59   #813
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja tez mam pogorszony wzrok oczy się szybciej męczą. Noś okulary przeciwsłoneczne, i pamietaj ze po odstawieniu leku wszystko wróci do normy

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-12, 14:00   #814
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja tez mam pogorszony wzrok oczy się szybciej męczą. Noś okulary przeciwsłoneczne, i pamietaj ze po odstawieniu leku wszystko wróci do normy

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-12, 15:11   #815
Carmel Choco
Rozeznanie

uff dziewczyny, pocieszyłyście mnie zawsze cieszyłam się sokolim wzrokiem a tu nagle taki szok. szok, ale później rozsądek przemówił, że to może przez izotek . no ale skoro nie jestem odosobnionym przypadkiem, to moge spac spokojnie.
Stary 2008-02-12, 16:44   #816
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Carmel Choco Pokaż wiadomość

Ooooo, to się tyczy również mnie.
Co prawda noszę okulary, ale widzę że wzrok mam coraz gorszy. I zastanawiałam się czemu tak nagle mi się pogorszyło. Jakoś nie brałam pod uwagę Akne. Mam nadzieję, że to jego sprawka

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline  
Stary 2008-02-12, 21:20   #817
Limonatka
Zakorzenienie

jestem po ostatniej wizycie u dermatologa przed moim wyjazdem z PL i.... jestem załamana...
nie ma wspaniałej, fenomenalnej poprawy jak niektórzy mają w 4 miesiącu, a dermatolog już zaplanowała mi zakończenie kuracji!!! może ze względu na mój wyjazd i fakt, że przez 4 miesiące mnie nie zobaczy ale ja nie chcę kończyć w połowie maja!!! to stanowczo za krótko, zwłaszcza na moją wagę, która grubo przekracza 60 kg

no same popatrzcie, że to za mało! :
od 1 listopada do 30 listopada - dawka 20 mg rano
od 1 grudnia do 30 grudnia - dawka 20 mg rano i 10mg wieczorem
od 30 grudnia do 14 stycznia - dawka 20 mg rano i 20 mg wieczorem
od 15 stycznia do 13 lutego 2008 - 20 mg rano i 10 mg wieczorem

i teraz dermatolog ustaliła mi tak (na mniej więcej, bo wiadomo, że luty krótszy itp więc daty mogą się przesunąć +/- dwa dni):
od jutra do 15 marca - 20 mg dziennie
od 15 marca do 15 kwietnia - jednego dnia 20 mg, drugiego dnia 10 mg - na przemian
od 16 kwietnia do 15 maja - 10 mg dziennie

i jej zdaniem - KONIEC!!
ja przecież nie mogę wtedy zakończyć. nie wiem ile dokładnie wtedy "wyjem" (może jakaś dobra dusza by mi policzyła... ) ale wiem, że to stanowczo przy mojej wadze (której nie zdradzę, ale jest grubo ponad 60 kg bo jestem "puchatkiem" )

Jak mi powiedziała, że na tym koniec, to byłam w takim szoku, że aż zaniemówiłam I zapytałam "Już koniec?" A ona "No tak, 7 miesięcy".
Postanowiłam na raize nic nie robić. Pod koniec kwietnia zobaczę jak będę wyglądała itp i jak dojdę do wniosku, że powinnam jeszcze, to mama będzie do niej dzwoniła i prosiła o receptę dla mnie. Bo przecież bez sensu tak przerywać, kiedy wiadomo, że za małą dawkę się wzięło

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-12, 22:16   #818
azzis
Zakorzenienie

Z mojego wyliczenia zdecydowanie za mało wybierzesz.
Wyszło mi - tak na oko, przy założeniu, że ważysz 65kg- że wybierzesz dawkę zaledwie 67mg/kg mc. Nie wiem czy dobrze to policzyłam
A z Twoich obliczeń ile wyszło?
Tak czy inaczej zdecydowanie za mało wybierzesz. Nawet nie dobijesz dawki najniższej.
Pomęcz ją jeszcze. Z resztą zobaczysz jak dalej będzie wyglądała Twoja buzia, czy będzie jakaś zdecydowana poprawa czy nie.
Męcz ją, bo może się okazać, że Twoja obecna kuracja pójdzie na marne (tfu tfu....) jak trądzik powróci. I co wtedy? Znowu kuracja od nowa?

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline  
Stary 2008-02-12, 22:24   #819
azzis
Zakorzenienie

Najlepiej dziewczyny zróbcie sobie taką tabelkę w Excelu

Ja mam taką tabelkę. Mam podzielone kolejne wizyty (datami, od kiedy do kiedy brałam lek pomiędzy wizytami), po spodem mam wpisaną ilość dni x dawka dzienna, i z boku podana cała dawka z tego okresu.
I pod spodem tabelki mam zsumowane ile już wybrałam w całości i ile w przeliczeniu na kg mc.
Dodatkowo sobie zrobiłam wyliczenie ile muszę wyjeść aby wziać dawkę 120 mg a ile żeby wyjeść 150mg. I tak widzę ile mi jeszcze brakuje.

Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi.

To bardzo ułatwia sprawę

azzis jest offline  
Stary 2008-02-12, 23:15   #820
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Z mojego wyliczenia zdecydowanie za mało wybierzesz.
Wyszło mi - tak na oko, przy założeniu, że ważysz 65kg- że wybierzesz dawkę zaledwie 67mg/kg mc. Nie wiem czy dobrze to policzyłam
A z Twoich obliczeń ile wyszło?
Tak czy inaczej zdecydowanie za mało wybierzesz. Nawet nie dobijesz dawki najniższej.
Pomęcz ją jeszcze. Z resztą zobaczysz jak dalej będzie wyglądała Twoja buzia, czy będzie jakaś zdecydowana poprawa czy nie.
Męcz ją, bo może się okazać, że Twoja obecna kuracja pójdzie na marne (tfu tfu....) jak trądzik powróci. I co wtedy? Znowu kuracja od nowa?
z moich obliczeń wyszło nawet mniej
no właśnie, muszę zrobić wszystko, żeby mieć większą dawkę! obiecałam przecież, że nie będę się wogóle wystawiać na słońce i że na całe ciało, a w szczególności na twarz będę miała wysoki filtr, więc nie straszne mi wakacje! jak sobie liczyłam, to powinnam brać jakieś 10 miesiecy, a nie 7!! zobaczę jak będzie, ale pewnie będę błagać o przedłużenie...

ciekawy pomysł z tym Excelem. umiesz robić print screen'a żeby zamieścić tu zdjęcie, jak wygląda taka twoja tabelka?

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-13, 11:41   #821
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
z moich obliczeń wyszło nawet mniej
no właśnie, muszę zrobić wszystko, żeby mieć większą dawkę! obiecałam przecież, że nie będę się wogóle wystawiać na słońce i że na całe ciało, a w szczególności na twarz będę miała wysoki filtr, więc nie straszne mi wakacje! jak sobie liczyłam, to powinnam brać jakieś 10 miesiecy, a nie 7!! zobaczę jak będzie, ale pewnie będę błagać o przedłużenie...

ciekawy pomysł z tym Excelem. umiesz robić print screen'a żeby zamieścić tu zdjęcie, jak wygląda taka twoja tabelka?
Limonatko, koniecznie pomęcz swojego lekarza..... ja tak zrobiłam
z dawki 20 mg i 4 miesięcy brania ,,wynegocjonowałam" dawke 40 mg i 10 miesięcy....

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-13, 17:41   #822
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

ja całą kurację biorę tę samą dawkę, więc to mi nieco ułatwia wszystko

ja poprawę miałam już po jakiś 3 tyg... potem sporadycznie przed miesiaczka wyskakiwalo cos, a teraz juz nic...

Limonatko - wg moich obliczen wybrałaś 2700mg a wybierzesz jeszcze 1350mg to wychodzi że wybierzesz 4050mg, to musialabys ważyć jakies 33 kg (wszystko to oczywiscie sa zaokraglenia) zeby wybrac dawke 120mg na kg ciała. Moja lekarka tez chciala juz skonczyc mi kurację, generalnie moglabym bo cera jest jak najbardziej ok, ale tyle w to kasy wpakowalam, zdrowia czasu i inne poswiecenia, ze nie mam zamiaru zeby mi sie to wrocilo... tak wiec wymusilam na niej jeszcze jedno opakowanie a kuracje dokoncze we Wroclawiu, gdzie studiuje. W sumie to i tak potrzebuje jeszcze tylko 2 opakowania, bo teraz koncze jedno, mam jeszcze dwa w zapasie no wiec potrzebna mi recepta tyko na dwa i bedzie koniec

dzieewczyny, czy ktoras z was wspolzyje? ja dzisiaj zaczelam brac Yasmin i zastanawiam sie, czy wystarczy tylko taka metoda zabezpieczenia....

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-13, 18:05   #823
Carmel Choco
Rozeznanie

ja współżyję i biorę Yasminelle wcześniej brałam Harmonet, potem Minulet. Nie stosujemy żadnych prezerwatyw, ani stosunków przerywanych. Natomiast moja dermatolog przy każdej wizycie daje mi test ciążowy i na nastepnż wizyte musze jej obowiazkowo pokazać wynik
Stary 2008-02-13, 18:07   #824
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

a czy Twoj mezczyzna konczy w Tobie? przepraszam, ze tak otwarcie pytam, ale wole dmuchac na zimne

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-13, 18:12   #825
Carmel Choco
Rozeznanie

tak, tak (zresztą napisalam, że żadnych stosunkow przerywanych nie praktykujemy). On mial troche wątpliwości, ale ja wychodzę z założenia, że skoro faszeruje się pigułkami to chcę mieć pełnię przyjemności. I jak dotąd (we wrześniu zaczęłam kurację Izotekiem) wszystko jest ok (tfu, tfu, tfu!) moim zdaniem nie można popadać w paranoję, po to bierzemy tabletki by mieć pełen komfort psychiczny pozdrawiam
Stary 2008-02-13, 20:21   #826
azzis
Zakorzenienie

Cytat:

Proszę bardzo. Zrobiłam tam kilka opisów Mam nadzieję, że będą czytelne.
Oprócz dawek mam jeszcze wpisane koszty wizyt i leku, tak że wiem ile wydałam na leczenie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg akne2.jpg (108,2 KB, 138 załadowań)

azzis jest offline  
Stary 2008-02-13, 20:37   #827
Olinka23
Raczkowanie

Matko, jak tak patrze w te wszystkie wyliczenia to wszystkie cyferki skaczą mi w głowie. Mam ogromną prośbę do Martiny - mogłabyś mi wyliczyć moją dawkę??
30 dni brałam 2x10 mg
60 dni 2x 20 mg
i teraz jestem w trakcie 4 miesiąca -50 mg dziennie
potem znów wracam do 2x20 mg
Nie wiem czy dobrze to napisałam, ale zależy mi na wyliczeniu ile minimum powinna trwać moja kuracja Waga 57 kg.

Widzę że nie tylko ja miałam tutaj problemy ze wzrokiem. A już się bałam że dioptrie lecą mi w strasznie szybkim tempie (
Stary 2008-02-13, 20:45   #828
nińa
Raczkowanie

Ja choć mam dawkę 20mg mam strasznie suchą skórę na całym ciele. Najgorsze jest to że straaaaaasznie swędzi a przy tym skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa, więc jak tylko zaczynam się drapać to mi od razu takie czerwone kropeczki wyskakują. dodatkowo klimatyzacja w pracy nie ułatwia sprawy. Używałam Xerialine, ale chyba jego składnik dodatkowo mnie podrażnia bo jest jeszcze gorzej i drapie się jak opętana, zwykła oliwka dla dzieci też nie polepsza sprawy. Jak do tej pory najlepiej spisywał sie Lipidiose 2 Vichy (choć przyznam się że jakoś nie lubię tej firmy), ale jak na złość nie mogę go znaleźć w aptekach, chyba zamówię przez internet. ja zawsze miałam suchą skórę na ciele ( a jednocześnie tłuste plecy), więc teraz to się jeszcze dodatkowo potęguje. usta też bardzo suche ale Tisane razem z Carmex'em świetnie sobie z tym radzą (w pracy dziwnie sie na mnie patrzą bo dosłownie cały czas chodzę z pomadką w ręku). Ale to swędzenie doprowadza mnie do szału, najgorszy jest dekolt i tam gdzie stanik styka się z ciałem. aaaaaaaaaaaaaaa a wy jak sobie z tym radzicie?? czy może ja mam tylko tak??
nińa jest offline  
Stary 2008-02-13, 21:32   #829
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
Matko, jak tak patrze w te wszystkie wyliczenia to wszystkie cyferki skaczą mi w głowie. Mam ogromną prośbę do Martiny - mogłabyś mi wyliczyć moją dawkę??
30 dni brałam 2x10 mg
60 dni 2x 20 mg
i teraz jestem w trakcie 4 miesiąca -50 mg dziennie
potem znów wracam do 2x20 mg
Nie wiem czy dobrze to napisałam, ale zależy mi na wyliczeniu ile minimum powinna trwać moja kuracja Waga 57 kg.

Widzę że nie tylko ja miałam tutaj problemy ze wzrokiem. A już się bałam że dioptrie lecą mi w strasznie szybkim tempie (
minimum - czyli 120mg na kg ciala

57 x 120mg = 6840mg - cała kuracja

30dni x 20mg = 600mg
60 dni x 40mg = 2400mg

4 miesiac, czyli od poczatku lutego? tak to policze

13 dni x 50mg = 650mg

sumując = 600 + 2400 + 650 = 3650 mg wybranej dawki

cała kuracja - wybrana dawka = 6840 - 3650 = 3190 - dawka do wybrania

przyjęłaś w tej chwili około 64mg na kg ciała (3650:57)

teraz wszystko zalezy od tego, jaka dawkę bedziesz przyjmować. Jeżeli ciągle będzie to 50mg dziennie, to kuracja powinna zakonczyć się w przeciągu 63 dni, czyli jakiś 2 miesięcy w momencie, kiedy dawka będzie inna, podziel 3190 przez dawkę dzienną, a wyjdzie ci ilość dni, która została do końca kuracji

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-14, 11:07   #830
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Oprócz dawek mam jeszcze wpisane koszty wizyt i leku, tak że wiem ile wydałam na leczenie
jestem pod wrażeniem

Gonia jest offline  
Stary 2008-02-14, 11:24   #831
urocza
Przyczajenie

dziewczyny pomocy! mam okropny wysyp ropnych białych krostek na brodzie. czym to traktować żeby jakoś wyglądać? zawsze najgorsze były krostki na policzkach i żuchwie, na brodzie żadko kiedy coś wyskakiwało a teraz odwrotnie jest-ciekawe czemu?
urocza jest offline  
Stary 2008-02-14, 16:13   #832
Limonatka
Zakorzenienie

Cytat:
wow, super! dzięki zrobiłam sobie też takie cos wzorując się na Twoim

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-14, 16:28   #833
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
wow, super! dzięki zrobiłam sobie też takie cos wzorując się na Twoim
Fajnie, że pomogłam
Teraz na bieżąco będziesz mogła śledzić jaką przyjęłaś dawkę do tej pory i w przeliczeniu na kg masy ciała.

azzis jest offline  
Stary 2008-02-15, 03:35   #834
kamgandur
Raczkowanie

witam wszystkich na forum - fajnie, ze jestescie. Biore wlasnie 2 opakowanie Acnenormin. Bilans: wlosy super, po 2 tygodniu pogorszenie cery - do tej pory bez zmian, skutki uboczne: suche usta, codziennie krew z nosa i strupy. Zdecydowalam sie na leczenie, bo mam 30 lat i dalej ten sam problem ze skora. Wyprobowalam juz chyba wszystko i nic nie pomoglo. Mam nawet za soba 3 letnie leczenie Tetralysalem. W czasie brania bylo super, ale ilez mozna?
Mieszkam i lecze sie w Niemczech i tu mam ten lek za darmo. Zaszokowaly mnie ceny jakie musicie placic za te leki...to jest po prostu swinstwo.
Narazie jestem dobrej mysli, ale zdolowaly mnie troche wypowiedzi na innych forach, gdzie ludzie pisza o nawrotach, albo o braku poprawy po zakonczeniu leczenia. No coz, zobaczymy...
A jeszcze mam pytanie, czy ktoras z was po tych tabletkach przytyla?
kamgandur jest offline  
Stary 2008-02-15, 03:58   #835
kamgandur
Raczkowanie

tak jak pisza w reklamie Dermablend jest super jedwabny i dlugo sie trzyma, zeby pokryc przebarwienia trzeba go wiecej wklepac w to miejsce.Duzy plus - nie powoduje powstawania nowych wypryskow. Warty tej ceny. Polecam tez LA ROCHE-POSAY toleriane-correcteur de teint, ale nie uzywalam go na cala twarz, tylko na zmienione miejsca. Pozdrawiam
kamgandur jest offline  
Stary 2008-02-15, 12:04   #836
Limonatka
Zakorzenienie

za darmo??? ale fajnie masz....

ja przytyłam, ale nie wiem czy to z powodu Akne czy z powodu obżarstwa i braku aktywności fizycznej

Limonatka jest offline  
Stary 2008-02-15, 13:09   #837
Olinka23
Raczkowanie

martina@ dziękuje Ci za pomoc
Mam jednak nadzieje że kuracja potrwa jednak jeszcze dłużej niż dwa miesiące. Jak dla mnie to chyba zbyt szybko. STRASZNIE się boję nawrotu

Ja wbrew przeciwnie Schudłam Jak dla mnie to super skutek uboczny :P
Stary 2008-02-15, 13:11   #838
Olinka23
Raczkowanie

Cytat:
za darmo??? ale fajnie masz....

ja przytyłam, ale nie wiem czy to z powodu Akne czy z powodu obżarstwa i braku aktywności fizycznej
Limonatka sorki że tak z innej beczki, ale widzę że wybierasz się do Słowenii Pozazdrościć Piękna zielona kraina
Stary 2008-02-15, 13:18   #839
martina@
Zakorzenienie

GG do martina@

Cytat:
Napisane przez Olinka23 Pokaż wiadomość
martina@ dziękuje Ci za pomoc
Mam jednak nadzieje że kuracja potrwa jednak jeszcze dłużej niż dwa miesiące. Jak dla mnie to chyba zbyt szybko. STRASZNIE się boję nawrotu

Ja wbrew przeciwnie Schudłam Jak dla mnie to super skutek uboczny :P

to nie zalezy ile trwa, tylko ile sie wybierze jezeli zostaniesz przy dawce 50 to skonczysz za dwa miesiace

ja sie zastanawiam czy nie zwiekszyc dawki z 30 do 40 zeby jak najszybciej miec to juz za soba

aha - mi waga sie nie zmienila

73->72->71->65->60
martina@ jest offline  
Stary 2008-02-15, 15:26   #840
Gonia
Zakorzenienie

czy wam też tak strasznie jak mi ,,posypały " się paznokcie? Jestem totalnie załamana nimi
Mam gorsze nizż po zdjęciu akryli i nawet nail tek sobie z nimi nie radzi.... rozdwajają sie prawie do połowy płytki

Gonia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości