Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-10-09, 09:03   #2221
Gonia
Zakorzenienie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez czarna248 Pokaż wiadomość
dziękuję za odp - tak jest mowa ale wolę zapytac kogos juz doswiadczonego w tej terapii - pozdrawiam.
ja jestem 2 miesiące po kuracji i nigdy w czasie kuracji nie miałam wysypu, ale niektóre dziewczyny pamiętam, że skarzyły sie na wysyp, który dosyc szybko mijał....

Gonia jest offline  
Stary 2008-10-09, 13:38   #2222
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Odebrałam dziś wyniki z badania krwi i chyba jest dobrze- trochę podwyższone mam OB a nieco za niskie MONO i MCHC. Spodziewałam sie byczego cholesterolu i innych nieprawidłowości a tu ok cieszę się bardzo. W poniedz idę do doktorka, wynegocjuję zwiekszenie dawki. Jak zniosę to może i 60mg na dzień.
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2008-10-09, 15:39   #2223
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

na jaka postać trądziku przepisywane sa te leki?

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2008-10-09, 17:47   #2224
motylek1991
Przyczajenie

Nie wiem co robic . Byłam dzisiaj u dermatologa na kontroli. Powiedziałam jej, że nie czuje poprawy po zastosowaniu przepisanych leków ( brałam antybiotyk Unidox, skinoren i duac ). Ona odpowiedziała mi, że skoro nic nie pomaga to pozostają mi jedynie silne leki antykoncepcyjne. Dała mi broszurę o aknenorminie i kazała się zastanowic. Problem w tym, że boje się brac te leki. Czytałam o skutkach ubocznych, a mam 17 lat i trądzik zaczęłam leczyc 2 miesiące temu i nie wiem czy to nie za wcześnie na branie tak silnych leków. Czytałam wasze komentarze i widzę, że niektórzy bardzo chcieliby używac ten lek a dermatolodzy nie przepisują ich , a mi po dwumiesięcznej kuracji 1 antybiotykiem proponuje go. Zaznaczam, że nie mam jakiegoś silnego trądziku, ale mam go od ok. 4 lat.
motylek1991 jest offline  
Stary 2008-10-09, 20:02   #2225
doUwantme2
Przyczajenie

motylek1991, zalezy jak sie czujesz ze swoja cera, czy jest to dla Ciebie wielki problem i nie pokazesz sie nikomu za nic w swiecie bez tony tapety na twarzy (jak ja) czy traktujesz to jako chwilowa niedogodnosc. ja tradzik mialam od bardzo dawna (teraz mam 19 lat) i tak strasznie zjechalo mi to psychike, ze nawet sobie nie wyobrazasz, wiec bardzo zaluje, ze lekarz nie przepisal mi retinoidow wczesniej. napisze chyba po raz setny, to co pisza tu wszystkie dziewczyny-naprawde warto! mimo skutkow ubocznych, kosztow i calej zabawy z tym. ja biore Aknenormin dopiero od 2 miesiecy i juz jestem przekonana o slusznosci swojej decyzji.
a antykoncepcji nie polecam, przeczytaj sobie moja historie w pierwszym poscie, mam nadzieje, ze skutecznie Cie do niej zniecheci.
reasumujac:P jesli jestes zdeterminowana i zakompleksiona z powodu cery, zdecyduj sie na retinoidy, ale jesli masz cierpliwosc eksperymentowac z innymi antybiotykami, to na pewno bedzie to lepsze dla Twojego organizmu. jeszcze jedno slowko co do skutkow ubocznych, jestes mloda i Twoj organizm bez watpienia dobrze to zniesie, poza tym nic tak nie dodaje sil i humoru jak widok poprawiajacej sie co dzien cery, przestajesz myslec o jakichkolwiek uniedogodnieniach
pozdrawiam i daj znac co zdecydowalas!
Stary 2008-10-09, 22:53   #2226
mdz
Rozeznanie

Dziewczyny, czy podczas/na poczatku brania Izo mialyscie problemy z okresem...? tzn bardziej obwity/skapy, czy nie w terminie...
ja biore tabletki, okres przyszedl w pore, ale trwal w sumie jeden dzien, a drugiego (dzis) takie bardziej plamienie niz okres... ech niepokoje sie ze cos jest nie tak...
Stary 2008-10-10, 08:31   #2227
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy podczas/na poczatku brania Izo mialyscie problemy z okresem...? tzn bardziej obwity/skapy, czy nie w terminie...
ja biore tabletki, okres przyszedl w pore, ale trwal w sumie jeden dzien, a drugiego (dzis) takie bardziej plamienie niz okres... ech niepokoje sie ze cos jest nie tak...
Mnie się spóźniał okres... Najpierw o parę dni, potem już o tydzień (przez pierwsze 2 mies. nie brałam tabletek). Jak zaczęłam brać tabletki wszystko się uregulowało.

Niby derma powiedziała, że to nie jest związane z Akne.... ale słyszałam kilka przypadków o problemach z okresem podczas brania tych leków, że teraz wiem, że to miało związek właśnie z Akne.

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline  
Stary 2008-10-10, 12:19   #2228
mdz
Rozeznanie

Azzis, dzieki za odpowiedz Problem w tym ze ja biore tabletki anty od hmm roku? a Izo od kilkunastu dni. I okres po raz pierwszy mam tak malutki... coz zrobie jutro/pojutrze test, dla wlasnego spokoju...
Stary 2008-10-10, 12:57   #2229
kamgandur
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez motylek1991 Pokaż wiadomość
Nie wiem co robic . Byłam dzisiaj u dermatologa na kontroli. Powiedziałam jej, że nie czuje poprawy po zastosowaniu przepisanych leków ( brałam antybiotyk Unidox, skinoren i duac ). Ona odpowiedziała mi, że skoro nic nie pomaga to pozostają mi jedynie silne leki antykoncepcyjne. Dała mi broszurę o aknenorminie i kazała się zastanowic. Problem w tym, że boje się brac te leki. Czytałam o skutkach ubocznych, a mam 17 lat i trądzik zaczęłam leczyc 2 miesiące temu i nie wiem czy to nie za wcześnie na branie tak silnych leków. Czytałam wasze komentarze i widzę, że niektórzy bardzo chcieliby używac ten lek a dermatolodzy nie przepisują ich , a mi po dwumiesięcznej kuracji 1 antybiotykiem proponuje go. Zaznaczam, że nie mam jakiegoś silnego trądziku, ale mam go od ok. 4 lat.
Oczywiscie decyzja nalezy do ciebie, tak jak napisala doUwantme2, zalezy czy stan twojej cery to dla ciebie duzy problem.

U mnie tradzik pojawil sie w okresie dojrzewania-normalny w postaci kaszki i malych syfkow. Na poczatku stosowalam jakies tam naturalne kremy i "Afrodyte" myslac, ze to przejsciowe oczywiscie jak u wszystkich. Potem wystepowaly u mnie okresy( co 2 -3 lata) gdzie rzeczywiscie nie bylo tak zle i takie gdzie byla to po prostu tragedia (jedna wielka rana ropiejaca). Kiedy obudzilam sie, ze ja mam juz 20 lat i okres dojrzewania dawno minal - a stan mojej cery spedza mi sen z oczu, zaczelam lazic po dermatologach (wydalam naprawde kupe kasy i stracilam kupe czasu). Stosowalam naprawde wszystko: kilka rodzajow antybiotykow w masciach, zawiesinach i do lykania, z Francji ojciec cos tam mi przywozil nawet, tabletki antykoncepcyjne o roznej sile (po Diane mialam chroniczny bol glowy powodujacy wymioty). Tak wiec moje "leczenie" bezskuteczne trwalo 10 lat. Teraz mam 30 lat i jestem naprawde wk..., ze wtedy zaden dermatolog mi nie pomogl i nie przepisal retinoidu. Mam na koncie 15 lat meczarni z syfami.
Proponuje tez poczytac o pewnej psychicznej chorobie zwanej body dysmorphic disorder w skrocie bdd, w polsce wystepujaca jako dysmorfofobia, ktora jest m.in. nastepstwem przewleklych chorob skory.

pozdrawiam serdecznie

kamgandur jest offline  
Stary 2008-10-12, 17:20   #2230
RunForYourLife
Raczkowanie

Witam kochane ;*

Jestem własnie w 7 tygodniu kuracji dokładnie rozpoczął się on w piątek i niestety przezyłam wysyp ;( było naprawdę źle, teraz wydaje mi się że wszystko się już powoli reguluje, są jeszcze pozostałości bo tych krostach ale coraz mniejsze.
Oczywiście już cera się nie świeci, mogę sie rano pomalować i nie robić żadnych poprawek makijażu przez 5/6h, widocznie zmniejszyły mi się pory.
Mam też chyba jakieś zachwianie cyklu miesiączkowego ponieważ o tydzień spóźnia mi się okres.
Mam nadzieję ze to nic poważnego i że będzie juz z moja buzia tylko lepiej..
Stary 2008-10-13, 13:48   #2231
Laity
Wtajemniczenie

Dawno tu nie zaglądałam...

Cytat:
Napisane przez kamgandur Pokaż wiadomość
Moze rzeczywiscie Laity masz te krostki od kremu zluszczajacego. Ale ja jeszcze zadnego nie uzywalam i tez mam, takie suche grudki malutkie???
kamgandur, małe grudki, ale niestety nie suche. Jak je przycisnę to leci jakby limfa (przezroczysty płyn).

Cytat:
Napisane przez RunForYourLife Pokaż wiadomość
Witam kochane ;*

Jestem własnie w 7 tygodniu kuracji dokładnie rozpoczął się on w piątek i niestety przezyłam wysyp (...)
Ja w ten czwartek będę miała na koncie 5 tydzień kuracji i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest ten wysyp, o którym tu piszecie...

Już sama nie wiem co robić... Atrederm złuszczający odstawiłam 2 tygodnie temu, zaczęłam używać kremu nawilżającego, który mnie nigdy nie zapychał i niby jest lepiej, ale to nie efekt jakiego się spodziewałam. Czoło nadal nie jest w 100% równe, na brodzie i polikach ciągle pojawiają się te małe krostki... I cera nie jest idealnie matowa...
Jak już wcześniej napisałam biorę 20mg dziennie przy wadze 47kg i zaczynam się zastanawiać, czy nie iść do dermatologa po większą dawkę...?

Laity jest offline  
Stary 2008-10-13, 19:28   #2232
espera
Raczkowanie

GG do espera

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
Ja w ten czwartek będę miała na koncie 5 tydzień kuracji i zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest ten wysyp, o którym tu piszecie...

Już sama nie wiem co robić... Atrederm złuszczający odstawiłam 2 tygodnie temu, zaczęłam używać kremu nawilżającego, który mnie nigdy nie zapychał i niby jest lepiej, ale to nie efekt jakiego się spodziewałam. Czoło nadal nie jest w 100% równe, na brodzie i polikach ciągle pojawiają się te małe krostki... I cera nie jest idealnie matowa...
Jak już wcześniej napisałam biorę 20mg dziennie przy wadze 47kg i zaczynam się zastanawiać, czy nie iść do dermatologa po większą dawkę...?
Laity, jeżeli widzisz pogorszenie w stosunku do stanu sprzed rozpoczęcia kuracji, to pewnie jest to wysyp. Jeżeli jest poprawa, ale niewielka, niewystarczająca to porozmawiaj z dermatologiem o zwiększeniu dawki. Lekarz najlepiej oceni co będzie dla Ciebie najlepsze. Może być tak, że musisz jeszcze trochę poczekać na całkowitą poprawę. Nie martw się, juz niedługo na pewno będzie dobrze.

espera jest offline  
Stary 2008-10-13, 20:48   #2233
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Laity, jeżeli widzisz pogorszenie w stosunku do stanu sprzed rozpoczęcia kuracji, to pewnie jest to wysyp. Jeżeli jest poprawa, ale niewielka, niewystarczająca to porozmawiaj z dermatologiem o zwiększeniu dawki. Lekarz najlepiej oceni co będzie dla Ciebie najlepsze. Może być tak, że musisz jeszcze trochę poczekać na całkowitą poprawę. Nie martw się, juz niedługo na pewno będzie dobrze.
espera Dzięki za podtrzymywanie mnie na duchu
Wydaje mi się, że to wysyp. Po ok. 10 dniach brania Izo widziałam już znaczną poprawę. Później było jeszcze jakiś czas dobrze, a teraz pogorszenie

Muszę się jakoś trzymać. Tym bardziej, że korci mnie do usuwania paluchami tych krostek... Właśnie przed chwilą rozwaliłam kilka

Laity jest offline  
Stary 2008-10-13, 23:27   #2234
czarna248
Wtajemniczenie

Witam.
Tab. biore juz miesiac i 8 dni po 20mg dziennie (55kg) - zdecydowanie mam wysyp- czekam az minie- kazdego ranka patrze w lustro czy jest lepiej a w nocy kiedy zmywam makijaz płacze by sobie ulzyc - mimo to mam nadzieje i to wielką ze to minie niebawem i wszystko poznika - a potem zajmę sie przebarwieniami- 27paz ide do derm. jesli mi nie zwiekszy dawki to sie wkurze - nie chce brac tego w wakacje- napisalam mu maila co mysli o tym ze trzeba wybrac min.120mg /kg ale nie odpisal - zapytam go osobiście choc na piewszej wizycie nic o tym nie mowil tylko ze mam brac te tab.tak dłutgo az mi to zejdzie- jesli mi nie przepisze to chyba sprobuje załatwic sobie na lewo jakies tabletki i bee brała 30mg dziennie a moze potem nawet 40mg a jego bede kłamała - no nie wiem to sie niebawem okaze - w czwartek ide na badania pierwsze w czasie brania tabletek - boje sie trochę.Dodam ze ten derm. jest naprawde fajnym lekarzem i jestem sama ciekawa jaka on ma opinie na temat tego ze tzeba wybrac odpowiednia dawkę - nie chce czekac na nawrot i znow brac bo mam zamiar przed 30stką urodzic dzidziusia a mam juz 26 wiec spieszy mi sie
skutki uboczne u mnie tylko lekkie przesuszenie ust- nic wiecej -wiec zapewne zamała dawka -tak mysle ;-)
pozdrawiam.
aha zaczelam brac sobie silice na wlosy tak w razie czego ;-))
czarna248 jest offline  
Stary 2008-10-14, 10:34   #2235
espera
Raczkowanie

GG do espera

Cytat:
Napisane przez Laity Pokaż wiadomość
espera Dzięki za podtrzymywanie mnie na duchu
Wydaje mi się, że to wysyp. Po ok. 10 dniach brania Izo widziałam już znaczną poprawę. Później było jeszcze jakiś czas dobrze, a teraz pogorszenie

Muszę się jakoś trzymać. Tym bardziej, że korci mnie do usuwania paluchami tych krostek... Właśnie przed chwilą rozwaliłam kilka
Nie ma sprawy Sama długo czekałam na efekty (choć początkowo w pierwszym tygodniu była poprawa - podobnie jak u Ciebie), więc rozumiem co czujesz. Dziś wieczorem biore ostatnia tabletkę izo i od kilku miesięcy cieszę się gładką skórą. U ciebie też tak będzie niedługo wysyp nie powinien trwac dłużej niz 2 miesiące.

espera jest offline  
Stary 2008-10-14, 11:46   #2236
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez espera Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy Sama długo czekałam na efekty (choć początkowo w pierwszym tygodniu była poprawa - podobnie jak u Ciebie), więc rozumiem co czujesz. Dziś wieczorem biore ostatnia tabletkę izo i od kilku miesięcy cieszę się gładką skórą. U ciebie też tak będzie niedługo wysyp nie powinien trwac dłużej niz 2 miesiące.
To super, że skóra tak się wyprostowała. Też chciałabym doczekać takiej chwili, a później żeby ta chwila trwała i trwała
Ostatnio jakoś straciłam wiarę i nadzieję, że będę kiedyś cieszyć się gładziutką skórą. W ogóle mam jakiś gorszy dzień. Może jutro będzie lepiej

Laity jest offline  
Stary 2008-10-14, 12:40   #2237
Gonia
Zakorzenienie

jestem prawie 3 miesiące po kuracji i jestem średnio zadowolona
co prawda pryszzce mi nie wyskakują, no może czasem te maleńkie krosteczki ale cera znów sie przetłuszzca, włosy muszę myć prawie codziennie, grudki nie zniknęły .
Oczywiście nie żałuje wydanych pieniążków , bo było na pewno warto ale czuję jakis niedosyt
Może po jakimś zabiegu likwidujacym blizny poczuję się lepiej.....
Powiem jedno : w trakcie kuracji wyglądałam lepiej niz po.... szkoda, że nie można łykać tych tabletek NON STOP....

Gonia jest offline  
Stary 2008-10-14, 15:03   #2238
Laura2112
Raróg

Wpisy w blogu: 141
Send a message via Skype™ to Laura2112

Uff, jestem w połowie wątku.
Dziś kupiłam Izotek, wezmę pierwszą wieczorem.
Pytanie trochę z innej beczki, czy te jakiekolwiek efekty odmładzające też zauważyłyście? Moja cera jest tak wymęczona, że doprawdy przydałoby się też.
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.

🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline  
Stary 2008-10-14, 16:21   #2239
czarna248
Wtajemniczenie

azzis mam pytanko - jak dobrze pamiętam a przeczytalam juz caly watek wiec moze sie mylę - ty mialas tradzik na lini zuchwy i policzkach?
czarna248 jest offline  
Stary 2008-10-14, 16:29   #2240
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Uff, jestem w połowie wątku.
Dziś kupiłam Izotek, wezmę pierwszą wieczorem.
Pytanie trochę z innej beczki, czy te jakiekolwiek efekty odmładzające też zauważyłyście? Moja cera jest tak wymęczona, że doprawdy przydałoby się też.
Odmładzające? Raczej nie tylko psychicznie... z pryszczami najlepiej nie pokazywałabym się światu, w sumie nawet nie chciało mi się przeglądać w lustrze, a teraz to skóra wiadomo, wygląda żywiej, nie ma tych czerwonych krost...

Cytat:
azzis mam pytanko - jak dobrze pamiętam a przeczytalam juz caly watek wiec moze sie mylę - ty mialas tradzik na lini zuchwy i policzkach?
Dobrze pamiętasz Miałam taki trądzik. Uprzedzając Twoje pytanie (a może nie chciałaś o to pytać) nie miałam robionych żadnych badań na wirusy, bakterie itp...

Większości z nas, większość czasu zajmuje ten sam dylemat - Jak pogodzić przyzwyczajenia brutto z dochodami netto?(A.Bierce)
azzis jest offline  
Stary 2008-10-14, 16:46   #2241
czarna248
Wtajemniczenie

Dokładnie o to chcialam zapytac ;-)))) - bo mam pryszcze na zuchwie i szyi - rozne tzn male i duze bolace i nie bolące - takie z ktorych wydostaje sie ropa ikrew - przed chwila przeczytalam na jakims forum ze typowo tradzik gronkowcowy tam sie umiejscawia a nie robilam badan bo derm.nic nie wspomnial tylko przepisal mi curacne - wiec nie wiem kurcze - jak juz wyzej pisalam jak mi nie przepisze wiekszej dawki to zakupie na lewo tab.i sama bede brala po 30mg dziennie - jesli bym zakupila op.20mg to czy moge sobie brac np.3 dni po20mg a 4 dni po 40mg bo srednio by wyszlo ze dziennie wypada po 30mg.
Waze 55kg i powinnam brac 27mg minimalnie a biore tylko 20mg od ponad miesiaca a chce skonczyc kuracje przed wakacjami.
czarna248 jest offline  
Stary 2008-10-14, 17:21   #2242
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Dokładnie o to chcialam zapytac ;-)))) - bo mam pryszcze na zuchwie i szyi - rozne tzn male i duze bolace i nie bolące - takie z ktorych wydostaje sie ropa ikrew - przed chwila przeczytalam na jakims forum ze typowo tradzik gronkowcowy tam sie umiejscawia a nie robilam badan bo derm.nic nie wspomnial tylko przepisal mi curacne - wiec nie wiem kurcze - jak juz wyzej pisalam jak mi nie przepisze wiekszej dawki to zakupie na lewo tab.i sama bede brala po 30mg dziennie - jesli bym zakupila op.20mg to czy moge sobie brac np.3 dni po20mg a 4 dni po 40mg bo srednio by wyszlo ze dziennie wypada po 30mg.
Waze 55kg i powinnam brac 27mg minimalnie a biore tylko 20mg od ponad miesiaca a chce skonczyc kuracje przed wakacjami.
)) Ja najpierw męczyłam się jakieś pół roku z maściami i kremami, ale derma też nie zaproponowała badania wymazu z syfów. Druga derma od razu przepisała Akne i też nie zlecała żadnych badań. A ja, skoro, że po 2 tyg. widziałam już rezultaty nie zagłębiałam się w temat.

Możesz poprosić dermę o zwiększenie dawki. Przy 30mg nie ma strasznych skutków ubocznych więc powinna się zgodzić.

azzis jest offline  
Stary 2008-10-14, 17:56   #2243
czarna248
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
)) Ja najpierw męczyłam się jakieś pół roku z maściami i kremami, ale derma też nie zaproponowała badania wymazu z syfów. Druga derma od razu przepisała Akne i też nie zlecała żadnych badań. A ja, skoro, że po 2 tyg. widziałam już rezultaty nie zagłębiałam się w temat.

Możesz poprosić dermę o zwiększenie dawki. Przy 30mg nie ma strasznych skutków ubocznych więc powinna się zgodzić.
mi wpierw jedna derma przepisala antybiotyki ale to olalam bo wiem jak dzialaja antybiotyki i pojechalam do innego dermat.i o n powiedzial ze mam mu zaufac i brac te tabl.no i biore ale mysle ze za mala dawke- poprosze o zwiekzenie ale jak nie da to sobie poradze bez niego - kurcze planuje cywilny w lutym mam nadzieje ze nie bede musiala przekladac ;-)))
czarna248 jest offline  
Stary 2008-10-15, 10:15   #2244
mdz
Rozeznanie

Czytam w wielu miejscach, ze dziewczyny biorac Izo biora tez preparaty wspomagajace wlasy typu Silica etc.... czyli nie ma zadnych przeciwskazan? Bo ja nie chce byc po skonczeniu kuracji w polowie lysa :P wcieranie w glowe Nerilu troche pomaga, ale i tak leca...

Ogolnie jestem po 3 tyg kuracji i poprawa jest znaczna. Oby tak dalej
Stary 2008-10-15, 11:07   #2245
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Czytam w wielu miejscach, ze dziewczyny biorac Izo biora tez preparaty wspomagajace wlasy typu Silica etc.... czyli nie ma zadnych przeciwskazan? Bo ja nie chce byc po skonczeniu kuracji w polowie lysa :P wcieranie w glowe Nerilu troche pomaga, ale i tak leca...

Ogolnie jestem po 3 tyg kuracji i poprawa jest znaczna. Oby tak dalej
Silice sam lekarz mi zaproponował, jako jedna z nielicznych nie ma wit. a w składzie.... i faktycznie włosów bardzo mało mi wypadło..... za to paznokcie do tej pory leczę

Gonia jest offline  
Stary 2008-10-15, 11:16   #2246
azzis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Silice sam lekarz mi zaproponował, jako jedna z nielicznych nie ma wit. a w składzie.... i faktycznie włosów bardzo mało mi wypadło..... za to paznokcie do tej pory leczę
Właśnie, Gonia, jak tam Twoje paznokcie? Czym je leczysz? Bo moje troszkę lepiej, ale wciąż się rozdwajają

azzis jest offline  
Stary 2008-10-15, 11:28   #2247
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Właśnie, Gonia, jak tam Twoje paznokcie? Czym je leczysz? Bo moje troszkę lepiej, ale wciąż się rozdwajają
szkoda gadac..... minęły prawie 3 miesiące od zakończenia kuracji a moje paznokcie sa w opłakanym stanie. Uż ywam Nail Teka II - kiedys mi bardzo pomógł a teraz jakoś nie daje rady

Gonia jest offline  
Stary 2008-10-15, 12:18   #2248
Makrela w kapeluszu
Raczkowanie

Byłam przedwczoraj u dermatologa i prawie mnie uściskał jak mnie zobaczył - tak się cieszyl z poprawy. Ja też oczywiście jestem na maxa happy bo minęło 7 tyg kuracji, poprawa jest znaczna, w miarę dobrze się czuję, od trzech dni zwiekszyłam dawkę (60mg) i na razie ok. Jeszcze niech trochę będzie lepiej to zamieszczę fotki.
Uściski dla wszystkich kuracjuszek
Makrela w kapeluszu jest offline  
Stary 2008-10-15, 15:27   #2249
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Makrela w kapeluszu Pokaż wiadomość
Byłam przedwczoraj u dermatologa i prawie mnie uściskał jak mnie zobaczył - tak się cieszyl z poprawy. Ja też oczywiście jestem na maxa happy bo minęło 7 tyg kuracji, poprawa jest znaczna, w miarę dobrze się czuję, od trzech dni zwiekszyłam dawkę (60mg) i na razie ok. Jeszcze niech trochę będzie lepiej to zamieszczę fotki.
Uściski dla wszystkich kuracjuszek
Makrelko, cieszę się, że buźka się poprawiła. Oby tak dalej A ile ważysz jeśli można spytać?

Ja ciągle zastanawiam się nad wizytą u mojej dermatolog w celu skonsultowania większej dawki, ale boję się, że weźmie mnie za wariatkę bo to dopiero 5 tygodni kuracji...

Dziewczyny, a czy w trakcie brania Izo czy Aknenorminu dochodzi do takiego momentu, że skóra przestaje się całkowiecie przetłuszczać?

Laity jest offline  
Stary 2008-10-15, 17:30   #2250
motylek1991
Przyczajenie

Dziękuje wam bardzo za pomoc i wsparcie teraz jestem bardziej przekonana do tego leczenia. Jednak na razie zdecydowałam się nie podejmowac leczenia aknenorminem. Obecnie używam zinerytu i chcę zobaczyc jakie będą efekty (może akurat coś pomoże). Jeśli jednak nie, to chyba zdecyduje się na retionoidy, ale zastanawiam się jeszcze nad zmianą dermatologa, bo ta moja jest troche dziwna. A propo wy leczycie się w prywatnych gabinetach? I jeszcze jedno pytanie: jakie badania musiałabym przejśc, aby lekarz przepisał mi aknenormin?
motylek1991 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości