praca wizażystki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-27, 17:12   #1
monia87m
Przyczajenie

praca wizażystki

hej interesuje sie moda i uroda w przyszlosci chcialabym byc jakos dobrą wizażystka ale jak narazie nie potrafie dokładnie sobie odpowiedziec na pytanie jakia jest w dzisiejszych czasach dokładna rola wizażyski i jakie jest jej znaczenie?czy może mi ktoś to w jakis sposob powiedziec bo nie wiem dokładnie czy będe potrafila odnaleźć sie w tym zawodzie kiedyś w przyszlości pozdrawiam
monia87m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 17:48   #2
martyna05
Raczkowanie

Dot.: praca wizażystki

Definicja

Wizażysta to osoba, której zadaniem jest umiejętna aranżacja twarzy, przez co trzeba rozumieć stosowanie makijażu, zabiegi pielęgnacyjne włosów, brwi, ust, oczu, uszu itd. Zwykle to określenie nie funkcjonuje samo, ale w zestawieniu ze stylizacją. Mówi się: wizażystka-stylistka. Zadaniem stylisty jest dodatkowo tworzenie wizerunku, co oznacza, że pomaga on określić, w jaki sposób dana osoba powinna się ubierać i jakie fasony ubiorów są dla niej najlepsze. Często nazwy "wizażysta" używa się na określenie tej samej profesji, co stylista.
Predyspozycje
Wizażysta jest przede wszystkim człowiekiem cierpliwym. Ale także człowiekiem bardzo komunikatywnym i otwartym - pracuje z ludźmi i takie jest jego zadanie. Jak we wszystkich prawie zawodach - można się tej profesji wyuczyć, ale konieczny jest tu talent, co oznacza wyobraźnię plastyczną, wrażliwość na kolor, światło i urodę.
Wizażysta musi posiadać odpowiednią wiedzę, bliską wiedzy kosmetologa, ale w nieco mniejszym zakresie. Interesuje go bowiem jedynie twarz, i to w aspekcie wyglądu.
Jedną z podstawowych predyspozycji jest otwartość na nowości. W tej branży należy więc być miłośnikiem nowinek, czasem nawet umieć przewidzieć nowe trendy i wyprzedzić je.
Gdzie do pracy?
Mimo ogólnych kłopotów na rynku pracy wizażyści-styliści mogą liczyć na zatrudnienie, bo potrzeby są coraz większe. Dobra prezencja staje się obecnie bardzo ważna w każdej dziedzinie życia.
Ale miejscem pracy wizażystów są nie tylko salony kosmetyczne. Coraz częściej zatrudniają ich duże koncerny i firmy kosmetyczne. Wizażyści reprezentują je w mediach, na pokazach mody i makijażu. A prócz tego pracują w telewizji, przy sesjach zdjęciowych i realizacji reklam. Specjaliści mogą też sami uczyć w studiach kosmetycznych, prowadzić kursy wizażu i stylizacji oraz szkolenia na różnych poziomach. Specjaliści najwyższej klasy pracują przy realizacji filmów.
Rynek w tej branży w Polsce dopiero się rozwija i jest ogromne pole do popisu.

żródło: www.praca.gazeta.pl

Mam nadzieję,że to ci choć trochę Ci pomogłam. Warto zainteresować się szkołami,kursami związanymi z wizażem. W internecie jest mnóstwo informacji, więc na pewno coś znajdziesz Możesz też przejrzeć ten wątek http://wizaz.pl/forum/showthread.php...a+wiza%BFystki

Pozdrawiam
martyna05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 18:32   #3
martyna05
Raczkowanie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...a+wiza%BFystki i jeszcze taki wątek.
P.S. Widze, że jesteś nowa ale następnym razem użyj wyszukiwarki
martyna05 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 19:33   #4
agattex
Raczkowanie

Ciekawa praca w sumie. Ja nic nie umiem jeśli chodzi o malowanie nie mam do tego żyłki, gdybym musiała się zdecydować zaczynałabym od zera, ale to bardzo od perfidnego zera
agattex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-02, 23:05   #5
weronika nadara
Rozeznanie

GG do weronika nadara

martyna05 praktycznie wyczerpala temat.
dodam jeszcze ze czas pracy wizazysty/charakteryzatora zazwuczaj nie jest normowany, trzeba byc dyspozycyjnym, umiec sie dostosowac, casem pracuje sie w ekstremalnych warunkach, np klatki schodowe, kible, parki itp. raczej nie znajdziez tutaj etatu, chyba ze np w telewizji malowalabys prezenterke wiadomosci, codzinnie tak samo i otej samej porze, malo rozwijajace i ciekawa perspektywa

Edytowane przez weronika nadara
Czas edycji: 2013-06-21 o 09:52
weronika nadara jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości