Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-29, 11:40   #1021
hania s
Przyczajenie

Dot.: Wax L`Biotica- polski odpowiednik Henna Treatment Wax?

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Po Wax-ie z Pilomaxu włosy strasznie mi wypadły, zreszta nic dziwnego - w składzie SLS, parabeny dla moich cienkich włosów to wyrok śmierci

Co to są parabeny?
Parabeny to konserwanty mające na celu: zabezpieczenie preparatów kosmetycznych między innymi przed mikroorganizmami, np. bakteriami. Są one niezbędne we wszystkich kosmetykach mających długi termin przydatności np. szamponach, maskach do włosów i odżywkach. Stosowanie konserwantów niesie za sobą ryzyko alergii. W związku z tym wielu producentów kosmetyków zamieszcza na opakowaniu informacje , że dany produkt nie zawiera parabenów, ale to nie oznacza, że nie zawiera ich wcale. Są one po prostu zastępowane innymi konserwantami.
hania s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 11:42   #1022
hania s
Przyczajenie

Cytat:
Po Wax-ie z Pilomaxu włosy strasznie mi wypadły, zreszta nic dziwnego - w składzie SLS, parabeny dla moich cienkich włosów to wyrok śmierci

Co to są parabeny?
Parabeny to konserwanty mające na celu: zabezpieczenie preparatów kosmetycznych między innymi przed mikroorganizmami, np. bakteriami. Są one niezbędne we wszystkich kosmetykach mających długi termin przydatności np. szamponach, maskach do włosów i odżywkach. Stosowanie konserwantów niesie za sobą ryzyko alergii. W związku z tym wielu producentów kosmetyków zamieszcza na opakowaniu informacje , że dany produkt nie zawiera parabenów, ale to nie oznacza, że nie zawiera ich wcale. Są one po prostu zastępowane innymi konserwantami.
Stary 2011-08-29, 11:45   #1023
hania s
Przyczajenie

Cytat:
Co to są parabeny?
Parabeny to konserwanty mające na celu: zabezpieczenie preparatów kosmetycznych między innymi przed mikroorganizmami, np. bakteriami. Są one niezbędne we wszystkich kosmetykach mających długi termin przydatności np. szamponach, maskach do włosów i odżywkach. Stosowanie konserwantów niesie za sobą ryzyko alergii. W związku z tym wielu producentów kosmetyków zamieszcza na opakowaniu informacje , że dany produkt nie zawiera parabenów, ale to nie oznacza, że nie zawiera ich wcale. Są one po prostu zastępowane innymi konserwantami. A czy lepszymi?... nie zawsze ...!
Stary 2011-12-10, 22:55   #1024
tigiii
Raczkowanie

ja jestem właśnie w trakcie kuracji tzw."polskim waxem" i jestem bardzo zadowolona świetnie nawilża włoski, regeneruje i nie obciąża, polecam
tigiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 12:17   #1025
ama09
Zakorzenienie

a ja waham się w wyborze -regeneracyjną do włosów ciemnych czy z proteinami mlecznymi ?

mam ciemne włosy ze zniszczonymi końcówkami

polecam promocje w Superpharm (także dla poiadaczy karty-częstsze promocje) można kupić produkty Biovaxu za 10,99 lub 12.99
ama09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:51   #1026
ciotka_paula
Przyczajenie

ja całe opakowanie miałam tego do włosów wypadających- służył mi bardzo, włosy były w lepszej kondycji, więc przestałam stosować, teraz po rocznej przerwie zakupiłam wersję do włosów suchych i zniszczonych, wersję z mlecznymi proteinami kupiłam parę miesięcy temu w jednorazowej saszetce- zapach cudowny, włosy po użyciu były mięciutkie, co do działania "naprawczego" tej wersji się nie wypowiem, może gdy skończę obecne opakowanie biovaxu to wypróbuję ten mleczny w pełnowymiarowym opakowaniu, wtedy się wypowiem
ciotka_paula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 18:36   #1027
blond_i
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
a ja waham się w wyborze -regeneracyjną do włosów ciemnych czy z proteinami mlecznymi ?

mam ciemne włosy ze zniszczonymi końcówkami

polecam promocje w Superpharm (także dla poiadaczy karty-częstsze promocje) można kupić produkty Biovaxu za 10,99 lub 12.99
Słyszałam że latte jest lepszy składowo. Miałam do przetłuszczających, zniszczonych i teraz latte i zdecydowanie go lubię najbardziej
Stary 2012-01-29, 17:44   #1028
miss_dior
Raczkowanie

Używam polskiej wersji i jestem zadowolona, ale męczy mnie ta Henna Treatment Wax (nigdy nie próbowałam), a mianowicie...
Dziewczyny, jak to możliwe, że produkt z tak beznadziejnym składem ma tak świetne (bazując na opiniach z KWC) działanie? No jak? Ma ktoś jakieś wytłumaczenie? Ten problem spędza mi sen z powiek
miss_dior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:40   #1029
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miss_dior Pokaż wiadomość
Używam polskiej wersji i jestem zadowolona, ale męczy mnie ta Henna Treatment Wax (nigdy nie próbowałam), a mianowicie...
Dziewczyny, jak to możliwe, że produkt z tak beznadziejnym składem ma tak świetne (bazując na opiniach z KWC) działanie? No jak? Ma ktoś jakieś wytłumaczenie? Ten problem spędza mi sen z powiek
No, na początku składu ma alkohol tłuszczowy, więc coś tam ma na plus No i najważniejsza kwestia- długo się go trzyma. Tzn. większość masek można długo trzymać, ale tutaj jest to napisane na opakowaniu, więc więcej osób nie zmywa od razu produktu, tylko trzyma go dłużej na głowie, w dodatku w cieple. Nawet jak się dłużej potrzyma odżywkę Pantene, to włosy później będą miękkie i gładkie No i do tego ta cała otoczka...
Biovax jest o niebo lepszy, chociaż i tak nie każdemu będzie służył.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:54   #1030
miss_dior
Raczkowanie

czyli tak jak myślałam: efekt placebo
miss_dior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 15:51   #1031
moniam89
Przyczajenie

Ja używam maseczki Wax L'Biotica z proteinami mlecznymi, błękitne opakowanie.
Jestem z niej bardzo zadowolona. Widzę że włosy po niej są naprawdę odżywione i to nie za sprawą silikonów ale za sprawą świetnego składu.
Mam bardzo zniszczone włosy, tzn. miałam, teraz jest już lepiej.
Kiedyś niestety zrobiłam sobie przerwę w stosowaniu tej maseczki i włosy znów miałam w opłakanym stanie ale na szczęście wróciłam do niej i jest ok włosy po niej są leciutkie.
Jedynym minusem maseczki jest to że jest dostępna tylko w opakowaniu o jednej pojemności, szkoda że nie ma większych, bo ta starcza mi na krótko z tego powodu że trzeba jej użyc dosc sporo, na całe włosy i skórę głowy. Dlatego szybko się kończy:-(

Edytowane przez moniam89
Czas edycji: 2012-01-30 o 15:54
moniam89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 08:50   #1032
ciotka_paula
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez moniam89 Pokaż wiadomość
Jestem z niej bardzo zadowolona. Widzę że włosy po niej są naprawdę odżywione i to nie za sprawą silikonów ale za sprawą świetnego składu.
Kiedyś niestety zrobiłam sobie przerwę w stosowaniu tej maseczki i włosy znów miałam w opłakanym stanie ale na szczęście wróciłam do niej i jest ok włosy po niej są leciutkie.
Jedynym minusem maseczki jest to że jest dostępna tylko w opakowaniu o jednej pojemności, szkoda że nie ma większych, bo ta starcza mi na krótko z tego powodu że trzeba jej użyc dosc sporo, na całe włosy i skórę głowy. Dlatego szybko się kończy:-(
Ostatnio widziałam u siebie w aptece większe promocyjne opakowanie, warto się przejść i poszukać
ciotka_paula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 15:29   #1033
zapalniczka89
Raczkowanie

Gdzie w Krakowie(centrum) można kupić WAX z L'Biotica? Nigdzie nie mogę znaleźć:/ Nawet nie mogą sprowadzić...
zapalniczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 17:51   #1034
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
Gdzie w Krakowie(centrum) można kupić WAX z L'Biotica? Nigdzie nie mogę znaleźć:/ Nawet nie mogą sprowadzić...
nie jestem z Krakowa, ale sprawdzałaś w aptekach? np Dbam o zdrowie, czy Euro apteka, tam na pewno będzie...

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 18:16   #1035
zapalniczka89
Raczkowanie

Byłam w pięciu ale nie w tych akurat. Będę szukać.
Stary 2012-02-09, 10:32   #1036
Chardon
Zadomowienie

Pozwolę sobie podbić temat i podzielić się opinią o Biovaxie

Jakieś pół roku temu kupiłam Biovax Latte, używałam i nie byłam zachwycona. Włosy niby były miękkie i sypkie, ale bardzo szybko "opadały" i robiły się tłuste u nasady.
Potem miałam przez parę miesięcy urwanie głowy i z braku czasu ograniczyłam pielęgnację włosów do minimum: szampon + odżywka po myciu + jedwab. Odbiło się to na kondycji moich włosów, niestety. Zrobiły się trudne do ułożenia, matowe, o suchych i łamliwych końcówkach.
Postanowiłam, że tak dalej być nie może i sięgnęłam ponownie po Biovax, tym razem po wersję do włosów suchych i zniszczonych. Najpierw przez 3 dni pod rząd zrobiłam godzinną sesję trzymania Biovaxu na włosach - pomogło od pierwszej aplikacji. Po tych trzech dniach moje włosy zrobiły się miękkie, poddatne na układanie i takie "świetliste".
Odkąd używam Biovaxa do wł. suchych i zniszczonych regularnie, raz w tygodniu, moje włosy mają się świetnie. Nawet końcówki, które były w tak koszmarnym stanie, że nie wierzyłam, że cokolwiek uratuje je od nożyczek są genialnie miękkie i nawilżone.
Polecam zdecydowanie
Stary 2012-02-09, 10:46   #1037
crawik15
Raczkowanie

Cześć dziewczyny
mam problem ze znalezieniem tego waxa ale zagranicznego.. bodajże producenta "richards&appleby" czy jakoś tak obleciałam z 4 apteki + sklep zielarski i mają albo rainforest, albo pilomax albo te l'biotica.. jestem z Łodzi jakby co

aha, i jeszcze jedno pytanko: w późniejszym czasie doczytałam,że ten zagraniczny wax jest produkowany właśnie przez tego wyżej wymienionego richards'a&appleby'a tylko że pod nazwą "pilomax".. czy to byłoby to samo?
crawik15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:38   #1038
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez crawik15 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
mam problem ze znalezieniem tego waxa ale zagranicznego.. bodajże producenta "richards&appleby" czy jakoś tak obleciałam z 4 apteki + sklep zielarski i mają albo rainforest, albo pilomax albo te l'biotica.. jestem z Łodzi jakby co

aha, i jeszcze jedno pytanko: w późniejszym czasie doczytałam,że ten zagraniczny wax jest produkowany właśnie przez tego wyżej wymienionego richards'a&appleby'a tylko że pod nazwą "pilomax".. czy to byłoby to samo?
musisz porównać składy i zobaczyć ten zagraniczny jest na allegro za 10 zł można kupić 480 gr chyba

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:21   #1039
201609270959
Konto usunięte

zapalniczka89: ja niedawno kupiłam BioWax'a w aptece w Tesco na Kapelance .
201609270959 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:31   #1040
KONICZYNKA 47
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ciotka_paula Pokaż wiadomość
Ostatnio widziałam u siebie w aptece większe promocyjne opakowanie, warto się przejść i poszukać
Chyba ta promocja już dawno mineła, obecnie co najwyżej można z Superpharm dostać kupony rabatowe na biovaxa szampon i maskę w cenie 10.99 szt.
Udało mi się kupić dwie maski (zamiast szamponu wziełam drugą maskę bo na szczęście mam dwie Superpharmy niedaleko siebie i się nie połapali).
KONICZYNKA 47 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 09:55   #1041
Leili
Rozeznanie

Moja historia z Waxami zaczęła się od przeglądania forum włosowego. Poczytałam o tutejszej pielęgnacji, o silikonach i jakie było moje zdziwienie, że te wszystkie piękne odżywki reklamowane w tv są po prostu do kitu. Włosy mam długie blond z rozjaśnianymi refleksami, dlatego są one po umyciu zwykłym szamponem suche na końcach. Faktycznie opinie co do odżywek tzw. marketowych można ująć ich działanie jak "od mycia do mycia"W Postanowiłam że zregeneruje włosy właściwie na trwałe a nie na chwile oblepie silikonami itp. i że zakupie jakiś wax, ale decyzja nie była prosta. Aptekarki wciskają to co mają na stanie... tzn. amerykański wax, pilomax i ten z A-Z medica, twierdząc oczywiście że każdy z nich jest najlepszy. Moje miasto nie jest małe a zwiedzając ok. 10 aptek tylko w jednej był biovax. Wzięłam saszetki, bo nie wiedziałam który kupić, kosztowały 2,02 zł.
Najpierw użyłam do suchych i zniszczonych... matko jakie piękne włosy miałam po niej.... błyszczały, całkiem dobrze sie rozczesywały jak na pierwsze zastosowanie, zapach ładny owocowy, włoski puszyste, same się układały jak powinny, a ten blask na włosach....achh. Druga saszetka była ta mleczna niebieska, efekt podobny troszkę mniej blasku, gładnie w dotyku, porównywale z pierwszą, ale niestety szybciej sie przetłuściły. Z żółtym waxem mogłam chodzić 5 dni, gdzie normalnie włosy myję co 3, a z mleczną no niestety po 2,5 dniach domagały się już mycia.
Ostatnią saszetką była do włosów przetłuszczających się z pokrzywą i siarką... efekt całkiem dobry, konsystencja tej maseczki jest jednak gęstsza niż poprzednich obydwu, zapach jak z fructisu. Jednak wybierając z tych 3 najlepiej wypadła maska do suchych i zniszczonych. Ciekawa jestem czy ta do włosów farbowanych jest lepsza czy nie. Niedługo zamierzam zakupić pełnowymiarowe opakowanie do suchych i do blondu. Powiem dodatkowo że w tej akurat Aptece są oszałamiające ceny: za maske 250 ml zapłaci się coś koło 15 zł, a 500 ml - 21 zł. Niestety te najlepsze maski szybko schodzą i zostaje zazwyczaj do przetłuszczających się i farbowanych. Apteka nosi nazwe "za grosze" czy coś takiego. Czekam też na promocje w superpharm Mam jeszce pytanko, bo chciałabym kilka kupić, a nie spojrzałam jak jest z datami ważności tych pudełeczek?, bo na saszetce miałam 06.2012 i nie wiem czy zużyje je do końca terminu.
Leili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:28   #1042
KONICZYNKA 47
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Powiem dodatkowo że w tej akurat Aptece są oszałamiające ceny: za maske 250 ml zapłaci się coś koło 15 zł, a 500 ml - 21 zł.
Ceny sa niskie, w SP maska 250 ml kosztuje blisko 20 zł, mi ostatnio się udało kupić dwie za 11 zł bo przysłali kupon rabatowy.
KONICZYNKA 47 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:42   #1043
zapalniczka89
Raczkowanie

To jest polski WAX w większej pojemności niż 250 ml? Za każdym razem panie w aptece mówią, że nie ma. Gdzie można dorwać Wax w promocyjnej cenie? Ostatnio w DOZie płaciłam 21 zł za 250ml...
Stary 2012-02-18, 13:19   #1044
Leili
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zapalniczka89 Pokaż wiadomość
To jest polski WAX w większej pojemności niż 250 ml? Za każdym razem panie w aptece mówią, że nie ma. Gdzie można dorwać Wax w promocyjnej cenie? Ostatnio w DOZie płaciłam 21 zł za 250ml...
To starsznie drogo na podanej niżej stronce masz promocje za 13, 90 za 250 ml.
A ten duży biovax jest w opakowaniu 500 ml xxl jest np. tutaj: http://www.galeriakosmetyki.pl/manufacturer/l-biotica. To strona bezpośrednio z l' biotici zakupy online.
Ja akurat kupywałam w "Aptece za grosze" w moim mieście pod Warszawą, ale chyba mają już go na wyczerpaniu, bo to chyba limitowanka była niestety.

Edytowane przez Leili
Czas edycji: 2012-02-18 o 13:21
Stary 2012-02-19, 12:18   #1045
Leili
Rozeznanie

No i kupiłam 2 biovaxy:
1)do suchych i zniszczonych
2)do farbowanych
O 1 już mam wyrobione zdanie, ale o 2... efekt szkoda, że kupiłam całe opakowanie, strasznie placze włosy, wogóle nie ułatwia rozczesywania. Może i odżywia, ale efekt przy rozczesywaniu niestety... Za to podpasował mojej mamie, ma krótkie włosy i z rozczesywaniem u niej nie ma problemu, włosy są miększe, gładkie, blasku jakiegoś spektakularnego nie zauważyłam.
Stary 2012-02-19, 12:49   #1046
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
No i kupiłam 2 biovaxy:
2)do farbowanych
O 1 już mam wyrobione zdanie, ale o 2... efekt szkoda, że kupiłam całe opakowanie, strasznie placze włosy, wogóle nie ułatwia rozczesywania. Może i odżywia, ale efekt przy rozczesywaniu niestety... Za to podpasował mojej mamie, ma krótkie włosy i z rozczesywaniem u niej nie ma problemu, włosy są miększe, gładkie, blasku jakiegoś spektakularnego nie zauważyłam.
To możesz tę maskę stjuningować. Np. gliceryną, pantenolem, aloesem (żelem aloesowym), miodem. Albo dodać do niej trochę maski/odżywki zawierającej substancje powłokotwórcze (coś z Pantene, Gliss Kura czy Dove) Oczywiście, tylko do porcji kosmetyku, nie do całego słoiczka
Stary 2012-02-19, 18:24   #1047
sunflower4387
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez moniam89 Pokaż wiadomość
Hmmm tak przy okazji to jedyny z biowaxów który ma silikon w składzie.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
No i kupiłam 2 biovaxy:
2)do farbowanych
A długo trzymałaś ją na włoskach? Może warto by trochę przedłużyć czas trzymania, albo włosy muszą się przyzwyczaić. Mi też na początku plątał, ale jakoś za każdym użyciem było coraz lepiej, no i mi czasami zdarza sie przysypiać jak siedzę z tym czepeczkiem (grzeje mi w główkę), więc trzymam ją nawet do 2 h.
sunflower4387 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 21:01   #1048
Leili
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sunflower4387 Pokaż wiadomość
Hmmm tak przy okazji to jedyny z biowaxów który ma silikon w składzie.
---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

A długo trzymałaś ją na włoskach? Może warto by trochę przedłużyć czas trzymania, albo włosy muszą się przyzwyczaić. Mi też na początku plątał, ale jakoś za każdym użyciem było coraz lepiej, no i mi czasami zdarza sie przysypiać jak siedzę z tym czepeczkiem (grzeje mi w główkę), więc trzymam ją nawet do 2 h.
W biovaxie do farbowanych tez jest silikon
Maske faktycznie trzymałam tylko 20 minut, jakoś nigdy mi się nie chce dłużej. Stosowałam już prawie wszystkie biovaxy, ale tylko przy tym mam problem z rozczesaniem. Dołoże sobie innej odżywki do tej maski przy nakładaniu i może faktycznie coś da, tylko zastanawiam się czy to nie osłabi działania maski... No i postaram się jeszcze dać jej szanse
Stary 2012-02-19, 21:54   #1049
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
W biovaxie do farbowanych tez jest silikon
Maske faktycznie trzymałam tylko 20 minut, jakoś nigdy mi się nie chce dłużej. Stosowałam już prawie wszystkie biovaxy, ale tylko przy tym mam problem z rozczesaniem. Dołoże sobie innej odżywki do tej maski przy nakładaniu i może faktycznie coś da, tylko zastanawiam się czy to nie osłabi działania maski... No i postaram się jeszcze dać jej szanse
Cóż, ta maska wielu osobom nie pasuje, bo często włosy po niej są tępe, ciężko się rozczesują itp. A trochę subst. powłokotwórczy nie osłabi jakoś szczególnie odżywczego działania maski
Stary 2012-02-26, 15:43   #1050
Mignotte
Raczkowanie

Hej dziewczyny mam pytanie czy któraś z was po używaniu waxa do włosów blond zauważyła że włosy są jaśniejsze? Bo jeśli nie widać żadnych efektów skuszę się na ten do wypadających włosów, po przeczytaniu forum mam wrażanie że ma lepsze działanie
Mignotte jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości