farba nie pokryła moich włosków {?} - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-19, 12:12   #1
asienka22
Raczkowanie

Smile

farba nie chwyta

hejka mam pytanko odnosnie farbowania wlosow jestem naturalna szatynka,zachcialo mi sie robic pasemka blond potem kolejne wkoncu przefarbowalam sie na typowy blond,pozniej zaczelam farbowac spowrotem na braz wszystko bylo by ok ale teraz od jakiegos czasu co farbuje wlopsy na kolor(ostatnio burgund)farbna sie trzyma w pierwszym dniu a za pare dni wlosy sa od nowa brazowe juz nie taki sam kolor wyglada na to jakby farba nie wnikala we wlosty tak jak powinna jaka jest tego przyczyna?czy mozlkiwe ze po tym utlenianiu wlosow tak sie dzieje dziekuje za odpowuedz buzka
asienka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:23   #2
jola26
Raczkowanie

Dot.: farba nie chwyta

najpawdopodobniej Twoje włosy są w złej kondycji po tych wielokrotnyc rozjaśnianich. To niestety bardzo niszczy włosy. Odczekaj trochę, zastosuj maski regenerujące, odżywki. Czasem przyczyną niechwytania koloru, jest wczesniejsze zafarbowanie włosów farbą "ziołową" henną, rubiną itp. Ale w twoim przypadku tak mi się wydaje to efekt rozjaśniania. Dobry fryzjer tez by coś poradził, ale ja radzę dać im trochę odpocząc i zregenerować
jola26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 19:04   #3
--papryczka--
Raczkowanie

Cool farba nie pokryła moich włosków {?}

Kiedys, przypadkiem cos mi odbiło i pofarbowałam moje mysie włosy , na kolor z domieszką mahoniu i tak rozpoczęła się moja przygoda z farbowanie (czego teraz troszke żałuje). Potem parę razy nakładałam farbę o kolorze złocisty brąz. Stwierdziłam, że dość już tych ciepłych kolorków, czas zrobić coś naturalnego. Poczekałam, aż mój kolorek maksymalnie wypłowieje i udałam sie do zaufanej fryzjerki ...a tu klops i nie wiem czy ona ma racje, pewnie tak ale wole sie upewnić.
Z zimnych kolorków zaproponowała mi coś z popielatych, czy tam mysich w kazdym razie taki zimny ciemnejszy kolor . Nałożyła farbę i co sie okazało ? Moje włosy nie łapią koloru, ale podobno nie dlatego że mam je zniszczone, bo nie mam, tylko z jakiegoś innego powodu ( zapewne z powodu moich eksperymentów). Więc uzyskałam tylko taki efekt ze kolor jest teraz jednolity, ale nadal z czerwonym pigmentem, złocistymi refleksami. Powiedziano mi , żebym naraze nic juz z włosami nie robiła. No dobra, ale ile mam czekac i czy kiedykolwiek moje włosy przyjmą ten pigment?
--papryczka-- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 21:41   #4
--papryczka--
Raczkowanie

Dot.: farba nie pokryła moich włosków {?}

up , już nie mogę znieść tych rudawych włosków
--papryczka-- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 22:45   #5
Jezebeth
Wtajemniczenie

Question Farba nie złapała we wszystkich miejscach

Witam i mam nadzieje ze nie dubluje wątku. zacznę może od nakreślenia mojego problemu. ponad 3 miesiące temu byłam u fryzjera w "profesjonalnym salonie". miałam bardzo ciemne (wręcz czarne włosy) więc fryzjerka zaoferowała mi rozjasnienie stopniowe,czyli na początek do ciemnego brązu. wyszedł prawie czarny po miesiacu,gdy włosy nadal były bardzo ciemne, spróbowałam zadziałac sama. kupiłam sobie alcantarę jasno złoty kasztanowy braz i użyłam utleniacza 9 %.... problem w tym,że farba nie złapała we wszystkich miejscach,tzn do połowy głowy mam jasno złoty brąz,później jakieś 7 cm ciemniejszego brązu a później znowu jasny złoty... kolor bardzo mi się podoba i zastanawiam się nad powtórnym farbowaniem na właśnie ten kolor. tylko mam obawy,czy pokryją mi się tym razem wszystkie wlosy czy może ta farba którą już mam (i który kolor mi się podoba) pod wpływem kolejnego farbowania się rozjaśni... może użyc utleniacza 6%??
pomóżcie kobietki
Stary 2008-10-06, 08:11   #6
Jezebeth
Wtajemniczenie

Dot.: Farba nie złapała we wszystkich miejscach

up up!
Stary 2008-10-06, 09:24   #7
tootsie
Zakorzenienie

wątpię, aby ciemniejsze pasma włosów rozjaśniły się, jednocześnie nie rozjaśniając już jasnych włosów i nie tworząc kontrastów

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 15:22   #8
Jezebeth
Wtajemniczenie

własnie tego się obawiam.może tym razem użyc 6% utleniacza zamiast 9?
Stary 2008-10-06, 20:04   #9
KradnePomidory
Rozeznanie

Wiesz co ... idź do dobrego fryzjera ;] On zrobi to tak , ze będzie równo . I narawde dziewczyny ostrzegam was NIE WARTO na własną ręke . Sama kiedyś próbowałam i powychodziły mi taaaaakie kolory , ze z domu wyjść nie chciałąm Oo'
KradnePomidory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 08:43   #10
frontin
Raczkowanie

Question Dot.: Farba nie złapała we wszystkich miejscach

Pozwoliłam sobie podpiąć się pod Twój wątek. Mam podobny problem. Sprawa dotyczy odrostów. Koloryzowałam włosy Castingami w odcieniach brązu - jak się spłukiwały to na rudo. Z natury mam ciemne włosy. Kupiłam farbę Garniera "Ciemny szatyn". Owszem ciemny szatyn mam na włosach oprócz 1 cm odrostów, gdzie wyszedł mi jasny brąz. Wyglądam dobrze tylko w ciemnych pomieszczeniach, gdzie nie pada na mnie światło i nie widać złotej łuny . Moje pytanie brzmi: co zrobić z tymi odrostami? Pofarbować je jeszcze raz?
frontin jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości