mydło siarkowe - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-27, 12:18   #181
emma-e4
Wtajemniczenie

Dot.: mydło siarkowe

a ja odwrotnie, zastanawiam się nad kupnem kolejnej kostki, bo skończyłam zimą pierwszą i sama nie byłam pewna czy mydło działa, dopóki po odstawieniu nie zaczęłam mieć podskórnych duzych krost na brodzie i żuchwie - teraz jestem pewna że to siarkowe paskudztwo wcześniej pomogło mi sie ich pozbyć
emma-e4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 15:53   #182
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
a ja odwrotnie, zastanawiam się nad kupnem kolejnej kostki, bo skończyłam zimą pierwszą i sama nie byłam pewna czy mydło działa, dopóki po odstawieniu nie zaczęłam mieć podskórnych duzych krost na brodzie i żuchwie - teraz jestem pewna że to siarkowe paskudztwo wcześniej pomogło mi sie ich pozbyć
równie dobrze mydło siarkowe tak bardzo przesuszyło Ci skórę, że teraz produkuje ona o wiele więcej sebum niż powinna, pory się zapychają i stąd te podskórne gule. Wg mnie mydło siarkowe nie jest dla wszystkich i trzeba z nim bardzo uważać, można stosować 1-2 w tygodniu ale na pewno nie na codzień, bo strasznie wysusza i można sobie narobić problemów.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 17:17   #183
Falabella
Zakorzenienie

Dot.: mydło siarkowe-zastosowanie!!!!!!

Używam mydła siarkowego od kilku lat z przerwami.
Jest bardzo dobre, stosuję co 2-3dni. Myję nim też plecy i dekolt oraz czasem...skórę głowy
Ładnie osusza krostki, poprawia stan skóry, zwęża pory, jest ok.
I do tego kosztuje tylko kilka złotych

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 12:15   #184
emma-e4
Wtajemniczenie

zgadzam sie że nie każdy kosmetyk sprawdzi sie u każdego
mi siarkowe na pewno pomogło, bo mam tłustą cerę na czole i nosie, i tam tylko zaskórniki, żadnych krostek, za to duże gule miewam na brodzie i linii żuchwy przy szyi, tam gdzie mam cerę sucho-naczynkową i żadnych zaskórników, i na nie akurat siarkowe pomogło
nie uzywałam go zresztą często, tylko na wieczór do zmycia makijażu a i to nie codziennie
żadnego przesuszenia nie było - u mnie od razu robią sie suche skórki po jakimś złym żelu do twarzy
np mydło biały jeleń w kostce tak chwalone przez niektórych mnie wysusza strasznie
Stary 2010-06-09, 20:25   #185
randewu
Przyczajenie

witam, jutro zamierzam zakupic sobie to mydło i mam pytanie .. jaki tonik i jaki krem nawilżający polecacie ?
randewu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 13:01   #186
_cherry_
Rozeznanie

Jeśli chodzi o krem to polecam eucerin aquaporin do cery normalnej (mają wersję z filtrem przeciwsłonecznym i tą właśnie posiadam/ lub bez filtra). Co najważniejsze nie zapycha i buzia jest po nim milutka. Eucerin ma też serię dla cery trądzikowej, wczoraj poprosiłam o próbki i zostałam nieźle zaopatrzona

W zimie stosuję krem phisiogel (chyba tak się pisze ) jest troche tłustawy ale mnie nie zapycha i nie powoduje powstawania kolejnych niespodzianek a poleciła mi go dermatolog.

Kupiłam to okropne mydło. Nigdy więcej!!! Zamiast podleczyć drobne wyprysku to bardzoo podrażniło mi cerę (a nie jest ona skłona do podrażnień!), swędzi i piecze a jakby tego było mało dostałam po nim okropnego wysypu pryszczy, podskórnych, bolących.. wrrrr... mydło z wielkim hukiem wylądowało w koszu, a ja podleczam to co mi zrobiło z twarzą.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2010-06-29 o 14:24
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 10:00   #187
Safu
Raczkowanie

Kurcze, u mnie nie zdarzyło się nic takiego. Myję się tym mydełkiem na dekoldzie i plecach, gdzie mam skórę strasznie tłustą i upstrzoną syfkami-a właściwie to miałam bo teraz już tylko blizny po nich się goją. Mydło nie wysuszyło mi skóry, jestem z niego strasznie zadowolona. Kilka razy w tygodniu myłam nim twarz, jej stan też bardzo się poprawił. Widać nie dla każdego te luksusy za 6zł
Stary 2010-07-12, 15:02   #188
_cherry_
Rozeznanie

Hehh ja zapłaciłam za ten "luksus" 8 zł sama zdziwiona byłam reakcją mojej twarzy, ale jak widać nie wszystkim pomaga.
Stary 2010-08-11, 14:13   #189
Mndsa
Przyczajenie

Dot.: mydło siarkowe - PRZESTRZEGAM!

Niestety dałam sie nabrać na "to cudowne" mydło siarkowe i jeszcze nigdy tak nie żałowałam zakupionego kosmetyku Naczytałam się zalet tego mydła i od razu, jak je znalazłam w Rossmanie, to NIESTETY zakupiłam. Mam tłustą skórę z niewielka ilością krost, a raczej 2 na tydzień i głównie liczyłam na matujący efekt siarki. Mydło używałam rano i na noc przez 3 dni i już po pierwszym dniu wysyp potówek, krost i zaskórników

Ogólnie moje wnioski na temat mydła siarkowego: mydło cuchnie niemiłosiernie, skóra ściągnięta i wogóle jak papier ścierny, wysyp potówek i krost na czole, skroniach, brodzie, policzkach (czyli prawie na całej powierzchni twarzy ), na nosie pojawiło sie pełno zaskórników

Właśnie mija 2 tydzień po zaprzestaniu używania mydła siarkowego i dopiero teraz zauważyłam poprawę mojej skóry po wyrządzonych szkodach. NIGDY WIĘCEJ MYDŁA SIARKOWEGO!
Mndsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 11:57   #190
Safu
Raczkowanie

dziwne. przynajmniej spróbowałaś
Stary 2010-09-02, 15:20   #191
emma-e4
Wtajemniczenie

a czy wysyp potówek nie był spowodowany upałami? bo ja też w tym roku miałam z nimi problem, raczej nie zwalałabym na mydło - wysuszenie owszem, ale potówki?
Stary 2010-09-06, 00:04   #192
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

ja znalazłam inne mydło z siarką (z tego co się orientuję to też są inne siarkowe izraelskich firm). http://www.boots.com/en/Dead-Sea-Sulphur-Soap_49292/. W recenzjach piszą, że nie przesusza im skóry. Wyczytałam też że na problemy trądzikowe to błotne jest niby najlepsze.
Na zdjęciu skład siarkowego Yarden Malki:
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 16:46   #193
Piotreq2008
Przyczajenie

Witam

Gdzie można dostać to mydełko? Ostatnio przeszedłem pół swojego miasta i nie ma. Wcześniej było w rossmanie, czy to u mnie czy to w Warszawie. A teraz nie ma go juz od miesiąca ponad. Wycofane jest chyba też mydło protexu serii herbal. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Pozdrawiam
Piotreq2008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 08:21   #194
emma-e4
Wtajemniczenie

u mnie w rossmanie jest cały czas
Stary 2010-10-13, 17:06   #195
_cherry_
Rozeznanie

W aptekach popytaj, jak nie będzie to poproś żeby sprowadzili i zrób zapas albo w sklepach zielarskich, na pewno w jakiejś hurtowni się znajdzie
Stary 2010-10-14, 12:30   #196
Safu
Raczkowanie

Zrezygnowałam z tego mydła jakieś dwa tygodnie temu i na moim ciele rozpętało się piekło. Całe plecy i dekolt wyglądają jak pizza. Jestem pewna, to objawy odstawienia. Coś strasznego.

Czyli jednym pomaga i to BARDZO, więc nie spisujcie go na straty. Niektórym może pomóc.
Stary 2010-10-22, 10:24   #197
diotorka
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

witajcie.uzywam mydla juz od dawna...ok 5mscy.musze wam powiedziec ze jest dobreja mam cere mieszana,mialam tlusta..po uzywaniu mydelka ladnie oszuszylo mi policzki.a tak w ogole to zlikwidowalo mi tradzik..moze nie mialam az takiegomocnegoale na czole juz w ogole nie mam,nie powiem mydelko wysusza ale u mnie tylko wtedy jak zostawiam sobie mydlo na krostach nanoc zeby zeszly.tak ogolnie mowiac u mnie jest dobry.ja stosuje go codziennie izauwazylam mocna poprawe natomiast...moja kolezanka niestety nie moze powiedziec tegosamego,ona ma strasznie tlusta twazr i mocny tradzik,jej pomaga tylko epiduo..kiedys stosowala te mydlo to jej skora tak sie wysuszala ze tak jakjy jej sie pruszyla,taka biala.wydzodzi na to ze to wszystko zalezy od rodzaju cery,sklonnosci do popodraznien itp .najlepsza metoda jest metoda prob i bledow.
diotorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-24, 14:45   #198
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

można samemu zrobić sobie preparat z siarką. Jest taki półprodukt :
http://www.zrobsobiekrem.pl/?428,biosiarka.
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 21:48   #199
darka1236
Przyczajenie

Dla mnie mydlo siarkowe jest naprawde zbawieniem mam twarz strasznie nie sforna pełno wypryskow , wągrów i tym podobnych nie przyjemnosci jestem osoba w dosc mlodym wieku wiec mam nadzieje , ze z czasem i te doleglosci odejda w niepamiec. Mydlo stosuje od ok. póltora tygodnia i rezultat jest bardzo zaskakujacy moja twarz staje się coraz ''ładniejsza,czysciejsza' ' . Mysle ze zbyt wielu - nie ma to mydło hmm zapach ? do tego można sie przyzwyczaić nie jest najgorszy cena ? bardzo korzystna rezultat ? sprawdz sama , jezeli chodzi o przesuszenie twarzy to wystarczy użyć kremu nawilżającego i po kłopocie . A co do toniku to jaki polecacie ? Jak myslicie zda egzamin stay clear - Nivea young ?? Prosze o odp. ; D
darka1236 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 14:57   #200
Jolly_fh
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Ja tez stosowałam mydło siarkowe, ale do mycia ciała i było to mydło w płynie. Przyznam się szczerze, że zdało ono egzamin, ale nie mogłam go stosować zbyt długo, bo po pewnym czasie miałam strasznie przesuszoną skórę. Dlatego bałabym się go używać do twarzy...no a poza tym ten zapach nieciekawy!
Jolly_fh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 14:53   #201
merra
Raczkowanie

witam,

MOże na tym wątku ktoś mi odpowie czy mydło siarkowe oraz krem siarkowy mozna stosować karmiąc piersią. Pytałam na BIOCHEMI W CIĄŻY ale tamten wątek chyba na wymarciu, gdyż nikt mi nie odpowiedział.
merra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 20:43   #202
stopencja
Przyczajenie

GG do stopencja

A ja mam pytanie odnoście toniku, który trzeba stosować po mydle siarkowym. Czy może być zwykły, intensywnie nawilżający? Bo na etykiecie nie znalazłam żadnej informacji, która by mówiła, że wyrównuje on poziom pH skóry...
stopencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 07:16   #203
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez stopencja Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnoście toniku, który trzeba stosować po mydle siarkowym. Czy może być zwykły, intensywnie nawilżający? Bo na etykiecie nie znalazłam żadnej informacji, która by mówiła, że wyrównuje on poziom pH skóry...
Na etykiecie taka informacja powinna być podana, jeśli nie ma o tym wzmianki to musisz kupić inny tonik. Przy używaniu mydła bardzo ważne jest zeby tonik przywracał naturalne ph skóry. Ja bym na Twoim miejscu nie ryzkowała, tylko kupiła tonik z dobrej firmy- bo jeśli chodzi o cerę to warto w nią inwestować od początku.
Stary 2011-08-03, 14:37   #204
veronicty
Przyczajenie

Cześć dziewczyny! Mam nadzieję, że mi ktoś odpisze, bo mam nie lada problem Otóż rozpoczęłam kurację mydłem 2 dni temu, a od niedzieli piję codziennie jeden kubek herbaty z bratkiem. Na razie efekty są, ale staram się za bardzo nie podniecać, żeby nie spotkał mnie niepotrzebny zawód. Chciałabym wzmocnić moje tak zwane "naparcie" na pryszcze poprzez używanie emulsji z Avene Diacneal albo TriAcneal. Czytałam o niej dużo dobrego, jednak słyszałam, że wysusza skórę. I tu pojawia się problem, bo nie wiem czy mogę używać. Wiem, że ten krem z Avene najlepiej używać wieczorem, ale na wieczór używam też tego mydła. Myję najpierw nim twarz, dekolt i plecy, następnie przecieram te miejsca tonikiem i wklepuję krem. Nie wiem natomiast, czy krem mogę zastąpić tą emulsją, jak sądzicie? Zastanawiałam się, czy w związku z tym, mydła używać po prostu rano, ale tu z kolei nie wiem czy za bardzo tej buźki nie wysuszę, skoro zastosowałabym ten krem z Avene na noc.
Z góry dziękuję za pomoc! Oby szybką

PS. Jestem właścicielką tłustej cery, a powiedziałabym, że nawet bardzo tłustej.
veronicty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:53   #205
_cherry_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez veronicty Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam nadzieję, że mi ktoś odpisze, bo mam nie lada problem Otóż rozpoczęłam kurację mydłem 2 dni temu, a od niedzieli piję codziennie jeden kubek herbaty z bratkiem. Na razie efekty są, ale staram się za bardzo nie podniecać, żeby nie spotkał mnie niepotrzebny zawód. Chciałabym wzmocnić moje tak zwane "naparcie" na pryszcze poprzez używanie emulsji z Avene Diacneal albo TriAcneal. Czytałam o niej dużo dobrego, jednak słyszałam, że wysusza skórę. I tu pojawia się problem, bo nie wiem czy mogę używać. Wiem, że ten krem z Avene najlepiej używać wieczorem, ale na wieczór używam też tego mydła. Myję najpierw nim twarz, dekolt i plecy, następnie przecieram te miejsca tonikiem i wklepuję krem. Nie wiem natomiast, czy krem mogę zastąpić tą emulsją, jak sądzicie? Zastanawiałam się, czy w związku z tym, mydła używać po prostu rano, ale tu z kolei nie wiem czy za bardzo tej buźki nie wysuszę, skoro zastosowałabym ten krem z Avene na noc.
Z góry dziękuję za pomoc! Oby szybką

PS. Jestem właścicielką tłustej cery, a powiedziałabym, że nawet bardzo tłustej.
Tłuste cery są zazwyczaj mniej wrażliwe na podrażnienia niż normalne czy suche. Pewnie ze możesz stosować mydło rano i wieczorem i po umyciu mydłem posmarować się tą emulsją z avene. Przecież jak będziesz widziała że za bardzo Cię wysusza to mysło ograniczysz do stosowania raz dziennie np rano, Myślę ze wszystko będzie w porządku bo nie są to znowu jakieś mega mocne i wysuszające środki.
Fajnie ze mydło Ci służy, bo cenowo jest to bardzo kożystne rozwiązanie, dla mnie niestety było do pupy
Stary 2011-08-04, 00:24   #206
xblackxshadowx
Rozeznanie

Witajcie, zastanawiam się nad zakupem mydła siarkowego, bo moje plecy są w okropnym stanie, ciągle robi mi się masa syfków i już mam tego dość... Jakie mydełka polecacie? Ostatnio widziałam w rossmanie firmy "siarkowa moc", miałam z tego maseczkę na twarz i była całkiem ciekawa, ale nie wiem jak z mydełkiem. Ktoś miał z nim już do czynienia czy lepiej zainwestować w coś innego?
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:14   #207
yasminuuum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Witajcie, zastanawiam się nad zakupem mydła siarkowego, bo moje plecy są w okropnym stanie, ciągle robi mi się masa syfków i już mam tego dość... Jakie mydełka polecacie? Ostatnio widziałam w rossmanie firmy "siarkowa moc", miałam z tego maseczkę na twarz i była całkiem ciekawa, ale nie wiem jak z mydełkiem. Ktoś miał z nim już do czynienia czy lepiej zainwestować w coś innego?
To mydełko jest chyba firmy Barwa i ja osobiście polecam bo sama używam od końca czerwca i efekty są. Tylko pamięta o toniku z naturalnym ph i kremie nawilżającym

wymień się ze mną ciuchem >klik<

handmade blog
yasminuuum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 18:10   #208
xblackxshadowx
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
To mydełko jest chyba firmy Barwa i ja osobiście polecam bo sama używam od końca czerwca i efekty są. Tylko pamięta o toniku z naturalnym ph i kremie nawilżającym
Hihi, dziękuję bardzo
Kupiłam je dziś i wieczorem wypróbuję. Mam nadzieję, że coś zdziałana te syfki, bo mam całe poharatane ramiona i plecy
Możesz polecić jakieś toniki, bo wydaje mi się, że mój nie wyrównuje ph, chociaż jeszcze muszę sprawdzić.

W necie coś przeczytałam, że ziaja nagietkowa wyrównuje ph, a chyba ją mam gdzieś

Edytowane przez xblackxshadowx
Czas edycji: 2011-08-04 o 18:12
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 19:37   #209
yasminuuum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xblackxshadowx Pokaż wiadomość
Hihi, dziękuję bardzo
Kupiłam je dziś i wieczorem wypróbuję. Mam nadzieję, że coś zdziałana te syfki, bo mam całe poharatane ramiona i plecy
Możesz polecić jakieś toniki, bo wydaje mi się, że mój nie wyrównuje ph, chociaż jeszcze muszę sprawdzić.

W necie coś przeczytałam, że ziaja nagietkowa wyrównuje ph, a chyba ją mam gdzieś
Właśnie ja uzywam ten nagietkowy bo ma ph naturalne

wymień się ze mną ciuchem >klik<

handmade blog
yasminuuum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 21:49   #210
veronicty
Przyczajenie

A myślicie dziewczyny, że Tonik z Olay'a Gentle Cleansers by wystarczył? Teraz nie jestem w stanie stwierdzić, bo mydła używam od poniedziałku i niby mi nie zaszkodziło, ale od niedzieli piję też codziennie kubek herbatki z bratkiem, więc też nie jestem w stanie stwierdzić, czy to mydło pomaga, bo nie od dziś wiadomo, że podczas kuracji bratkiem na początku twarz się trochę wysypuje
veronicty jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
mydło siarkowe, tabletki drożdżowe, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości