Co myślicie o Oriflame? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-05-24, 10:41   #1
Dorotk@
Raczkowanie

Co myślicie o Oriflame?

Jestem ciekawa jak ta firma jest postrzegana przez innych. Używam od niedawna ich kosmetyków i jestem zadowolona. Mało tego że są niedrogie, to do tego jeszcze dobre i wydajne.
Dorotk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-24, 12:53   #2
Agentka
Wtajemniczenie

Re: Co myślicie o Oriflame???

moja najdrozsza przyjaciolka jest u nich konsultantką..szczerze powiedziawszy dla mnie są srednie..raczej wybieram oferty promocyjne, bo juz kilka razy sei naciełam i wole stracic mniejszą kase [img]icons/icon10.gif[/img] mowie glownie o pielegnacji [img]icons/icon7.gif[/img] z kolorówki raczej nie korzystam- jakos zaufania mi brakuje [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-05-24, 13:32   #3
systematica
Wtajemniczenie

Dorotko, przez jakiś czas używałam Oriflame'a bardzo intensywnie (moje wrażenia masz w KW [img]icons/icon7.gif[/img] , chyba wszystko oceniłam [img]icons/icon7.gif[/img] )
Generalnie - dla mnie są to niezłe kosmetyki dla młodych dziewczyn; powiedzmy, max do 30-tki (chyba ze po drodze ma się na sumieniu jakieś grzeszki typu intensywne solarium / papieroski albo inne nieszczęścia mneij lub bardzie wrodzone i skóra juz wcześniej domaga się intensywnej pielęgnacji).
Do pewnego czasu byłam z nich naprawdę zadowolona - ale muszęęzaznaczyć, że zaczęłam ich używać, gdy firma nie miała jeszcze fabryki w Polsce, a polskie firmy nie pozbierały się jeszcze po ustrojowym przełomie.
Potem pojawiły się pierwsze serie Oceanica, Eris itp. - i były nie gorsze, a tańsze od Oriflame.
W dalszym ciągu uważam, że większość z obecnych produktów Oriflame'a mozna zastąpić co najmniej trzema polskimi - w niższej cenie i często o wyzszej jakości. Siłą firmy jest kompleksowość oferty i strategia marketingowa.

Później zaczęłam używać produktów do cery bardziej wymagającej (np. Royal Velvet) - i tu już się rozczarowałam - niestety: piękna i przyjemna forma, minimum efektów, nawet przy moim - bardzo pozytywnym wówczas nastawieniu do firmy [img]icons/icon7.gif[/img]
Ale tak naprawdę obraziłam sie na Oriflame [img]icons/icon9.gif[/img] za to co zrobili z serią Giordami dla pań - która w pierwszej wersji była oparta na trwałej, fantastycznie niebanalnej kompozycji zapachowej, którą po pewnym czasie zamieniono na taniuchny, niczym nie przypominający oryginału ersatz ... oczywiście jest to absolutnie subiektywna opinia, ale dla mnie zmiana zapachu o wysokiej jakości (bogatego, twałego) na lekki i pospolity stała się symbolem rynkowej strategii firmy, więc dałam sobie spokój ..
Obecnie jedyny produkt, do którego wracam - to opalizująca szminka kolor Rose Dew [img]icons/icon7.gif[/img]
W sumie - są to produkty na poziomie polskich średniopółkowych firm, jednym będą odpowiadać, inym nie - wybór to sprawa baaardzo indywidualna [img]icons/icon7.gif[/img] Na pewno warto przekonać się na własnej skórze, szczególnie jeśli jesteś przed 30-tką lub cos koło tego [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-05-24, 13:39   #4
mala-czarna
Rozeznanie

GG do mala-czarna

Zgadzam się z Magą.
Jeśli ktoś ma czas i możliwość, to generalnie może znaleźć lepsze i w dodatku tańsze kosmetyki na polskim rynku.
Oczywiście, Oriflame nie jest zły.
Ma kilka fajnych kosmetyków, ale - jak jażda firma - ma i buble.
Ja jednak wolę eksperymentować na nieco tańszych. [img]icons/icon12.gif[/img]
Przez długi czas byłam konsultantką Oriflame a moją najlepszą klientką byłam ja sama, więc poznałam chyba wszystkie dostępne u nich kosmetyki - oczywiście oprócz nowości.
Muszę powiedzieć, że nawet w konkurencji z Avonem - przegrywa.
I to nie tylko ceną.
mala-czarna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-24, 13:42   #5
lejka
Zakorzenienie

Ja używam Oriflame tylko, jak jest w promocji, bo tak to mi się po prostu nie opłaca. [img]icons/icon10.gif[/img] Bo, jak pisze Maguś, śa tąńśze, a lepsze fimry... Polskie w dodatku. Maja u mnie plus za nietestowanie na zwierzątkach, bo na tym punkcie mam fioła. Ale wiesz co, najlepeij zobacz sobie w KW ocenki... Wyświetlane producentami.
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 10:52   #6
puchacz
Przyczajenie

GG do puchacz
oriflame

chcialabym dowiedziec sie co sadzicie o tej firmie i czy ktos probowal jakis kosnetykow z tej firmy
puchacz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 11:37   #7
Camilla
Zakorzenienie

Re: oriflame

Jest dużo opinii o kosmetykach firmy Oriflame. Wystarczy że zajrzysz sobie na KW.
Pozdrawiam
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 12:07   #8
admin
Gość

Re: oriflame

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...rs&vendorid=41
  Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 11:27   #9
Cdz
Zakorzenienie

Dot.: Re: Co myślicie o Oriflame???

ja generalnie jestem zadowolona z tej firmy. oczywiście ma ilepsze i gorsze kosmetyki.. naprawde uwielbiam wszelkie kremy i maseczki tej firmy natomiast np. tusze do rzęs są do kitu wg mnie..
jak na moja kieszen sa to dośc drogie kosmetyki więc korzystam tylko i wyłącznie z promocji..
Cdz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 11:46   #10
taniacos
Rozeznanie

Dot.: Co myślicie o Oriflame???

Srednie kosmetyki,najczęściej wybieram coś w promocjach,ostatnio zauważyłam ,że zaczełi sie cenić.Oriflame miewa tzw"perełki" ale i też badziewie dla mnie jest nim cała seria szamponówi i odżywek,natomiast ma trwałe wody toaletowe,perfumowane oraz chwalę sobie serię do stóp.I niezawodny krem uniwersalny( wt ym małutkim rózowym opakowaiu).
taniacos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 12:00   #11
^ Red dress ^
Raczkowanie

A ja bardzo lubie oriflame Moja ciocia jest konsunltantką i miedzy inymi dlatego z oriflamu moge zamawiać wiecej rzeczy i ojciec aż tak bardzo nie jeczy
Uwielbiam ich błyszczyki, mają jeden rewelacyjny podkład [ choć narazie wsród 3 jakie miałam ] , cienie są w miare, tusze są niczego sobie, lakiery bardzo fajne, a ich seria kosmetyków przeznaczonych do pielegnacji mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła Napewno oriflame jest lepsza niż Avon i to tysiąc razy
^ Red dress ^ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 12:38   #12
BMonika
Przyczajenie

ja niestety mam uczulenie na wszelkie kosmetyki Orifflame: tusz, cienie powoduja ze zaczynaja piec mnie oczy, balsami-przesuszaja mi skore....
BMonika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 12:46   #13
Blablak
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez taniacos
Srednie kosmetyki,najczęściej wybieram coś w promocjach,ostatnio zauważyłam ,że zaczełi sie cenić.Oriflame miewa tzw"perełki" ale i też badziewie dla mnie jest nim cała seria szamponówi i odżywek,natomiast ma trwałe wody toaletowe,perfumowane oraz chwalę sobie serię do stóp.I niezawodny krem uniwersalny( wt ym małutkim rózowym opakowaiu).
Faktycznie, ten krem uniwersalny jest super... Aha, lubię jeszcze korektor dwustronny (ten z zielonym), ma fajną konsystencję. Reszta bardzo średnia, te pożal się Boże żele, kremy do skóry trądzikowej też. No i wg mnie zapachy z Oriflame są nietrwałe.
Blablak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 13:33   #14
Curly
Raczkowanie

Ja lubie oriflame, moja mama jest konsultantką i mniej więcej co dwa trzy tygodnie sobie coś zamawiam. Zawsze zamawiałam balsam brazujacy był moim zdaniem dobry pod kazdym względem,ale teraz zmieniono mu opakowanie i niestety zawartość też (nie polecam schodzi plamkami)
Rewelacyjna jest też beczułka i balsam w szmince (juz zamieniony na cos rózowego w środku ale chyba nie daje tego koloru).
A co do reszty mam troche zastrzezeń, ale i tak kupuję
Curly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 13:34   #15
AaniaA
Zakorzenienie

ja tez uwazam, ze kosmetyki z oriflamu sa srednie.
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 13:56   #16
asiulka123
Zakorzenienie

Kiedys mialam kolezanke w Oriflame. Zrezygnowala jednak bo bylo bardzo malo chetnych na te kosmetyki. Z kolei odwrotnie jest z Avonem- konsultantek znam cale mnostwo . Ale wracajac do Oriflame za bardzo nie moge sie o nim wypowiedziec bo prawie w ogole nie uzywam tych kosmetykow. Mialam kiedys tonik i maseczke. Nie byly najgorsze. Kolezanki natomiast chwalily sobie uniwersalny kremik w rozowym opakowaniu. Podobno dobry jest jeden tusz do rzes, chyba Giordani jak sie nie myle.
asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:16   #17
lafigue
Zadomowienie

kiedyś używałam różnych kosmetyków oriflme, ale niestety żaden mnie nie zachwycił tak bardzo, żebym została mu wierna; a niektóre to poszły nawet do kosza....takie przeciętne w sumie; a dodając to, że kupuję w dużym stopniu "oczami" , to przegrywa niestety z avonem, który ma dużo ładniejsze katalogi i opakowania....

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:35   #18
Ash
Wtajemniczenie

Co do katalogow to sie nie zgodze...katalogi oriflame sa przejrzyste, a w avonie maja naćkane.
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 14:43   #19
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b
Cool Dot.: Co myślicie o Oriflame???

Ja jestem konsultantka. Nie kupuje zbyt wielu kosmetykow. Jednak lubie serie Giordani, Silk wody toaletowe Eclat i Divine oraz odzywke do rzes. jest kilka fajnych rzeczy i kilak niefajnych, jak w kazdej firmie. Ale wole Ori od Avonu w 100%
Stary 2006-05-26, 14:49   #20
Ewusia_marchew
Zakorzenienie

Ja jestem konsultantką od ponad roku i ogólnie jestem zadowolona.
Kosmetyki są fajne, jedne lepsze inne gorsze, nie jestem bezkrytyczna, ale zdecydowanie co katalog jestem w stanie wybrać coś ciekawego dla siebie.
Z Avonem, nie obrażąc nikogo, nie da się nawet porównać. Z tą firmą mam jak najgorsze doświadczenia, wszysckie kosmetyki które miałam okazały się pomyłką.
W ogóle to polecam bycie konsultantką, jest z tego wiele korzyści (wiem od przyjaciółki, że w Avonie bywają problemy i to duże)
Pozdrawiam

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015

Ewusia_marchew jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:35   #21
mckabi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Ja też jestem konsultantką Ze wszystkich kosmetyków najbardziej zaskoczyła mnie seria zapobiegająca starzeniu włosów. Miałam kiedyś próbki, umyłam włosy owym szamponem i nałożyłam odżywkę. Nie mogłam uwierzyć jakie włosy były potem mięciutkie Poza tym lubię jeszcze podkłady, serię wzmacniającą paznokcie, cienie i pewnie coś jeszcze Teraz planuję zakupić peeling do ciała z nowej serii aqua vibes
mckabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:43   #22
ajali
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasienka.b
Ja jestem konsultantka. Nie kupuje zbyt wielu kosmetykow. Jednak lubie serie Giordani, Silk wody toaletowe Eclat i Divine oraz odzywke do rzes. jest kilka fajnych rzeczy i kilak niefajnych, jak w kazdej firmie. Ale wole Ori od Avonu w 100%
O... ja też jestem Zdecydowanie wolę go od Avonu. Oriflame miewa różne kosmetyki, lepsze i gorsze. Lubię wszelkie kosmetyki do ciala, nie przepadam za kosmetykami kolorowymi
ajali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 18:20   #23
bieta
Zadomowienie

Ja z Oriflame'u bardzo sobie chwalę peelingi, jedne z lepszych, jakich używałam Świetny jest tonik różany i dobry żel jagodowy do mycia twarzy - używałam i na pewno jeszcze kupię. Lubię kremy do ciała, np. z linii zapachowych lub różany - nie zostawiają tłustego filmu, czego nie znoszę. Miłe są też kremy z serii różowej (chyba do cery wrażliwej), ale faktycznie to tylko nawilżacze, nic więcej nie robią, na dodatek są mało wydaje. Wg mnie zbyt drogo to wychodzi. Raczej sceptycznie jestem nastawiona do kolorówki, a tusze mnie uczuliły - wprawdzie lata temu, ale teraz boję się testować Bubel dla mnie to np. krem różany do twarzy. Generalnie bez zachwytów nad produktami, ale jestem łatwym celem dla speców od marketingu, zwykle daję się na coś namówić
bieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 01:07   #24
Ash
Wtajemniczenie

Dziewczyny, z peelingow to najlepszy peeling kawowy domowej roboty.
Po zadnym peelingu nie bylam tak gladka. Z oriflamowych bylam zadowolona z indulgance czy jako to tam lecialo.
Mialo duzo drobinek peelingujacych i fajnie pachnial - tak akurat na zimowe wieczory do cieplej kapieli ;-)
Ash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 16:55   #25
bieta
Zadomowienie

Ja do ciała też ostatnio tylko kawowego używam ale na buźkę się jednak boję
bieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:43   #26
Ines-ka
Zakorzenienie

Kolorówka z aqua vibes jakoś mi się nie spodobała, ale fajny jest ten peeling do ciała i chyba się w niego zaopatrzę No i mam swój numer 1 w ori, fluid do cery suchej (odcień porcelain). Pielęgnacja jest niczego sobie kolorówka też
Ines-ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:47   #27
ajali
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez bieta
Ja do ciała też ostatnio tylko kawowego używam ale na buźkę się jednak boję
Nie radze próbowac na buźkę
Stary 2006-05-27, 17:53   #28
basia_poznań
Raczkowanie

Orifalme ma na prawdę dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji, natomiast kosmetyki kolorowe są średnie. Mi to jednak nie przeszkadza, bo kolorowych używam na prawdę mało. A, Oriflame ma ładne wody (Elvie, Nomadic) Ogólnie jestem na plus.

Pokonać wroga!!
Wykrzesać z siebie siły i uwolnić pokłady energii!

basia_poznań jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 22:27   #29
fhancuzeczka
Raczkowanie

dziewczyny, a dlaczego nie lubicie i tak skrżycie sie na avon? pytam tak z ciekawosci ja sama wole orilame, wole wydac wiecej i miec pewnosc ze kosmetyki sa lepsze niz wydac mniej i tej pewnosci nie miec... buzka
Stary 2006-05-27, 22:31   #30
ajali
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fhancuzeczka
dziewczyny, a dlaczego nie lubicie i tak skrżycie sie na avon? pytam tak z ciekawosci ja sama wole orilame, wole wydac wiecej i miec pewnosc ze kosmetyki sa lepsze niz wydac mniej i tej pewnosci nie miec... buzka
Coz, ja po kosmetykach Avonu nie widzę efektów (kremy, balsamy, mleczka, zele itp). Wolę wydać parę zl wiecej i poczuc dzialanie. Natomiast kolorówka jest dla mnie przyzwoita. Sytuacja zupełnie odwrotna niz z Oriflame
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości