prośba o parę wskazówek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-04, 17:08   #1
truskawkowawiosna
Moderator

prośba o parę wskazówek

dzieki Wam dziewczyny, moja wiedza na temat pielegnacji skory drastycznie się zwiekszyla czytam, staram się stosowac do Waszych rad, ale jest pare kwestii, w ktorych potrzebuję Waszej pomocy

moja twarz: szczegolnie wielkich problemow z trądzikiem juz nie mam, od niedawna czytam sklady kosmetykow i starannie je wybieram, nie tak jak kiedys. uzywam delikatnego zelu do mycia twarzy,toniku, na dzien filtr, do mycia twarzy nie uzywam wody z kranu, podraznien mam znacznie mniej

ale mam troche nieszczęsnych pamiątek po maltretowaniu cery, wiecie o czym mowie w to, że w prosty sposób pozbędę się "dziurek" to nawet nie liczę, ale mam ciemniejsze plamki, ktore chcialabym wybielić, są to raczej świeze pamiatki, uzywam Acne Dermu, bo to podobno dobry wybielacz, wiem, ze cierpliwosc to klucz do sukcesu, ale boje sie ze sam AD nie da rady. W zauwazylam biegnaca przez caly policzek od dolnej powieki przeswitujaca niebieska żylkę, widac ją z daleka, to dlatego, ze przez kwas mam ciensza skore, czy sobie jakos zrobilam krzywde? dziwnie to wyglada, jakbym miala blękitna krew lol

wiele z was stosuje serum z witamina C pod filtr, zastanawiam się nad tym, ale nie mam pojecia, ktore wybrac na poczatek cere mam raczej mieszana, skora na policzkach jest normalna, nie sucha

na mazidlach jest pare przepisow http://mazidla.com/index.php?option=...id=18&Itemid=2

moja cera nie jest jakoś szczegolnie wrazliwa, tak mi sie przynajmniej wydaje, znalazlam jeszcze taki zestaw http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html napisano na tej stronie, ze efektywność działania serum została zwiększona dwukrotnie w stosunku do serum C+E

warto zacząc od tego?
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 21:54   #2
L_V
Zakorzenienie

Dot.: prośba o parę wskazówek

Myślę, że mogłabys sprobowac wzbogacic swoje serum o kw.ferulowy - tak jak w przepisie na podanej przez Ciebie stronce. Ta przeswitujaca zylka to pewnie naczynko.

W ogole czytajac Twojego posta mialam wrazenie ze bardziej niz kwasy przydalaby ci sie kuracja retinoidami - retinem albo zorackiem. Pogrubiilaby skore ale i usunela blizny po tradziku. Myslalas o tym?
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 23:57   #3
truskawkowawiosna
Moderator

dziekuję L_V za wskazanie sciezki, bardzo dziekuję przyjrzalam sie swojej twarzy, skora zamiast blednac stala sie jakby przezroczysta, niebieskich zylek jest wiecej, widac je z daleka... moglabym sluzyc jako eksponat dla studentow akademii medycznej Wczoraj skonczylam tubke AD, chyba dam sobie na razie spokoj z kwasami

posmarowalam na noc tylko oliwka hipp, zamowie to serum, dam cerze odpoczac od kwasow

wydawalo mi sie ze jestem za mloda na retinoidy, skonczylam 20 lat,chyba zaglebie sie porzadnie w wiedze o retinoidach, poczytam, a jak sie zdecyduje to poprosze lekarza o recepte

jeszcze raz dzieki
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 10:26   #4
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

wydawalo mi sie ze jestem za mloda na retinoidy, skonczylam 20 lat,chyba zaglebie sie porzadnie w wiedze o retinoidach, poczytam, a jak sie zdecyduje to poprosze lekarza o recepte

jeszcze raz dzieki
Nie ma za co

Nie ma ludzi za młodych na retinoidy - jeśłi tylko mogą przynieść pożytek, warto spróbować.
POczytaj, a jak się juz na cos zdycydujesz to odświez swój wątek - pomozemy Ci jesli edziesz miala pytania.

Jesli skora jest cienka, papierowa, powinnas zaczac od czegos naprawde łągodnego - np od Dirosealu firmy Avene [krem na naczynka]. Doiero potem retinoidy na recepte. A z tych "receptowyc" to obstawiam retin, ze wzgledy na kremowa konsystencje - Zorac to żel i bardziej daje w kosc.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości