Day Wear Plus - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-05-29, 18:50   #1
Halszka
Rozeznanie

GG do Halszka

Day Wear Plus

Basiu, czytałam Twoją recenzję Day Wear Plus. Lubię ten krem (nawet bardzo), ale nie mogę oczywiście stwierdzić, czy zapewnia skuteczną ochronę mojej skórze.
Jaki zatem krem na dzień (z górnej półki) zawierający antyoksydanty i skuteczne filtry przeciwsłoneczne mogłabyś polecić? Przeglądałam ofertę Estee Lauder - może LightSource lepiej chroni. A może Shiseido lub Clinique?
Proszę, poradź...
Pozdrawiam

Halszka
Halszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-29, 19:10   #2
kb
Raczkowanie

Re: Do Basi

Najpierw polecam przejrzeć linki podane w tym newsie, zwłaszcza wypowiedzi z forum, gdzie podałam kryteria, którymi nalezy się kierować podczas wyboru najbardziej skutecznego kremu ochronnego oraz podałam nazwy firm i produktów
http://www.wizaz.pl/news/index.php?itemid=176&catid=7
oraz moje artykuły dotyczące ochrony słonecznej.
Dzięki temu sama będziesz mogła w pewnym stopniu ocenić i wybrać najlepszy preparat pod względem ochrony UV.
Prawda jest taka, że w zasadzie poza nielicznymi wyjątkami żaden krem ochronny z tzw, wyższej półki nie zapewnia bardzo skutecznej ochrony, dlatego napisałam, że cena nie jest miernikiem jakości kremów z filtrami, mając własnie na myśli kremy z tzw, górnej półki. Oczywiście ta zasada jest względna, gdyż przykładowo kremy z np. firm La Roche-Posay, Bioderma, SVR, także do tanich nie należą i porównując przykładowo tanie kremy z filtrami firmy Ziaja i droższe Biodermy czy LRP, te droższe wypadają na korzyść i ich ceny także są wysokie dla wielu osób, jednak jeśli porównamy te same produkty LRP lub Biodermy z o wiele drozszymi kremami z filtrami np. E. Lauder, Chanel to tańszy LRP wypada o wiele razy lepiej pod względem ochrony UV. Light source zawiera niemal identyczny zestaw filtrów jak Day Wear, ani kremy Clinique ani Shiseido, Clarins, Chanel itd nie zawierają obecnie najskuteczniejszych filtrów z rodzaju Mexoryl lub Tinosorb, jedynie firmy należące do koncernu L'Oreal posiadają kilka produktów z Mexorylem np. Lancome, Biotherm, ale nie wszystkie i często kremy te posiadają niskie faktory, przykłady podałam w tekstach i wspominałam o nich także w wypowiedziach na forum.
Doddam jeszcze, że pojęcie kosmetyki z górnej półki jest także bardzo względne, przykładowo ponieważ jesteśmy w temacie kremów z filtrami w USA kremy Anthelios XL LRP lub Photoderm max Biodermy to bardzo poszukiwane rarytasy, za które Amerykanki płacą ponad 50 $ i dla nich to są kosmetyki z wyzszej półki w porównaiu np z Clinique i ogólnie dostępnym kremem City block SPF 15 za który płacą ok 15 $.
kb jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości