Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-05, 20:39   #1
vesenka
Zakorzenienie

Bruno Banani - Pure Woman

Dostałam dziś do zakupów próbkę Pure Woman Bruno Banani. Pachnie całkiem przyjemnie, słodko, trochę owocowo,trochę kwiatkowo, ale mam przy tym wrażenie,że jakoś znajomo. Ktoś testował ten zapach? Ostatnio nos płata mi różne figle i czasem zapachy odbieram zupełnie inaczej niż reszta świata, więc jestem ciekawa Waszej opinii na ich temat. A najbardziej mnie gryzie,że nie umiem sobie skojarzyć co przypomina mi ten zapach

vesenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 12:47   #2
Ducky Duck
Raczkowanie

Dot.: Bruno Banani-Pure Woman

Mam Bruno Banani Pure Woman i bardzo mi się ten zapach podoba - faktycznie, jest w nim sporo kwiatów, trochę owoców, ale całość jest po prostu wspaniała. Jest w tym zapachu magia i muszę przyznać, że gdy pierwszy raz go powąchałam, też skojarzył mi się z jednym zapachem - mianowicie z wodą Fire z Oriflame. To było jednak tylko pierwsze wrażenie, bo później okazało się, że zapach rozwija się zupełnie inaczej - jest cieplutki, i mimo, że z pazurem, to nosi się go bardzo lekko. No i co tu dużo mówić - na pewno bardziej mi się podoba od wspomnianej Fire

Pozdrawiam!
Ducky Duck jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 20:08   #3
rachela
Zakorzenienie

Kaczuszko, pierwszy post, i to na Perfumach

Witamy!

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 07:45   #4
Ducky Duck
Raczkowanie

A, no jakoś tak mnie te Pure Woman natchnęło ;]

Witam serdecznie i pozdrawiam.
Stary 2007-03-11, 08:46   #5
smerfeta01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ducky Duck Pokaż wiadomość
Mam Bruno Banani Pure Woman i bardzo mi się ten zapach podoba - faktycznie, jest w nim sporo kwiatów, trochę owoców, ale całość jest po prostu wspaniała. Jest w tym zapachu magia i muszę przyznać, że gdy pierwszy raz go powąchałam, też skojarzył mi się z jednym zapachem - mianowicie z wodą Fire z Oriflame. To było jednak tylko pierwsze wrażenie, bo później okazało się, że zapach rozwija się zupełnie inaczej - jest cieplutki, i mimo, że z pazurem, to nosi się go bardzo lekko. No i co tu dużo mówić - na pewno bardziej mi się podoba od wspomnianej Fire

Pozdrawiam!
wczoraj miałam okazję poznać ten zapach i rzeczywiście w jakimś tam stopniu przypomina Fire jak również ma coś z Burberry - sam zapach nawet mi się spodobał taki rześki, owocowy, orzeźwiający
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 11:53   #6
radioheadka
Rozeznanie

a w jakim stopniu podobny jest do Not for everybody??
zastanawiam się czy nie kupić " w ciemno" na all,ale trochę się boję...
a długo się trzyma??
radioheadka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 15:32   #7
vesenka
Zakorzenienie

Nie znam Not For Everybody, więc nie mogę porównać, ale Pure Woman to słodki, całkiem przyjemny zapach. Na mnie z trwałością też nieźle Dzisiaj rano niechcąco wylałam na siebie dużą część próbki, a zaraz potem musiałam lecieć na autobus, więc o ponownym prysznicu nie było mowy...i mimo,że czuć mnie było ową Czystą Kobietą z ładnych paru metrów, to jednak nikogo nie zabiłam zapachem, więc raczej nie należy on do tych zatruwających otoczenie. Wydaje mi się,że jeśli ktoś lubi słodkie kwiatowo-owocowe zapachy może zaryzykować strzał w ciemno.

Stary 2007-03-12, 15:57   #8
Ducky Duck
Raczkowanie

Hmmm, w kwestii podobieństwa do Not For Everybody muszę powiedzieć, iż zapachy nie mają podobnych osobowości. Te dwa zapachy prezentują dwa silne rodzaje indywidualności - Not For Everybody jest intensywny, drapieżny, nieco korzenny i jest w nim jakiś pierwiastek ciężkości. Pure Woman jest bardziej przejrzysty, energetyzujący przede wszystkim, ale zarazem diabelnie seksowny. Jest to ciepły, uczuciowy wręcz zapach - taki satynowo czerwony (wiem, że moje porównania są trochę dziwne, ale taki już mój urok ). Owoce nadają temu zapachowi cudownej żywiołowości, przez co jest on fantastycznie pobudzający, kwiaty natomiast to jest właśnie ta miękka, pluszowa podszewka, w której można się poczuć tak komfortowo Czy jest trwały? Moim zdaniem tak - na ciele utrzymuje się spokojnie od rana do wieczora, na ubraniach po kilka dni.

Co do nazwy, to właśnie nie do końca wiem, jak przetłumaczyć słowo Pure - ma ono wiele znaczeń, obok "czysty" oznacza też niewinny i bezgrzeszny, a sądząc po reklamie samego zapachu i modelce, której domalowano diabelskie rogi, myślę, że przewrotnie właśnie o to tu chodzi - o ową niewinność Wszak kobieta to takie przekorne stworzenie.
Stary 2007-03-21, 20:21   #9
Soft
Wtajemniczenie

Ja wlasnie dzis testowalam ten zapach i bardzo mi sie spodobal jest sliczny.Mysle zbey kupic na allegro tester , tylko czy sa one oryginalne?

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 11:31   #10
Ducky Duck
Raczkowanie

Przyglądałam się aukcjom Pure Woman trochę nieufnie, bo ceny są bardzo niskie - za 60ml około 50zł. Bardzo dziwne - w Niemczech za 20ml mój chłopak zapłacił 12.90 euro. Trudno mi sobie wyobrazić, skąd ci ludzie dysponują takimi ilościami testerów w takich cenach i jeszcze ma im się to opłacać (bo chyba dobroczynnie nie działają ... ). Z drugiej strony patrząc na komentarze wiele osób mających na aukcji Pure Woman to supersprzedawcy i nie sposób podważać ich ilości pozytywów i opinii, więc pewnie są to produkty oryginalne.
Stary 2007-03-22, 11:36   #11
agaa13
Zakorzenienie

a ja ze swojej strony mogę polecić następującą aukcje:
http://www.allegro.pl/item176706594_...oman_40ml.html

sprawdzony i polecany sprzedawca na forum przez inne Wizażanki.
Stary 2007-03-24, 08:38   #12
smerfeta01
Zakorzenienie

chyba skuszę się na ten zapach w Rossmanie teraz upajam się próbką
Stary 2007-03-24, 13:55   #13
Soft
Wtajemniczenie

nabyłam juz testerek pure woman. jest niby idnetyczny jak ten w perfumerii, zapach tez jest identyczny bo dokladnie testowalam go w perfumeri zanim kupilam.Ale nigdy pewnosci nie ma w kazdym razie wydalam 60zł za 60ml...a ze jestes pochlaniaczem perfum wiec wyszlo ekonomicznie
Co do nieograniczonych ilosci testerów - tez mnie to dziwi ale nie wiem ile testerów dostaja sklepy. Byc moze zalezy to od ilosci zamowionych perfum.A z tego co zaobserwowalam w niektorych perfumeriach testerów baaardzo czesto brakuje co mogloby wskazywac na to ze cos sie z nimi dalej dzieje skoro nie trafiaja na sklepowe pólki jednak to tylko moje przypuszczenia i jak jest naprawde nie wiem co do pure woman zakochalam sie w tym zapachu ) jest cudowny )

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 15:52   #14
pakosta
Wtajemniczenie

A nie pachnie Wam to jak Amor Amor, tylko bez tej gorzkiej nutki w bazie?
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 15:55   #15
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
A nie pachnie Wam to jak Amor Amor, tylko bez tej gorzkiej nutki w bazie?
Ma coś wspólnego rzeczywiście,ale jest bardziej owocowy i kwaśny.Niestety też podobnie jak Amor Amor nietrwały(mam EDT) .Bardzo szkoda bo zapach naprawdę śliczny.
Stary 2007-04-01, 10:23   #16
smerfeta01
Zakorzenienie

testowałam ten zapach kilka dni ( dostałam próbkę w jednej z drogerii ) i tak jak na początku mnie urzekł tak po kilku dniach zwyczajnie mi się znudził, stał się zbyt duszący i lekko drażniący,. Tak więc na razie przynajmniej nie zdecyduję się na zakup
Stary 2007-04-01, 10:32   #17
vesenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
testowałam ten zapach kilka dni ( dostałam próbkę w jednej z drogerii ) i tak jak na początku mnie urzekł tak po kilku dniach zwyczajnie mi się znudził, stał się zbyt duszący i lekko drażniący,. Tak więc na razie przynajmniej nie zdecyduję się na zakup
Też się nie zdecyduję. Przy sporadycznym kontakcie (jak czasem na kimś poczuję) jest bardzo przyjemny, ale na dłuższą metę za słodki. Mój TŻ mówi, że pachnie jak sklep ze słodkościami i chyba ma rację.

Stary 2007-04-01, 14:10   #18
Ducky Duck
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Ma coś wspólnego rzeczywiście,ale jest bardziej owocowy i kwaśny.Niestety też podobnie jak Amor Amor nietrwały(mam EDT) .Bardzo szkoda bo zapach naprawdę śliczny.
Dziwne, że wydaje Ci się on nietrwały. Na mnie zapach Pure Woman trzyma się ładnych kilka godzin - od rana do późnego popołudnia, a na ubraniach ... po kilka dni. No ale to pewnie jak zwykle indywidualna kwestia skóry.
Stary 2007-04-01, 14:15   #19
smerfeta01
Zakorzenienie

Cytat:
Dziwne, że wydaje Ci się on nietrwały. Na mnie zapach Pure Woman trzyma się ładnych kilka godzin - od rana do późnego popołudnia, a na ubraniach ... po kilka dni. No ale to pewnie jak zwykle indywidualna kwestia skóry.
zalezy jaką kto ma wersję, bo istnieje zarówno edt jak i edp
Stary 2007-04-01, 15:35   #20
Brzózka
Przyczajenie

GG do Brzózka

Używam już drugiej próbki (mam jeszcze trzecią) Pure Woman i zakochałam się na śmierć i życie. Jest piękny, ładnie rozwija się na skórze i długo się trzyma. Jego jedna jedyna wada - nie mogę go teraz kupić ze względu na szczupłe zasoby...
Brzózka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 14:14   #21
golgie
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do golgie

Rzeczywiście bardzo ładny zapach i według mnie, podobny do Amor Amor, choc nie jest aż tak słodki jak AA.Myślę nad zakupem...na allegro widziałam za 50-60 zł, a ciekawa jestem ile kosztuje w Sephorze (jak byłam zapomniałam sprawdzić z tego zachwytu)Pewnie na allegro taniej, ale to taka wielka przyjemność kupić w Sephorze

Moja fragrantica

Wymiana
golgie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 16:07   #22
smerfeta01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Rzeczywiście bardzo ładny zapach i według mnie, podobny do Amor Amor, choc nie jest aż tak słodki jak AA.Myślę nad zakupem...na allegro widziałam za 50-60 zł, a ciekawa jestem ile kosztuje w Sephorze (jak byłam zapomniałam sprawdzić z tego zachwytu)Pewnie na allegro taniej, ale to taka wielka przyjemność kupić w Sephorze
ostatnio była promocja w rossmanie 20ml. za 47zł.
Stary 2007-04-04, 11:27   #23
Mariola13
Zakorzenienie

Mi też ten zapach bardzo się podoba i też jakoś boję się kupić na allegro. Jakoś nie mogę uwierzyć w oryginalnośc produktów za znacznie niższą cenę. Co do pozytywnych komentarzy to mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że pewnie bardzo dobrej podróby bym nie rozpoznała i pewnie wiele osób kupujących na allegro również, więc pewnie dlatego jest więcej pozytywnych komentarzy od negatywnych, bo skoro niby zapach się zgadza to skąd można wiedzieć, że to jest super podróba ? No właśnie i to mnie powstrzymuje przed zakupem perfumówi kosmetyków na allegro. Nie chcę wydać bądź co bądź sporych pieniędzy za coś co może jest warte kilka złotych.

CHANEL - BOY, OLD MEDIUM, cavior, black, shrw

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 13:09   #24
golgie
Zakorzenienie

GG do golgie

Cytat:
Napisane przez smerfeta01 Pokaż wiadomość
ostatnio była promocja w rossmanie 20ml. za 47zł.
Smerfeto, chyba żartujesz , no nie , to w takim razie lece dziś do Rossmanna.A jak to była wersja EDP czy EDT i czy dużo się różnią między sobą??Z góry dziękuję za odpowiedź

Moja fragrantica

Wymiana
Stary 2007-04-04, 15:06   #25
pycia16
Przyczajenie

GG do pycia16

Cytat:

Pozdrawiam!
a ile kusztuja te perfumy chciała bym kupic sobie jakies moze własnie te ? tylko chodzi o cene mam nadzieje ze nie powyzej 100 ?
pycia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 18:39   #26
golgie
Zakorzenienie

GG do golgie

Kurczei stało sięNabyłam w promocji 20ml EDT.Są śliczne ale żeby je znaleźć obeszłam 3 Rossmanny-jestem STUKNIĘTA ale za to jaka zadowolona:P

Moja fragrantica

Wymiana
Stary 2007-04-04, 21:51   #27
tulipanka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Mi też ten zapach bardzo się podoba i też jakoś boję się kupić na allegro. Jakoś nie mogę uwierzyć w oryginalnośc produktów za znacznie niższą cenę. Co do pozytywnych komentarzy to mogę powiedzieć na swoim przykładzie, że pewnie bardzo dobrej podróby bym nie rozpoznała i pewnie wiele osób kupujących na allegro również, więc pewnie dlatego jest więcej pozytywnych komentarzy od negatywnych, bo skoro niby zapach się zgadza to skąd można wiedzieć, że to jest super podróba ? No właśnie i to mnie powstrzymuje przed zakupem perfumówi kosmetyków na allegro. Nie chcę wydać bądź co bądź sporych pieniędzy za coś co może jest warte kilka złotych.
nie rozumiem, chcesz nas przekonać, że na Allegro są tylko podróby? Bo jeśli tak, to raczej się nie przekonamy
otóż są nie tylko podróby, ale i oryginały. Wystarczy spojrzeć do wątku o wiarygodnych sprzedawcach. Mnie akurat czytanie komentarzy nie przekonuje, więc nieczęsto to robię...

Golgie - gratuluję zakupu
tulipanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 08:18   #28
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
Kurczei stało sięNabyłam w promocji 20ml EDT.Są śliczne ale żeby je znaleźć obeszłam 3 Rossmanny-jestem STUKNIĘTA ale za to jaka zadowolona:P
Gartuluję-też skorzystałam właśnie z tej promoci ale szczwerze mówiąc trochę nieświadomie bo na półce widniała stara cena tj. 54 czy jakoś tak natomiast przy kasie wyskoczyła 46 z groszami.Poporszę wiecej takich milych niespodzianek
Stary 2007-04-05, 11:33   #29
golgie
Zakorzenienie

GG do golgie

Cytat:
Napisane przez burn-it-up Pokaż wiadomość
Gartuluję-też skorzystałam właśnie z tej promoci ale szczwerze mówiąc trochę nieświadomie bo na półce widniała stara cena tj. 54 czy jakoś tak natomiast przy kasie wyskoczyła 46 z groszami.Poporszę wiecej takich milych niespodzianek
Gratuluję serdecznie

Moja fragrantica

Wymiana
Stary 2007-04-05, 11:34   #30
khy
Zadomowienie

A jaka wersja jest lepsza edp czy edt? I czy bardzo sie roznia?
khy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości