zapytajniki :))) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-05-30, 19:16   #1
Lee
Wtajemniczenie

zapytajniki :)))

hello! [img]icons/icon7.gif[/img]
Kochani, mam do Was kilka nurtujących mnie pytań.
Mam dopiero co skończone 15 lat a chciałabym poradzić się kogoś dorosłego, doświadczonego etc.
Wiadomo przeciez ze kolezanki z podwórka zbyt dużej wiedzy na temat kosmetyki nie mają ( no..nie wliczając tapet i dłuuuuuuuugaśnych tipsów pod którymi kryją się obrzydliwe białe plamki FUJ!)
ale nie o tym mialam pisac
Jesli ktos bylby tak milutki i pomogl mi bede naprawde bardzo bardzo wdzieczna Z gory dziekuje, naprawde
1. Na mojej twarzy dzialy sie dosc nieciekawe rzeczy tak wiec postanowilam zainwestowac w dobry podklad ( oczywiscie uprzednio zakupilam zestaw do walki z rozszerzonymi porami.. żel,tonik,krem itd.)
Bardzo rozochocilam sie na Ever Fresh filmy Maybelline
Na reklamie wygladal tak pieknie ze prawie sie rozpływałam.
W drogerii Pani powiedziala mi ze to nie jest absolutnie podkład dla mnie. Nosi sie go wdg. niej od 28 roku zycia poniewaz znajduja sie tam cenne witaminy mlodosci.
Kolezanka Pani ekspedientki jednak stwierdzila ze jest to idealny podklad dla mnie i po wybraniu odpowiedniego koloru nalozyla mi go na twarz.Wygladal bardzo ladnie wiec kupilam go sobie. Stosuje go rzadko gdyz od jakiegos czasu moja cera znacznie sie poprawila. Poza tym boje sie troche ze moze faktycznie ekspedientka miala racje? prosze powiedzcie co sądzicie....????
2. Na poczatku mojego łuku brwiowego (ze strony noska ) włoski zamiast równo sie układać "sterczą" do góry!! Co mam z tym zrobic? Podciąć, wydepilować "od góry" albo cos innego???? - to bylo moje drugie pytanie.
I jeszcze jedno ostatnie (mam nadzieje ze nie zanudzam )
3. Co zrobic aby cień do powiek nie zbierał się w załamaniach powiek po kilku godzinach od nałożenia? Strasznie mnie to irytuje...[img]icons/icon7.gif[/img]
Buziaki i pozdrowienia
wiola
Stary 2003-05-30, 19:27   #2
lejka
Zakorzenienie

Re: zapytajniki :)))

Ja mam tylko 16. [img]icons/icon10.gif[/img] Ale co mi tam, tyle się już tu naczytałam...

Jak nie potrzebujesz podkładu, to go nie używaj, altem lepiej zrezygnuj, za t zimą jako kolejną warstwę ochronną możesz bez obaw, akyrat TEN Ci nie zaszkodzi, nie jest liftingujący ani nic...

Włoski bym wydepilowała, bo co innego?

A do cieni kup może bazę, zobacz KW, tam jest słynna, wychwalana Art Deco...

[img]icons/1cmok.gif[/img]
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 19:34   #3
julita104
Raczkowanie

eee tam bzur ci nagadaly babiszony. ja uzywam everfresh. mam 23 latka i dla mnie to bardzo lekki podklad. Stosuje wiosna (latem na wazniejsze dni, bo w upal wogole nie uzywam). Dlatego tez sadze ze nie bedziesz za mloda i jesli chcesz stosowac to bedzie ok bo jest lekki. 28 letnia twarz moim zdaniem potrzebuje czegos "mocniejszego".
Popatrz sobie tez w kosmetykach Avonu-color trend. Moze sa mniej trwale ale za to dostosowane dla nastolatek, niedrogie, mozna poeksperymentowac bez szkody dla portfela
Stary 2003-05-30, 20:59   #4
kreska
Raczkowanie

Lee a propos brwi to najlepiej zebys poszla do kosmetyczki, ona najlepiej sie tym zajmie odpowiednio Ci je wyregulowujac (mam watpliwosci co do tego slowa [img]icons/icon10.gif[/img] ). Potem juz bedzisz mogla sobie sama z tym radzic [img]icons/icon7.gif[/img]
kreska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-30, 23:13   #5
niusia
Raczkowanie

GG do niusia

Co do podkładu, to zgadzam się z lejką - jeśli nie musisz używać, to tego nie rób. Myślę, że zamiast wydawać pieniążki na podkłady i pudry, lepiej wykorzystać je na leczenie tych 'nieciekawych' rzeczy. Może nie tylko kosmetyki, ale i na wizyty u kosmetyczki.

Jeśli chodzi o brwi, to nie przejmuj się, że kilka włosków rośnie ku górze, a nie od razu w bok. Chodzi o to, by całość tworzyła ładną linię (Łuk). Te odstające włoski można skracać, aby były mniej widoczne. Jeśli masz wątpliwości jak wyznaczyć łuk, to tu masz małą instrukcję obsługi:
jakimś ołówkiem, albo kretką połącz płatek nosa z wewnątrznym kącikiem oka. Przedłużenie tej linii wyznaczy ci początek łuku brwiowego. Aby wyznaczyć koniec, połącz płatek nosa z zewnętrznym kącikiem oka. Najtrudniej jest wyznaczyć grubość (szerokość) brwi. Tu najważniejsze jest twoje samopoczucie. Jeśli lubisz cieniutkie niteczki, to mocniej depiluj. Jeśli nie lubisz za mocno wydepilowanych, usuwaj tylko najzbędniejsze. Pamiętaj o tym, że grube i wyraziste brwi nadają twarzy surowości. Z drugiej strony za cienkie są sztuczne.

Co do cieni, to sama szukam idealnego rozwiązania. Mogę Ci opisać moje obserwacje. Cienie w kamieniu są bardziej stabilne. Pewnym umocnieniem jest przypudrowanie cieni po wykonaniu makijażu, choć to go rozjaśni. To niestety tyle...
niusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 10:08   #6
Camilla
Zakorzenienie

Witam Lee.
Teraz jak jest prawie lato i coraz więcej upalnych dni to zrezygnuj z podkładów, lepiej zainwestuj pieniążki w dobre kosmetyki pilęgnujące twoją cerę (chyba że mas cerę z tendencją do świecenia się to wtedy możesz przypudrować buzie transparentnym pudrem sypkim),z brwiami to najlepiej bedzie jak udasz się do kosmetyczki, ona z pewnością będzie wiedzieć jaki nadac im odpowiedni kształt. A jeśli chodzi o cienie do powiek (mam też dosyć tłuste powieki, i mają u mnie tendencję do osadzania się w załamaniach powiek)to polecam bazę pod cienie Art Deco [img]icons/icon7.gif[/img] (cena w granicach od 33 do góra 40 zł)lub tez możesz nałożyć na powiekę odrobinę podkładu, następnie delikatnie przypudrować ją i na koniec nałożyć cień do powiek, w tym wypadku najlepszy będzie w kamieniu tak jak napisała niusia.
Pozdrawiam
Kamila

jesteśmy razem

Camilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 10:29   #7
Agentka
Wtajemniczenie

jeszcze moje 5 groszy [img]icons/icon7.gif[/img]

1. ten podkładzik mozesz uzywac bez troski o to, ze ci sie cera popsuje , jest on dobry dla młodych dziewczyn [img]icons/icon7.gif[/img] jak napisała Mała miss - jak cera wyglada ładnie nie katuj sei podkładem , zwłaszcza latem- pudrowanko i starczy [img]icons/icon7.gif[/img]

2.brwi- kosmetyczka wyreguluje, a jak bardzo sterczą nanies na nie troszke tego zwykłego zelu do włosów, pomaga w ujarzmieniu sterczacych koncówek [img]icons/icon7.gif[/img] i ładnie nabłyszcza [img]icons/icon7.gif[/img]

3.cienie- juz polecana baza jako fixator pod cienie, albo troche lepsze cienie np Bourjois - w kamieniu [img]icons/icon7.gif[/img] i pudrowanie przed nałozeniem na powieke [img]icons/icon12.gif[/img] lepiej wszystkie chlodzace i zelowe sobie darowac, bo te to juz w ogole sie wałkują [img]icons/icon7.gif[/img]

całuchy [img]icons/1cmok.gif[/img]
Stary 2003-05-31, 10:33   #8
lejka
Zakorzenienie

Re: zapytajniki :)))/OLKAAAA!!!

Chooooooodź na czaaata... [img]icons/icon10.gif[/img]
Stary 2003-05-31, 10:38   #9
Agentka
Wtajemniczenie

kot, nie moge, bo juz mnie Ti na zakupy wyrywa ..wysle ci smska , ok ? tylko musze poszukac telefonu [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/icon29.gif[/img] sexiaro [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-05-31, 10:40   #10
lejka
Zakorzenienie

Hehehe, jak się wymiguje... [img]icons/icon10.gif[/img] Dobra, ja też jade. [img]icons/1cmok.gif[/img]
Stary 2003-05-31, 10:43   #11
Agentka
Wtajemniczenie

ja cie chyba kiedys zabije [img]icons/icon10.gif[/img] albo R poprosze coby to zrobil za mnie [img]icons/icon10.gif[/img] przynajmniej mu wybaczysz [img]icons/icon10.gif[/img] wysyłam ci smka z bramki bo nie wiem , gdzie mam telefon- no zapodzial sie [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/stones.gif[/img] [img]icons/1cmok.gif[/img] no to sio, ja tyz zmykam [img]icons/icon29.gif[/img]
Stary 2003-05-31, 21:03   #12
Lee
Wtajemniczenie

dziekuje kochane dziewczyny bardzo baaaaaardzo mocno!!! [img]icons/icon7.gif[/img]
postaram sie ustosunkowac do Waszych cennych rad
co do brwi to skocze do kosmetyczki - sama sie boje z nimi cos robic ( bo jak wyjdzie cos a'la Misio Jackson to bedzie nie ciekawie)
a podklad sobie zostawie na "po wakacje" [img]icons/icon7.gif[/img] ale czy mi nie wyschnie albo cos takiego? mam prawie całą tubke wiec nie chce zeby sie zmarnowała czy ja jestem sknera? :P
buziaki kochane laski papappapa

happy wiola
Stary 2003-05-31, 21:12   #13
lejka
Zakorzenienie

Re: zapytajniki

Eee, nie powinien wyschnąć, tym bardziej, jak jest prawie caly... No i datę waznosci sprawdz, ale pewnie ma dluuugą. [img]icons/icon7.gif[/img]

A poza tym lepiej jest nie uzywac i niechby się zeschnela, niz uzywac i miec cere zatkaną... To znaczy pory. [img]icons/icon7.gif[/img] Wtedy go wykorzystasz, ale będziesz miec nowy klopot...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości