POMOCY!! pęcherz na stopie/swędzące łydki po depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-05-31, 22:48   #1
gatka
Raczkowanie

POMOCY!! pęcherz na stopie/swędzące łydki po depilacji

na dzień dzisiejszy mam 2 problemy [img]icons/icon7.gif[/img] :

1. Mam spory pęcherz na palcu u nogi, z wodą w środku, jak sie go szybko i skutecznie pozbyć? Można przekłuć i zakleić plastrem??

2. Po goleniu maszynką często swędziały mnie okropnie nogi, więc poszłam wczoraj do kosmetyczki na ciepły wosk. Wszystko było oki, obeszło się nawet bez podrażnien, ale dziś zaczeły mnie znowy swędzieć łydki. Co robić??

Pozdrawiam
gatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-05-31, 22:56   #2
Dolly
Zakorzenienie

GG do Dolly
Re: POMOCY!! pęcherz na stopie/swędzące łydki po depilacji

Po zimie moje nogi nie były przyzwyczajone do letnich bucików i mi sie zrobił bąbelek, ponieważ odparzyłam sobie stopy... [img]icons/icon9.gif[/img] nie mogłam chodzić bo ten bąbelek mi się wtedy "przelewał" i to mnie bardzo drażniło, więc go przekułam obcinaczem bo skórek i wycisnęłam cały płym, a później przemyłam woda utlenioną....
moge Ci powiedzieć że to mnie nic nie bolało [img]icons/icon7.gif[/img] i od razu mogłam chodzić, tzn. odczuwałam taki dziwny ból ale naprawdę malutki [img]icons/icon7.gif[/img] ...minęło już 5 dni j już jest OK [img]icons/icon7.gif[/img] tzn. skóra mi schodzi z tego miejsca co był bąbelek ale to nic [img]icons/icon7.gif[/img]
pozdrowienia
Stary 2003-05-31, 23:18   #3
gatka
Raczkowanie

no właśnie mi sie zrobił z tego samego powodu [img]icons/icon7.gif[/img] Dzięki za rade-zmykam stoczyć walke z bąbelkiem [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-06-01, 22:30   #4
Justy
Zakorzenienie

nie powinno się przekłuwać pęcherzy- stanowia naturalny opatrunek. Jeśli same ulegna uszkodzeniu nalezy je zdezynfekować i "wietrzyć" w miarę możliwości.
Są specjalne plasty przyspieszające znikanie pęcherzy- najlepsze są Compeed. Podobne plastry mają też w ofercie firmy Urgo i Hansaplast.

jeśli chodzi o swędzenie, to pewnie chodzi o podrażnienie spowodowane usunięciem wierzchniej warstwy naskórka (golenie daje efekty podobnie do pilingu, wosk też). Posmaryj czymś lekkim i łagodzącym, np. Panthenolem.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 11:11   #5
niusia
Raczkowanie

GG do niusia

mnie łydki swędzą niemal cały rok. w lato od golenia, jak mówi justy, a w zimę chyba od rajstop. okropne. do tego skóra stochę się łuszczy i są takie suche jakby 'zacieki' jak na reklamie balsamu vichy intensific (chyba tak się nazywa). ale jak regularnie się smaruje balsamami, to wszystko jest ok. po prostu nie wolno zapomniec o pielęgnacji. wtedy jest okropnie!!
niusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 12:54   #6
gatka
Raczkowanie

dzięki dziewczyny za rady! co do pęcherza-już za późno [img]icons/icon10.gif[/img] , przekułam go, zdezynfekowałam i jeden dzień chodzilam z plastrem, dzień później już prawie nie było śladu! Jeśli chodzi o nieszczęsne łydki-w ciągu ostatnich dni też zauważyłam że używanie regularne codziennie balsamu (niestety nie zawsze mi sie chciało) lepiej im robi, a dodatkowo jeszcze dopieściłam je jakimś żelem chłodzącym i jes oki [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-06-02, 14:38   #7
julita104
Raczkowanie

a czytalam dzis o nowosci na odciski, pecherze otarte stopy- plastry Schola w sprayu? Widzial to juz ktos (poza esentia.pl bo tam upatrzylam). Byloby super bo ja na wczasach ciagle sobie obcieram stopy, robie pecherze itp a tak to bym miala w torebce zapas plastra w sprayu Ciekawa jestem czy to spelnia swoja role. Wizazanki uzywal kto juz takiego cudenka?
Stary 2007-06-25, 23:36   #8
vendettka
Wtajemniczenie

Dot.: POMOCY!! pęcherz na stopie/swędzące łydki po depilacji

Tak nawiasem to pęcherzyków nie powinno się przebijać.

Włosomaniaczka - 15.05.2012
Listuję
vendettka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości