Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-04-03, 09:26   #721
Contax
Zakorzenienie

Dot.: do dziewczyn, które robiły serum z witaminą c według przepisu Basi

Cytat:
Napisane przez olno Pokaż wiadomość
PS. Chodzi o kapsułki d- alfa tokoferolu np Vitole E firmy Terpol Lek, lub Tokovit E Hasco - leku

czyli naturalna witamina E
Contax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 18:06   #722
olno
Raczkowanie

GG do olno

Tak jest
olno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:02   #723
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

dostalam paczuszke z mazidel
zamowilam jednak z lecytyna. wiec teraz tak, chce zrobic 5 %, wiec 10ml wody (z tym zakupem mialam w jednej aptece problem ), 0,5ml kwasu, jedna kapsulka tokovit 200-setke i ile dokladnie tej lecytyny?
czy moge mieszac te skladniki od razu w butelczce, bo nie mam niczego innego?
i czy hydrolat rozany moge uzywac pod serum? oczywiscie odczekac kilka minut.

tez dostalam mnostwo probek, jeszcze nie mam pojecia co z nimi zrobic.
gorzej jest z trzymaniem tych wszystkich skladnikow odpowiednio.
to co ma byc w lodowce dalam do metalowego pojemnika do lodowki, a reszte w kartoniku trzymam, zeby tyle swiatla nie dochodzilo.
jak wy to robicie??
fruity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-05, 19:31   #724
fruity
Wtajemniczenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity

zrobilam juz, bo nie chcialo mi sie czekac i od razu wyprobowalam.
lecytyne mam w proszku i dalam mniej wiecej 0,25ml.
miarka jest ciut wieksza od otworu buteleczki i troche ciezko tam wsypac.
serum jest jak woda, wciagnelo sie po paru sekundach od razu. nic nie piecze. raz poczulam na takim przebarwieniu na 1 sec i to wszystko.
moze za malo dalam na twarz, bo pipetka byla tylko do polowy pelna, nawet troche mniej. ile wy nakladacie tego na twarz.
wiem, ze niby mam odczekac jakies 10 min zanim naloze krem, ale strasznie mnie twarz ciagnie, bo widocznie moge dac duzo lecytyny (wzielam tez ta HBL7 choc mam sucha buzke) i czekalam juz 20 min po hydrolacie.
ide sie zaraz nakremowac, bo nie wytrzymam.

nakremowalam sie i wciaz mi sucho. musze jeszcze raz. :/

Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2007-04-05 o 19:52
fruity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-06, 14:53   #725
truskawkowawiosna
Moderator

od miesiąca używam serum które kupiłam tu http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

bardzo mi służy, ale niedlugo będe robić zakupy na mazidlach i pomysłalam, ze wyjdzie ekonomiczniej kupic tam potrzebne skladniki, ale kwasu ferulowego nie mają, nie wiem czy moge dac wszystkie skladniki procz tego kwasu (kw. askorbinowy, wit E, glikol propylenowy, alkohol, woda)

proporcje oczywiscie się zmienia, gubie sie w tym
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 10:36   #726
nagarbia
Przyczajenie

Czy wasze serum z wit C tez niezbyt ładnie pachnie? Wiem, że to witamina E tak wonieje ( Tokovit) i zastanawiam się czy kropla olejku eterycznego cytynowego nie mogłaby załatwić sprawy. A jeśli nie to czy coś innego mozna dodac co zniweluje ten zapaszek?
nagarbia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 11:07   #727
arwenasz
Raczkowanie

Nie powinno się łączyć wit C z wyciągami roślinnymi. Myśle więc, że olejek odpada. Ja używam serum z samej wit. C, bez dodatków, nie pachnie wcale. Ale jeśli zależy ci na wit E, to chyba trzeba się przemęczyc.
arwenasz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 09:50   #728
Goosberry
Raczkowanie

Witam! do tej pory byłam tylko pilna czytelniczka watkow. Ale pogrążyłam sie przed chwila czytając, ze pod serum C nie powinno sie używac toników z wyciągami roślinnymi, co właśnie robię od momentu stosowania serum! (Lirene nawilżający, wyciąg z ogórka i aloesu). Czym przemywacie buzie rano, przed aplikacją serum?
Goosberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 13:31   #729
thanatos
Raczkowanie

GG do thanatos

Z tymi wyciągami roślinnymi i wit.C,to troche naciągana teoria,ale co tam Przed nałożeniem serum w sumie nie musisz stosować toników.Serum samo w sobie robi za taki tonik,ale jak Ci tak zalezy na tym przemywaniu,to najpierw bym stosował tonik,odczekał 10-15 minut i nałożył serum.Generalnie zasada jest taka,że nakładasz najpierw najlżejszy produkt,który najszybciej sie wchładnia ,az po najcieższy,czyli np.filtr
thanatos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-29, 16:12   #730
mex
Zadomowienie

Przestałam stosować cokolwiek pod serum z C (ewentualnie od czasu do czasu z kaprysu pryskam termalką). Miałam wrażenie, że mimo dania skórze kilku- lub -nastu minut po nałożeniu hydrolatu (wszystko jedno jakiego:róża, lawenda, ostatnio neroli) na wyschnięcie/wchłonięcie tylko trochę to pomagało, bo i tak potem serum, mimo że wodniste, maziało się na twarzy z równie wodnistym przecież hydrolatem. Lepiej moim zdaniem wchłania się na zupełnie czystej skórze. Hydrolaty zostały na dni bez serum czyli na co drugi poranek.
mex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 23:24   #731
Malena77
Przyczajenie

Witam, chcę zrobic proste serum pod filtr, w którym żaden składnik nie byłby"podejrzewany"o zapychanie. Mam filtr Avene 50 i on sam wystarczająco mnie nawilża w ciągu dnia. Czytam tu wiele różnych przepisów ale nie wiem co wybrac? Czy może byc: 10ml wody dest. , 1ml kw. askrobiowego, 4 krople alkocholu? Tak wyczytałam wcześniej. Aha, cerę mam mieszaną. Pozdrawiam
Malena77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:34   #732
martagg
Rozeznanie

Witam Dziewczyny. mam zamiar zrobić: Serum z witaminą C 5% + E (1 lub 2 %) na bazie kropli JuvitC/Cebion - przepis na 10ml serum
Mam przygotowane wszystko. Ale...
* Tokovit E - 200 j.m
kupiłam i jest napisane ze to jest E naturalna i wykazuje 50%silniejsze działanie niż zwykła. to mam dać jej mniej? czy przepis jest dostosowany do jej naturalnosci (?) kupiłam taką jaka była podana w przepisie
* Kapsułki z lecytyną- ma być kilka kropel- ile to jest kilka? 2czy9 mam lecytyne 1200mg w jednej kaps.
* Alkohol etylowy- po prostu wódka?
Stary 2007-05-06, 11:47   #733
martagg
Rozeznanie

Dodam orientacyjne ceny składników na serum- może się komus początkującemu przyda w ocenie kosztów.

Tokovit E 200 j.m. 30kaps 9,20zł
Juvit (wit C) 40ml 9,30zł
Lecytyna 1200 36 kaps 11zł
butelka z zakraplaczem 0,48zł
Stary 2007-05-06, 11:50   #734
kaemka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny. mam zamiar zrobić: Serum z witaminą C 5% + E (1 lub 2 %) na bazie kropli JuvitC/Cebion - przepis na 10ml serum
Mam przygotowane wszystko. Ale...
* Tokovit E - 200 j.m
kupiłam i jest napisane ze to jest E naturalna i wykazuje 50%silniejsze działanie niż zwykła. to mam dać jej mniej? czy przepis jest dostosowany do jej naturalnosci (?) kupiłam taką jaka była podana w przepisie
* Kapsułki z lecytyną- ma być kilka kropel- ile to jest kilka? 2czy9 mam lecytyne 1200mg w jednej kaps.
* Alkohol etylowy- po prostu wódka?
Tokovitu dajesz tyle, ile jest w przepisie, do serum dawać powinno się tylko naturalną witaminę E, a nie syntetyczną. Alkohol to wódka albo spirytus 95%. Co do lecytyny, nie wiem, nie używam.
Stary 2007-05-06, 12:09   #735
martagg
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaemka Pokaż wiadomość
Tokovitu dajesz tyle, ile jest w przepisie, do serum dawać powinno się tylko naturalną witaminę E, a nie syntetyczną. Alkohol to wódka albo spirytus 95%. Co do lecytyny, nie wiem, nie używam.
kaemka dziękuję za odpowiedz.

I ponawiam pytanie o lecytyne- ile dodać i czy 1200jest dobra?
ps co lepsze spirytus rektyfikowany czy wódka? mam chyba w domu oba
Stary 2007-05-08, 15:43   #736
Goosberry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Przestałam stosować cokolwiek pod serum z C (ewentualnie od czasu do czasu z kaprysu pryskam termalką). Miałam wrażenie, że mimo dania skórze kilku- lub -nastu minut po nałożeniu hydrolatu (wszystko jedno jakiego:róża, lawenda, ostatnio neroli) na wyschnięcie/wchłonięcie tylko trochę to pomagało, bo i tak potem serum, mimo że wodniste, maziało się na twarzy z równie wodnistym przecież hydrolatem. Lepiej moim zdaniem wchłania się na zupełnie czystej skórze. Hydrolaty zostały na dni bez serum czyli na co drugi poranek.
Ja właściwie tez staram sie wyzbyć 'nawyku' przecierania sie tonikiem. Dziś po raz pierwszy przetarłam się po prostu serum na płatku kosmetycznym (chyba cały czas potrzebuję wrażenia, że oczyszczam jakoś buzie po całej nocy ). Dopiero potem wcieram palcami kilka dodatkowych kropli. Na a potem to wiadomo... filtry
Goosberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 16:43   #737
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Goosberry Pokaż wiadomość
Ja właściwie tez staram sie wyzbyć 'nawyku' przecierania sie tonikiem. Dziś po raz pierwszy przetarłam się po prostu serum na płatku kosmetycznym (chyba cały czas potrzebuję wrażenia, że oczyszczam jakoś buzie po całej nocy ). Dopiero potem wcieram palcami kilka dodatkowych kropli. Na a potem to wiadomo... filtry

Oj tak, znam to, trzeba czasu, bo toniki i hydrolaty kuszą. Najpierw trzymałam w lodówce-wtedy mniej chciało mi się ich użyć, bo musiałam przynieść stamtąd No i trzeba było poczekać, aż się wchłonie, potem poczekać aż serum wniknie, i jeszcze na wchłonięcie filtra poczekać, oj dużo tego, a rano-wiadomo;-)
Serum i tak obniża natychmiast ph, więc mazianie się wcześniej tonikiem, żeby je wyregulować jest chyba trochę bez sensu.
Stary 2007-05-11, 12:12   #738
natii4
Zakorzenienie

Dziewczyny czy stosując serum z wit.C pojawiło się u was odbarwienie płytki paznokciowej na żółto? U mnie na placach którymi nanosze serum na twarz odbarwiają mi się końcówki paznokci Ostawiłam serum na jakiś czas, paznokcieć został spiłowany, odrósł 3 dni temu zrobiłam serum, nałożyłam na buzię i znowu mam płytkę odbarwioną Czy któraś z was też tak miała?

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 13:11   #739
lafigue
Zadomowienie

taaak, niestety tak; teraz bardzo dokładnie myję ręcę po nałożeniu serum, ale mimo to paznokieć jest żółty (mniej, ale jednak); jeszcze nie doszłam do tego, jak go rozjaśnić, a wygląda mało estetycznie;

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 19:02   #740
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
taaak, niestety tak; teraz bardzo dokładnie myję ręcę po nałożeniu serum, ale mimo to paznokieć jest żółty (mniej, ale jednak); jeszcze nie doszłam do tego, jak go rozjaśnić, a wygląda mało estetycznie;
Cieszę się,że nie tylko ja tak mam

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 09:58   #741
fifiorek
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

hej dziewczyny
ja także przymierzam się do zrobienia serum już od dłuższego czasu
naczytałam sie na forum czego tylko sie dało, a teraz mam bałagan i już sama nie wiem co i jak
po pierwsze mam cerę mieszaną i chce uniknąć zapychania przez serum
czy mogę je zrobić bez lecytyny i wit. E ? tylko wtedy to będzie raczej woda z wit. C aniżeli serum
poradźcie coś
fifiorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 11:13   #742
kaemka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
ja także przymierzam się do zrobienia serum już od dłuższego czasu
naczytałam sie na forum czego tylko sie dało, a teraz mam bałagan i już sama nie wiem co i jak
po pierwsze mam cerę mieszaną i chce uniknąć zapychania przez serum
czy mogę je zrobić bez lecytyny i wit. E ? tylko wtedy to będzie raczej woda z wit. C aniżeli serum
poradźcie coś

Ja tak robię. Jeśli chodzi o konsystencję, to nawet z lecytyną i witaminą E, to ciągle będzie płyn. Nazwa "serum" jest tutaj dość umowna.
Stary 2007-05-12, 11:47   #743
lafigue
Zadomowienie

kiedyś nazwa "serum" kojarzyła mi się z czymś mocno skoncentrowanym, gęstym, treściwym, ale w mazidłach "serum" to taka bardzo lekka, wodnista substancja; dotyczy to chyba większości serum, nie tylko z wit. c;

lecytyna wspomaga przenikanie wit. c, ale bez niej serum oczywiście też będzie działać

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 13:28   #744
mex
Zadomowienie

A mi dla odmiany serum kojarzyło się właśnie wodniście, lekko, ewentualnie żelowo, za to ze skoncentrowaniem substancji aktywnych . Zawsze były to gotowe preparaty z kroplomierzem/aplikatorem i małą pojemnością za dużą cenę.
Robię 10% serum z C wg. Basi Kwiatkowskiej, ale niestety bez lecytyny-nie potrafię jej skuecznie rozpuścić. I do szału doprowadzało mnie mycie bueleczki+aplikatora. Więc dałam sobie spokój, na jej miejsce wprowadziłam (w nieco mniejszej ilości) nawilżającą glicerynę.
Stary 2007-05-12, 14:14   #745
fifiorek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kaemka Pokaż wiadomość
Ja tak robię. Jeśli chodzi o konsystencję, to nawet z lecytyną i witaminą E, to ciągle będzie płyn. Nazwa "serum" jest tutaj dość umowna.
w takim razie moge sobie też robić taki tonik : woda destylowana i wit. C ?
Stary 2007-05-12, 14:21   #746
mex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fifiorek Pokaż wiadomość
w takim razie moge sobie też robić taki tonik : woda destylowana i wit. C ?
W składzie tego serum jest jeszcze alkohol, on również pomaga przenikać wit. C.
Stary 2007-05-12, 14:24   #747
fifiorek
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
W składzie tego serum jest jeszcze alkohol, on również pomaga przenikać wit. C.
wielgachne dzięki za odp
złożyłam już zamówienie na mazidłach i jak tylko dostane przesyłkę to robie serum 10% z akoholem, wit. E i bez lecytyny
Stary 2007-05-12, 15:38   #748
confused
Zadomowienie

Dziewczyny, ja torchę kombinuję, ale mowiłyście, ze może być woda do iniekcji. ja mam w ampułkach po 10 ml w domu wode do iniekcji, ale to ejst coś innego chyba. napisane na tym: inj. natrii chlorati isotonica. To jest chyba NaCl chlorek sodu) i tak sobie myślę, że sód to przecież metal wiec odpada, ale przyszłam się spytać, bo mam mnóstwo takiego czegoś i nie wiem czy nada się do czegoś. Jak nie do serum to może do toniku aspirynowego?
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 17:08   #749
martagg
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
ja mam w ampułkach po 10 ml w domu wode do iniekcji, ale to ejst coś innego chyba. napisane na tym: inj. natrii chlorati isotonica. To jest chyba NaCl chlorek sodu) i tak sobie myślę, że sód to przecież metal wiec odpada, ale przyszłam się spytać, bo mam mnóstwo takiego czegoś i nie wiem czy nada się do czegoś. Jak nie do serum to może do toniku aspirynowego?
To jest tzw sól fizjologiczna. Ma równowagę jonowo-osmotyczna do wnetrza ciała- wydaje mi się ze może być lepsza niż destylka, bo nie bedzie w pierwszej chwili wyciągać jonów ze skóry po kontakcie z nią(wysuszać), tylko od razu może wnikać w naskórek.

Niemniej p Basia polecała wodę destylowaną i nie wiem czy z powodu destabilizajci wit. C przez te jony czy z powodu łatwiejszego (teoretycznie) dostępu do wody destylowanej.
Stary 2007-05-13, 17:13   #750
confused
Zadomowienie

No właśnie... Hm, na razie poużywam do toniku aspirynowego, bo jakoś mam obawy przy ładowaniu tego do wit. C

Dzięki za odpowiedź i przyblizenie trochę sprawy
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości