do Pani Basi - kropeczki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-06-04, 19:31   #1
Pippi
Raczkowanie

GG do Pippi

do Pani Basi - kropeczki na twarzy

Uuuuu !!! [img]icons/icon9.gif[/img] Prześladuje mnie to. Nie wiem, co to jest, ale postaram się opisać. Są to małe białe wypryski na twarzy (na własny użytek nazywane kropeczkami). Mają w środku coś, jakiś płyn, biały właśnie. Nie bolą ani nie swędzą. Są delikatne i "pękają" pod paznokciem. Właśnie w ten sposób się ich pozbywam (oczywiście higienicznie), ale ponieważ mam wrażliwą skórę, to później w tym miejscu jest podrażniona. Próbowałam ich nie wyciskać i zostawić i zobaczyć, czy może znikną same, ale nieestety nie. Peeling też na nie nie działa, chyba wręcz przeciwnie. Najczęściej pojawiają się rano po przebudzeniu (więc stąd wniosek, że powstawały w nocy), ale czasami także w ciągu dnia. Są okresy, że nie mam ich tygodniami, są okresy, że pojawiają się dzień w dzień. Poszłam z tym do kosmetyczki i wg niej to uczulenie. Ale wg mnie nie. Bo obserwowałam to "zjawisko" pod względem chyba już wszystkiego: kosmetyków, leków, wody, cyklu menstr. itd. Wydaje mi się (ale nie jestem pewna), że chyba chodzi tu o temperaturę, tzn. o "nagrzanie" się skóry twarzy (jak już pisałam mam bardzo reaktywną zwłaszcza na temp.). Ale to tylko przypuszczenie. Coś chyba jak tzw.potówki u dzieci.
Pani Basiu - co to może być i jak się tego pozbyć, lub chociaż zmniejszyć?
Pippi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 22:12   #2
niusia
Raczkowanie

GG do niusia
Re: do Pani Basi - kropeczki na twarzy

Nie mam tego problemu co Ty, ale wydaje mi się, że o czymś podobnym była już mowa. Nie wiem, czy tam jest rozwiązanie, ale warto przeczytać. Załaczam link:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1053499456

Miłej lektury i znalezienia rozwiązania!
niusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-04, 22:32   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Trudno ocenić tylko na podstawie opisu , zwykle wodniste krosteczki , pękające pod naciskiem są objawem alergii, wcale nie musi to byc uczulenie na kosmetyki , może to być objaw alergii wziewnej , pokarmowej , ale również mógł Cię uczulić jakiś kosmetyk.U niektórych osób skóra w taki sposób reaguje na kontakt z promieniami słonecznymi lub np. po zjedzeniu pierwszych truskawek.
Jeśli krosteczek jest więcej lub ciągle pojawiają się nowe to powinnaś pójść do dermatologa.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-05, 18:08   #4
Pippi
Raczkowanie

GG do Pippi

Niusiu, dzięki za linka. Chbya mam właśnie coś podobnego, co dziewczyny z tego linka. Ale nie napawa on optymistycznie, jak piszą dziewczyny: nikt nie znalazł na to żadnego sposobu
Mówi się trudno i żyje się dalej [img]icons/icon7.gif[/img]
Pippi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości